WTA Warszawa: polskie deblistki w finale, Iga Świątek poza turniejem
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 29.07.2022, 19:29

Dziś na kortach warszawskiej Legii, mieliśmy czas ćwierćfinałów w singlu oraz ćwierćfinału i półfinału w turnieju deblowym. Do finału debla awansował polski duet Katarzyna Kawa/Alicja Rosolska. Mamy również szansę na drugą Polkę w finale, ponieważ o awans do meczu o tytuł powalczy Maja Chwalińska. Niestety z turniejem pożegnała się Iga Świątek

Pierwszą półfinalistką tegorocznego Poland Open została 29-letnia Rumunka Ana Bogdan (108.WTA). W godzinę i osiem minut Bogdan pokonała Brazylijkę Laurę Pigossi (113.WTA). Mecz był bardzo jednostronny. Zawodniczka z Ameryki Południowej wywalczyła zaledwie dwa gemy. Pigossi została przełamana sześciokrotnie, sama zdołała odebrać serwis rywalce zaledwie jeden raz. Rumunka na etapie półfinału grała ostatnio w maju tego roku. Miało to miejsce w turnieju WTA 125 w Paryżu. Wtedy to Bogdan przegrała z inną Brazylijką Beatriz Haddad Maią. Drugą półfinalistką została Włoszka Jasmine Paolini (WTA 58). Tenisistka z Italii pokonała w trzech setach reprezentantkę Szwajcarii Viktorię Gołubić (103.WTA). Pierwszego seta zdecydowanie wygrała 29-letnia Helwetka, ale w dwóch kolejnych do głosu doszła reprezentantka Włoch. Oddała rywalce cztery gemy i awansowała do najlepszej czwórki turnieju. Jest to dla niej drugi półfinał z rzędu. Dodatkowym smaczkiem meczu był fakt, że Paolini wcześniej przegrała ze swoją dzisiejszą rywalką trzy dotychczas rozegrane przez te zawodniczki mecze. Jako trzecia do półfinału awansowała ukraińska „szczęśliwa przegrana” Katerina Baindl (190.WTA). Ukrainka sensacyjnie pokonała dużo wyżej notowaną przeciwniczkę, Chorwatkę Petrę Martić (56.WTA). Zawodniczki spotkały się ze sobą już raz na światowych kortach. Miało to miejsce w 2015 roku podczas turnieju w Taszkiencie. Tam górą w dwóch setach 6:1 6:3 również była Baindl. Tym razem mecz miał inny przebieg i był dużo bardziej zacięty. Po pierwszym secie, w którym Martić oddała rywalce zaledwie jednego gema wydawało się, że mecz będzie krótki. W dwóch kolejnych setach Ukrainka poprawiła swoją grę, Chorwatka przyparta do muru obniżyła loty i dzięki temu Katerina Baindl zagra w pierwszym swoim półfinale od prawie roku. W ubiegłym roku reprezentantka naszych wschodnich sąsiadów przegrała w półfinale turnieju w Gdyni z Maryną Zaniewską, która później wygrała imprezę. W tym roku Baindl się Belgijce zrewanżowała i wyrzuciła ją z turnieju już w pierwszej rundzie. Ostatnią półfinalistką tegorocznego Poland Open została Francuzka Caroline Garcia (45.WTA). Tenisistka znad Sekwany odniosła bardzo cenne zwycięstwo, pokonując po zaciętym meczu liderkę światowego rankingu Igę Świątek (1.WTA). Więcej o tym meczu tutaj.

Jasmine Paolini (ITA) [10] – Caroline Garcia) FRA) [5]

Katerina Baindl (UKR) [LL] – Ana Bogdan (ROU)

Na ceglane korty wyszły dziś również deblistki. W obu meczach wystąpiły Polki. Maja Chwalińska w parze z Czeszką Jesiką Maleckową pokonały parę Kristina Mladenović/Ana Bogdan i awansowały do półfinału. Do finału natomiast awansował debel Katarzyna Kawa/Alicja Rosolska. O tym meczu więcej tutaj.

Wynik ćwierćfinału debla

Maja Chwalińska/Jesika Maleckowa (POL/CZE) – Ana Bogdan/Kristina Mladenoci (ROU/FRA) 6:3 4:6 [10-6]

Wyniki półfinału debla

Katarzyna Kawa/Alicja Rosolska (POL/POL) [2] – Nateła Dżałamidze/Viktoria Gołubić (GEO/SUI) [3] 6:4 3:6 [10-8]