PKO Ekstraklasa: Zagłębie wywozi trzy punkty z Gliwic

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 29.07.2022, 20:15

Piłkarze z Lubina wygrali w Gliwicach z Piastem 1:0 w meczu 3. kolejki PKO Ekstraklasy, co jest dla nich pierwszym zwycięstwem w tym sezonie. Dla gospodarzy to druga porażka w drugim meczu.

Na początku sezonu bardzo trudno wskazać wyraźnego faworyta w danym meczu i tak też było w tym przypadku. W minimalnie lepszych nastrojach byli "Miedziowi", którzy na inaugurację zremisowali w derbowym starciu ze Śląskiem Wrocław. W pierwszej połowie na boisku niewiele się działo. Aktywniejsi byli goście, ale to Piast wykreował sobie dobrą szansę. Dodajmy, że jedyną w tej części spotkania. W 21. minucie Alberto Toril zagrał do Kamila Wilczka, a były reprezentant Polski uderzył z siedmiu metrów. Kacper Bieszczad lewą nogą zdołał jednak odbić ten strzał.

Pięć minut po przerwie w niemal identycznej sytuacji znalazł się Martin Doelezal, ale uderzenie napastnika nogą trącił Frantisek Plach. Od tego momentu zespoły zaczęły szybciej poruszać się po boisku. Gospodarze na moment zepchnęli lubinian pod własną bramkę. Piastowi brakowało jednak wykończenia. Konkretniejsi byli goście, którzy w 59. minucie po kontrze zagrozili miejscowym. Strzał Filipa "Figo" Starzyńskiego odbił Plach. Po chwili uderzenie pomocnika Zagłębia ze światła bramki wybił też Ariel Mosór. W 61. minucie Zagłębie zdobyło wreszcie gola. Po rzucie rożnym piłka spadła pod nogi Tornike Gaprindashviliego, a ten uderzył obok stojącego na linii bramkowej Mosóra. Sędzia potrzebował momentu, aby sprawdzić czy Gruzin nie był na spalonym, ale ostatecznie nie był. To był debiutancki gol Gruzina w barwach Zagłębie, ale nie będzie on tego meczu wspominał zbyt dobrze. Zaledwie 180 sekund wyleciał on z boiska z "czerwienią", za brutalny faul na Constantinie Reinerze. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną KGHM Zagłębia 1:0, zaś Piast ma nad czym myśleć na starcie rozgrywek.

Piast Gliwice - KGHM Zagłębie Lubin 0:1 (0:0)

Bramki: 61' Gaprindashvili

Piast Gliwice: Plach - Mosór, Reiner, Czerwiński - Pyrka (75' Sappinen), Tomasiewicz (67' Kaput), Hateley, Katranis (83' Ameyaw) - Toril (67' Kądzior), Wilczek

KGHM Zagłębie Lubin: Bieszczad - Giorbelidze (90+2' Woźniak), Jach, Ławniczak, Kopacz - Łakomy (77' Bartolewski), Makowski, Chodyna, Starzyński (69' Pieńko), Gaprindashvili - Dolezal (77' Adamski)

Żółte kartki: 45' Reiner - 11' Ławniczak, 39' Łakomy, 86' Bieszczad

Czerwona kartka: 64' Gaprindashvili

Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce)