WTA Warszawa: Maja Chwalińska w półfinale turnieju deblowego
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

• Data publikacji: 29.07.2022, 19:00

Po bardzo wyrównanym spotkaniu Maja Chwalińska wspólnie z Jesiką Maleckovą zapewniły sobie awans do półfinału turnieju WTA 250 BNP PARIBAS Poland Open w Warszawie. Polsko-czeska para pokonała dwójkę Ana Bogdan/Kristina Mladenovic 6:3, 4:6, 10:6, a w następnej rundzie zmierzą się z rozstawionymi z „czwórką” Anną Daniliną oraz Anną-Leną Friedsam.

Piątkowy ćwierćfinał od samego początku był niesamowicie wyrównany, a w pierwszych pięciu gemach obie strony miały po trzy szanse na przełamanie. Zaskakujący, przy tak wyrównanej grze, był więc wynik, który po dwudziestu minutach wskazywał na prowadzenie polsko-czeskiej pary aż 5:0. W trzech następnych odsłonach przeciwniczki miały nieco więcej szczęścia, odłamując, a także doprowadzając do stanu 3:5, ale na nic więcej nie było ich stać. Ostatecznie w dziewiątym gemie Maja oraz Jesika wykorzystały drugą piłkę setową, wygrywając 6:3.

Druga partia to ponownie niesamowicie wyrównany poziom każdej z czterech tenisistek. Polsko-czeska para dwukrotnie wychodziła w niej na prowadzenie z przewagą przełamania, na które rywalki odpowiadały już w kolejnym gemie. Tym sposobem zawodniczki dotarły do stanu 4:4, po którym gema do zera przy własnym podaniu wygrała rumuńsko-francuska para. Z kolei w dziesiątej odsłonie Bogdan wraz z Mladenovic przełamały swoje dzisiejsze przeciwniczki, wygrywając seta 6:4.

O awansie do półfinału zadecydować miał super tie-break, w którym od początku przewagę mini-breaka miały Chwalińska wspólnie z Maleckovą. Polka wraz z Czeszką utrzymały swoją przewagę do samego końca i ostatecznie wygrały decydującą rozgrywkę 10:6, pieczętując swój awans do półfinału imprezy. W nim rywalkami polsko-czeskiej pary będzie dwójka Anna Daniliną/Anna-Leną Friedsam.

Maja Chwalińska (POL)/Jesika Maleckova (CZE) — Anna Bogdan (ROU)/Kristina Mladenovic (FRA) 6:3, 4:6, 10:6