PKO Ekstraklasa: młodzież daje zwycięstwo Cracovii
YT/PKO Bank Polski

• Dodał: Artur Zagała
  • Data publikacji: 29.07.2022, 22:38

Cracovia pokonała Legię Warszawa 3:0 w trzeciej kolejce PKO Ekstraklasy. Z bardzo dobrej strony pokazała się w meczu krakowska młodzież, 20-letni Michał Rakoczy i Jakub Myszor oraz 23-letni Patryk Makuch. Klub z Małopolski w trzech spotkaniach uzbierała komplet punktów, strzeliła 7 goli i nie straciła ani jednego. Legia ma na swoim koncie 4 punkty i bilans bramkowy 3:4.

W pierwszej połowie każdy klub postawił na inną taktykę, Legia grała dużo piłką i starała się kreować sytuację, natomiast Cracovia ustawiła się w defensywie, kontrując faworyzowanego rywala. Tym razem to pomysł Jacka Zielińskiego okazał się skuteczniejszy, bo choć zawodnicy stołecznego klubu posiadali piłkę przez niemal 70% czasu gry, to nie potrafili oddać celnego strzału w światło bramki. Cracovia w tym czasie oddała trzy, z czego jeden zamieniła na gola. Strzelcem bramki został Michał Rakoczy, który z pierwszej piłki wykorzystał podanie Jakuba Myszora. Obaj 20-latkowie byli wyróżniającymi się zawodnikami pierwszej połowy i dzięki ich postawie Cracovia zeszła do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Drugą połowę golem otworzył zawodnik niewidoczny przed przerwą. Patryk Makuch, nowy nabytek Cracovii, w 49. minucie pewnie wykorzystał rzut karny, podyktowany za zagranie ręką. Dla byłego zawodnika Miedzi Legnica to pierwszy gol w barwach Pasów. Strata drugiego gola postawiła Legię w trudnej sytuacji. W grze Wojskowych można było dostrzec pomysł na grę nowego trenera, ale zawodnicy razili nieskutecznością. Piłkarze Runjaicia wciąż byli w posiadaniu piłki i próbowali atakować, ale poza jednym uderzeniem nie zagrozili bramce Niemczyckiego. Natomiast Kacper Tobiasz w doliczonym czasie gry po raz trzeci musiał wyciągać piłkę z siatki. Strzelcem gola został kolejny, letni nabytek klubu, Benjamin Kallman. Fin otrzymał podanie od Siplaka i z piętnastu metrów pewnie uderzył w środek bramki.

Cracovia zasłużenie zwyciężyła na własnym boisku, a Jacek Zieliński po raz pierwszy w karierze pokonał w bezpośrednim starciu Kostę Runjaicia. Klub z Krakowa zdobył komplet punktów w pierwszych trzech meczach po raz pierwszy od 1939 roku.

Cracovia - Legia: 3:0 (1:0)

Bramki: Rakoczy 37’, Makuch 49’-k, Kallman 90+3'

Żółte kartki: Myszor, Jugas, Oshima, Jabłonsky - Josue, Kastrati

Cracovia: Niemczycki, Jugas, Jabłonsky, Ghita, Kakabadze, Loshaj (60' Oshima), Rasmussen, Pestka, Myszor (80' Knap), Rakoczy (72' Kallman), Makuch (80' Siplak)

Legia: Tobiasz, Jędrzejczyk, Rose, Abu Hanna, Ribeiro, Ślisz (82' Kharatin), Wszołek (77' Kastrati), Josue, Kapustka (77' Baku), Pich (60' Muci), Rosołek

Sędzia: D.Kos