Kajakarstwo górskie - MŚ: Zwolińska na szóstym miejscu
PAP / Lukasz Gagulski

• Data publikacji: 30.07.2022, 13:30

Klaudia Zwolińska zajęła szóste miejsce w kajakach na mistrzostwach świata w niemieckim Augsburgu. Złote medale w K1 wywalczyli Niemka Ricarda Funk i Czech Wit Prindis.

Dzisiaj rozegrano pierwsze finały w konkurencjach indywidualnych, a mianowicie w kajakach. Tutaj liczyliśmy na Klaudię Zwolińską. Nasza zawodniczka w półfinale uzyskała wynik 111,63 z jednym dotknięciem bramki. Polka zajęła 10. miejsce, czyli ostatnie premiowane awansem do finału, gdzie rywalizacja rozpoczyna się od nowa. Liczy się więc sama przepustka do najlepszej dziesiątki. W 1/2 finału najlepsza była Niemka Ricarda Funk (103,74).

W rywalizacji finałowej Klaudia Zwolińska popłynęła jako pierwsza. Polka zanotowała dwie sekundy kary i uzyskała rezultat 111,07. Ostatecznie reprezentantka naszego kraju zajęła szóste miejsce ze stratą prawie dziesięciu sekund. Triumfowała Ricarda Funk, która była także najlepsza w półfinale. Niemka wyprzedziła o ponad sekundę Jessicę Fox. Podium uzupełniła druga z reprezentantek gospodarzy, Elena Lilik.

Finał kajaków kobiet:

1. Ricarda Funk (Niemcy) 101,14
2. Jessica Fox (Australia) 102,45
3. Elena Lilik (Niemcy) 103,99 (2)
...
6. Klaudia Zwolińska 111,07 (2)

Naszych reprezentantów zabrakło w męskim finale. W półfinale najlepiej zaprezentował się Dariusz Popiela, który stracił prawie pięć sekund od Petera Kauzera i zajął 19. pozycję. Tabelę wyników zamknęli Michał Pasiut i Jakub Brzeziński, którzy ominęli bramki. Polacy zostali sklasyfikowani odpowiednio na 39. i 40. miejscu. W finale najlepszy czas uzyskał Wit Prindis (94,78). Czech pokonał Giovanniego de Gennaro i Borisa Neveu. Cała trójka zmieściła się w sekundzie i nie zanotowała żadnych kar.