WTA Warszawa: finał debla nie dla Chwalińskiej
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 30.07.2022, 12:10

Maja Chwalińska i Jesika Maleckova przegrały w półfinale debla w turnieju WTA 250 w Warszawie. Lepsze 7:6(3), 6:0 okazały się Anna-Lena Friedsam i Anna Danilina.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Początek spotkania obfitował w przełamania. Polka i Czeszka po razie straciły podanie, ale natychmiastowo odrabiały straty. W ósmym gemie prosty błąd z bekhendu popełniła Kazaszka, co zaowocowało przełamaniem i serwisem na set Chwalińskiej i Maleckovej. Niestety oba setbole zostały niewykorzystane, a Danilina i Friedsam wyrównały na po pięć. W dwunastym gemie "polski" debel zmarnował kolejne cztery piłki setowe i losy seta rozstrzygnął tie-break.

W nim od początku prowadziły Kazaszka i Niemka. Ostatecznie wygrały 7:3. Druga partia przebiegła bez większej historii. Danilina i Friedsam wygrały bez straty gema. W finale zagrają z Alicją Rosolską i Katarzyną Kawą.

Anna Danilina/Anna-Lena Friedsam (KAZ/GER) [4] - Maja Chwalińska/Jesika Maleckova (POL/CZE): 7:6(3), 6:0