WTA Praga: Bouzkova wygrywa przed własną publicznością
KeatingMedia.com.au

• Data publikacji: 31.07.2022, 14:20

Marie Bouzkova zdeklasowała Anastazję Potapową 6:0, 6:3 w finałowym spotkaniu turnieju WTA 250 w Pradze. Czeszka zdobyła tym samym swój pierwszy singlowy tytuł w karierze i to w miejscu, z którego pochodzi.

Obie tenisistki przed finałowym starciem rozegrały na praskich kortach po cztery mecze, nie przegrywając w nich nawet jednego seta. Zarówno Rosjanka, jak i Czeszka znajdowały się w doskonałej formie, a kibice mogli oczekiwać powtórki z ich jedynego jak dotychczas pojedynku, który Czeszka wygrała w trzech setach podczas tegorocznych kwalifikacji do imprezy w Miami.

Tym razem spotkanie od samego początku było bardzo jednostronne, a faworytka miejscowych kibiców już w pierwszym gemie uzyskała przełamanie. Następnie Marie pewnie potwierdziła swoją przewagę, wygrywając przy własnym podaniu, by zaraz później wykorzystać drugiego break-pointa i powiększyć prowadzenie na 3:0. W trzech kolejnych odsłonach Rosjanka ugrała ledwie cztery punkty, nie nawiązując z przeciwniczką rywalizacji. W ten sposób Bouzkova zakończyła pierwszą partię wynikiem 6:0.

Na początku drugiego seta Czeszka ponownie przełamała rywalkę i wydawało się, że pewnie zmierza po popularny „rowerek”. Inne plany miała jednak Anastazja, która tym razem wykazała większą wolę walki i po długiej grze na przewagi odłamała na 1:1. Trzy następne gemy to również seria kolejnych przełamań, po których Czeszka wreszcie wygrała przy własnym serwisie, wychodząc na 4:2. Ta sytuacja wyraźnie podłamała Rosjankę, która nie była już w stanie odrobić strat. Ostatecznie Marie Bouzkova zwyciężyła 6:0, 6:3, zdobywając swój pierwszy tytuł singlowy w karierze i to właśnie w Pradze, w której się urodziła.

Marie Bouzkova (CZE) [8] — Anastazja Potapova (RUS) [7] 6:0, 6:3