PKO Ekstraklasa: Lech wciąż bez punktów. Wisła Płock z kompletem zwycięstw

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 31.07.2022, 19:25

W 3. kolejce piłkarskiej PKO Ekstraklasy Lech Poznań rywalizował u siebie z Wisłą Płock. Górą goście, którzy wygrali 3:1.

Dla Lecha był to drugi ligowy mecz. Wcześniej mistrzowie Polski przegrali ze Stalą Mielec 0:2, a następnie przełożyli mecz z Miedzią Legnica, gdyż mieli się udać na rewanż przed wyjazdowym meczem eliminacji Ligi Konferencji Europy.

Wisła Płock świetnie rozpoczęła sezon, bo od dwóch spotkań bez straty gola. Z Lechią Gdańsk zespół z Płocka wygrał 3:0, zaś z Wartą Poznań 4:0.

Goście prowadzili już po pierwszej połowie spotkania. W 45. minucie gola po uderzeniu głową sprzed pola bramkowego zdobył Kristan Vallo.

Lech fatalnie zakończył pierwszą połowę i nieudanie wszedł w drugą. W 50. minucie do siatki po uderzeniu sprzed pola karnego trafił z półwoleja Rafał Wolski. Kolejorz kontakt nawiązał dopiero w 69. minucie. Piłkę na własnej połowie stracili goście, co wykorzystał Michał Skóraś. Podbiegł on z piłką bliżej pola karnego, po czym skutecznie uderzył na bramkę rywalki.

Blisko trafienie poznaniacy byli już w 56. minucie. Tym razem sprzed szesnastki uderzał Amaral, ale trafił w poprzeczkę. W końcówce sytuację sam na sam z bramkarzem Wisły zmarnował natomiast Velde. To zemściło się na Kolejorzu, bo w 89. minucie bramkę na 3:1 zdobyli przyjezdni. Po kontrze trafił do siatki uderzający sprzed pola bramkowego Marko Kolar.

Lech Poznań Wisła Płock 1:3 (0:1)

Bramki: 69' Skóraś - 45' Vallo, 50' Wolski, 89' Kolar

Lech Poznań: Bednarek – A. Czerwiński (73' Pereira), Dagerstal, Pingot (73' Douglas), Rebocho, Marchwiński (57' Velde), Karlström (57' Kvekveskiri), Sousa (57' Murawski), Skóraś, Amaral, Ishak.
Wisła Płock: Gradecki – Michalski, Kapuadi, Furman, R. Wolski (66' Kocyła), Davo (78' Šulek), Szwoch (15' Lesniak), Vallo (66' Rasak), Sekulski (78' Kolar), Tomasik, Pawlak

Żółte kartki: 80' Kvekveskiri – 39' R. Wolski, 52' Furman, 82' Tomasik

Sędzia: Paweł Raczkowski