PKO Ekstraklasa: pierwsza wygrana Korony w sezonie
Rafał Kozieł / Poinformowani.pl

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 01.08.2022, 21:00

W ostatnim meczu trzeciej kolejki PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce podejmowała na własnym stadionie drużynę Śląska Wrocław. Gospodarze wygrali 3:1 po dwóch golach Bartosza Śpiączki i jednym trafieniu Jakuba Łukowskiego. Dla drużyny z Wrocławia trafił John Yeboah.

Od pierwszych minut lepiej prezentowali się piłkarze Korony, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i znacznie częściej gościli pod bramką Michała Szromnika. Gospodarze kilka razy próbowali założyć wysoki pressing oraz mieli kilka dośrodkowań, którymi postraszyli obrońców rywala. Śląsk rzadko pojawiał się na połowie Korony i wyczekiwał na kontry. W kolejnych minutach mecz się wyrównał, ale w 27. minucie piłkarze Leszka Ojrzyńskiego udokumentowali swoją przewagę golem. Po akcji prawą stroną i dośrodkowaniu Adriana Danka piłkę głową do siatki skierował Bartosz Śpiączka.

Goście próbowali odpowiedzieć groźnym strzałem z dystansu Denisa Jastrzembskiego, jednak na posterunku był Konrad Forenc. Na kolejnego gola nie czekaliśmy zbyt długo i było to piękne trafienie na 2:0 Jakuba Łukowskiego. Najpierw po pressingu całego zespołu piłkę odebrał Dalibor Takac i odegrał ją do Łukowskiego, który pięknie przymierzył prawą nogą z narożnika pola karnego. Do końca pierwszej połowy nic już się nie zmieniło i kielczanie schodzili do szatni, prowadząc 2:0.

W przerwie trener Sląska Ivan Djurdjević dokonał dwóch zmian - za Jastrzembskiego i Samca-Talara weszli Leiva i Yeboah. Ten drugi szybko zaznaczył swoją obecność na boisku, bo już w 48. minucie popisał się indywidualną akcją w polu karnym i strzałem w krótki róg pokonał Konrada Forenca. Przyjezdni nie chcieli na tym zaprzestać i stwarzali sobie kolejne okazje. Swoją szansę miał m.in. Caye Quintana. Śląsk w drugiej połowie prezentował się lepiej, ale brakowało im klarownych okazji. Blisko szczęścia był Patrick Olsen, ale jego strzał zza pola karnego obronił bramkarz gospodarzy.

W 87. minucie z dogodnej pozycji rzut wolny wykonywał wprowadzony w drugiej połowie Adrian Łyszczarz i oddał celny strzał, ale w bramce Korony po raz kolejny dobrze spisał się Forenc. Mimo że kielczanie nie zagrali dobrej drugiej połowy, to wyczekali na swoją szansę i ją wykorzystali. W doliczonym czasie gry drugie trafienie zanotował Bartosz Śpiączka, wykorzystując dośrodkowanie Mario Zebicia. Korona odniosła pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Ekstraklasy, a Śląsk poniósł pierwszą porażkę. Obie drużyny mają w tabeli po trzech meczach cztery punkty.

Korona Kielce - Śląsk Wrocław 3:1 (2:0)

Bramki: 27', 90+4' Śpiączka, 35' Łukowski - 48' Yeboah

Korona Kielce: Forenc - Danek, Trojak, Petrov, Balić - Takac (62' Sewerzyński), Deja (78' Zebić), Szpakowski (74' Corral), Podgórski (62' Kiełb) - Łukowski (62' Zarandia), Śpiączka

Śląsk Wrocław: Szromnik - Janasik, Poprawa, Gretarsson, Garcia - Olsen, Samiec-Talar (46' Yeboah), Schwarz (66' Łyszczarz), Hyjek (66' Rzuchowski), Jastrzembski (46' Leiva) - Quintana (82' Bergier)

Żółte kartki: 25' Deja, 43' Balić, 86' Sewerzyński - 42' Olsen

Sędzia: Tomasz Wajda