Ligue 1: PSG wyrównuje 82-letni rekord!

• Data publikacji: 29.09.2018, 19:10

PSG wygrywa po raz kolejny, tym razem na drodze paryskiego walca próbowała stanąć Nicea. Efekt? 2:0 dla paryżan. Ponadto PSG wyrównał tym samym rekord w ilości zwycięstw na początku sezonu. Drużyna Tuchela ma już na koncie 8 zwycięstw.

Obecnie nikt we Francji nie jest w stanie stawić się PSG. Zawodnicy Thomasa Tuchela odprawiają kolejnych rywali z kwitkiem. I tym razem nie było inaczej. Jest to już czwarta porażka Nicei w tym sezonie. Debiutujący w Ligue 1 Patrick Vieira póki co nie może znaleźć odpowiedniego ustawienia dla swojej drużyny.

Ciężko było się spodziewać innego rezultatu niż zwycięstwa przyjezdnych. Do niemalże perfekcyjnej drużyny powrócił na mecz z Nice Kylian Mbappe, który musiał pauzować za czerwoną kartkę. To jednak inna gwiazda paryżan rozpoczęła dzisiejszy spektakl, bo już w 22 minucie Neymar technicznym strzałem zza pola karnego pokonał Beniteza. 20 minut później do siatki trafił ponownie Brazylijczyk, jednak sędzia po wideo weryfikacji cofnął wcześniej uznanego gola, ponieważ skrzydłowy PSG znajdował się na spalonym.

Druga połowa rozpoczęła się idealnie dla przyjezdnych. Kylian Mbappe opanował trudne, dalekie podanie, oddał strzał, jednak piłkę przed bramką odbił obrońca. Do bezpańskiej futbolówki dopadł Nkunku i wpakował ją do pustej bramki, podwyższając prowadzenie swojego zespołu. Jeśli ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości, kto wygra to spotkanie, to rozwiał je Cyprien, który w 59 minucie obejrzał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Sytuację wykorzystał Tuchel, który wprowadził na murawę nowych graczy, mogących dowieźć zwycięstwo do końca bez większych kłopotów. Na zakończenie spotkania do siatki po raz drugi trafił Neymar i ustalił wynik spotkania.

PSG pozostaje niepokonane w lidze, co więcej, paryżanie póki co wygrali wszystkie osiem meczów. Z punktu widzenia bezstronnego widza robi się to nieco niepokojące, bo na ligowym horyzoncie nie widać nikogo, kto mógłby wygrać z obecnymi mistrzami kraju. Przed PSG szansa pobicia rekordu największej ilości zwycięstw na start rozgrywek. Obecny rekord to osiem wygranych, Les Parisiens dzielą go wspólnie z Lille (ustanowiony 82 lata temu). By jednak zapisać się w historii, podopieczni Tuchela będą musieli pokonać w następnej kolejce Lyon, który najprawdopodobniej jako jedyny we Francji jest w stanie postawić się drużynie z Paryża.

Nice - PSG 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Neymar 22'; 0:2 Nkunku 46'; 0:3 Neymar 90+2'

Nice: Benitez - Coly (46' Balotelli), Sarr, Dante, Herelle, Attal, Makengo (28' Cyprien), Tameze, Lees Melou, Maolida (80' Srarfi), Saint-Maximin

PSG: Areola - Kehrer, Silva, Kimpembe, Diaby (72' Choupo-Moting), Rabiot, Maquinhos, Di Maria (72' Veratti), Nkunku (57' Bernat), Neymar, Mbappe

Kartki: 45+1', 59' Cyprien, 55' Dante - 67' Mbappe, 87' Bernat

Sędziował: C. Turpin (Francja)