ATP Atlanta: De Minaur pokonuje Brooksby'ego w finale
Keith Allison/Wikimedia Commons

• Data publikacji: 01.08.2022, 04:00

Po dość zaciętym i wyrównanym meczu Alex De Minaur pokonał Jensona Brooksby'ego 6:3, 6:3 w finałowym spotkaniu turnieju ATP 250 w Atlancie. Tym samym Australijczyk wygrał całą imprezę po raz drugi w karierze, powtarzając sukces z 2019 roku.

Decydujący o mistrzostwie pojedynek był jednocześnie pierwszym bezpośrednim starciem obu młodych tenisistów. De Minaur korty w Atlancie znał już doskonale, ponieważ wygrywał tutaj przed trzema laty, pokonując w finale przedstawiciela gospodarzy, Taylora Fritza. Z kolei Jenson w półfinale dość niespodziewanie odprawił swojego rodaka oraz sześciokrotnego triumfatora tego turnieju, Johna Isnera, dzięki czemu mógł przystąpić do rywalizacji o pierwszy tytuł w karierze.

Początek spotkania to niewykorzystana szansa po stronie Amerykanina, który już w trzecim gemie miał po swojej stronie dwa break-pointy. Alex zdołał jednak wyjść z trudnej sytuacji i utrzymać podanie, by niedługo później samemu doprowadzić do przełamania na 4:2. W kolejnych odsłonach Australijczyk pewnie kontrolował swoją przewagę, wygrywając całego seta 6:3.

W drugiej partii rozpędzony De Minaur zamierzał pójść za ciosem, przełamując przeciwnika już w pierwszym gemie. Brooksby nie poddał się jednak i odłamał już chwilę później, wykorzystując trzeciego break-pointa i wracając do gry. Następnie wyrównana rywalizacja toczyła się do stanu 3:3, ale w decydującym fragmencie ponownie skuteczniejszy okazał się o rok starszy Alex. Australijczyk wygrał trzy ostatnie odsłony, kończąc całego seta wynikiem 6:3, dzięki czemu ponownie wygrał imprezę ATP 250 w Atlancie.

Alex De Minaur (AUS) [3] — Jenson Brooksby (USA) [6] 6:3, 6:3