PGE Ekstraliga: Włókniarz wygrywa w Lesznie i zapewnia sobie drugie miejsce
Grzegorz Misiak / Biuro Prasowe Włókniarz Częstochowa

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 05.08.2022, 20:40

Żużlowcy zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa wygrali na wyjeździe w ostatniej kolejce fazy zasadniczej PGE Ekstraligi z Fogo Unią Leszno 50:40 i zapewnili sobie drugie miejsce w ligowej tabeli.

Byki z animuszem weszły w tę konfrontację, podwójnie pokonując na dzień dobry liderów Włókniarza w osobach Leona Madsena i Kacpra Woryny. Różnica, jaką wypracowali Jason Doyle i David Bellego była iście imponująca. Zarówno Madsen, jak i Woryna od razu jednak wyciągnęli wnioski i w swoich kolejnych biegach prezentowali się o niebo lepiej. Odpowiedź ze strony przyjezdnych przyszła natychmiastowo. Wyścig młodzieżowy juniorzy biało-zielonych zamknęli już właściwie na wejściu w pierwszy łuk. Gospodarze mogli w tej odsłonie wierzyć, że szyki pokrzyżuje im Damian Ratajczak, ale kłopoty ze sprzętem kompletnie pozbawiły go szans na walkę.

Decydująca faza zawodów wskazywała doszukiwać się więcej pozytywów po stronie gości. Szczególnie imponował Fredrik Lindgren, dla którego nie było tego dnia straconych pozycji, co pokazał swoim pościgiem za leszczyńską parą w 7. wyścigu. Szwed śmiałym atakiem tuż przed metą przy samej bandzie wyprzedził w nim Jasona Doyle'a. Jak się okazało, to co zapoczątkowali Lindgren i Miśkowiak w 10. biegu było serią podwójnych zwycięstw dla częstochowskich Lwów. Kibice w Lesznie przecierali oczy ze zdumienia, obserwując kolejne podwójne porażki swoich ulubieńców. Po 12. wyścigu Włókniarz wyszedł na dwunastopunktowe prowadzenie, a nad Lesznem srogo się rozpadało. Tak jakby pogoda w imieniu Unii rzuciła ręcznik. Przerwa w zawodach spowodowana opadami deszczu trwała kilkanaście minut. Po powrocie na tor zawodnicy skupiali się na tym, aby dojechać bezpiecznie do mety. Włókniarz w 13. odsłonie zapewnił sobie wygraną za sprawą Kacpra Woryny, który przyjeżdżając do mety drugi postawił kropkę nad "i".