Lekkoatletyka - MŚU20: Kacper Lewalski z czwartym miejscem na 800 metrów
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 06.08.2022, 23:40

Podczas 6. dnia mistrzostw świata do lat 20 w lekkiej atletyce mogliśmy także zobaczyć ostatnie występy naszych reprezentantów. Blisko medalu był Kacper Lewalski w biegu na 800 metrów, ale ostatecznie zajął 4. miejsce.

Na zakończenie rywalizacji w Cali bardzo liczyliśmy na dobry wynik Kacpra Lewalskiego w finale biegu na 800 metrów. Polak w pierwszej połowie wyścigu utrzymywał się w połowie stawki. Nasz reprezentant miał dobry finisz, ale nie wystarczyło mu to do medalu. Ostatecznie Lewalski z czasem 1:47,84 zajął czwarte miejsce. Do trzeciego Ethana Hussey'a zabrakło mu 0,19 sekundy. Złoto zdobył Ermias Girma (1:47,36). Natomiast drugi stopień podium przypadł Heithemowi Chenitefowi (1:47,61).

W finale trójskoku zaprezentowała się też Anna Kłosińska. Niestety Polka spisała się poniżej oczekiwań. W swojej najlepszej próbie skoczyła 12,69 metra, co dało jej 11. miejsce. Najlepsza z wynikiem 14,04 metra była Sharifa Davronova.

Ostatecznie Polska z Cali wyjedzie z dwoma brązowymi medalami zdobytymi przez Zuzannę Maślanę oraz Michała Gawendę.