Bundesliga: Union lepszy w derbach Berlina!

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 06.08.2022, 17:35

Union Berlin pokonał w derbowym starciu na inaugurację nowego sezonu Bundesligi Herthę Berlin 3:1 i co najmniej na pół roku objął prym w niemieckiej stolicy.

Od samego początku mecz był dość wyrównany, ale z biegiem czasu to gospodarze mieli więcej z gry i zaczęli stwarzać konkretniejsze sytuacje do zdobycia bramki. Christopher Trimmel doskonale dośrodkowywał i zagrażał ze stałych fragmentów gry, ale jego koledzy nie potrafili pokonać Olivera Christensena. Wreszcie jednak nadeszła 32. minuta, gdy Sheraldo Becker idealnie dograł piłkę na głowę Jordana Siebatcheu, a ten strzałem głową posłał ją w prawy dolny róg bramki. Kilka chwil później strzelec bramki kapitalnym, prostopadłym podaniem obsłużył Juliana Ryersona, ale ten uderzył minimalnie obok słupka.

Tuż po zmianie stron Siebatcheu mógł ponownie wpisać się na listę strzelców, lecz świetnym refleksem popisał się golkiper Herthy i zatrzymał jego "główkę". Co nie udało się Siebatcheu, udało się w 50. minucie Beckerowi, który po podaniu Janika Haberera z bliska wbił futbolówkę do siatki. To jednak nie był koniec piłkarzy Unionu, bo cztery minuty potem było już 3:0. Tym razem znakomitą główką popisał się Robin Knoche. Honor Herthy uratował na pięć minut przed końcem meczu Dodi Lukebakio, ale niesmak po derbowej porażce na inaugurację sezonu na pewno wśród gości pozostanie.

Union Berlin - Hertha Berlin 3:1 (1:0)

Bramki: 32' Siebatcheu, 50' Becker, 54' Knoche - 85' Lukebakio

Union Berlin: Roennow - Jaeckel, Knoche, Leite - Trimmel, Khedira, Ryerson (64' Giesselmann), Haraguchi (78' Pantović), Haberer (70' Schaefer) - Becker (71' Leweling),  Siebatcheu (78' Behrens)

Hertha Berlin: Christensen - Plattenhardt, Kempf, Uremović, Kenny - Serdar, Sunjić (80' Darida), Boateng (56' Ejuke) - Maolida (56' Jovetić), Selke (56' Kanga), Lukebakio

Żółte kartki: 35' Knoche, 90+3' Leweling - 52' Uremović, 77' Sunjić, 87' Lukebakio

Sędziował: Marco Fritz