Bundesliga: Borussia skromnie pokonuje Bayer
Валерий Дед [CC BY 3.0]/Wikimedia Commons

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 06.08.2022, 20:35

W hitowym starciu niemieckiej Bundesligi, na jej inaugurację Borussia Dortmund skromnie pokonała Bayer Leverkusen, po bramce Marco Reusa.

Można było się spodziewać, że spotkanie tych dwóch wybitnych niemieckich firm będzie niezwykle zacięte. I tak też było od pierwszego gwizdka sędziego Felixa Brycha. W 9. minucie doskonałą okazję zmarnował Kevin Adeyemi, którego strzał w kapitalnym stylu wybronił Lukas Hradecky. Jednak 60 sekund później Borussia wyszła na prowadzenie. Do odbitej w polu karnym piłki dopadł Marco Reus i z łatwością umieścił ją w bramce "Aptekarzy". Jakby goście mieli mało zmartwień, to jeszcze kontuzji doznał Robert Andrich i chwilę później za niego wszedł Charles Aranguiz. W 19. minucie bliski szczęścia był Patrick Schick, ale jego uderzenie minimalnie minęło lewy słupek bramki BVB. W 23. minucie do zmiany z powodu kontuzji Kevina Adeyemi'ego zmuszeni byli gospodarze, a jego miejsce zajął Thorgan Hazard. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie, choć jedni i drudzy mieli ku temu okazje.

Pięć minut po zmianie stron mogło być już 2:0, ale po raz kolejny kapitalnie się spisał Hradecky, zatrzymując tym razem strzał Hazarda. W 53. minucie futbolówka znalazła się w siatce dortmundczyków, ale Exequiel Palacios był jednak na spalonym. W kolejnych fragmentach meczu próbował wyrównać Schick, lecz za każdym razem przegrywał pojedynek z Gregorem Kobelem. Jeszcze w doliczonym czasie gry zrobiło się gorąco pod bramką Leverkusen, ponieważ Hradecky interweniował ręką poza polem karnym. Po dłuższej chwili i analizie VAR, sędzia Brych nie miał wyjścia i pokazał bramkarzowi gości czerwoną kartkę.

Borussia Dortmund - Bayer Leverkusen 1:0 (1:0)

Bramki: 10' Reus

Borussia Dortmund: Kobel - Meunier, Hummels, Schlotterbeck, Guerreiro (84' Wolf) - Dahoud, Bellingham, Reus - Adeyemi (23' Hazard), Moukoko (68' Brandt), Malen (84' Can)

Bayer Leverkusen: Hradecky - Hincapie (79' Bakker), Tapsoba, Tah, Frimpong - Palacios (78' Amiri), Andrich (13' Aranguiz), Diaby, Demirbay (66' Azmoun), Bellarabi (46' Hlozek) - Schick

Czerwona kartka: 90+3' Hradecky

Żółte kartki: 43' Hazard, 72' Schlotterbeck27' Tah, 37' Palacios, 56' Hincapie, 90+5' Bakker

Sędziował: Felix Brych