Droga do Paryża: MŚ w jeździectwie - dzień 2. [ZAPIS LIVE]
FEI/Leanjo de Koster

Droga do Paryża: MŚ w jeździectwie - dzień 2. [ZAPIS LIVE]

  • Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 07.08.2022, 19:30

Przed nami drugi dzień rywalizacji w mistrzostwach świata w jeździectwie. Dziś na arenie w Herning ponownie zobaczymy specjalistów od ujeżdżenia, gdzie nastąpi dokończenie rywalizacji w konkursie Grand Prix. Wczorajsze występy Aleksandry Szulc i Anny Mierzwińskiej nie były najlepsza, ale liczymy, że lepiej wypadną Żaneta Skowrońska-Kozubik i Katarzyna Milczarek. Dziś poza medalami w konkursie drużynowym rozdane zostaną przepustki na igrzyska olimpijskie.

 

Plan niedzielnych startów Polaków:

12:59 - Żaneta Skowrońska-Kozubik (Romantic P)

17:55 - Katarzyna Milczarek (Guapo)

Relacja na żywo

Na dziś to wszystko z Herning. Zapraszamy na kolejne nasze relacje z mistrzostw świata w jeździectwie.

W konkursie Grand Prix najwyższą notę uzyskała Dunka Cathrine Laudrup-Dufour (81.864%), wyprzedzając Brytyjkę Charlotte Fry (80.838%) i Holenderkę Dinję van Liere (78.835%).

Polska zajęła 18. miejsce w konkursie drużynowym. Niestety, nie był to dobry występ naszych reprezentantek. Indywidualnie Żaneta Skowrońska-Kozubik uplasowała się na 67. pozycji, Anna Mierzwińska była 84., a Aleksandra Szulc 86.

Powody do radości mają gospodarze, gdyż to właśnie Duńczycy zostali mistrzami świata w ujeżdżeniu. Srebrne medale wywalczyli Brytyjczycy, a brązowe Niemcy. Poza tymi trzema drużynami kwalifikację na igrzyska w Paryżu zgarnęli Szwedzi, Holendrzy, Amerykanie i Australijczycy.

Amerykanka Adrienne Lyle występująca na ogierze Salvino zaliczyła całkiem udany występ, za który dostała notę 74.394%. Indywidualnie dało jej to 18. miejsce, ale co ważniejsze w konkursie drużynowym Amerykanie zajęli szóste miejsce i wywalczyli kwalifikację olimpijską.

Przedostatni zawodnik na liście startowej Niemiec Frederic Wandres uzyskał 76.661% i zajmuje 9. miejsce.

Yvonne Losos de Muñiz z Dominikany kończy rywalizację z rezultatem 69.379%, co daje jej 45. lokatę.

Szwed Patrik Kittel na koniu Touchdown plasuje się po swoim przejeździe na dziesiątej pozycji z wynikiem 76.522%.

Dunka Cathrine Laudrup-Dufour poprawia rezultat Charlotte Fry i wychodzi na prowadzenie. Nowa liderka jeżdżąca na wałachu Vamos Amigos dostała od sędziów notę 81.864%!

Emmelie Scholtens z Holandii wskoczyła na 14. miejsce, uzyskując na ogierze Indian Rock rezultat 74.410%.

Australijka Simone Pearce uzyskała wynik 73.463%, a tym samym Australia uplasuje się najwyżej w klasyfikacji spośród drużyn zaliczanych do grupy G (jeszcze Nowa Zelandia i Japonia) i wywalczy kwalifikację na igrzyska olimpijskie w Paryżu.

Bariera 80% została złamana przez Charlotte Fry! Brytyjka po znakomitym występie na ogierze Glamourdale objęła prowadzenie z notą 80.838% i przypieczętowała kwalifikację olimpijską dla swojego kraju.

Starty zaczęła ostatnia grupa konkursu Grand Prix. Belgijka Larissa Pauluis na ogierze First-Step Valentin uzyskała 71.351% i jest w tej chwili 22., co gwarantuje jej start w Grand Prix Special.

Hiszpan Jose Daniel Martin Dockx uzyskał na koniu Malagueno LXXXIII rezultat 71.149%, który indywidualnie wystarcza do 22. pozycji. W kontekście walki drużynowej i pojedynku z USA o kwalifikację olimpijską może się to okazać za mało.

Francuska para Morgan Barbançon i 16-letni ogier Morgan Barbançon uzyskała notę 71.009% i zajmuje 23. miejsce.

Reprezentacja Polski zakończyła konkurs drużynowy z wynikiem 193.587 i najprawdopodobniej zajmie przedostatnie 18. miejsce. Indywidualnie żadnej z Polek nie udało się zakwalifikować do dalszej rywalizacji.

Na koniec polskich startów w ujeżdżeniu na mistrzostwach świata w Herning nie mamy dobrych informacji. Katarzyna Milczarek startująca na Guapo została wyeliminowana i nie będzie klasyfikowana.

Przejazd Victorii Max-Theurer z Austrii w parze z ogierem Birkhof's Topas FBW został oceniony na 68.680%, co przełożyło się na dopiero 45. pozycję.

Zbliżamy się do decydujących rozstrzygnięć. Wydaje się, że pewni wywalczenia kwalifikacji olimpijskiej powinni być Niemcy, Duńczycy, Brytyjczycy, Holendrzy i Szwedzi. O jedno wolne miejsce walczą natomiast Amerykanie, Hiszpanie i Austriacy. Z grupy G najbliżej wyjazdu na igrzyska są Australijczycy, którym do pokonania Nowej Zelandii i Japonii wystarczy nota 66.801% w wykonaniu Simone Pearce.

Ostatnia w drużynie Finlandii Emma Kanerva (Greek Air) otrzymała notę 73.028%, dzięki której klasyfikowana jest na 15. lokacie.

Portugalka Maria Caetano dosiadająca Fenix de Tineo uzyskała 70.404% co wystarcza do 25. miejsca.

Reprezentantka Norwegii Isabel Freese i ogier Total Hope OLD osiągnęła wynik 70.621%, co daje jej 24. miejsce. Tuż po niej startowała Carla Aeberhard ze Szwajcarii i poszło jej gorzej - 68.867% i 41. miejsce.

Japończyk Kazuki Sado na wałachu Barolo uzyskał 67.438% i zajmuje 53. miejsce, natomiast Nowozelandczyk Gaylene Lennard na wałachu Jax Johnson jest klasyfikowany na 31. pozycji z rezultatem 69.627%. Teraz pora na krótką 20 minutową przerwę.

Jedna z faworytek do medalu, znakomita Niemka Isabell Werth występująca na DSP Quantaz uzyskała trzeci na ten moment wynik (77.127%). Startujący po niej Amerykanin Steffen Peters na Suppenkasper uzyskał również bardzo dobre 74.767% dające 11. lokatę.

Szwedka Therese Nilshagen na Dante Weltino OLD została oceniona przez sędziów na notę 74.456% i aktualnie zajmuje 10. miejsce.

Świetnie przed swoją publicznością spisują się Duńczycy. Daniel Bachmann Andersen dosiadający wałacha Marshall-Bell z rezultatem 76.584% wskoczył na szóste miejsce, przegrywając minimalnie ze swoimi koleżankami z kadry Nanną Merrald Rasmussen (5. miejsce) i Cariną Cassøe Krüth (4. miejsce).

Yessin Rahmouni i All At Once z Maroka uzyskali 65.326%, co przełożyło się na odległą 56. pozycję.

Kolejny dobry występ w reprezentacji Holandii. Marieke van der Putten w parze z Torveslettens Titanium RS2 uzyskała notę 71.118%, z którą zajmuje 17. miejsce.

W pierwszym przejeździe po przerwie Australijka Lyndal Oatley na wałachu Eros uzyskała wynik 72.189%, dzięki któremu zajmuje 13. lokatę.

Nicolas Wagner Ehlinger z Luksemburga i jego Quater Back Junior FRH otrzymali od sędziów wysoką notę 73.391%, dającą im aktualnie 10. miejsce. Na strat kolejnego jeźdźca przyjdzie nam poczekać godzinę, gdyż w programie jest teraz przewidziana przerwa.

Kanadyjka Naima Moreira Laliberte wskoczyła na 35. miejsce (68.385%), a Estonka Grete Ayache jest 45. (67.236%).

Alisa Glinka z Mołdawii dosiadająca wałacha Aachen zakończyła swój przejazd z wynikiem 68.276% i jest 37.

Znakomicie zaprezentowała się Brytyjka Charlotte Dujardin, ale tego należało się spodziewać po dwukrotnej złotej medalistce igrzysk olimpijskich. Na 9-letnim wałachu Imhotep Dujardin uzyskała wynik 77.407% i aktualnie ustępuje jedynie Holenderce Dinji van Liere.

Bez szans na awans do konkursu Grand Prix Special jest już po swoim występie Belgijka Charlotte Defalque występująca na wałachu Botticelli, która z wynikiem 68.354% jest obecnie 34.

José Antonio Garcia Mena i klacz Divina Royal wzbogacili dorobek reprezentacji Hiszpanii o 71.817% i zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego będą do końca walczyć o kwalifikację olimpijską. Indywidualnie ta hiszpańska para plasuje się na 12. miejscu.

Na 21. miejsce wskoczyła po swoim przejeździe para z Francji Corentin Pottier i wałach Gotilas du Feuillard, uzyskując notę 69.658%.

Żaneta Skorwońska-Kozubik wypadła najlepiej z dotychczas startujących reprezentantek Polski. Jednak wynik 67.547% wystarcza w tej chwili do 37. miejsca, a wiec oznacza to, że Polka nie wywalczy awansu do dalszej fazy rywalizacji w konkursie indywidualnym.

Po krótkiej przerwie pierwsza na arenie w Herning wystąpiła Irlandka Abigail Lyle na Giraldo. Jej przejazd został oceniony na 65.714% i daje 43. miejsce. Teraz już skupiamy się na występie Polki Żanety Skowrońskiej-Kozubik i wałacha Romantic P.

Florian Bacher z Austrii razem z 13-letnim Fidertraum OLD zakończyli pierwszą grupę. Ich wynik 73.447% daje aktualnie bardzo dobre ósme miejsce. Teraz czeka nas 20 minut przerwy.

Finka Mikaela Soratie startująca na ogierze Hot Casanova zakończyła rywalizację z wynikiem 67.904%. Na ten moment sklasyfikowana jest na 33. pozycji.

Martim Meneres z Portugalii i jego wałach Equador za swój przejazd uzyskali notę 69.053% i zajmują 27. miejsce.

Kolejne dwa przejazdy za nami. Kanadyjczyk Ryan Torkkeli na koniu Sternenwanderer uzyskał 68.354%, co daje mu 30. miejsce. Trochę gorzej wypadła Szwajcarka Charlotte Lenherr na Sir Stanley W, zajmując aktualnie 37. pozycję z rezultatem 66.553%.

Teraz oglądaliśmy dwa różne przejazdy. Bardzo dobrze wypadł Brazylijczyk João Victor Marcari Oliva w parze z ogierem Escorial Horsecampline, który zajmuje aktualnie 10. miejsce (72.112%). Zupełnie nie poszło natomiast Norweżce Trude Hestengenna na wałachu Christianslund Furstino, gdyż wynik 61.770% pozwala zajmować dopiero 47. lokatę.

Nowozelandka Melissa Galloway na Windermere J'Obei W po dobrym występie plasuje się na 11. pozycji z wynikiem 70.978%.

Startująca tylko indywidualnie litewska para Justina Vanagaite i 9-letni wałach Nebab ukończyła swój przejazd z notą 69.596% i wskoczyła na 18. miejsce.

Shingo Hayashi z Japonii zaprezentował przyzwoity przejazd, ale nie ustrzegł się błędów i osiągnął wynik 67.873%, który w tej chwili wystarcza do 28. miejsca.

Pierwszy przed duńską publicznością wystąpi dziś Japończyk Shingo Hayashi dosiadający 17-letniego wałacha Scolari 4.

Zaczynamy drugi dzień rywalizacji w ujeżdżeniu. Dziś poznamy medalistów w konkursie drużynowym. Ponadto sześć najlepszych zespołów plus najwyżej sklasyfikowana drużyna z grupy G (Australia, Nowa Zelandia, Japonia) uzyska kwalifikację olimpijską. W konkursie indywidualnym awans do Grand Prix Special wywalczy czołowa trzydziestka.

Zapraszamy na naszą relację, która rozpocznie się o godzinie 11:00.