PKO Ekstraklasa: zwycięstwo Pogoni po ciężkim meczu z Wartą

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 07.08.2022, 16:57

W meczu 4. kolejki PKO Ekstraklasy Warta Poznań na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim podejmowała Pogoń Szczecin. Ostatecznie po wyrównanym spotkaniu trzy punkty wywalczyli "Portowcy".

Faworytem przed spotkaniem był zespół gości. Piłkarze Pogoni w trzech pierwszych meczach odnieśli dwa zwycięstwa oraz jedną porażkę. Natomiast zespół Dawida Szulczka po dwóch porażkach odniósł ważne zwycięstwo na wyjeździe z Miedzią Legnica. I to właśnie Warta na początku rywalizacji mogła zdobyć bramkę, ale Jan Grzesik w niezłej sytuacji uderzył w boczną siatkę. Niedługo później, w 10. minucie podobną sytuację miał Adam Zrelak i zakończył ją tak samo jak Grzesik. Za to Pogoń pierwszą groźną akcję przeprowadziła w 21. minucie i ta od razu zakończyła się bramką. Niepewnie piłkę w polu karnym wypiąstkował Adrian Lis, tę na z boku pola karnego przejął Sebastian Kowalczyk, który idealnie podał do Kamila Grosickiego, a ten pewnym strzałem zdobył gola. Po chwili goście prowadzili już dwoma golami. Z prawej strony pola karnego płaskie podanie wykonał Jakub Bartkowski, a próbujący je przeciąć Robert Ivanov skierował piłkę do własnej bramki. W pozostałej części pierwszej połowy nie działo już się za wiele i do przerwy Pogoń prowadziła 2:0.

Druga część rozpoczęła się bardzo dobrze dla gospodarzy, którzy już w 48. minucie zdobyli bramkę kontaktową. Po dośrodkowaniu Jana Grzesika obrońcy Pogoni nie zdołali przeciąć piłkę, a tę do bramki z dziesiątego metra skierował Adam Zrelak. Kwadrans później odpowiedzieć na gola Warty mógł Kamil Grosicki, ale futbolówka po jego strzale odbiła się od słupka. W późniejszym czasie Warta, która miała dużą przewagę, próbowała przełamać się przez obronę Pogoni, ale nie potrafiła tego zrobić. Niezłą sytuację z rzutu wolnego miał Adam Zrelak, lecz piłka po jego uderzeniu minęła bramkę. W końcowym rozrachunku rywalizacja zakończyła się wygraną "Portowców" 2:1.

Warta Poznań - Pogoń Szczecin 1:2 (0:2)

Bramki: 48' Zrelak - 22' Grosicki, 25' Ivanov (sam.)

Warta Poznań: Lis - Stavropoloulos (77' Kościelny), Szymanowicz, Ivanov - Kiełb (77' Jakubowski), Kopczyński, Żurawski (64' Szmyt), Grzesik - Matuszewski (77' Destan), Szczepański (38' Luis) - Zrelak

Pogoń Szczecin: Stipica - Mata, Triantafyllopoulos, Zech, Bartkowski - Dąbrowski - Grosicki (82' Fornalczyk), Kowalczyk (53' Biczachczjan), Łęgowski (53' Drygas), Carlos - Zahović (66' Almqvist)

Żółte kartki: 70' Stavropoulos 90'+4 Zrelak - 28' Triantafyllopoulos, 34' Łęgowski, 89' Biczachczjan

Sędzia: Damian Sylwestrzak