Kajakarstwo - MŚ: kanadyjkowa czwórka kobieca ze srebrnym medalem

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 07.08.2022, 19:03

Kolejny medal do polskiego woreczka dołożyła kobieca kanadyjkowa czwórka na dystansie 500 metrów. Polki w składzie Sylwia Szczerbińska, Aleksandra Jacewicz, Katarzyna Szperkiewicz i Julia Walczak wywalczyły srebrne krążki.

Konkurencja ta jest konkurencją nieolimpijską. Od początku na czoło stawki wysunęły się osady Kanady i Polski. Nasze reprezentantki do końca walczyły o medal z najcenniejszego kruszcu. Ostatecznie o zaledwie 0,17 setnych sekundy przegrały z gospodyniami. Polki miały jednak sporą przewagę nad pozostałymi osadami. Brązowe medalistki z Węgier nasza czwórka wyprzedziła o ponad sekundę.  Konkurencja po raz pierwszy rozegrana została rok temu, podczas mistrzostw świata w Kopenhadze. Wówczas na podium stały Białorusinki, Węgierki i Ukrainki. Polki ukończyły wyścig tuż za podium.