PKO Ekstraklasa: cenna wygrana Górnika

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 07.08.2022, 22:06

Górnik Zabrze wygrał 1:0 z Rakowem Częstochowa w meczu czwartej kolejki PKO Ekstraklasy. Jedyną bramkę zdobył Aleksander Paluszek. Dla gospodarzy było to drugie zwycięstwo w sezonie.

Na stadionie Ernesta Pohla panowała znakomita atmosfera. Ostatnie efektowne zwycięstwo nad Radomiakiem przyciągnęło na trybuny wielu kibiców. Przeciwnikiem Górnika był Raków Częstochowa. Trener Marek Papszun po meczu ze Spartakiem Trnava mocno zarotował składem. W pierwszej połowie oba zespoły prezentowały bezpieczny, zamknięty futbol. Lepsze okazje stworzyli sobie zabrzanie. Najpierw w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Szymon Włodarczyk. Napastnik gospodarzy przegrał jednak pojedynek z golkiperem. Dodatkowo młodzieżowiec mógł podać lepiej ustawionym partnerom. Bartosz Gaul mógł wznieść ręce w geście triumfu tuż przed przerwą. Rzut rożny bity przez Erika Janżę wykorzystał Aleksander Paluszek.

Marek Papszun nie mógł być zadowolony z postawy swoich podopiecznych w pierwszej części gry. Raków nie oddał żadnego celnego strzału. Na drugą połowę wyszli Vladislavs Gutkovskis i Ivi Lopez. Łotysz zaraz po pojawieniu się na boisku miał stuprocentową okazję, ale nieudanie próbował przelobować Felixa Brolla. W kolejnych minutach goście nadal atakowali, ale dobrze zorganizowani rywale nie pozwalali dochodzić do czystych sytuacji. W doliczonym czasie gry prowadzenie powinien podwyższyć Paweł Olkowski, jednak strzelił obok słupka. Kibice Górnika mogli oklaskiwać drugie zwycięstwo z rzędu swojej drużyny.

Górnik Zabrze - Raków Częstochowa: 1:0 (1:0)

Bramka: 45+1' Paluszek

Górnik: Broll - Paluszek (85' Kubica), Janicki, Jensen - Olkowski Kotzke, Manneh (73' Mvondo), Janża, Podolski (85' Krawczyk), Cholewiak (73' Pacheco) - Włodarczyk (63' Dadok)

Raków: Trelowski - Racovitan, Arsenić, Svarnas - Długosz (63' Tudor), Lederman (70' Papanikolau), Berggren (46' Lopez), Sorescu, Kochergin - Piasecki (46' Gutkovskis), Musiolik (57' Wdowiak)

Żółte kartki: 40' Kotzke, 47' Włodarczyk; 66' Manneh, 78' Mvondo - 31' Sorescu, 73' Tudor

Sędzia: Szymon Marciniak