Liga ASOBAL: pierwszy wynik Barcelony poniżej 40 bramek

• Data publikacji: 30.09.2018, 12:09

W 4. kolejce hiszpańskiej ligi piłki ręcznej obyło się bez niespodzianek. Najciekawszym spotkaniem był mecz Ademaru z Granollers.

Bidasoa Irun była kolejnym przeciwnikiem Barcelony w ich rodzimej lidze. Katalończycy poradzili sobie z tym zespołem bez większego problemu, wygrywając 32:23. W meczu wystąpił również Kamil Syprzak. Po absencji w Lidze Mistrzów spowodowanej drobnym urazem, wrócił do składu mistrzów Hiszpanii. Nie zdobył żadnej bramki, jednak doprowadził do rzutu karnego i wyrzucił z parkietu na dwie minuty kary Thomasa Tesoriere'a. Najlepszym strzelcem był Casper Mortensen z siedmioma trafieniami na koncie.

Anaitusuna w końcu wygrała pierwszy mecz w tym sezonie i udało jej się wydostać z ostatniego miejsca w tabeli. Pokonali na własnym boisku Teucro 30:29, po meczu pełnym emocji. Ciekawie zapowiadało się spotkanie Ademaru z Granollers. Zespoły te były w pierwszej trójce w zeszłym sezonie. Mecz był dosyć wyrównany, choć zaznaczała się przewaga gospodarzy, którzy po pierwszej połowie prowadzili 13:10. Choć druga część spotkania była na remis (13:13), to wywalczone wcześniej trzy gole zadecydowały o wygranej Ademaru 26:23. Ze zwycięstwa mogły cieszyć się również: Huesca, La Rioja, Benidorm, Atl. Valladolid i BM Sinfin.

Do grona niepokonanych drużyn zaliczają się wciąż: Barcelona, Benidorm oraz La Rioja. Jednak tylko mistrz Hiszpanii ma na koncie same zwycięstwa. Pozostałe zespoły zanotowały odpowiednio jeden i dwa remisy.

La Rioja - Puente Genil 32:23
Anaitasuna - Teucro 30:29
Benidorm - Cuenca 28:21
Morrazo Cangas - Atl. Valladolid 30:33
BM Sinfin - Alcobendas 30:25
Guadalajara - Huesca 24:28
Ademar - Granollers 26:23
Barcelona - CD Bidasoa Irun 32:23