WTA Toronto: porażka Rosolskiej w pierwszej rundzie

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 09.08.2022, 23:55

Alicja Rosolska i Erin Routliffe odpadły w pierwszej rundzie debla w turnieju WTA 1000 w Toronto. Polka i Nowozelandka uległy 6:7(1), 1:6 Nicole Melichar-Martinez i Ellen Perez.

W pierwszym secie serwujące przez długi czas wygrywały swoje podanie. Sytuacja zmieniła się w gemie jedenastym, kiedy to Rosolska i Routliffe przełamały rywalki. Niestety serwis na mecz oddały do zera i losy inauguracyjnej odsłony rozstrzygnął tie-break. W nim zdecydowaną dominację pokazały Amerykanka i Australijka, pewnie zwyciężając do jednego.

Druga odsłona potrwała tylko pół godziny. Polka i Nowozelandka aż trzykrotnie straciły serwis, nie przełamując ani razu. Przegrały seta 1:6 i pożegnały się z kanadyjskim turniejem. W następnej rundzie ich przeciwniczkami będą Beatriz Haddad-Maia i Barbora Krejcikova.

Nicole Melichar-Martinez/Ellen Perez (USA/AUS) - Alicja Rosolska/Erin Routliffe (POL/NZL): 7:6(1), 6:1