Monachium 2022 - dzień 1. [ZAPIS LIVE]
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

Monachium 2022 - dzień 1. [ZAPIS LIVE]

  • Dodał: Kamil Karczmarek
  • Data publikacji: 11.08.2022, 19:00

W czwartek 11 sierpnia rozpoczynają się "małe igrzyska" w Monachium. Multidyscyplinarne mistrzostwa Europy to stosunkowo młoda impreza, której drugą edycję będziemy śledzić. Zapraszamy serdecznie na relację LIVE z pierwszego dnia rywalizacji. W planie gimnastyczny wielobój oraz kwalifikacje w wioślarstwie, wspinaczce sportowej, kolarstwie torowym i BMX. Start przed godziną 9:00.

PROGRAM DNIA

STARTY POLAKÓW

Relacja na żywo

To już koniec na dziś emocji z Monachium. Zapraszamy na naszą relację już jutro!

Kolarstwo BMX - Za nami ostatni przejazd eliminacji w wykonaniu Marina Rantesa. Chorwat ostatecznie nie awansował do finału. Najlepszy spośród wszystkich zawodników był Anthony Jeanjean. Do finału udało się awansować Maksymilianowi Kowalczykowi. Polak ze średnią 62,40 punktu zajął 12. miejsce. Natomiast Patryk Tuel po nieudanym drugim przejeździe uplasował się na 22. lokacie i nie zobaczymy go dalej.

Kolarstwo BMX - Drugi przejazd jeszcze lepszy w wykonaniu Jeanjeana. Ostatecznie Francuz jest pierwszy ze średnią 88,10.

Kolarstwo BMX - Świetny pierwszy przejazd w wykonaniu jednego z faworytów do złota. Anthony Jeanjean zdobył 87,20 punktu.

Kolarstwo BMX - W tej chwili w Monachium trwają już tylko zmagania w eliminacjach parku. Ostatnia grupa kończy pierwszy przejazd.

Gimnastyka sportowa - Ostatecznie złoty medal w wieloboju powędrował do Asi D'Amato. Pozostałe miejsca na podium zajęły Alice Kinsella oraz Martina Maggio. Emilia Kulczyńska została sklasyfikowana na 55. miejscu, a Brygida Urbańska na 65. Polki nie wywalczyły także awansu do finału w żadnej z pojedynczych konkurencji

Gimnastyka sportowa - Martina Maggio przeżyła prawdziwy rollercoaster na zakończenie zmagań. Włoszka nie utrzymała się na poręczy, ale ostatecznie udało jej się zdobyć brązowy medal!

Gimnastyka sportowa - Swoje starty w ćwiczeniach wolnych zakończyły Polki. Emilia Kulczyńska zebrała 11,566 punktu, a Brygida Urbańska 9,900. W wieloboju Kulczyńska zdobyła 46,065 "oczka". Natomiast Urbańska zakończyła swój start z dorobkiem 43,965 punktu.

Gimnastyka sportowa - Asia D'Amato wychodzi na prowadzenie! 54,732 punktu, tyle wynosi łączna nota Włoszki w wieloboju. Pokonać ją już może tylko Martina Maggio.

Kolarstwo BMX - Za chwilę swoje przejazdy rozpoczną zawodnicy z ostatniej grupy.

Gimnastyka sportowa - Natomiast na drugie miejsce wskoczyła Lisa Vaelen z Belgii.

Gimnastyka sportowa - Alice Kinsella wychodzi na prowadzenie w wieloboju! Brytyjka łącznie zgromadziła 54,132 punktu. Swoich występów nie zakończyły jeszcze Martina Maggio i Asia D'Amato.

Gimnastyka sportowa - Emilia Kulczyńska zdobyła 11,300 punktu na równoważni, a Brygida Urbańska 10,566. Po trzech rotacjach Kulczyńska ma w dorobku 34,499 "oczka". Natomiast Brygida Urbańska 34,065.

Gimnastyka sportowa - Jeszcze lepsze wyniki od Kinselli zanotowały Martina Maggio oraz Asia D'Amato. Włoszki po trzech rotacjach mają odpowiednio 40,899 i 40,832 punktu. Im pozostały już tylko ćwiczenia na poręczach asymetrycznych.

Gimnastyka sportowa - Kolejny dobry występ Alici Kinselli. Brytyjka po trzech rotacjach ma 40,599 punktu. To daje jej bardzo duże szanse na zdobycie medalu w wieloboju, jeśli nie zawali ćwiczeń wolnych.

Kolarstwo BMX - Swoje starty zakończyli zawodnicy z czwartej grupy. Tutaj lepszy od Maksymiliana Kowalczyka Paul Thoelen. Polak jest w tej chwili szósty. Do końca pozostały mocno obsadzone dwie grupy i o awans do finału będzie bardzo trudno. Do niego wchodzi dwunastka najlepszych.

Kolarstwo torowe - Francuzi wygrali kwalifikacje w wyścigu drużynowym na dochodzenie (3:54.125), wyprzedzając Duńczyków (3:54.280) i Włochów (3:55.920). Polacy zajęli siódme miejsce (4:02.702) i awansowali do pierwszej rundy.

Kolarstwo torowe - Francuzi, Brytyjczycy, Niemcy i szwajcarzy pojechali szybciej od naszych reprezentantów. Przed nami jeszcze przejazdy Duńczyków i Włochów.

Gimnastyka sportowa - Z pozostałych zawodniczek, które zakończyły swój start w drugiej rotacji bardzo dobrze na poręczach asymetrycznych zaprezentowała się Alice Kinsella, która zdobyła 13,966 punktu. Natomiast w ćwiczeniach wolnych Martina Maggio uzyskała 13,883 "oczka".

Gimnastyka sportowa - Na poręczach asymetrycznych Brygida Urbańska i Emilia Kulczyńska uzyskały odpowiednio 11,033 i 11,833 punktu.

Kolarstwo torowe - Polacy wyszli na prowadzenie z czasem 4:02.702 i zagwarantowali sobie awans do pierwszej rundy, ale o coś więcej niż siódme miejsce z tym czasem będzie trudno..

Kolarstwo BMX - Za nami zmagania w trzeciej grupie. Tutaj najlepszy był Tomas Beran, który uzyskał średnią 72,25 punktu. Maksymilian Kowalczyk spadł na piątą lokatę w eliminacjach.

Gimnastyka sportowa - Z pozostałych zawodniczek z pierwszej rotacji na wyróżnienie z pewnością zasługuje Lisa Vaelen, która zdobyła 13,500 punktu poręczach asymetrycznych. Taką samą notę na równoważni wywalczyła Asia D'Amato.

Kolarstwo torowe - Polacy wystąpią w skaldzie: Daniel Staniszewski, Bartosz Rudyk, Alan Banaszek i Kacper Majewski. Przed ich przejazdem na prowadzeniu są Belgowie, którzy wykręcili rezultat 4:03.021.

Gimnastyka sportowa - Przyzwoita pierwsza rotacja w wykonaniu Polek. W skokach Brygida Urbańska wywalczyła 12,466 punktu. Natomiast Emilia Kulczyńska 11,366. Znakomicie w skokach spisały się Brytyjki. Każda z nich zdobyła ponad 13 "oczek", a najlepsza z nich Ondine Achampong 13,933.

Kolarstwo torowe - Ostatnim wydarzeniem na torze kolarskim będą kwalifikacje wyścigu na dochodzenie mężczyzn. Polacy wystartują jako trzeci w kolejności.

Kolarstwo torowe - Niemki wygrały kwalifikacje wyścigu drużynowego na dochodzenie z czasem 4:14.688. Za nimi uplasowały się Włoszki (4:16.510) i Francuzki (4:18.074). Polki zajęły siódme miejsce (4:30.952).

Kolarstwo BMX - Niestety Patryk Teul w drugim przejeździe zaliczył wywrotkę i to pozbawiło go szans na awans do finału. Natomiast Maksymilian Kowalczyk po dwóch grupach plasuje się na trzecim miejscu. Do końca pozostały jeszcze cztery grupy.

Gimnastyka sportowa - Niedługo rozpoczną się zmagania w ostatniej subdywizji. W niej wystąpią Brygida Urbańska oraz Emilia Kulczyńska. Polki rywalizację rozpoczną od skoków.

Kolarstwo torowe - Polki pokonały 4000 m w czasie 4:30.952, ale daje im to w tej chwili czwarte miejsce. Do końca kwalifikacji pozostały trzy mocne zespoły, więc nasze kolarki prawdopodobnie zakończą kwalifikacje na siódmej pozycji.

Gimnastyka sportowa - Za nami ostatnia rotacja w trzeciej subdywizji. Ana Barbosu w ćwiczeniach wolnych zdobyła 13,266 punktu, a jej łączny wynik wyniósł 53,032 punktu. Przed ostatnią subdywizją Rumunka zajmuje drugie miejsce. Wyprzedza ją jedynie Naomi Visser. Pozostałe zawodniczki w trzeciej subdywizji zajmują dalsze lokaty.

Kolarstwo BMX - Maksymilian Kowalczyk zakończył swój drugi przejazd. Średnia punktów Polaka wynosi 64,50. Na razie Kowalczyk jest na czwartej pozycji.

Kolarstwo BMX - Natomiast Patryk Teul zdobył 64,40 punktu.

Kolarstwo torowe - Francuzki nadal prowadzą w kwalifikacjach wyścigu drużynowego na dochodzenie z czasem 4:18.074. Drugie są aktualnie Holenderki (4:23.843), a trzecie Irlandki (4:26.028). Do startu szykują się już Polki: Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik, Tamara Szalińska i Nikol Płosaj.

Kolarstwo BMX - Maksymilian Kowalczyk w pierwszym przejeździe uzyskał notę 66,60 punktu.

Kolarstwo BMX - Za chwilę swoje zmagania rozpocznie grupa druga, a w niej jako pierwszy zaprezentuje się Maksymilian Kowalczyk. Natomiast zamykać tę grupę będzie Patryk Teul.

Kolarstwo BMX - Ostatecznie w pierwszej grupie najlepszy średni wynik 82,80 punktu zdobył Shaun Gornall. Jest to dobry wynik, który prawdopodobnie da finał.

Kolarstwo torowe - Teraz na welodromie w Monachium trwają kwalifikacje drużynowego wyścigu na dochodzenie kobiet. Po dwóch przejazdach prowadzą Francuzki z czasem 4:18.074. Polki wystartują jako szóste.

Kolarstwo BMX - Wśród zawodników z pierwszej grupy w pierwszym przejeździe najlepiej spisał się Shaun Gornall, który uzyskał 84,20 punktu.

Gimnastyka sportowa - Kolejny dobry występ zaliczyła Ana Barbosu. Rumunka tym razem do swojego dorobku dopisała 13,233 punktu na równoważni. Dotychczas Barbosu zgromadziła 39,466 punktu. Przy dobrym występie w ostatniej rotacji może plasować się nawet w okolicach top 5. Także na równoważni nieźle spisała się Maria Tronrud, która wywalczyła 12,900 punktu.

Kolarstwo BMX - Jako pierwszy swój przejazd wykonał Lauris Atmats, ale uzyskał słabą notę 40,80 punktu.

Kolarstwo torowe - Holendrzy wykręcili zdecydowanie najlepszy czas - 35.036 i wygrali kwalifikacje sprintu drużynowego mężczyzn. Drugie miejsce zajęli Brytyjczycy (35.638), a trzecie Francuzi (35.751). Polacy ostatecznie kończą kwalifikacje na czwartej pozycji (35.903 ) i w pierwszej rundzie pojadą z Niemcami.

Kolarstwo torowe - Francuzi okazali się nieznacznie szybsi od naszych sprinterów, natomiast wolniej pojechali Niemcy. Pozostali jeszcze Holendrzy, czyli mistrzowie olimpijscy i świata.

Kolarstwo BMX - O 17 swoje zmagania w kwalifikacjach parku rozpoczną panowie, a wśród nich dwóch naszych reprezentantów. Maksymilian Kowalczyk i Patryk Teul wystąpią w drugiej grupie.

Kolarstwo torowe - Brytyjczycy wyprzedzili naszych reprezentantów o 0.265 sekundy. Na starcie pozostały jeszcze trzy drużyny.

Kolarstwo torowe - Nasza męska drużyna sprinterów w składzie: Patryk Rajkowski, Mateusz Rudyk i Rafał Sarnecki objęła prowadzenie w kwalifikacjach, wykręcając czas 35.903. Drugie miejsce zajmują aktualnie Czesi (36.256)

Wioślarstwo - W repasażu czwórek podwójnych mężczyzn nie było niespodzianki. Wygrali go Holendrzy, którzy wraz z Estończykami i Ukraińcami awansowali do półfinału. Na dziś to koniec zmagań na torze wioślarskim, kolejne starty już jutro.

Gimnastyka sportowa - W drugiej rotacji na wyróżnienie zasługuje Ana Barbosu, która uzyskała 13,500 punktu w ćwiczeniach na poręczach asymetrycznych. Nieźle w skokach spisała się Valentina Georgieva. Bułgarka zdobyła 13,433 punktu. Reszta występów w drugiej rotacji nie porywała.

Wioślarstwo - W żeńskich dwójkach podwójnych awans do półfinału poprzez repasaż wywalczyły osady z Ukrainy, Niemiec i Austrii.

Kolarstwo torowe - Trwają już kwalifikacje sprinterskich drużyn mężczyzn. Po występie trzech ekip prowadzą Hiszpanie z czasem 36.661. Polacy pojadą z szóstym numerem.

Kolarstwo torowe - Mistrzynie świata Niemki wygrały kwalifikacje sprintu drużynowego kobiet z czasem 38.097, wyprzedzając Holenderki (38.492) i Francuzki (38.926). Polki zajęły piąte miejsce i w pierwszej rundzie będą rywalizowały z Brytyjkami.

Wioślarstwo - Rozpoczęły się repasaże w trzech konkurencjach. W pierwszej z nich wyścig wygrała mołdawska dwójka bez sternika. Awans do półfinału uzyskali także Austriacy i Węgrzy.

Kolarstwo torowe - Polki (Urszula Łoś, Marlena Karwacka i Nikola Sibiak) po swoim przejeździe plasują się na trzeciej pozycji. Po 2/3 dystansu Polki jechały na prowadzenie, ale ostatecznie wykręciły czas 39.029, który jest nieznacznie słabszy od Francuzek i Brytyjek.

Kolarstwo torowe - Świetnie spisały się Francuzki, które uzyskały na dystansie 600 m czas 38.926. Na drugie miejsce wskoczyły natomiast Ukrainki (40.240).

Kolarstwo torowe - Rywalizację rozpoczęły Węgierki i wykręciły czas 44.632.

Gimnastyka sportowa - Za nami pierwsza rotacja w trzeciej subdywizji. W skokach najlepszy wynik uzyskała Julie Madsoe (12,933 pkt). Na poręczach asymetrycznym najwyższą notę 12,666 punktu zdobyła Jelizawieta Hubarewa. Natomiast na równoważni najlepsza była Lucija Hribar (12,366 pkt), a w ćwiczeniach wolnych Margret Gudmundsdottir (11,933 pkt). Widać, że w porównaniu do poprzednich subdywizji poziom spadł.

Kolarstwo torowe - Już za chwilę rozpocznie się rywalizacja na welodromie kolarskim. Tor w Monachium jest dość nietypowy, gdyż liczy 200 m, a nie jak standardowe 250 m. Pierwszą konkurencją będą kwalifikacje sprintu drużynowego kobiet.

Gimnastyka sportowa - Jesteśmy w połowie pierwszej rotacji. Nieźle spisała się Julie Madsoe z Norwegii, która w skokach otrzymała 12,933 punktu. Poza tym nie oglądaliśmy jak na razie wyróżniających się występów u pozostałych zawodniczek.

Gimnastyka sportowa - Za kilka minut swoje zmagania w trzeciej subdywizji rozpoczną reprezentantki Norwegii, Rumunii, Danii, Ukrainy, Szwajcarii, Słowacji, Islandii, Gruzji, Bułgarii, Monako oraz Azerbejdżanu.

Wspinaczka sportowa - Zakończyła się runda eliminacyjna w boulderze panów. Do półfinału awansowały czołowe dziesiątki z dwóch ścianek. W grupie A najlepszy wynik miał Francuz Manuel Cornu, a w B Austriak Nicolai Uznik. W sumie w walce o medale pozostało aż pięciu Francuzów, czterech Niemców, trzech Słoweńców, dwóch Austriaków i Szwajcarów, Czech, Włochy, Brytyjczyk, Hiszpan. Polacy nie startowali.

Gimnastyka sportowa - Nie najlepszy występ Kovacs na poręczach. Nota 13.366 to w tej chwili piąty wynik w tej konkurencji. Węgierka nie wykorzystała szansy, by objąć prowadzenie w "generalce" i po dwóch subdywizjach wciąż liderują Visser i Bui. Kovacs jest trzecia z rezultatem 52.765. Reprezentantki Węgier zajmują również trzecie miejsce w rywalizacji drużynowej (153.496), za Niemkami i Holenderkami. Teraz w Olympiahalle chwila przerwy, rywalizacja w dwóch kolejnych subdywizjach rozpocznie się ok. 15:30. Przypominamy, że reprezentantki Polski wystąpią w ostatniej, czwartej subdywizji.

Gimnastyka sportowa - Kolejny świetny występ Zsofii Kovacs. Węgierka za skok otrzymała najwyższą notę w stawce 13.816. Kovacs to dwukrotna mistrzyni Europy sprzed dwóch lat, specjalizująca się w skoku i poręczach. W ostatniej rotacji czeka ją start na poręczach asymetrycznych i można przypuszczać, że na półmetku rywalizacji w wieloboju gimnastyczka z Węgier obejmie prowadzenie.

Kolarstwo BMX - W drugim przejeździe Szwajcarka Nikita Ducarroz nie wypadła już tak dobrze jak w pierwszym, co wykorzystała mistrzyni olimpijska Charlotte Worthington i to ona ze średnią notą z dwóch przejazdów 82.30 wygrała kwalifikacje parku kobiet. Szwajcarka zajęła drugie miejsce z wynikiem 81.00, a trzecia była Niemka Lara Marie Lessmann (73.40). Najlepsza z pierwszej grupy Niemka Kim Lea Muller (63.60) uplasowała się na piątej pozycji. W jutrzejszym finale zobaczymy osiem zawodniczek.

Kolarstwo BMX - W drugiej grupie świetny pierwszy przejazd zanotowała brązowa medalistka olimpijska z Tokio Szwajcarka Nikita Ducarroz, która uzyskała 85.60 punktu. Drugi wynik ma w tej chwili mistrzyni olimpijska Charlotte Worthington z Wielkiej Brytanii (80.80), a trzeci Niemka Lara Marie Lessmann (78.40).

Gimnastyka sportowa - W drugiej rotacji dobry występ Węgierki Zsofii Kovacs w ćwiczeniach wolnych - nota 13.433 to aktualnie drugi wynik w tej konkurencji. Dobrze spisała się również Finka Maisa Kuusikko na równoważni - 13.466 i czwarte miejsce.

Kolarstwo BMX - W drugim przejeździe większość zawodniczek się poprawiła, ale na czele nie mamy zmian. Najlepszy średni wynik z dwóch przejazdów uzyskała Niemka Kim Lea Muller (63.60), która wyprzedziła Brytyjkę Sashę Pardoe (59.00) i Czeszkę Ivetę Miculycovą (58.10).

Wioślarstwo - Holenderki z drugiego przedbiegu ósemek weszły do finału, pokonując Irlandki i Dunki. Była to ostatni konkurencja w tej sesji. O godzinie 16 rozpoczną się repasaże, ale w konkurencjach, w których Polacy wywalczyli bezpośrednie awanse do dalszej fazy.

Wioślarstwo - Wśród pań do startu zgłosiło się siedem ósemek, więc rywalizują one o miejsce w finale. Z pierwszego wyścigu awans wywalczyły Rumunki.

Wioślarstwo - W wyścigu o rozstawienie męskich ósemek z najlepiej wypadli Brytyjczycy, którzy wyprzedzili Niemców i Rumunów.

Kolarstwo BMX - W pierwszym przejeździe pierwszej grupy najwyższy wynik uzyskała Niemka Kim Lea Muller (57.60). Niewiele niższą notę dostała Brytyjka Sasha Pardoe (55.40).

Wioślarstwo - W ostatnim przedbiegu pierwsi do mety dopłynęli Włosi. Za nimi finiszowali Brytyjczycy i Francuzi.

Wioślarstwo - Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski, Fabian Barański w świetnym stylu wygrali swój wyścig kwalifikacyjny i awansowali do półfinału w konkurencji czwórek podwójnych mężczyzn. Polacy pokazali, że będą w Monachium walczyć o złoto. Awans do półfinału wywalczyli również Szwajcarzy i Litwini.

Wioślarstwo - W pierwszym wyścigu kwalifikacyjnym czwórek podwójnych mężczyzn zwycięstwo zanotowali Rumunii. Poza nimi do półfinału awansowali Czesi i Belgowie. Teraz w drugim wyścigu płynie polska czwórka.

Gimnastyka sportowa - Pierwsza rotacja w drugiej subdywizji za nami. Niezły występ w skoku ma za sobą Finka Kaia Tanskanen, która uzyskała notę 13.033. Pozostałe zawodniczki nie nawiązały do wyników w ścisłej czołówce.

Wioślarstwo - W drugim przedbiegu czwórek podwójnych kobiet zdecydowane zwycięstwo odniosły Brytyjki i zameldowały się w finale A.

Kolarstwo BMX - Kolejną dyscypliną, która zagości na sportowych arenach w Monachium będzie kolarstwo BMX. Za chwilę rozpoczną się kwalifikacje parku kobiet.

Wioślarstwo - Ukrainki okazały się najlepsze w pierwszym biegu kwalifikacyjnym czwórek podwójnych, pokonując Holenderki i Niemki. Do finału bezpośrednio awansowała tylko pierwsza osada.

Wioślarstwo - W drugim wyścigu walka oz zwycięstwo była trochę bardziej zacięta, a w finale dzięki wygranej zameldowali się Włosi Stefano Oppo i Pietro Ruta.

Gimnastyka sportowa - Gimnastyczki zakończyły zmagania w pierwszej subdywizji. Prowadzenie w klasyfikacji łącznej wieloboju utrzymała Holenderka Naomi Visser z wynikiem 53.265. Na drugie miejsce wskoczyła Niemka Kim Bui (52.999), która wyprzedziła swoją rodaczkę Malewski (52.032). Niemki wyraźnie prowadzą w rywalizacji drużyn, mając na koncie 158.730 pkt. Holandia zespołowo uzyskała 155.464 pkt., a na trzeciej pozycji na razie plasują się Austriaczki ze słabym wynikiem 146.863 pkt. W drugiej subdywizji zaprezentują się zawodniczki z Finlandii, Portugalii, Irlandii, Hiszpanii, Węgier, Szwecji, Malty, Litwy i Cypru.

Wioślarstwo - Mistrzowie olimpijscy w dwójce podwójnej wagi lekkiej Fintan McCarthy i Paul O'Donovan z Irlandii pokazali klasę w pierwszym przedbiegu, pewnie go wygrywając i awansowali do finału.

Wioślarstwo - Zuzanna Jasińska i Katarzyna Wełna w swoim przedbiegu w dwójce podwójnej wagi lekkiej do końca walczyły od drugie miejsce z Irlandkami, ale ostatecznie był trzecie i popłyną w repasażu. Awans do finału uzyskały tylko zwyciężczynie wyścigu Brytyjki Emily Craig i Imogen Grant.

Wioślarstwo - Kolejną rozgrywaną konkurencją jest dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet. W pierwszym wyścigu najlepsze były mistrzynie olimpijskie Włoszki Valentina Rodini i Federica Cesarini, które bezpośrednio awansowały do finału. Osady z kolejnych miejsc popłyną w repasażach. Już teraz w drugim wyścigu wystąpią Polki Katarzyna Wełna i Zuzanna Jasińska.

Wioślarstwo - Holender Melvin Twellaar w ostatnim wyścigu kwalifikacyjnym w jedynce zostawił rywali daleko w tyle. W półfinale jest już także drugi na mecie Brytyjczyk Graeme Thomas.

Wioślarstwo - Wiktor Chabel zajął czwarte miejsce w swoim przedbiegu w jedynce mężczyzn i będzie rywalizował w repasażach. Wyścig wygrał Niemiec Oliver Zeidler, a razem z nim do półfinału awansował drugi na mecie Bułgar Kristian Wasiliew.

Wioślarstwo - Pierwszy wyścig w kwalifikacjach jedynkarzy wygrał mistrz olimpijski Grek Stefanos Ntouskos, a w drugim najlepszy był wicemistrz olimpijski Norweg Kjetil Borch. Awans do półfinałów wywalczyli również drudzy na mecie Węgier Bendeguz Petervari-Molnar i Duńczyk Bastian Secher.

Wioślarstwo - Kolejne trzy zawodniczki z awansem do półfinału w rywalizacji jedynkarek to: Austriaczka Magdalena Lobnig, Bułgarka Desislava Angelova i Hiszpanka Virginia Diaz Rivas. Teraz w jedynkach będą rywalizować panowie, w trzecim wyścigu wystąpi Wiktor Chabel.

Wioślarstwo - W drugim wyścigu triumfowała Karolien Florijn z Holandii. Za nią do mety dopłynęły Czeszka Lenka Antosova i Finka Eeva Karppinen.

Wspinaczka sportowa - Kolejna dyscyplina wkracza na monachijskie areny. Na Koenigsplatz już za chwilę rywalizację rozpoczną specjaliści od wspinaczki sportowej. Na dziś zaplanowano eliminacje w dwóch konkurencjach - męskim boulderingu i kobiecym prowadzeniu. Polaków dziś nie zobaczymy, my czekamy na czasówki, w których liczymy na garść medali.

Wioślarstwo - Greczynka Evangelia Anastasiadou wygrała pierwszy przedbieg w jedynce kobiet. Na drugim miejscu przypłynęła Szwajcarka Jeanine Gmelin, a trzecia była Norweżka Siri Eva Kristiansen. Z każdego z trzech wyścigów awans do półfinału uzyskają trzy najlepsze zawodniczki.

Wioślarstwo - Na starcie w konkurencji czwórek podwójnych wagi lekkiej mężczyzn stanęły tylko dwie osady. Włosi w wyścigu o rozstawienie okazali się lepsi od Niemców.

Wioślarstwo - Z drugiego wyścigu czwórek bez sternika awans do finału wywalczyli Holendrzy.

Wioślarstwo - Męska czwórka bez sternika w składzie: Piotr Juszczak, Łukasz Posyłajka, Mikołaj Burda i Mateusz Wilangowski zajęła w swoim przedbiegu drugie miejsce za Brytyjczykami. Do finału w tej konkurencji bezpośrednio wchodzą tylko zwycięzcy, więc Polacy będą musieli przedzierać się przez repasaże.

Wioślarstwo - Weronika Kaźmierczak, Olga Michałkiewicz, Zuzanna Lesner i Barbara Jęchorek w czwórce bez sterniczki zajęły czwarte miejsce w swoim przedbiegu i o awans do finału A będą walczyć w repasażu. Z tego wyścigu bezpośredni awans wywalczyły Irlandki i Dunki.

Wioślarstwo - W rywalizacji czwórek bez sterniczki kobiet w pierwszym przedbiegu zdecydowanie najlepsze były Brytyjki. Drugą osadą, która wywalczyła bezpośredni awans do finału A, są Rumunki. Polki popłyną w drugim przedbiegu.

Wioślarstwo - Lazar Panew z Bułgarii wygrał trzeci przedbieg, a razem z nim do półfinału wywalczyli Duńczyk Rasmus Lind i Szwed Ahmet Rapi.

Wioślarstwo - Drugi wyścig jedynkarzy wagi lekkiej wygrał Słoweniec Rajko Hrvat, wyprzedzając Szwajcara Andri Struzinę i Austriaka Juliana Schoeberla.

Gimnastyka sportowa - Pod drugiej rotacji Niemki wyprzedziły Holenderki w klasyfikacji drużynowej o przeszło punkt i aktualnie prowadzą z wynikiem 77.597. Indywidualnie wciąż najlepiej prezentują się Naomi Visser (26.499) i Emma Leonie Malewski (25.966).

Wioślarstwo - Teraz ścigają się panowie w jedynce wagi lekkiej. Pierwszy wyścig padł łupem Greka Antoniosa Papakonstantinou. Poza nim awans do półfinału wywalczyli Włoch Gabriel Soares i Hiszpan Daniel Gutierrez Garcia.

Wioślarstwo - W drugim wyścigu zwyciężyła Rumunka Ionela Cozmiuc i również zapewniła sobie start w finale A w konkurencji jedynek wagi lekkiej.

Wioślarstwo - Holenderka Martine Veldhuis awansowała bezpośrednio do finału A w konkurencji jedynek wagi lekkiej kobiet, wygrywając pierwszy przedbieg.

Wioślarstwo - Szymon Pośnik i Piotr Płomiński w swoim przedbiegu byli gorsi tylko od rewelacyjnych braci Sinković z Chorwacji i pewnie awansowali do półfinału w dwójce podwójnej. Na trzecim miejscu do mety dopłynęli Włosi.

Wioślarstwo - Aleix Garcia Pujolar i Rodrigo Conde Romero z Hiszpanii wygrali drugi wyścig kwalifikacyjny dwójek podwójnych mężczyzn. Na drugim miejscu finiszowali Norwegowie, a na trzecim Czesi.

Wioślarstwo - Przechodzimy do rywalizacji męskich dwójek podwójnych. Pierwszy przedbieg zakończył się zwycięstwem Litwinów Armandasa Kelmelisa i Dovydasa Nemeraviciusa. Awans do półfinału wywalczyli także Grecy i Rumuni. Polaków zobaczymy w trzecim wyścigu.

Gimnastyka sportowa - Za nami pierwsza rotacja zawodniczek w pierwszej subdywizji. W tej grupie najlepiej spisywały się gimnastyczki z Holandii i Niemiec, które aktualnie prowadzą w klasyfikacji drużynowej. Na uwagę zasługuje wynik Holenderki Naomi Visser, która za występ na poręczach asymetrycznych otrzymała notę 14.266 - najwyższą w dotychczasowych zmaganiach. Drugi najlepszy rezultat to 13.500 pkt. Niemki Emmy Leonie Malewski na równoważni.

Wioślarstwo - W trzecim przedbiegu dwójek podwójnych kobiet bezkonkurencyjne były mistrzynie olimpijskie Nicoleta-Ancuța Bodnar i Simona Radis z Rumunii, wyprzedzając o ponad 13 sekund Brytyjki i prawie o 20 Norweżki.

Gimnastyka sportowa - W Olympiahalle rozpoczęły się zmagania w gimnastyce sportowej. Na początek rozgrywane są kwalifikacje wieloboju kobiet. Zawodniczki podzielono na cztery subdywizje, w ostatniej z nich zobaczymy dwie reprezentantki Polski: Brygidę Urbańską i Emilię Kulczyńską. Start tej grupy gimnastyczek jednak dopiero od godziny 17:53. W pierwszej subdywizji zaprezentują się reprezentantki Turcji, Austrii, Holandii, Chorwacji, Łotwy, Niemiec i Słowacji. Zawodniczki naprzemiennie prezentują układy w skoku, na poręczach asymetrycznych, równoważni i ćwiczeniach wolnych. Po osiem najlepszych zawodniczek w każdej konkurencji kwalifikuje się do finałów na przyborach, które zostaną rozegrane w niedzielę. Osiem najlepszych drużyn wystąpi w sobotnim finale drużynowym. Najlepsze gimnastyczki w klasyfikacji łącznej dziś wieczorem odbiorą medale za wielobój.

Wioślarstwo - Drugi wyścig w dwójce podwójnej kobiet padł łupem Holenderek Roos de Jong i Laily Youssifou. Oprócz nich w półfinale popłyną Irlandki i Szwajcarki.

Wioślarstwo - Nasza dwójka podwójna kobiet w składzie Marta Wieliczko i Joanna Dittman przed startem w Monachium była jedną wielką niewiadomą, gdyż po raz pierwszy płyną na dwójce. Swój wyścig eliminacyjny Polki mocno zaczęły i prowadziły na półmetku, ale ostatecznie zajęły trzecie miejsce za Litwinkami i Włoszkami, co dało im awans do półfinału.

Wioślarstwo - W trzecim przedbiegu dwójek bez sternika triumfowali Serbowie Martin Macković i Milos Vasić, którzy wyprzedzili Włochów i Słoweńców.

Wioślarstwo - W drugim przedbiegu najlepsi byli Brytyjczycy Oliver Wynne-Griffith oraz Thomas George. Za nimi finiszowali Litwini oraz Holendrzy.

Wioślarstwo - Za nami start pierwszej naszej osady i od razu mamy dobre wieści. Adam Woźniak i powracający do rywalizacji po dłuższej przerwie Michał Szpakowski zajęli trzecie miejsce w pierwszym przedbiegu dwójek bez sternika i awansowali do półfinału. Wygrali Rumuni Marius Cozmiuc i Sergiu Bejan przed Hiszpanami Jaime Canalejo Pazosem i Javierem Garcią Ordonezem .

Wioślarstwo - W drugim wyścigu dwójek bez sterniczki najlepsze były Rumunki Ioana Vrinceanu i Denisa Tilvescu. Razem z nimi do finału A weszły drugie na mecie Chorwatki Ivana I Josipa Jurković.

Wioślarstwo - Brytyjki Emily Ford i Esme Both wygrały pierwszy przedbieg w konkurencji dwójek bez sterniczki. One i drugie na mecie Holenderki Ymke Clevering i Veronique Meester zapewniły sobie start w finale A.

Wioślarstwo - Teraz przechodzimy do zmagań wioślarzy. Jako pierwsze na torze regatowym będą walczyć panie w dwójce bez sterniczki. W tej konkurencji nie mamy naszych reprezentantek.

Wioślarstwo - Ostatnią konkurencją parawioślarską jest mieszana czwórka ze sternikiem. Z dużą przewagą w przedbiegu triumfowali Brytyjczycy, którzy wyprzedzili Francuzów i Włochów.

Wioślarstwo - Jolanta Majka i Michał Gadowski zajęli trzecie miejsce w przedbiegu w konkurencji parawioślarskich, mieszanych dwójek podwójnych. Stawką tego biegu było rozstawienie w finale, gdyż na starcie stanęło pięć osad.

Wioślarstwo - Ukrainiec Roman Poliańskij wygrał drugi wyścig eliminacyjny w męskich jedynkach w rywalizacji parawioślarzy i on również zapewnił sobie start w finale.

Wioślarstwo - Michał Breczko był czwarty w swoim przedbiegu w konkurencji parawioślarskich jedynek i popłynie w repasażu. W tym wyścigu najlepszy był Włoch Giacomo Perini, który awansował bezpośrednio do finału.

Wioślarstwo - W wyścigu parawioślarek w jedynkach, którego stawką było rozstawienie w finale, gdyż na starcie stanęły cztery zawodniczki, najlepsza była Norweżka Birgit Skarstein.

Już za chwilę zaczynamy multidyscyplinarne mistrzostwa Europy w Monachium. Zmagania na monachijskich arenach otworzą wioślarze, a konkretnie parawioślarze.

Początek naszej relacji przed godziną 9.

Kamil Karczmarek – Poinformowani.pl

Kamil Karczmarek

Pasjonat sportu, a przede wszystkim igrzysk olimpijskich. Na portalu zajmuję się każdą odmianą kolarstwa, a także koszykówką, narciarstwem dowolnym, snowboardem, piłką ręczną i hokejem na lodzie.