Monachium 2022: Kowalczyk z awansem do finału parku

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 11.08.2022, 20:30

W Monachium rozpoczęły się mistrzostwa Europy w kolarstwie BMX. W kwalifikacjach parku na starcie zobaczyliśmy dwóch reprezentantów Polski. Do finału zdołał awansować Maksymilian Kowalczyk.

Na starcie eliminacji mężczyzn stanęło 29 zawodników, a Maksymilian Kowalczyk i Patryk Teul wystąpili w drugiej grupie. Na łączny wynik zawodnika składała się średnia nota jego dwóch przejazdów. Kowalczyk dwa razy pojechał na równym poziomie, co przełożyło się na 64,50 punktu. Ostatecznie Kowalczyk zajął 12. pozycję, która była ostatnią, dającą awans do finału. Natomiast Teul w drugim przejeździe wywrócił się, a to pozbawiło go szans na awans. Drugi z Polaków ze średnią 44,50 uplasował się na 22. miejscu. W całych eliminacjach najlepszy ze średnią 88,10 punktu był Anthony Jeanjean.

U kobiet udział wzięło zaledwie 12 zawodniczek. Najlepsza z wynikiem 82,30 punktu była Charlotte Worthington. Polki nie startowały.