Monachium 2022 - dzień 2. [ZAPIS LIVE]
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

Monachium 2022 - dzień 2. [ZAPIS LIVE]

  • Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 12.08.2022, 18:30

Multidyscyplinarne mistrzostwa Europy w Monachium powoli się rozkręcają. W piątek będziemy śledzić starty Polaków w wioślarstwie, kolarstwie torowym i triathlonie. Medale zostaną rozdane także w kolarstwie BMX. Zapraszamy na relację live już od godziny 9:00. 

 

PROGRAM DNIA

 

STARTY POLAKÓW

Relacja na żywo

To wszystko na dziś z Monachium. Dwa brązowe medale drużyny sprinterek i Nikoli Wielowskiej to nasze dzisiejsze polskie radości. Zapraszamy na jutro. Liczymy na medale w wioślarstwie, kolarstwie torowym, rozpocznie się też rywalizacja w tenisie stołowym

Kolarstwo torowe - Podwójnie punktowany ostatni finisz wygrywa Benjamin Thomas i pieczętuje złoto mistrzostw Europy. Srebro dla Belga Roberta Ghysa, brąz dla Holendra Vincenta Hoppeaka Wojciech Pszczolraski ostatecznie 12. Średni występ naszego zawodnika.

Kolarstwo torowe - Hoppezek i Kluge znó nadrobili okrążenie i zbliżyli się punktowo do Ghysa i Thomasa. Ostatnie 10 okrążeń!

Kolarstwo torowe - Kluge wygrywa sprint, nadrabia okrążenie i wskakuje na trzecią pozycję przed Hoppezeka. Jednak kontra Holendra jest natychmiastowa. Ci dwaj walczą o brąz.

Triathlon - Paulina Klimas kończy dzisiejszy wyścig na 12. miejscu z czasem 1:53:55.

Kolarstwo torowe - Teraz Francuz dał popis - wygrany sprint i okrążenie, ale Ghys nie jest gorszy. Tych dwóch panów powalczy o złoto, to pewne.

Triathlon - Brytyjka Non Stanford dobiega do mety jako pierwsza i to na jej szyi zawiśnie dziś złoty medal! Srebro zdobywa Niemka Laura Lindmann, która dobiegła do mety 9 sekund później, a z brązu cieszy się Francuzka Emma Lombardi (+0:12).

Kolarstwo torowe - Dwa punkty przewagi Thomasa nad Ghysem. Hoppezak traci już blisko 30. Końcówka wyścigu przed nami.

Kolarstwo torowe - Pszczolarski zarobił dwa punty, ale wyprzedził go w klasyfikacji Ukrainiec Jakowlew, który wygrał sprint. Po chwili kolarz z Ukrainy dołożył 20 punktów.

Triathlon - Ostatnie 2,5 kilometra przed nami, a na prowadzeniu umacnia się Non Stanford. Czy to Brytyjka sięgnie po złoty medal?

Kolarstwo torowe - Wygrywa Wojciech Pszczolraski sprint i z dorobkiem 9. punktów jest obecnie ósmy. Thomas minimalnie przed Ghysem i już ze sporą przewagą nad Hoppezekiem.

Kolarstwo torowe - Roger Kluge próbuje włączyć się do walki o podium. Niemiec jest czwarty.

Triathlon -Już tylko cztery kilometry pozostały do końca wyścigu. Na prowadzenie niespodziewanie wysunęła się Brytyjka Non Stanford, która ma cztery sekundy przewagi nad Emmą Lombardi. Paulina Klimas zajmuje 14. miejsce i raczej nie włączy się już w walkę o medale.

Kolarstwo torowe - Włącza się w walkę o medal Thomas. Mistrz świata zyskał kolejne 20 punktów za okrążenie i 5 za finisz.

Kolarstwo torowe - Połowa dystansu za kolarzami, Hoppezak przed Ghysem. Pszczolarski daleko.

Kolarstwo torowe - Dokonał tego Robbe Ghys, po chwili skontrował Vincent Hoppezak. Zaciekła walka o złoto między Belgiem a Holendrem.

Kolarstwo torowe - Kolejne dwa punkty Pszczolarskiego, ale to wciąż mało by włączyć ię do walki o medale, próbował Polak zyskać okrążenie, ale się nie udało.

Kolarstwo torowe - Czech Jan Vones wygrywa kolejny sprint. Polak bez zysków.

Triathlon - Po czterech kilometrach biegu nie zmienia się sytuacja w czołówce. Różnice są niewielkie, a najlepszy czas mają dwie zawodniczki - Laura Lindemann i Emma Lombardi. Paulina Klimas zajmuje obecnie 16. miejsce, jednak do czołówki traci już 48 sekund.

Kolarstwo torowe - Aż pięciu zawodników zyskało punkty za nadrobienie okrążenia, w tym prowadzący obecnie zdecydowanie Hoppezak. Wysoko także Ghys. Pszczolarski dość biernie jedzie

Kolarstwo torowe - Na kolejnym sprincie najlepszy Hiszpan Albert Torres Barcelo. To jego pierwsze dziś punkty.

Kolarstwo torowe - Holender Vincent Hoppezak wygrywa kolejny finisz i zyskuje 20 punktów za nadrobienie okrążenia. Jest obecnie liderem. Pszczolraski wciąż z dwoma punktami.

Kolarstwo torowe - Belg Rubbe Ghys z 5 punktami na 3. sprincie. Pszczolarski bez zysków. Thomas ma już 12 oczek.

Triathlon - W pierwszej części trasy biegowej najszybsze są Francuzki - Cassandre Beaugrand i Emma Lombardi. Polka rozpoczęła bieg z dobrej strony i wskoczyła na 17. pozycję.

Kolarstwo torowe - Thomas znów najlepszy, dwa punkty na koncie Pszczolarskiego. 180 okrążeń do mety.

Triathlon - Jako pierwsza z roweru zsiadła Miriam Garcia Casillas, ale najszybciej przebrała się Emma Lombardi i to ona rusza do 10-kilometrowego biegu jako pierwsza. Druga jest Casillas, a tuż za nią podąża Julie Derron. Paulina Klimas zajmuje obecnie 22. miejsce ze stratą 16 sekund do liderki.

Kolarstwo torowe - Pierwszy sprint dla Francuza Benjamina Thomasa.

Kolarstwo torowe - Ruszył wyścig punktowy.

Triathlon - Zbliżamy się do finiszu trasy rowerowej, a wciąż nie mamy zawodniczki, która osiągnęłaby znaczącą przewagę w czołówce. Na prowadzeniu są Derron, Beaugrand i Lombardi. Polka wciąż na 21. lokacie.

Triathlon - Po trzydziestu kilometrach drugiego etapu zmagań kobiet wciąż prowadzi Derron, ale Barthelemy jest tuż za jej plecami. Paulina Klimas spadła na 21. miejsce.

Kolarstwo torowe - Ostatnią konkurencją dzisiejszej sesji będzie wyścig punktowy z Wojciechem Pszczolarskim. Start za kilka chwil. Przed zawodnikami 40 kilometrów, co dziesiąte okrążenie jest punktowany finisz. Liczymy na udany start Polaka.

Kolarstwo torowe - BRAWO NIKOLE WIELOWSKA! Polka pojechała świetnie w końcówce, miała szanse nawet na złoto, ale ostatecznie jest trzecia. Złoto dla Norweżki Anity Stenberg, srebro dla Brytyjki Jessici Roberts. Mamy drugi medal w Monachium!

Triathlon -Niewielkie różnice w czołówce sprawiają, że pozycja liderki jest "przekazywana z rąk do rąk". Obecnie na czele ponownie jedzie Julie Derron, a Valerie Barthelemy spada na drugie miejsce. Paulina Klimas wskoczyła na dwunastą lokatę.

Kolarstwo torowe - Atak Francuzki Jade Labastague.

Kolarstwo torowe - Rośnie tempo jazdy coraz bardziej, ale nadal cała grupa razem.

Kolarstwo torowe - Trwa już finał scratcha. Na razie wszystkich 19 zawodniczek jedzie razem.

Triathlon - W połowie trasy rowerowej na prowadzeniu wciąż utrzymuje się Valerie Barthelemy, lecz Emma Lombardi jest zdeterminowana, by odebrać jej pozycję liderki. Paulina Klimas zajmuje miejsce 18. ze stratą 22 sekund do Belgijki.

Triathlon -15 kilometrów jazdy na rowerze za nami, a miejsce liderki wciąż się zmienia. Julie Derron spadła na drugie miejsce, a prowadzenie objęła Belgijka Valerie Barthelemy. Paulina Klimas spadła o dwa miejsca.

Triathlon - Po prawie dziesięciu kilometrach trasy rowerowej nieco zmienił się układ sił. Prowadzi Szwajcarka Julie Derron, ale zaledwie jedną sekundę do niej traci Brytyjka Non Stanford. Paulina Klimas wskoczyła na 20 miejsce ze stratą 29 sekund do liderki .

Kolarstwo torowe - Kilka chwil przerwy przed finałem scratcha z udziałem Nikoli Wielowskiej.

Kolarstwo torowe - Holendrzy znów najlepsi w sprincie drużynowym. Do mistrzostwa olimpijskiego i mistrzostwa świata dokładają tytuł najlepszych sprinterów w Europie. Francuzi ze srebrem.

Triathlon - Po 4.9 kilometrach jazdy na rowerze prowadzi Francuzka Cassandre Beugrand, a tuż za nią jest jej rodaczka Emma Lombardi. Paulina Klimas jest 35. i traci do liderki 37 sekund.

Wspinaczka sportowa - Zakończyły się po ponad pięciu godzinach kwalifikacje leadu mężczyzn. Najlepszy wynik - 2,29 - osiągnęli Niemiec Alexander Megos i Czech Adam Ondra.

Kolarstwo torowe - Lepsi zdecydowanie Brytyjczycy od naszej trójki. Polacy muszą się zadowolić czwartym miejscem

Triathlon - Teraz przed zawodniczkami 39.2 km trasy rowerowej. W tym czasie rozkład sił może się znacznie zmienić.

Kolarstwo torowe - Pora na wyścig o brązowe krążki w drużynowym sprincie panów. Rafał Sarnecki, Patryk Rajkowski i Mateusz Rudyk powalczą z Brytyjczykami. Trzymamy kciuki!

Triathlon - Jako pierwsza z wody wyskakuje Brytyjka Sophie Alden, lecz tuż za nią podąża Laura Lindemann, która szybciej przebiera się i wsiada na rower jako liderka. Polka podąża za grupą najszybszych triathlonistek dopiero na 33. miejscu.

Kolarstwo torowe - Niemki ze złotem w sprincie drużynowym. Wicemistrzynie olimpijskie pokonały czwartą drużynę igrzysk, Holenderki.

Kolarstwo torowe - Mamy medal! Marlena Karwacka, Urszula Łoś i Nikola Sibiak zdecydowanie szybsze na trzech okrążeniach toru w Monachium! To pierwszy medal dla Polski na tej imprezie. Brawo dziewczyny!

Kolarstwo torowe - Jedna z Francuzek nie wypięła się z maszyny startowej i upadła. Bieg będzie powtórzony

Kolarstwo torowe - Polki i Francuzki ruszyły już do walki o brązowe medale

Triathlon - Po 750 metrach akwenu na prowadzeniu jest Niemka Laura Lindemann, lecz niewiele za nią jest Sophie Alden. Paulina Klimas jest obecnie 37.

Kolarstwo torowe - Będzie spore opóźnienie w wyścigach medalowych sprintów drużynowych. Wciąż trwają dekoracje.

Triathlon - Już za kilka minut rozpocznie się rywalizacja pań w kategorii "Elite". Na 59 zawodniczek czeka 1500 metrów akwenu wodnego do przepłynięcia, 39.2 km trasy rowerowej i 10 km biegu. Wśród atletek startujących w Monachium znajduje się reprezentantka Polski - Paulina Klimas.

Kolarstwo torowe - O 17:18 Marlena Karwacka, Urszula Łoś i Nikola Sibiak powalczą o brąz w sprincie drużynowym. Ich rywalkami Francuzki. Wcześniej dekoracje za wyścigi na dochodzenie.

Kolarstwo torowe - Francja lepsza od Danii! I to o 1.185 sek. Mała niespodzianka trzeba przyznać, ale Duńczycy nie wytrzymali początkowego tempa.

Kolarstwo torowe - Brytyjczycy prowadzili od początku, Niemcy w końcówce zaczęli odrabiać straty, ale ostatecznie byli wolniejsi o 1.5 sekundy od swoich rywali. W wyścigu o złoto zobaczymy wicemistrzów olimpijskich Duńczyków i Francuzów. Faworytami raczej ci pierwsi.

Kolarstwo torowe - Teraz Niemcy powalczą o brąz w męskim wyścigu na dochodzenie. Ich rywalami będą Brytyjczycy.

Kolarstwo torowe - A jednak Niemki. Włoszki otworzyły bardzo mocno, uzyskały nawet dwie sekundy przewagi, ale nie wytrzymały tempa. Na ostatnich okrążeniach mistrzynie z Tokio wyszły na prowadzenie i ku uciesze miejscowych kibiców sięgnęły po złoto. 4.10.872 to czas Niemek, blisko 6 sekund gorszy od rekordu świata z Tokio.

Wspinaczka sportowa - Znamy już 20 półfinalistek w boulderze kobiet. Z dwóch grup awansowało po 10 pań z najlepszymi wynikami. W swoich grupach triumfowały Janja Garnbret ze Słowenii i Chloe Caulier z Belgii.

Kolarstwo torowe - W wyścigu o złoto zmierzą się Włoszki i Niemki. Faworytkami są gospodynie, mistrzynie olimpijskie i rekordzistki świata.

Kolarstwo torowe - Świetnie pojechały Francuzki w wyścigu o brązowy medal w drużynowej jeździe na dochodzenie. Od pierwszego okrążenia powiększały przewagę nad Brytyjkami, by ostatecznie swoje rywalki dogonići przedwcześnie zakończyć rywalizację.

Kolarstwo torowe - Już za kilka chwil rozpocznie się piątkowa sesja medalowa w kolarstwie torowym. Rozdanych zostanie sześc kompletów medali, w walce o cztery zobaczymy Polaków. Drużyny sprinterskie pojadą w wyścigach o medale brązowe, w Scratchu zobaczymy Nikolę Wielowską, a w wyścigu punktowym Wojciecha Pszczolarskiego. Miejmy nadzieję, że doczekamy się dziś pierwszego polskiego krążka w Monachium. Najpierw jednak wyścigi medalowe w drużynowych wyścigach na dochodzenie kobiet i mężczyzn. Tu Polacy nie zakwalifikowali się do decydujących batalii.

Kolarstwo BMX - Podsumowując. Złoto powędrowało do Ivety Miculycovej. Srebro wywalczyła Kim Mueller, a brąz Laury Perez.

Kolarstwo BMX - Worthington leży!! Miculycova ze złotym medalem!!

Kolarstwo BMX - Czas na Charlotte Worthington. Ostatni przejazd finału.

Kolarstwo BMX - Nikita Ducarroz bez miejsca na podium! Jedna z kandydatek do medalu już na początku drugiego przejazdu się wywróciła. Miculycova ma co najmniej srebro, a Mueller brąz!

Kolarstwo BMX - Iveta Miculicova z co najmniej brązowym medalem! Lara Marie Lessmann nie zdołała poprawić wyniku Czeszki. Niemka pojechała gorzej niż w pierwszym przejeździe.

Kolarstwo BMX - Laury Perez po upadku w drugim przejeździe pozostaje na trzecim miejscu.

Kolarstwo BMX - Ładny przejazd Kim Lei Mueller. Niemka poprawiła się do 78,60 punktu, co daje jej w tej chwili drugie miejsce. Pozostały cztery zawodniczki.

Kolarstwo BMX - Sasha Pardoe nie poprawiła się i wciąż jest szósta.

Wspinaczka sportowa - Do końca zbliżają się kwalifikacje leadu. Pierwsza trójka to: Alexander Megos, Sascha Lehmann i Filip Schenk. W boulderze kobiet w swoich grupach prowadzą Janja Garnbret i Chloe Caulier.

Kolarstwo BMX - Kolejny bardzo dobry przejazd Iveta Miculycovej. Czeszka pokazała między innymi backflipa czy bar spina, co przełożyło się na 76,60 punktu. Oznacza to, że Miculicova pozostaje z notą 80 i wciąż jest liderką.

Kolarstwo BMX - Rebacca Gruhn rozpoczęła drugi przejazd. Niemka się poprawiła, ale 59,20 punktu daje jej siódme miejsce.

Kolarstwo BMX - Za nami pierwsza część rywalizacji kobiet w finale parku. Za kilka chwil rozpocznie się druga część.

Kolarstwo BMX - Główna faworytka do zwycięstwa już na początku pierwszego przejazdu przy próbie 720 wywróciła się i dalej nie kontynuowała jazdy. Brytyjka musi się poprawić w drugim przejeździe.

Kolarstwo BMX - Nikita Ducarroz jechała bardzo dobrze, ale w końcówce przy 540 nie zdołała utrzymać się na rowerze. To spowodowała, że nota brązowej medalistki igrzysk z Tokio uzyskała notę 68,20 punktu.

Kolarstwo BMX - Lara Marie Lessmann po niezłym przejeździe dopisała do swojego dorobku 75,30 "oczka".

Kolarstwo BMX - Dobry przejazd Laury Perez, która zdobyła 78,20 punktu, co daje jej w tej chwili drugie miejsce. Do końca pierwszego przejazdu pozostały trzy zawodniczki.

Kolarstwo BMX - Kim Lea Mueller wskakuje na drugie miejsce. 73,80 punktu w wykonaniu Niemki.

Kolarstwo BMX - Bardzo dobry przejazd Ivety Miculycovej, która wywalczyła równo 80 punktów. To może gwarantować Czeszce wysoką pozycję w końcowej klasyfikacji. Przypomnijmy w finale liczy się wynik lepszego przejazdu, a nie jak w eliminacjach średnia z dwóch.

Kolarstwo BMX - Niemrawy przejazd Gruhn. W dodatku w końcówce Niemka zaliczyła wywrotkę. Ostatecznie Gruhn zdobyła 40,20 punktu.

Wspinaczka sportowa - Alexander Megos nadal liderem leadu mężczyzn. Na drugie miejsce wrócił Sascha Lehmann. W boulderze kobiet bez niespodzianka wciąż na czele jest Janja Garnbret.

Kolarstwo BMX - Za kilka minut rozpocznie się finał kobiet w parku. Jako pierwsza spośród ośmiu zawodniczek zaprezentuje się Rebecca Gruhn.

Wspinaczka sportowa - Obecnie trwają tylko kwalifikacje we wspinaczce. W boulderingu prowadzi Janja Garnbret przed Chloe Caulier i Oriane Bertone. Zaś w leadzie top na trasie B osiągnął Alexander Megos i prowadzi w rywalizacji.

Kolarstwo torowe - Reprezentacje Danii i Francji powalczą o złoty medal mistrzostw Europy w wyścigu drużynowym. W tej konkurencji nie spodziewaliśmy się sukcesów Polaków. Dużo lepiej poszło sprinterskim drużynom, które po południu będą się ścigać o brązowe medale. Początek sesji popołudniowej o 16:30. Już zapraszamy na relację.

Wspinaczka sportowa - Kwalifikacje jeszcze potrwają trochę czasu. Od poprzedniego meldunku nie ma zmian w czołówce klasyfikacji.

Kolarstwo torowe - Wyścig numer dwa wygrany przez Niemców. W trzeciej rywalizacji Duńczycy doścignęli Włochów i są już w finale.

Kolarstwo torowe - Daniel Staniszewski, Alan Banaszek, Kacper Majewski i Bartosz Rudyk uzyskali wynik 4:01,497 i o prawie pięć sekund przegrali ze Szwajcarami. Polski zespół uplasuje się pod koniec stawki.

Wspinaczka sportowa - W leadzie mężczyzn na czele bez zmian. Prowadzą ex aequo Lehmann i Megos. W kwalifikacjach boulderingu kobiet najlepsze są na razie Stasa Gejo i Camilla Moroni.

Kolarstwo torowe - Czas na pierwszą rundę mężczyzn, której zasady są takie same. W pierwszym wyścigu zobaczymy Polaków i Szwajcarów.

Kolarstwo torowe - Reprezentacje Niemiec i Włoch powalczą o złoto, a Francja i Wielka Brytania o brąz w wyścigu drużynowym kobiet.

Kolarstwo torowe - Włoszki miały dużą stratę do Francuzek, ale niesamowicie przyspieszyły i w samej końcówce wyprzedziły rywalki. Tym samym zespół Italii jest już w finale.

Kolarstwo torowe - Holenderki wyprzedziły Szwajcarki i po dwóch wyścigach mają najlepszy czas. Teraz rywalizacja z udziałem czterech najlepszych ekip z wczorajszych kwalifikacji.

Wspinaczka sportowa - Jedynie Lehmann i Megos osiągnęli wynik +47, ale nawet połowa zawodników jeszcze nie przystąpiła do zmagań. Tymczasem rozpoczęły się kwalifikacje w boulderingu.

Kolarstwo torowe - Od samego początku Irlandki były szybsze, aż w końcu dogoniły nasze reprezentantki. Polki pogubiły się w trakcie rywalizacji i na pewno straciły szansę o medal.

Kolarstwo torowe - Zmieniamy konkurencję na wyścig drużynowy. Już w pierwszej rywalizacji zobaczymy Tamarę Szalińską, Nikol Płosaj, Wiktorię Pikulik i Olgę Wankiewicz. Rywalkami Polek będą Irlandki. System kwalifikacji jest bardziej skomplikowany. Do finału awansują zwycięskie ekipy dwóch ostatnich wyścigów, a o brąz ścigać się będą zespoły z dwoma kolejno najlepszymi czasami.

Kolarstwo torowe - Holendrzy zdecydowanie najlepsi w pierwszej rundzie sprintu drużynowego. O złoto pojadą z Francuzami, a o brązowy medal Polacy ścigać się będą z Brytyjczykami. Już czekamy na wyścigi z udziałem naszych drużyn.

Kolarstwo torowe - Francja i Wielka Brytania wygrały kolejne wyścigi, więc Polacy spadli w klasyfikacji na trzecie miejsce. Pojadą więc w rywalizacji o brązowy medal.

Wspinaczka sportowa - Obecnie na prowadzeniu są Niemiec Alexander Megos i Szwajcar Sascha Lehmann z wynikiem 5,66.

Kolarstwo torowe - Sarnecki, Rudyk i Rajkowski szybsi od niemieckiej drużyny. Tym samym na pewno Polacy znajdą się w strefie medalowej. Czekamy na pozostałe wyścigi, aby dowiedzieć się, o jaki medal nasi sprinterzy powalczą.

Kolarstwo torowe - Przed nami kolejna dawka emocji. W pierwszej rundzie mężczyzn ścigają się dwie drużyny bezpośrednio. W pierwszym wyścigu Rafał Sarnecki, Mateusz Rudyk i Patryk Rajkowski zmierzą się z Niemcami.

Kolarstwo torowe - Niemki najlepsze w pierwszej rundzie i w finale zmierzą się z Holenderkami. Dla nas najważniejsza wiadomość jest taka, że Polki zajęły trzecie miejsce i powalczą o brąz z Francuzkami.

Kolarstwo torowe - Czekamy na to, czy Polki pojadą o brąz czy o złoto. Teraz nasz zespół został wyprzedzony przez Holandię. Pierwszą rundę zakończą Niemki.

Kolarstwo torowe - Francuzki powyżej 39 sekund, czyli gorzej od Polek. Tym samym nasz zespół na prowadzeniu przed startami Holandii i Niemiec, więc już na pewno w strefie medalowej.

Kolarstwo torowe - Poważne problemy Brytyjek. Najpierw drugie podejście do startu po problemach technicznych. Teraz groźny upadek w czasie jazdy dwóch zawodniczek.

Kolarstwo torowe - Czas Polek to 38,970. Na ten moment to pewne prowadzenie, ale czekamy na występy pozostałych drużyn. Do awansu do czołowej czwórki brakuje słabszego rezultatu jednej z ekip.

Kolarstwo torowe - Ukrainki i Węgierki nie złamały granicy 40 sekund. Teraz czas na Polki.

Wioślarstwo - Z drugiego półfinału do walki o medale awansowały osady Włoch, Francji i Estonii. Na tym zakończył się dzień z wioślarstwem na mistrzostwach Europy. Trzeba powiedzieć, że dla nas udany. Pięć finałów A to wynik więcej niż dobry. Na dziś to wszystko, zapraszamy jutro.

Wspinaczka sportowa - Przed nami kolejny dzień rywalizacji we wspinaczce sportowej. O 12:00 rozpoczną się kwalifikacje w leadzie. Na starcie 56 zawodników, ale bez Polaków. Do półfinału będzie 26 zawodników.

Kolarstwo torowe - Wczoraj na torze kolarskim rozegrano kwalifikacje w sprincie drużynowym i wyścigu drużynowym. Dzisiaj w pierwszej serii odbędą się zmagania pierwszej rundy, po której poznamy medalowe zestawienia. Na początek Urszula Łoś, Marlena Karwacka i Nikola Sibiak powalczą o awans w sprincie drużynowym. Każdy zespół pojedzie oddzielnie i najlepsze czasy będą przepustką do popołudniowych wyścigów medalowych. Start Polek o 12:06.

Wioślarstwo - Ostatnią i bardzo emocjonującą dla polskich kibiców konkurencją rozgrywaną dziś są czwórki podwójne mężczyzn, a konkretniej półfinały tej konkurencji. W pierwszym z nich prezentowali się nasi zawodnicy: Dominik Czaja, Mateusz Biskup,Mirosław Ziętarski i Fabian Baranowski. Polacy prowadzili przez prawie cały wyścig, utrzymali pierwszą pozycję i będą walczyli o medale czempionatu kontynentu. Obok naszej osady do finału A awansowały również ekipy Rumunii i Wielkiej Brytanii.

Wioślarstwo - Przedostatnią konkurencją dzisiejszego dnia są półfinały dwójek bez sternika mężczyzn. Z pierwszego półfinału awans do finału A wywalczyły osady Rumunii, Serbii i bracia Stankunas z Litwy. W drugim półfinale startowała polska dwójka Adam Woźniak i Michał Szpakowski. Polacy od początku wyścigu utrzymywali się na trzeciej pozycji dającej awans zaraz za osadami Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Tuż za naszą dwójką znajdowały się groźne osady Włoch i Holandii. Włosi wyprzedzili naszą dwójkę po 3/4 dystansu. Reprezentanci Italii utrzymali przewagę i wraz z osadami Wielkiej Brytanii i Hiszpanii popłyną w wyścigu medalowym. Polacy zajęli czwarte miejsce i pozostanie im walka w finale B.

Wioślarstwo - Rozegrano finały C w dwóch konkurencjach. W dwójkach bez sternika mężczyzn najlepsi okazali się Szwajcarzy, kolejne miejsca zajęły osady Turcji i Francji. W czwórkach podwójnych mężczyzn zwyciężyła osada Norwegii przed Szwecją.

Wioślarstwo - Z drugiego repasażu awans do wyścigu medalowego wywalczyły osady Rumunii i Szwajcarii.

Wioślarstwo - W kolejnym wyścigu również mieliśmy polskie emocje. Był to repasaż męskich czwórek. Nasza osada w składzie Piotr Juszczak, Łukasz Posyłajka,Mikołaj Burda i Mateusz Wilangowski wygrała swój wyścig i awansowała do finału A wraz z osadą Ukrainy.

Wioślarstwo - Kolejną rozegraną dziś konkurencją była parawioślarska konkurencja męskich jedynek. Niestety nasz reprezentant, Michał Breczko zajął w wyścigu ostatnie miejsce i odpadł z dalszej rywalizacji. Do finału A awansowali reprezentanci Wielkiej Brytanii, Izraela, Hiszpanii i Węgier.

Wioślarstwo - W drugim wyścigu mieliśmy polskie emocje, ponieważ startował nasz reprezentant Wiktor Chabel. Niestety wyścig kompletnie się naszemu zawodnikowi nie udał. Polak zajął piąte miejsce i pozostała mu walka w półfinałach C/D. Do półfinałów awansowali Włoch Matteo Sartori i Słoweniec Filip - Matej Pfeifer.

Wioślarstwo - kolejny wyścig który się odbył to repasaż jedynek kobiet. Do półfinałów awansowały Niemka Alexandra Foester,Słowenka Nina Kostanisek oraz Litwinka Wiktorija Senkute. Odbyły się również dwa wyścigi repasażowe w tej samej konkurencji tyle, że wśród panów.Awans do półfinałów wywalczyli Monakijczyk Quentin Antognelli, Szwed Eskil Borgh z pierwszego.

Wioślarstwo - Z drugiego repasażu w tej samej konkurencji awans wywalczyły osady Czech i Portugalii.

Wioślarstwo - Kolejny wyścig to repasaż dwójek podwójnych wagi lekkiej mężczyzn. Tam do finału A awansowały osady Szwajcarii i Ukrainy.

Wioślarstwo - Z drugiego repasażu awansowały Irlandki i Szwajcarki.

Wioślarstwo - Nadszedł czas na reprezentantów Polski. W kolejnym, pierwszym repasażu dwójek podwójnych wagi lekkiej kobiet popłynęła polska osada w składzie Katarzyna Wełna i Zuzanna Jasińska. Wyścig bardzo pewnie wygrały Francuzki, ale Polki dopłynęły na drugiej pozycji. Obie te osady awansowały do finału A

Wioślarstwo - W kolejnym wyścigu repasażowym oglądaliśmy dwójki podwójne panów. Awans do półfinałów wywalczyli Serbowie, Węgrzy i Słowacy. Z rywalizacji odpadła dwójka szwedzka.

Wioślarstwo - Czas na repasaż jedynek wagi lekkiej mężczyzn. Do półfinału awansowali Norweg Oskar Soedal, Belg Marlon Colpaert oraz Fin Kasper Hirvilampi.

Wioślarstwo - Następnie do rywalizacji przystąpiły zawodniczki w jedynkach wagi lekkiej. Z pierwszego wyścigu repasażowego do finału A awansowały Niemka Marie Louise Drager i Greczynka Zoi Fitsiou. Z drugiego repasażu awans wywalczyły Irlandka Aoife Casey i Włoszka Stefania Buttignon.

Wioślarstwo - Kolejny wyścig to repasaż kobiecej czwórki podwójnej. Awans do finału A wywalczyły z tego wyścigu Szwajcarki, Holenderki, Niemki i Włoszki.

Wioślarstwo - Następnie odbył się wyścig preeliminacyjny czwórek wagi lekkiej kobiet. Był on tylko formalnością, ponieważ wystartowały jedynie dwie ekipy. Włoszki i Niemki awansowały do finału A.

Wioślarstwo - Kolejny wyścig dostarczył nam emocji ponieważ był to repasaż czwórek bez sterniczki w którym startowały nasze reprezentantki. Polki płynęły w składzie Weronika Kaźmierczak,Olga Michałkiewicz, Zuzanna Lesner, Barbara Jechorek. Wyścig wygrały Holenderki, nasze reprezentantki zajęły drugie miejsce. Obie ekipy awansowały do finału A

Wioślarstwo - kolejny wyścig to repasaż kobiecych dwójek bez sternika. Do finału A awansowały reprezentantki Irlandii i Grecji.

Wioślarstwo - W drugim półfinale startowała polska dwójka Marta Wieliczko i Joanna Dittman. Wyścig wygrały Rumunki aktualne mistrzynie olimpijskie, drugie były Włoszki, a trzecie miejsce zajęły Polki. Te ekipy awansowały do finału A

Wioślarstwo - Z pierwszego półfinału dwójek podwójnych kobiet do finału A awansowały Holenderki,Litwinki i Brytyjki.

Dzień dobry, rozpoczynamy drugi dzień multidyscyplinarnych ME. Podobnie jak wczoraj, jako pierwsi zmagania rozpoczną wioślarze. Dziś mamy dzień półfinałów oraz repasaży.

Z naszą relacją startujemy przed 9:00.