Lotto Ekstraklasa: podział punktów w meczu na dnie tabeli

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 30.09.2018, 17:36

Zagłębie Sosnowiec zremisowało na własnym boisku 1:1 z Cracovią w meczu 10. kolejki Lotto Ekstraklasy. Wynik szalonego meczu w Sosnowcu nie może zadowolić żadnej z drużyn, które dalej okupują dwa ostatnie miejsca w tabeli.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, jednak to drużyna Michała Probierza jako pierwsza mogła wyjść na prowadzenie. W 13. minucie spóźniony Jakub Polczak faulował w polu karnym, a minutę później do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Michał Helik. Kapitan Cracovii spudłował jednak, co chwilę później zemściło się na drużynie ze stolicy Małopolski. W 21. minucie piłka trafiła pod nogi Zarko Udovicica, który silnym strzałem pokonał Macieja Gostomskiego.

Trener ekipy z Krakowa od razu próbował reagować na sytuację na boisku i już kilka minut później dokonał pierwszej zmiany. Javi Hernandez zmienił Filipa Piszczka. Nie przyniosło to od razu zamierzonego efektu i do końca pierwszej części spotkania inicjatywę mieli piłkarze z Sosnowca.

Jednak w drugiej połowy role się odwróciły i to piłkarze z Krakowa bardziej zasługiwali na gola. W końcu podopieczni Michała Probierza dopięli swego i w 66. minucie piłkę do siatki wpakował Hernandez. Cracovia miała jeszcze szansę na podwyższenie, szczególnie po tym, jak boisko po brutalnym wejściu musiał opuścić podstawowy bramkarz beniaminka. Nie udało się tego jednak dokonać i oba zespoły musiały pogodzić się z podziałem punktów.

Remis w Sosnowcu oznacza, że ani jedna ani druga ekipa nie wyjdzie w najbliższym czasie ze strefy spadkowej. Obie drużyny z dorobkiem siedmiu „oczek” okupują dwa ostatnie miejsca.

Zagłębie Sosnowiec – Cracovia 1:1 (1:0)

Bramki: Udovicić (21’) – Javi (66’)

Zagłębie Sosnowiec: Kudla (82’ czerwona kartka) – Udovicić, Polczak (46’ Jędrych), Cichocki, Heinloth – Milewski, Nowak – Pawłowski, Christovao (71’ Christovao), Wrzesiński – Sanogo (82’ Perdijić)

Cracovia: Gostomski (62’ Siplak) – Diego, Datković, Helik, Rapa – Wdowiak (84' Serderov), Gol, Dimun, Zejnov – Piszczek (33’ Javi), Budziński

żółte kartki: Polczak, Nowak, Jędrych – Gol

czerwone kartki: Kudla

sędziował: Bartosz Frankowski