Parakolarstwo - MŚ: brązowy medal Rafała Wilka

• Data publikacji: 12.08.2022, 09:45

W Baie-Comeau w Kanadzie rozpoczęły się mistrzostwa świata w parakolarstwie. Pierwszego dnia rozegrano jazdę indywidualną na czas w klasach H i T. W MH4 trzecie miejsce zajął Rafał Wilk.

W rywalizacji MH4 wystartowało trzynastu zawodników. Wśród nich był nasz specjalista od handbike'ów - Rafał Wilk. W zmaganiach na trasie o długości blisko 19 kilometrów Polak uzyskał trzeci czas. Wilk stracił minutę i 27 sekund do Jetze Plata. Holender wyprzedził o blisko 39 sekund Thomasa Fruhwirtha z Austrii. Warto dodać, że Rafał Wilk wykręcił lepszy wynik od czwartego Mathieu Bosredona jedynie o dwie sekundy.

W kategorii MH1 Rafał Mikołajczyk zajął szóste miejsce ze stratą prawie dziesięciu minut do Fabrizio Corneglianiego z Włoch. Rafał Szumiec reprezentował nasz kraj w wyścigu w MH3. Polski parakolarz uzyskał dziewiąty wynik. Medale zdobyli Paolo Cecchetto (Włochy), Charles Moreau (Francja) i Mirko Testa (Włochy). W MH5 Krzysztof Plewa uplasował się na ósmej pozycji. Wygrał Holender Mitch Valize.

Tuż za podium w klasie WH3 uplasowała się Renata Kałuża. Polka zajęła czwarte miejsce ze stratą 37 sekund do trzeciej Brazylijki Jady Martins Malavazzi. Złoty medal wywalczyła Niemka Annika Zeyen. Kałuża była jedyną reprezentantką Polski w pierwszym dniu mistrzostw w Kanadzie, które potrwają cztery dni.