Monachium 2022: pierwszy medal dla Polski, brąz sprinterek

• Data publikacji: 12.08.2022, 17:35

Mamy pierwszy medal na mistrzostwach Europy w Monachium! Brąz w sprincie drużynowym na welodromie zdobyły Marlena Karwacka, Urszula Łoś i Nikola Sibiak. W wyścigu o trzecie miejsce Polki pokonały Francuzki.

Rywalizacja w sprincie drużynowym rozpoczęła się już w czwartek od kwalifikacji, ale nie były one zbyt ważne. Prawdziwe ściganie rozpoczęło się od pierwszej rundy. Drużyna kobiet w składzie Marlena Karwacka, Urszula Łoś i Nikola Sibiak uzyskały czas 38,970. Niespodziewanie był to trzeci wynik rundy. Polki były wolniejsze tylko od Niemek i Holenderek, które awansowały do wyścigu o złoty medal. Nasz zespół wywalczył miejsce w rywalizacji o trzecie miejsce z Francją. Z walki o medale reprezentację Wielkiej Brytanii wykluczył upadek.

W sesji popołudniowej Polki rywalizowały o brąz z Francuzkami. Zespoły musiały wystartować po raz drugi po upadku Julie Michaux. Marlena Karwacka i Urszula Łoś zaczęły znakomicie i wypracowały prawie sekundę zapasu. Nikola Sibiak nieco straciła, ale czas 39,164 pozwolił na pokonanie Trójkolorowych o prawie 0,2 sekundy. Tym samym mamy pierwszy medal na multidyscyplinarnych mistrzostwach Europy. W finale Niemki (Emma Hinze, Pauline Grabosch i Lea Sophie Friedrich) wygrały z Holenderkami, uzyskując czas 38,061.