PKO Ekstraklasa: wielkie emocje w Łodzi i trzy punkty dla Legii

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 12.08.2022, 22:35

Po ciekawym i momentami dramatycznym meczu Legia wywozi ze stadionu Widzewa trzy punkty, wygrywając tam 2:1.

Spotkania Widzewa z Legią od zawsze elektryzują i to dosłownie fanów piłki nożnej nie tylko w Łodzi i Warszawie, ale i w całej Polsce. Po dziewięciu latach wreszcie doczekali się ponownego starcia tych drużyn na najwyższym ligowym poziomie. Wówczas Legia wygrała w Łodzi 1:0 po bramce Tomasza Jodłowca. Tym razem od samego początku również przeważali goście z Warszawy. Jednak poza posiadaniem piłki przez większość czasu nic więcej nie potrafili oni stworzyć pod bramką Heinricha Ravasa. Wreszcie nadeszła 30. minuta, gdy Ernest Muci odegrał delikatnie piłkę do Mattiasa Johanssona, a ten płaskim strzałem przy dalszym słupku dał Legii prowadzenie. Tuż przed zejściem do szatni zrobiło się już 2:0. Znów asystę zaliczył Albańczyk, a na listę strzelców wpisał się Bartosz Kapustka, który z bliska wepchnął piłkę do łódzkiej bramki.

Od początku drugiej połowy Widzew ruszył do ataku. Na boisku pojawili się Patryk Lipski i Jordi Sanchez. I to właśnie Lipski próbował kilkukrotnie uderzać na bramkę Kacpra Tobiasza, ale bez powodzenia. W 75. minucie padł gol dla gospodarzy, jednak trafienie Patryka Stępińskiego nie zostało uznane. Po dłuższej analizie VAR okazało się, po dośrodkowaniu Lipskiego kapitan Widzewa był na spalonym. Chwilę później Szymon Marciniak musiał przerwać grę, ponieważ "kibice" Widzewa zaczęli rzucać jakieś przedmioty w kierunku bramki Legii. Podopieczni trenera Janusza Niedźwiedzia do końca próbowali zmienić wynik, sędzia dorzucił aż 10 minut... i udało się w ostatnich sekundach. Karol Danielak dograł do Lipskiego, a ten pewnym strzałem strzela gola honorowego.

Widzew Łódź - Legia Warszawa 1:2 (0:2)

Bramki:90+10' Lipski30' Johansson, 42' Kapustka

Widzew Łódź: Ravas - Stępiński (C), Chorbadzhiyski, Żyro - Danielak, Kun (88' Hansen), Shehu (46' Sanchez), Nunes - Terpiłowski, Letniowski (46' Lipski), Pawłowski (88' Szota)

Legia Warszawa: Tobiasz - Mladenović, Jędrzejczyk, Rose, Johansson - Kharatin (88' Slisz), Baku (88' Pich), Kapustka (71' Rosołek), Josue (C), Wszołek - Muci (77' Augustyniak)

Żółte kartki: 63' Pawłowski, 80' Sanchez, 89' Chorbadzhiyski - 9' Rose, 45+3' Jędrzejczyk

Sędziował: Szymon Marciniak (Płock)