Rugby 7: Polki świetnie rozpoczęły turniej Challenger Series
Rugby Europe

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 12.08.2022, 23:28

Polki z przytupem rozpoczęły turniej Challenger Series w Santiago. W dwóch spotkania grupowych wysoko ograły Argentynki (34-5) i reprezentantki Papua-Nowej Gwinei (71-0). Znakomicie w tych meczach spisała się Małgorzata Kołdej, która może pochwalić się ośmioma przyłożeniami.

W ten weekend reprezentantki Polski w rugby siedmioosobowym biorą udział w turnieju Challenger Series w Santiago, którego stawką jest awansy do bardzo prestiżowego cyklu Rugby Seven Series. W fazie grupowej chilijskiego turnieju rywalkami Polek są Argentynki, Belgijki i reprezentantki Papua-Nowej Gwinei.

Biało-czerwone rozpoczęły turniej z przytupem, notując dwie wysokie wygrane i potwierdziły, że należą do faworytek turnieju w Santiago. W pierwszym meczu nasze zawodniczki pokonały Argentynki 34:5. Wyrównany był tylko początek spotkania, kiedy Argentynki zdołały zdobyć jedyne punkty. Później dominacja Polek była niepodważalna. Na skrzydle szalała Małgorzata Kołdej, która zdobyła aż cztery przyłożenia. Po jednym dołożyły Karolina Jaszczyszyn i i Julianna Schuster, co dało zwycięstwo 34-5.

Jeśli pierwszy mecz był dla podopiecznych Dariusza Urbanowicza dobrą rozgrzewką, to co powiedzieć o spotkaniu z reprezentacją Papua-Nowej Gwinei, w którym Polki rozgromiły rywalki, triumfując aż 71-0. Oczywiście poziom zawodniczek z Oceanii odbiega nieco od innych drużyn, ale zdobycie 71 punktów w ciągu 14 minut to nie lada wyczyn. Świetnie w naszej drużynie funkcjonował element wznowienia, po którym Polki przejmowały piłkę i przeprowadzały punktowe akcje. W pierwszej połowie znów ze znakomitej strony pokazała się Kołdej, notując cztery przyłożenia. Na drugą połowę już nie wyszła, ale świetnie zastąpiła ją Julianna Schuster, która popisała się trzema przyłożeniami. Taką samą liczbą może poszczycić się Sylwia Witkowska, natomiast po jednej udanej akcji zaliczyły Natalia Pamięta, Katarzyna Paszczyk i Karolina Jaszczyszyn.

W sobotę o 18:40 w trzecim spotkaniu grupowym Polki podejmą Belgijki.