Monachium 2022: dzień 3. [Zapis LIVE]
Wikimedia Commons

Monachium 2022: dzień 3. [Zapis LIVE]

  • Dodał: Inga Świetlicka
  • Data publikacji: 12.08.2022, 21:45

Mistrzostwa Europy w Monachium trwają w najlepsze. Kolarki torowe rozwiązały worek z medalami dla Polski i mamy nadzieję, że w kolejnym dniu imprezy nasi zawodnicy podtrzymają medalową passę. Biało-Czerwoni ponownie powalczą o najwyższe laury na torze kolarskim, duże nadzieje wiążemy również z finałowymi występami wioślarzy. Ponadto Polaków zobaczymy w kolarstwie BMX, triathlonie oraz rozpoczynających się zmaganiach w tenisie stołowym. Zapraszamy na relację, emocji na pewno nie zabraknie. Startujemy przed godz. 9:00.

 

PROGRAM DNIA

 

STARTY POLAKÓW 

Relacja na żywo

To już wszystko wszystko na dzisiaj jeżeli chodzi o zmagania w europejskim czempionacie, dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy ponownie jutro.

Kolarstwo torowe - Sędziowie jednak zreflektowali się i brąz zdobywa Holender Eefting. Polak Bartosz Rudyk na dalekim 16. miejscu.

Kolarstwo torowe - Wydawało się, że Bartosz Rudyk zajął dalszą pozycję, ale Polak zgodnie z werdyktem sędziowskim zdobywa brązowy medal mistrzostw Europy!!! Nasz zawodnik zgodnie z nieoficjalnymi wynikami znajdzie się na podium. Czekamy na potwierdzenie.

Kolarstwo torowe - Niestety dwójce nie starczyło sił do zdublowania reszty i akcja została przerwana, za to Niemiec Malcharek dubluje resztę.

Kolarstwo torowe - Bartosz Rudyk ruszył za Francuzem Grondinem, to może być akcja na medal!!

Kolarstwo torowe - Kolejna akcja Portugalczyka udana, ma już dwa okrążenia przewagi nad resztą, co daje mu świetną sytuację na 25 okrążeń do końca zawodów.

Kolarstwo torowe - Portugalczyk Leitao nadrabia okrążenie nad resztą i jest zdecydowanym liderem, siły traci Ukrainiec Gładysz.

Kolarstwo torowe - Próbę odjazdu podjął Szwajcar Bieler, dołączyli do niego Ukrainiec i NIemiec, ale grupa główna nie pozwoliła na powodzenie akcji.

Kolarstwo torowe - Właśnie wystartował scratch panów, na starcie z Bartoszem Rudykiem.

Kolarstwo torowe - Ostatnią konkurencją dziś na monachijskim welodromie jest scratch panów z udziałem Bartosza Rudyka.

Kolarstwo torowe - A mistrzynią Europy w wyścigu eliminacyjnym zostaje Belgijka Lotte Kopecky, przed Brytyjką Pfeiffer Gieorgi i Holenderką Mylene De Zoete.

Kolarstwo torowe - Polka odpada z rywalizacji, zostanie sklasyfikowana na 9. pozycji.

Kolarstwo torowe - Panie wznowiły zawody, jak poradzi sobie po upadku Patrycja Lorkowska?

Kolarstwo torowe - Wciąż nie został wznowiony wyścig eliminacyjny pań, wiemy jednak, że z rywalizacji wycofała się jedna z faworytek Włoszka Paternoster.

Kolarstwo BMX - Anthony Jeanjean skutecznie odpowiedział na przejazd Kierana Reilly'ego. 93,60 dla Francuza i złoty medal mistrzostw Europy. Reilly zdobył srebro, a podium uzupełnił Marin Rantes z Chorwacji. Maksymilian Kowalczyk ostatecznie zajął 9. miejsce, co jest dobrym wynikiem.

Kolarstwo BMX - Fenomenalny przejazd Kierana Reilly'ego. Pierwsza nota ponad 90 punktów - 92,10 i to on jest nowym liderem. Czekamy jeszcze na dwóch kolarzy.

Kolarstwo BMX - Zawodnicy z drugiej rundy wykonali swoje pierwsze przejazdy. I mamy nowego lidera, gdyż główny faworyt Anthony Jeanjean osiągnął rezultat 89,70 i zepchnął Milosa Rantesa z pierwszej pozycji. Trzeci był Kieran Reilly, a Maksymilian Kowalczyk jest na 9. miejscu.

Kolarstwo torowe - Wyścig pań przerwany, bo w kolejnej kraksie na torze leżą cztery zawodniczki, w tym Polka Patrycja Lorkowska,

Kolarstwo torowe - Zawody w biegu eliminacyjnym rozpoczęły się od małej kraksy, jednak zawodniczki, które upadły wróciły do rywalizacji.

Kolarstwo torowe - Tymczasem w startującym za chwilę biegu eliminacyjnym zobaczymy Patrycję Lorkowską.

Kolarstwo torowe - Francuz Vigier uzupełnia stawkę półfinalistów sprintu, bo w trzecim biegu pokonuje Niemca Dornbacha. Kolejne zmagania w tej konkurencji jutro.

Kolarstwo torowe - Złotym medalistą w biegu na dochodzenie zostaje reprezentant gospodarzy Nicolas Heinrich z wynikiem 4:09.320, srebro zdobywa Włoch Davide Plebani.

Kolarstwo BMX - Zakończyła się pierwsza część finału. Maksymilian Kowalczyk utrzymał piąte miejsce, co oznacza, że na pewno będzie lepsza lokata niż w kwalifikacjach. Teraz możemy na spokojnie skupić się na walce o medale. Prowadzi Milos Rantes z wynikiem 88,80. Przed nami druga szóstka, w której jest aż trzech Francuzów.

Kolarstwo torowe - Włoch Manlio Moro brązowym medalistą w wyścigu na dochodzenie, w pokonanym polu zostawił Brytyjczyka Tanfielda. Czas zwycięzcy to 4:15.362.

Wspinaczka sportowa - 29 - letni Czech również nie poradził sobie z ostatnim problemem. Tym sposobem poznaliśmy już medalistów tegorocznego czempionatu Europy. Złoto wywalczył Austriak Nicolai Uznik, srebro Francuz Sam Avezou, a brązowy medal powędrował właśnie do Czecha Adama Ondry. To już koniec zmagań na ściance na dziś. Jutro czekają nas: półfinał boulderu kobiet (9:00), półfinał leadu mężczyzn (12:00), finał boulderu kobiet (16:00), finał leadu mężczyzn (18:45). Relacja live na naszej stronie, zapraszamy serdecznie.

Kolarstwo BMX - Maksymilian Kowalczyk nieco gorzej w drugiej próbie. Polak uzyskał 65,60, a więc z wynikiem 72,40 z pierwszego przejazdu pozostaje na piątej pozycji na sześciu kolarzy, którzy przystąpili do tej pory do rywalizacji.

Tenis stołowy - Plan jutrzejszych startów reprezentantów Polski w fazie grupowej singla: 12:20 - Natalia Partyka - Džana Biogradlić [BIH], 16:30 - Miłosz Redzimski - Martin Frøseth [NOR], 17:05 - Maciej Kubic - Loïc Stoll [SUI], Samuel Kulczycki - Toomas Libene [EST].

Wspinaczka sportowa Przedostatnim zawodnikiem dziś był wicelider po dwóch problemach, Francuz Sam Avezou. On również nie poradził sobie ze ścianką. Pozostał nam już tylko jeden zawodnik do końca. Czas na Czecha Adama Ondrę.

Kolarstwo torowe - Francuz Helal jest trzecim półfinalistą sprintu po drugim zwycięstwie nad Holendrem Van Loonem.

Kolarstwo BMX - Swoje pierwsze z dwóch przejazdy oddała już połowa stawki, czyli sześciu kolarzy. Na prowadzeniu z notą 88,80 jest Milos Rantes z Chorwacji. Maksymilian Kowalczyk spadł na piąte miejsce, wyprzedzając tylko Irlandczyka Hendersona.

Wspinaczka sportowa - Przewodzący stawce Nicolai Uznik również nie poradził sobie z trzecim problemem. Czy ktoś w ogóle jest w stanie to zrobić?

Kolarstwo torowe - Francuz Vigier uratował skórę i pokonał Niemca Dornbacha w biegu nr 2 i tutaj o zwycięstwie zadecyduje wyścig nr 3.

Kolarstwo torowe - Niestety Mateusz Rudyk odpada z rywalizacji. Turnbull szybko wyszedł na prowadzenie i nie dał jadącemu po zewnętrznej Polakowi szans na wyprzedzenie siebie.

Wspinaczka sportowa - Czas na lidera, czyli reprezentanta Austrii.

Wspinaczka sportowa - Najstarszy w stawce zawodników, 31 - letni Jernej Kruder nie zaliczył żadnego problemu. Jak na medalistę wielkich imprez to słaby rezultat.

Kolarstwo torowe - Jack Carlin melduje się w półfinale po drugim zwycięstwie z Węgrem Szalontayem.

Tenis stołowy - Z kronikarskiego obowiązku podajemy wyniki ostatnich meczów w II rundzie gry podwójnej mężczyzn: Navickas/K. Zeimys – A. Yigenler/I. Gunduz 0:3, A. Rassenfosse/B. Haug – J. Żmudenko 3:0, E. Lebesson/S. Gauzy – F. Radović/F. Radulović 3:0, F. Mladenovski/F. Karabaxhak – J. Groth/L. Pitchford 0:3, G. Konstantinopoulos/I. Sgouropoulos – D. Kogans/I. Nielsen 3:0, A. Lind/Y. Wang – Z. Peto/M. Jevtović 3:1. T. Israeli/J. Piccolin – G. Stamatouros 3:2.

Wspinaczka sportowa - Jako kolejny na ściance pojawił się Francuz Mejdi Schalck.18 - latek z Francji był bardzo blisko rozwiązania problemu, zabrakło dosłownie kilku centymetrów.

Kolarstwo torowe - Holender Van Loon gonił Francuza Helala, ale wobec swojej bezsilności odpuścił ostanie metry. Za chwilę druga runda.

Kolarstwo torowe - Niemiec Dornbach po walce koło w koło wygrał z Francuzem Vigierem.

Wspinaczka sportowa - Do rozwiązania trzeciego problemu jako pierwszy przystąpił reprezentant Włoch Filip Schenk. Młody zawodnik nie poradził sobie z dość trudną przeszkodą.

Kolarstwo BMX - Maksymilian Kowalczyk rozpoczął wielki finał. Polak uzyskał w swoim przejeździe wynik 72,40. Był to dobry występ naszego zawodnika.

Kolarstwo torowe - Turnbull obronił się przed atakiem Polaka i wygrywa pierwszy wyścig. -

Wspinaczka sportowa - Czech również zalicza drugi problem. Kolejność po drugiej ściance: Uznik, Avezou, Ondra, Schenk, Schalck, Kruder.

Kolarstwo torowe - W pierwszej parze pierwszy wyścig wygrywa Brytyjczyk Jack Carlin, który nie daje szans Węgrowi Szalontay'owi.

Kolarstwo torowe - Rozpoczynają się półfinały sprintu panów, tutaj do pokonania rywala potrzebne są dwa zwycięstwa. Mateusz Rudyk zmierzy się w parze nr 2 z Brytyjczykiem Turnbullem.

Wspinaczka sportowa - Reprezentant Francji również radzi sobie z problemem. Teraz czas na ostatniego w tej serii, Czecha Ondrę.

Wspinaczka sportowa - Francuz Avezou był bardzo bliski przejścia problemu z marszu, zabrakło bardzo niewiele...

Wspinaczka sportowa - Austriak Uznik rozprawił się z problemem błyskawicznie i w pierwszej próbie. Jako jedyny na razie rozwiązał oba problemy.

Wspinaczka sportowa - Niestety, Słoweniec nie rozwiązał drugiego problemu i raczej nie będzie już liczył się w walce o podium.

Tenis stołowy – Wyniki meczów z 17:40 w ramach II rundy kwalifikacji w deblu mężczyzn: P. Krastew/T. Alexandrow – P. Hribar/T. Cvetko 0:3, T. Rasmussen/M. Andersen – J. Zelinka/A. Klajber 3:1, I. Chirita/D. Berzosa – J. Pryszczepa/A. Grebeniuk 3:1, L. Mladenović/E. Glod – F. Giardi/M. Monigusti 3:0, F. Zelijko/F. T. Kojić – B. Olah/A. Naumi 3:2, D. Levajac/A. Putuntica – B. Moullet/L. Stoll 3:0, A. Chen/D. Serdaroglu – J. Masip/C. Caballero 3:1.

Wspinaczka sportowa - Bardzo blisko zaliczenia problemu w pierwszej próbie był Słoweniec Kruder. Zabrakło bardzo niewiele. Jeden z faworytów zmagań musi walczyć , żeby nadal pozostać w grze o medale.

Kolarstwo BMX - Już za kwadrans czeka nas finał parku mężczyzn. Sam awans do tej fazy był dużym sukcesem dla Maksymiliana Kowalczyka. W kwalifikacjach Polak był 12., więc rozpocznie zmagania finałowe swoim przejazdem. Życzymy powodzenia!

Wspinaczka sportowa - W kolejnych próbach, reprezentant trójkolorowych był bardzo blisko poradzenia sobie z problemem, ale mu się to nie udało.

Tenis stołowy – To już koniec startów Polaków na dziś. Polskie pary w mikście i deblu w komplecie wywalczyły awans do turnieju głównego (1/16 finału).

Kolarstwo torowe - Około 18:50 w ćwierćfinale sprintu panów zobaczymy Mateusza Rudyka.

Wspinaczka sportowa - Nie powiodła się pierwsza próba rozwiązania problemu przez Francuza Schalcka.

Kolarstwo torowe - Wydawało się, że nic nie odbierze mistrzyni świata Lisie Brennauer złota w europejskim czempionacie, ale to Miekie Kroger lepiej rozłożyła siły i odrobiła znaczną stratę do rywalki i zwyciężyła w finale biegu na dochodzenie 3:22.469.

Wspinaczka sportowa - Po chwili przerwy, zawodnicy przystąpili do rozwiązywania drugiego problemu w dzisiejszej rywalizacji. Bez żadnych komplikacji poradził sobie z nim Włoch Filip Schenk.

Wspinaczka sportowa - Kolejność po pierwszym problemie :Schalck, Avezou, Uznik, Ondra, Kruder, Schenk.

Tenis stołowy – Samuel Kulczycki i Maciej Kubik zdeklasowali rywali w trzeciej partii. W pewnym momencie prowadzili 8:0, a ostatecznie wygrali 11:2. Bez straty seta wywalczyli kwalifikację do 1/16 finału.

Wspinaczka sportowa - W końcu, po wielu próbach Czech jako czwarty zawodnik rozwiązał pierwszy problem.

Kolarstwo torowe - Brąz w wyścigu na dochodzenie dla Włoszki Vittorii Guazzini.

Wspinaczka sportowa - Jako ostatni do pierwszego problemu podszedł faworyt zmagań, Czech Adam Ondra.

Tenis stołowy – Maciej Kubik i Samuel Kulczycki prowadzą 2:0 z Izraelczykiem Michaelem Tauberem i Cypryjczykiem Mariosem Yiangou. Pierwszy set wygrali do czterech, a drugi do ośmiu.

Kolarstwo torowe - Teraz na tor wyjadą cyklistki w walce o medale w wyścigu na dochodzenie. O brąz zmierzą się Włoszka Guazzini i Brytyjka Knight, o złoto powalczą dwie Niemki: Brennauer i Kroger.

Wspinaczka sportowa - Francuz Sam Avezou kilkukrotnie był bliski poradzenia sobie z problemem i w końcu mu się to udało. Francuz wskoczył na drugą pozycję.

Kolarstwo torowe - Aj, to co zrobiła Niemka Hinze jest niesamowite. 32.668 to czas, który zdeklasował resztę stawki, bo dał zawodniczce gospodarzy przewagę aż 0.735 sekundy przewagi nad kolejną Ukrainką Starikovą. Brąz dla Włoszki Vece, Urszula Łoś kończy zawody na 6. pozycji.

Wspinaczka sportowa - kolejnym zawodnikiem mierzącym się ze ścianką był Austriak Nicolai Uznik. Jako drugi zaliczył problem i zajmuje obecnie drugą pozycję.

Kolarstwo torowe - Ukrainka Starikova długo przegrywała z Vece, ale ostatnie 100 metrów pozwoliło jej uzyskać 0.030 sekundy przewagi i objąć prowadzenie.

Wspinaczka sportowa - Kolejny w stawce Słoweniec Jernej Kruder miał spore problemy z zaliczeniem pierwszej przeszkody. Nie zaliczył problemu, ale dzięki mniejszej liczbie prób zajmuje w tym momencie drugie miejsce w stawce.

Kolarstwo torowe - Miriam Vece z czasem 33.434 obejmuje zdecydowanie prowadzenie w sprincie na 500 metrów i jest już pewna medalu.

Kolarstwo torowe - Niemka Grabosch lokuje się między Holenderką, a Polką, od naszej reprezentantki lepsza okazała się o zaledwie 0.001 sekundy...

Kolarstwo torowe - O jedynie 0.012 sekundy lepiej niż Ula Łoś pojechała Holenderka Van Der Peet.

Wspinaczka sportowa Dużo lepiej poradził sobie Francuz Mejdi Schalck który poradził sobie z pierwszym problemem.

Kolarstwo torowe - 33.685 to czas Uli Łoś, która poprawiła swój czas z eliminacji i obejmuje prowadzenie w zawodach. W najgorszym wypadku Polka będzie zatem szósta, bo po niej z dystansem zmierzy się jeszcze pięć kolarek.

Tenis stołowy – Zwycięstwo Redzimskiego i Ursu do 7 w ostatnim secie. Polsko-mołdawski debel wygrał z Estończykami 3:1 i awansował do 1/16 finału.

Wspinaczka sportowa - Rywalizację rozpoczął Włoch Filip Schenk. Poszło mu średnio, ponieważ nie do końca poradził sobie z pierwszym problemem na ściance.

Tenis stołowy – Redzimski i Ursu po zaciętym secie wygrali 13:11 i prowadzą w meczu 2:1.

Kolarstwo torowe - Pierwsza na starcie sprintu na 500 metrów Holenderka Lamberink uzyskała czas 34.042, startująca po niej Francuzka Kouame nie kończy rywalizacji po upadku spowodowanym ześlizgnięciem opony z koła. Po niej w maszynie startowej na rowerze pojawi się Urszula Łoś.

Kolarstwo torowe - W ćwierćfinale sprintu mężczyzn Mateusz Rudyk zmierzy się z Brytyjczykiem Turnbullem.

Kolarstwo torowe - Węgier Szalontay pokonuje Litwina Lendela w ostatnim biegu 1/8 finału, przed nami kolejna konkurencja, którą jest sprint na 500 metrów pań z udziałem Urszuli Łoś.

Tenis stołowy – Redzimski i Ursu wygrali drugiego seta do siedmiu. W rywalizacji z Estończykami jest 1:1.

Triathlon - Marcin Stanglewicz kończy dzisiejszy wyścig na 45. miejscu z czasem 1:48:27. Michał Oliwa odpadł w trakcie rywalizacji.

Wspinaczka sportowa - Za chwilę rozpocznie się finał boulderu mężczyzn. Wystartuje w nim sześciu zawodników. Wśród nich znajduje się największy faworyt zmagań Czech Adam Ondra. Zawodnik naszych południowych sąsiadów pewnie zwyciężył półfinał. Za nim przemawiają również jego osiągnięcia - złoty medal MŚ 2014, srebrny medal MŚ 2016 oraz srebrne medale mistrzostw Europy 2010 i 2015. Zdaje się, że jego największym rywalem będzie Słoweniec Jernej Kruder - wicemistrz świata 2014 i mistrz Europy 2020. Pozostali zawodnicy również włożą wszystko co potrafią w dzisiejsze zmagania, ale to ta dwójka należy do głównych faworytów rywalizacji na ścianie w Monachium.

Kolarstwo torowe - Niemiec Jurczyk bardzo się starał, ale to Brytyjczyk Turnbull okazał się lepszy i zasila szeregi ćwierćfinalistów.

Tenis stołowy – Redzimski i Ursu po wyrównanej walce przegrali pierwszego seta do dziewięciu.

Kolarstwo torowe - Długo walczyli koło w koło Czech Cechman i NIemiec Dornbach, ale to reprezentant gospodarzy zachował więcej sił na ostatnich metrach.

Kolarstwo torowe - Nie dał rady Rafał Sarnecki Holendrowi i pozostał bez odpowiedzi na atak rywala, który jako pierwszy przekroczył linię mety.

Triathlon - Ależ powody do radości mają Francuzi! Wszystkie miejsca na podium dla nich! Ze złota cieszyć się dziś będzie nie kto inny, jak Leo Bergere, a wraz z nim na podium staną Pierre le Corre i Dorian Coninx.

Kolarstwo torowe - Czech Boguslavek usiłował zaskoczyć Francuza Helala i od razu mocno nacisnął na pedały, jednak faworyzowany reprezentant trójkolorowych wyprzedził rywala i melduje się w kolejnej fazie. Teraz pora na Rafała Sarneckiego, który zmierzy się z Holendrem van Loonem.

Tenis stołowy – Miłosz Redzimski w parze z Wladislawem Ursu z Mołdawii rozpoczął mecz przeciwko Estończykom Aleksandrowi Smirnowowi i Tomasowi Libenenowi.

Triathlon - Dwa kilometry przed końcem Leo Bergere umacnia się na prowadzeniu z przewagą 15 sekund nad drugim le Corre. Trzeci jest Csongor Lehmann, który traci do lidera już 26 sekund. Stanglewicz ma jeszcze do mety 4 kilometry.

Kolarstwo torowe - Faworyt Sebastian Vigier z Francji pozostawił bez szans Hiszpana Martineza.

Kolarstwo torowe - Szybko Rudyk rozpoczął finisz w rywalizacji z Litwinem, nie dał szans rywalowi i melduje się w ćwierćfinale.

Kolarstwo torowe - Pierwszy bieg 1/8 finału już za nami, do dalszej rywalizacji awansował Brytyjczyk Jack Carlin. Teraz na tarcie staje Mateusz Rudyk, którego rywalem jest Litwin Jonauskas.

Tenis stołowy – Bliźniaczki Węgrzyn wygrały czwartego seta 11:6, a cały mecz z Turczynkami 3:1. Tym samym awansowały do 1/16 finału. Podobnie jak Natalia Bajor i Natalia Partyka, które w trzecim secie zwyciężyły do trzech i wywalczyły awans bez straty seta.

Triathlon - 6.3 kilometra za nami, a Leo Bergere coraz bardziej zaczyna wysuwać się naprzód. Drugi Pierre le Corre traci do niego już 11 sekund.

Kolarstwo torowe - Już za kilka minut rozpocznie się popołudniowa sesja na welodromie, gdzie przed monachijską publicznością zaprezentuje się kilkoro naszych reprezentantów. Jako pierwsi do boju ruszą zawodnicy w 1/8 finału sprintu. Już w drugim biegu wystąpi Mateusz Rudyk, w piątej serii o awans powalczy Rafał Sarnecki.

Triathlon - Marcin Stanglewicz zajmuje obecnie 49. lokatę.

Triathlon - W połowie biegu na prowadzenie wraca Csongor Lehmann, który biegnie ramię w ramię z Leo Bergere. Tuż za nimi, z sekundą straty, są Pierre le Corre i Dorian Coninx. Piąty Joao Pereira traci do prowadzących już 12 sekund.

Tenis stołowy – Anna i Katarzyna Węgrzyn wygrały trzeciego seta do sześciu i w meczu prowadzą z Turczynkami 2:1. Debel Bajor – Partyka w drugim secie zdeklasował rywalki i wygrał do czterech.

Tenis stołowy – Bliźniaczki Węgrzyn zrewanżowały się rywalkom i wygrały drugiego seta do siedmiu. W równolegle rozgrywanym spotkaniu Natalia Partyka i Natalia Bajor prowadzą 1:0 z holendersko-słoweńską parą S. De Hoop/S. Tokić.

Triathlon - Za nami 2.5 kilometra biegu, a w czołówce dość niespodziewanie pojawił się Portugalczyk Joao Pereira. Tuż za jego plecami jest duet Francuzów - Leo Bergere i Pierre le Corre. Polak zajmuje obecnie 52. pozycję.

Triathlon - Marcin Stanglewicz nie ukończył jeszcze trasy rowerowej, co oznacza, że do biegu ruszy w okolicach 50. miejsca i z bardzo dużą stratą do czołówki.

Tenis stołowy – Anna i Katarzyna Węgrzyn grają z Simay Kulakçeken i Sibel Altinkayą z Turcji. Polskie zawodniczki niestety przegrały pierwszego seta do sześciu.

Triathlon - Jako pierwsza do biegu rusza trójka Francuzów - Coninx, le Corre i Bergere, ale różnice w pierwszej dziesiątce są minimalne. Przed nami już tylko 10 kilometrów trasy biegowej.

Triathlon - Po 37. kilometrze na miejsce lidera niespodziewanie wysunęli się Pierre le Core i Csongor Lehmann, lecz zaledwie sekundę za nimi jest kolejna ósemka triathlonistów. Polak jedzie w okolicach 53. miejsca.

Tenis stołowy – Rezultaty pierwszych spotkań II rundy kwalifikacyjnej w deblu kobiet: M. Toftaker/R. Carlsen – O. Guisnel/C. Lutz 2:3, S. Men/E. Ernst – I. Malobabić/S. Bratejko 0:3, D. Wignjević/I. Lupulesku – R. Hanson/A. Avameri 3:1, N. Arila/G. Monfardini – K. Paridi/E. Terpou , I. Matos/ M. Pinto – M. Gnjatić/D. Biogradlić 3:0, A. Kaufmann/F. Schreiner – A. Barbosa/T. Gonderinger 3:1, K. Hristowa/ R. Skattet – M. Xiao/A. Diaconu 1:3, M. Jowkowa/P. Trifonowa – H. Mesetović/F. Meletie 3:0.

Triathlon - Michał Oliwa niestety odpada z wyścigu i żegna się z rywalizacją w Monachium. Marcin Stanglewicz jedzie dalej, ale jest dopiero 54. i traci prawie 4 minuty do liderów.

Triathlon - Już tylko siedem kilometrów dzieli nas od końca drugiego etapu dzisiejszego wyścigu. W czołówce jedzie siedmiu zawodników, na których czele obecnie znajduje się Tim Hellwig. Pierwsza dwunastka znacznie odjechała reszcie i to oni prawdopodobnie będą walczyć o medale, choć bieg może jeszcze dużo zmienić.

Wspinaczka sportowa - Słowenka, która ma już srebrny medal mistrzostw Europy (2015) oraz trzy medale MŚ (złoto 2016 i 2019, srebro 2018) osiąga rezultat 50+ i zostaje mistrzynią Europy 2022. Srebro dla Austriaczki Pilz, a brązowy medal dla Francuzki Hily. Poziom rywalizacji był naprawdę wysoki o czym mówią osiągane przez zawodniczki wysokości. O 17:30 rozpocznie się finał boulder mężczyzn.

Triathlon - Marcin Stanglewicz nieco poprawił swoje tempo i zajmuje obecnie 47. lokatę. Michał Oliwa spadł już niestety na 53. miejsce i traci ponad 3 minuty do czołówki.

Triathlon - Po prawie 25 kilometrach jazdy na rowerze, wciąż nie zaczął klarować się rozkład sił. Teraz prowadzi Simon Westermann, ale sekundę tylko traci do niego czwarty Bergere, czy szósty Lehmann.

Wspinaczka sportowa - Francuzka osiąga wynik 41+, co daje w tej chwili drugą pozycję. Przed nami ostatnia zawodniczka w stawce druga ze Słowenek, Janja Garnbret.

Triathlon - Dwadzieścia kilometrów trasy rowerowej za nami, a na prowadzeniu wciąż przetasowują się te same nazwiska. Obecnie prowadzi Bergere, ale zrównanych jest z nim kilku innych zawodników. Oliwa zajmuje 42. lokatę, a Stanglewicz 50.

Wspinaczka sportowa - Przedostatnią zawodniczką na ściance jest Francuzka Manon Hily. W półfinale reprezentantka trójkolorowych osiągnęła wynik 35, więc chcąc walczyć o medal musi się jeszcze poprawić.

Wspinaczka sportowa - Krampl zdecydowanie się poprawia w stosunku do półfinału. Wynik 40+ daje jej w tej chwili drugie miejsce. Zostały jeszcze dwie zawodniczki i już widać, że walka o medale będzie bardzo zacięta.

Triathlon - Po 15 kilometrach na prowadzenie wraca Tom Hellwig, ale identyczny czas jak on mają: Westermann, Bergere, Coninnx, le Corre i Lehmann, więc dużo jeszcze może się zmienić. Polacy zajmują kolejno 36. i 52. miejsce.

Wspinaczka sportowa - Na ściance pierwsza ze Słowenek Mia Krampl. Zawodniczka musi się dobrze postarać żeby wyprzedzić Totkową oraz Pilz i liczyć się w walce o medale.

Triathlon - Michał Oliwa spadł na 21. miejsce i traci 51 sekund do prowadzącego Bergere. Marcin Stanglewicz zajmuje obecnie 58. lokatę.

Triathlon - Po 10 kilometrach trasy rowerowej mamy niewielką zmianę rozkładu sił. Prowadzi Francuz Leo Bergere, a tuż obok niego jedzie Niemiec Jonas Schomburg. Kolejne dwa miejsca należą do Węgrów, ale różnice czasowe w pierwszej dwunastce to pojedyncze sekundy.

Wspinaczka sportowa - Wynik Austriaczki to 45+. Zgodnie z przewidywaniami Pilz obejmuje prowadzenie. Do końca zawodów pozostały jeszcze trzy zawodniczki, ale prawdopodobieństwo medalu w tej konkurencji dla Austrii jest bardzo duże.

Wspinaczka sportowa - Teraz na ściankę w Monachium wchodzi jedna z faworytek - Austriaczka Jessica Pilz. Pilz to mistrzyni świata w leadzie z 2018 roku i dwukrotna brązowa medalistka mistrzostw kontynentu (2015,2017).

Triathlon - Michał Oliwa zajmuje obecnie 14. lokatę ze stratą 14 sekund do lidera. Marcin Stanglewicz wciąż jest 57. i traci już 2 minuty do prowadzącego Węgra.

Triathlon - Po pięciu kilometrach trasy rowerowej na prowadzeniu jest Lehmann, ale praktycznie zrównana z nim jest jeszcze trójka zawodników - Mark Devay, Simon Westermann i Pierre le Core.

Wspinaczka sportowa - Reprezentantka gospodarzy poprawia się zdecydowanie. Wynik Meul to 37. Daje to Niemce w tej chwili trzecie miejsce.

Triathlon - Węgrzy również jako pierwsi ruszają do drugiego etapu wyścigu. Prowadzi Devay, a za nim podążają Lehmann i Hellwig. Oliwa spadł o jedno oczko w dół, a Stanglewicz utrzymuje tę samą lokatę.

Wspinaczka sportowa - Teraz reprezentantka gospodarzy Hannah Meul. Niemka weszła do finału z wynikiem 27. Czy jest w stanie go poprawić?

Wspinaczka sportowa - Następna na liście startowej Bułgarka Aleksandra Totkowa osiągnęła wynik 40+, co oznacza zdecydowaną poprawę w stosunku do półfinału. Kolejne zawodniczki będą musiały się mocno postarać żeby ją wyprzedzić. W tej chwili Totkowa jest liderką.

Triathlon - Michał Oliwa zajmuje obecnie bardzo dobrą dziewiątą pozycję, a Marcin Stanglewicz jest 57.

Wspinaczka sportowa - Kolejna zawodniczka na ściance to reprezentantka Ukrainy Jewgienia Kazbekowa. Jej rezultat to 18+, a więc odrobinę gorzej niż to było w półfinale. Ukrainka raczej medalu nie zdobędzie.

Triathlon - W połowie dystansu do przepłynięcia prowadzi Węgier Márk Devay, a tuż za nim jest Niemiec Tim Hellwig. Trzeci czas ma obecnie rodak lidera - Csongor Lehmann.

Wspinaczka sportowa - Jako pierwsza na ściankę weszła Czeszka Eliska Adamowska - wicemistrzyni Europy w leadzie z 2020 roku. Zawodniczka osiągnęła wynik 37+, a więc dużo lepszy niż w półfinale.

Triathlon - Zawodnicy właśnie wskoczyli do wody i tym samym rozpoczęli walkę o medale. Wśród zawodników z całej Europy znajduje się m.in. Leo Bergere - obecny lider rankingu Pucharu Świata w triathlonie. Możemy liczyć, że Francuz będzie próbował sięgnąć po zwycięstwo.

Tenis stołowy – Rezultaty pozostałych spotkań II rundy kwalifikacji w grze mieszanej: A. Putunica/H. Arapović – D. Kozul/K. Strazar 0:3, T. Jarvis/C. Bardsley – G. Konstantinopoulos/A. Toliou 3:0, T. Moregard/L. Bergstrom – T. Libene/A. Avameri 3:2, L. Mladenović/X. Ni – L. Jancarik/Z. Blaskova 3:0, D. Habesohn/E. Samara – J. Pryszczepa/T. Bilenko 3:0, P. Krastew/M. Jowkowa – B. Moullet/R. Moret 0:3, C. Caballero/X. Zhang – A. Karakasević/S. Surjan 3:2.

Wspinaczka sportowa - Zawodniczki będą wspinały się na ściankę o wysokości 15 metrów, nachyloną pod kątem 35 stopni.

Wspinaczka sportowa - Za chwilę rozpocznie się finał leadu (prowadzenia) kobiet. Faworytek do medali na pewno jest kilka. Słowenka Janja Garnbret, Austriaczka Jessica Pilz i Czeszka Eliska Adamowska znają już smak medali mistrzostw Europy czy świata. Na pewno przeszkodzić im w podziale medalowego tortu będą chciały Manon Hily i Mia Krampl - odpowiednio druga i trzecia zawodniczka półfinału. Warto też wspomnieć, że Słowenka to aktualna mistrzyni olimpijska we wspinaczce, a Austriaczka to siódma zawodniczka olimpijskiego finału. Co prawda w Tokio rozgrywano wielobój, ale w samym leadzie Pilz była druga, a Garnbret czwarta.

Gimnastyka sportowa - Włoszki znakomicie wywiązały się z roli faworytek zmagań drużynowych i pewnie sięgnęły po złote medale. Bliźniaczki Asia i Alice D'Amato, Martina Maggio i Giorgia Villa mistrzyniami Europy z wynikiem 165.163. Srebro dla Brytyjek (161.164). Fantastyczne występy w skoku Niemek: Sary Voss i Kim Bui zapewniły tej reprezentacji brązowe krążki czempionatu Starego Kontynentu (158.430). Węgierki z kolei po ostatniej rotacji spadły w klasyfikacji na przedostatnie, siódme miejsce. Poza podium uplasowały się drużyny z Holandii, Belgii i Francji.

Triathlon - Wśród 72. zawodników zobaczymy dwóch Polaków - Michała Oliwę i Marcina Stanglewicza.

Triathlon - Już za kilkanaście minut swoje zmagania w kategorii "Elite" rozpoczną panowie. Na zawodników czeka 1500 metrów akwenu, 39.2 kilometrów trasy rowerowej i 10 kilometrów trasy biegowej.

Tenis stołowy – Katarzyna Węgrzyn i Samuel Kulczycki z pewnym awansem do 1/16 finału! W ostatnim secie nie dali rywalom z Czech żadnych szans, wygrywając 11:4.

Tenis stołowy – Mistrzowie Polski w mikście prowadzą 2:0! Katarzyna Węgrzyn i Samuel Kulczycki drugiego seta znów wygrali do siedmiu.

Tenis stołowy – Polska para wygrała pierwszego seta rywalizacji 11:7. W pewnym momencie biało-czerwoni prowadzili nawet sześcioma punktami.

Tenis stołowy – Rozpoczął się właśnie mecz Samuela Kulczyckiego i Katarzyny Węgrzyn. Ich rywalami są reprezentanci Czech – David Reitspies i Katerina Tomanowska

Gimnastyka sportowa - Przed ostatnią rotacją w finale wieloboju drużynowego bez zmian na prowadzeniu. Włoszki wciąż przed Brytyjkami z przewagą ponad trzech punktów. Nieco słabiej w trzeciej rotacji spisały się Niemki, które utrzymują trzecią pozycję z wynikiem 117.498. Tuż za nimi plasują się Węgierki z wynikiem 117.030. Walka o brąz zapowiada się zatem bardzo emocjonująco. Niemki zaprezentują się w skoku, a Węgierki obejrzymy na równoważni.

Tenis stołowy – Znamy pierwsze rozstrzygnięcia w II rundzie kwalifikacji w grze mieszanej: I. Gunduz/S. Altinkaya – T. Alexandrow/P. Trifonowa 3:1, B. Haug/R. Carlsen – A. Smirnow/R. Hanson 3:0, V. Ursu/A. Czirakowa – F. Zeljko/M. Jeger 1:3, B. Majoros/L. Hartbrich – M. Andersen/I. Matos 0:3, M. Yiangou/F. Meletie – A. Limonow/S. Bratejko 0:3, I. Nielsen/S. Musajewa – B. Oláh/B. Eerland 0:3, K. Konstantinopoulos/E. Terpou – P. Hribar/A. Tofant 3:1, J. Piccolin/D. Vivarelli – B. Duda/S. Winter 1:3.

Gimnastyka sportowa - Wielobój drużynowy kobiet już na półmetku zmagań. W czołówce bez zaskoczeń - na prowadzeniu z wyraźną przewagą reprezentacja Włoch - 84.365 pkt. Drugie miejsce aktualnie zajmują Brytyjki (81.499). Bardzo dobrze spisują się również gospodynie. Niemki plasują się tuż za gimnastyczkami z Wielkiej Brytanii - z wynikiem 80.766 mają szansę powalczyć o srebro. Kolejne drużyny tracą do podium sporo - czwarte w klasyfikacji Węgierki mają 77.765 pkt.

Wspinaczka sportowa - Znamy finalistów w boulderze. Są nimi: Czech Adam Ondra, Francuz Sam Avezou, Austriak Nicolai Uznik, Słoweniec Jernej Kruder, Francuz Mejdi Schalck i Włoch Filip Schenk. Finał dzisiaj o 17:30.

Tenis stołowy – Rozpoczęła się II runda kwalifikacji w grze mieszanej. O 15:20 mecz z udziałem jedynej polskiej pary, czyli Samuela Kulczyckiego i Katarzyny Węgrzyn.

Gimnastyka sportowa - Rozpoczęły się zmagania w wieloboju drużynowym kobiet. O medale walczy osiem reprezentacji, które uzyskały najlepsze wyniki w kwalifikacjach: Włoszki, Brytyjki, Francuzki, Niemki, Belgijki, Holenderki, Węgierki i Hiszpanki. Faworytkami są gimnastyczki z Italii, mające w składzie mistrzynię Europy w wieloboju indywidualnym Asię D'Amato oraz Brytyjki.

Wioślarstwo - W ostatnim dzisiejszym finale o medale walczyły ósemki. Szans rywalom nie dali Brytyjczycy, ale walka o pozostałe dwa krążki była bardzo zacięta. Ostatecznie Holendrzy zgarnęli srebro, a po brąz sięgnęli Włosi. Niemcy skończyli tuż za podium. Nie są to udane mistrzostwa w wykonaniu gospodarzy.

Kolarstwo torowe - Kacper Majewski zajął w kwalifikacjach wyścigu indywidualnego na 4 km mężczyzn przyzwoite 9. miejsce.

Kolarstwo torowe - W kwalifikacjach wyścigu indywidualnego na 4 km mężczyzn najlepszy wynik uzyskał Niemiec Nicolas Heinrich (4:08.995). Jego rywalem w finale będzie Włoch Davide Plebani (4:12.412). O brąz powalczą natomiast Brytyjczyk Charlie Tanfield (4:12.600 ) i drugi z Włochów Manlio Moro (4:13.166).

Wspinaczka sportowa - Mamy zmianę lidera w półfinale. Jest nim obecnie Adam Ondra. Czech wyprzedza Francuzów - Avezou i Schalcka.

Wioślarstwo - Marta Wieliczko i Joanna Dittmann nie sprawiły niespodzianki i zajęły w finale dwójki podwójnej kobiet szóste miejsce. Z ogromną przewagą wygrały Rumunki Ancuta Bodnar i Simona Radis. Na podium staną również Holenderki i Włoszki.

Wioślarstwo - Kolejne emocje przed nami. W finale dwójki podwójnej popłyną Marta Wieliczko i Joanna Dittmann.

Kolarstwo torowe - Kacper Majewski z czasem 4:18.864 wskoczył na trzecie miejsce w kwalifikacjach wyścigu na 4 km. Najlepsi jednak jeszcze nie wystartowali.

Wioślarstwo - MAMY SREBRNY MEDAL!!! Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański wicemistrzami Europy w czwórce podwójnej! Lepsi od naszych zawodników byli jedynie Włosi, którzy uciekli na początku i nie dali się dogonić. Polacy w końcówce odparli atak trzecich ostatecznie Rumunów.

Wioślarstwo - Teraz finał, w którym mamy największe szanse na medal. Polacy w czwórce podwójnej świetnie wypadli w przedbiegu i półfinale, co stawia ich w gronie faworytów do złota.

Kolarstwo torowe - Na prowadzeniu w kwalifikacjach wyścigu na 4 km jest aktualnie Brian Megens z Holandii (4:15.460).

Wioślarstwo - Brytyjki zdeklasowały konkurencję w finale czwórki podwójnej kobiet. Drugie na mecie zameldowały się Holenderki, a na najniższym stopniu podium staną Ukrainki.

Tenis stołowy – Przed nami przerwa. O 14:45 rozpoczną się pierwsze mecze II rundy kwalifikacji w mikście. Mecz jedynej pary biało-czerwonych w tej konkurencji o 15:20 . Samuel Kulczycki i Katarzyna Węgrzyn zagrają z reprezentantami Czech – Davidem Reispiesem i Kateriną Tomanowską.

Wspinaczka sportowa - Na ten moment liderem w półfinale boulderu jest Francuz Sam Avezou.

Tenis stołowy – Poznaliśmy rozstrzygnięcia w jedynych spotkaniach I rundy kwalifikacji w grze podwójnej kobiet oraz mężczyzn. Łotewsko-litewska para B. Bogdanowa/E. Jankauskiene przegrała 2:3 z hiszpańskim duetem M. Munne/A. Rodriguez. Z kolei w rywalizacji mężczyzn Czarnogórcy F. Radović/F. Radulović pokonali 3:1 norwesko-łotewski debel M. Frøseth/A. Reinholds.

Kolarstwo torowe - Ostatnią konkurencją w sesji porannej na torze kolarskim są kwalifikacje wyścigu indywidualnego na 4 km mężczyzn. Zobaczymy w nich Kacpra Majewskiego.

Wioślarstwo - Dzielnie walczyli Polacy, ale medale nam odjechały. Polska osada finiszował na czwartym miejscu. Wygrali Brytyjczycy, którzy prowadzili od poczatku do końca. Srebro zgarnęli Holendrzy, a brąz Rumuni.

Wioślarstwo - Przed nami kolejny finał z udziałem Polaków. Piotr Juszczak, Łukasz Posyłajka, Mikołaj Burda i Mateusz Wilangowski powalczą o medale w czwórce bez sternika.

Kolarstwo torowe - Niemki przed własną publicznością spisały się znakomicie w kwalifikacjach wyścigu indywidualnego na 3 km. Wygrała je Lisa Brennauer (3:21.138) przed swoją rodaczką Mieke Kroger (3:23.569) i obie pojadą w finale. O brąz powalczą natomiast Włoszka Vittoria Guazzini i Brytyjka Josie Knight. Olga Wankiewicz zajęła 14. miejsce, a Tamara Szalińska 17.

Wioślarstwo - Młoda polska osada nie miała większych szans w finale z dużo mocniejszymi osadami. Nasze zawodniczki od samego końca płynęły na ostatnim miejscu i na mecie zameldował się także szóste. Ze sporą przewagą triumfowały Brytyjki, a za nimi finiszowały Irlandki i Rumunki.

Wioślarstwo - Już za chwilę początek finału czwórek bez sterniczki kobiet, w którym wystąpią Polki (Weronika Kaźmierczak, Olga Michałkiewicz, Zuzanna Lesner i Barbara Jęchorek).

Wioślarstwo - Drugi wioślarski finał i drugie złoto dla Rumunii. Marius Cozmiuc i Sergiu Bejan byli najlepsi w rywalizacji dwójek bez sternika. Ze srebrem z Monachium wyjadą Brytyjczycy Oliver Wynne-Griffith i Thomas George. Brąz trafił natomiast do Hiszpanów Jorge Canalejo Pazosa i Javiera Garcii Ordoneza.

Kolarstwo torowe - Jedenaście kolarek ukończyło już zmagania na 3 km. W tej chwili prowadzi Włoszka Vittoria Guazzini z czasem 3:24.503. Olga Wankiewicz plasuje się na siódmej pozycji, a Tamara Szalińska na dziesiątym miejscu.

Wioślarstwo - Rumunki Ioana Vrinceanu i Denisa Tilvescu wywalczyły tytuł mistrzyń Europy w dwójce bez sterniczki. Na drugim miejscu uplasowały się Brytyjki Emily Ford i Esme Booth, a podium uzupełniły Holenderki Ymkje Clevering i Veronique Meester.

Kolarstwo torowe - Olga Wankiewicz pojechała lepiej od Tamary Szalińskiej, uzyskując czas 3:40.432. Polka przegrywa tylko z Francuzką Jade Labastugue (3:31.649). Szalińska jest czwarta. Na starcie jest jeszcze 12 zawodniczek.

Wspinaczka sportowa - Znamy osiem finalistek w prowadzeniu. Kandydatkami do medali będą Janja Garnbret, Manon Hily i Mia Krampl, które najlepiej zaprezentowały się w półfinale. Finałowa rywalizacja o 16:00. Wcześniej, bo już o 12:00 półfinał boulderu mężczyzn. Sześciu z dwudziestu panów awansuje do finału.

Wioślarstwo - W finale czwórek podwójnych wagi lekkiej mężczyzn mieliśmy tylko dwa zespoły. Włosi byli w nim lepsi od Niemców.

Kolarstwo torowe - Tamara Szalińska po starcie trzech zawodniczek z czasem 3:42.313 jest druga. Prowadzi Hiszpanka Ziortza Isasi Cristobal (3:40.473).

Kolarstwo torowe - Rozpoczęły się kwalifikacje wyścigu indywidualnego na 3 km kobiet. Zobaczymy w nich dwie Polki Tamarę Szalińską i Olgę Wankiewicz.

Wioślarstwo - W rywalizacji parawioślarek w jedynce złoto zgarnęła Norweżka Birgit Skarstein, która wyprzedziła Niemkę Manuelę Diening i Ukrainkę Annę Szeremet.

Kolarstwo torowe - Poza Rafałem Sarneckim przez 1/16 finału sprintu przebrnęli Czesi Martin Cechman i Matej Bohuslavek, Hiszpan Alejandro Martinez Chorro, Litwin Svajunas Jonauskas i Włoch Matteo Bianchi.

Kolarstwo torowe - Rafał Sarnecki pokonał w 1/16 finału sprintu Ukraińca Mychajło Butko i awansował do 1/8 finału.

Tenis stołowy – Rezultaty kolejnych spotkań I rundy kwalifikacji w mikście: J. Pryszczepa/T. Bilenko – L. Stoll/S. Men 3:0, M. Tauber/M. Degraef – C. Caballero/X. Zhang 1:3, E. Gutić/H. Mesetović – M. Andersen/I. Matos 1:3, K. Zaimys/K. Riliskyte – P. Krastev/M. Yowkowa 0:3, M. Monigusti/P. Santos – L. Mladenović/X. Ni 0:3, F. Karabaxhak/L. Zeqiri – I. Nieslen/S. Musajewa 1:3, T. Libene/A. Avameri - F. Mladenovski/A.Uce 3:0.

Wioślarstwo - Zakończył się pierwszy parawioślarski finał. W jedynkach mężczyzn triumfował Włoch Giacomo Perini. Srebrny medal wywalczył Ukrainiec Roman Polianskij, a brąz Benjamin Pritchard z Wielkiej Brytanii.

Kolarstwo torowe - Urszula Łoś z szóstym czasem (33.732) awansowała do finałowej ósemki wyścigu na 500 m. O dokładnie sekundę szybciej pojechała zwyciężczyni kwalifikacji Niemka Emma Hinze. Marlena Karwacka zajęła 10. miejsce i nie awansowała do finału.

Kolarstwo torowe - Marlena Karwacka uzyskała czas 34.159, co daje jej na dwie pary do końca siódme miejsce. Trzecie miejsce utrzymuje Ula Łoś, która jest już pewna awansu do finałowej ósemki.

Wioślarstwo - Hiszpanka Virgina Diaz Rivas wygrała drugi półfinał żeńskich jedynek. Na drugim miejscu finiszowała Magdalena Lobnig z Austrii, a na trzecim Norweżka Siri Eva Kristiansen.

Kolarstwo torowe - Urszula Łoś na 500 m wykręciła czas 33.732 i wskoczyła na trzecie miejsce za Emmą Hinze i Oleną Starikową.

Wspinaczka sportowa - Powoli rozstrzyga się półfinał leadu kobiet. Na prowadzeniu Francuzka Manon Hily z wynikiem 35 w czasie 4:14.

Kolarstwo torowe - Już sześć kolarek wystąpiło w kwalifikacjach na 500 m. Na pierwszej pozycji z czasem 32.732 jest w tej chwili Niemka Emma Hinze.

Wioślarstwo - Holenderka Karolien Florijn zwyciężyła w pierwszym półfinale jedynek kobiet. Razem z nią do finału awansowały Niemka Alexandra Foester i Greczynka Evangelia Anastasiadou.

Tenis stołowy - Wyniki pierwszych spotkań I rundy kwalifikacji w mikście: D. Kogans/ R. Betz – A. Smirnow/R. Hanson 1:3, F. Giardi/D. Biogradlic – T. Alexandrow/P. Trifonowa 0:3, V. Ursu/A. Chiriacova – A. Reinholds/B. Bogdanowa 3:0, I. Navickas/E. Riliskyte – M. Yiangou/F. Meletie 0:3, M. Froseth/M.Toftaker – K. Konstantinopoulos/E. Terpou 0:3, G. Konstantinopoulos/ A. Toliou – A. Naumi/A. Kiriczenko 3:1.

Wioślarstwo - Oliver Zeidler (Niemcy) wygra drugi półfinał męskich jedynek. W finale A zobaczymy również drugiego na mecie Melvina Twellaara z Holandii i trzeciego Bastiana Sechera z Danii.

Kolarstwo torowe - Teraz na torze będą rywalizować sprinterki w wyścigu na 500 m ze startu zatrzymanego, a wśród nich Marlena Karwacka i Urszula Łoś.

Wioślarstwo - Pierwszy półfinał męskich jedynek padł łupem Brytyjczyka Graeme Thomasa. Na kolejnych pozycjach do mety przypłynęli mistrz olimpijski Stefanos Ntouskos z Grecji i Bułgar Kristian Wasiliew. Trzech pierwszych awansowało do finału.

Wioślarstwo - Z drugiego półfinału dwójek podwójnych mężczyzn do finału awansowali Chorwaci, Grecy i Włosi.

Kolarstwo torowe - Mateusz Rudyk ostatecznie był drugi w kwalifikacjach sprintu, przegrywając tylko z Jackiem Carlinem (Wielka Brytania). Polak awansował bezpośrednio do 1/8 finału. Rafał Sarnecki zajął 12. miejsce i w 1/16 finału powalczy z Ukraińcem Mychajło Dudko.

Kolarstwo torowe - Mateusz Rudyk po swoim starcie wskoczył na drugie miejsce w eliminacjach sprintu z czasem 9.631. Prowadzi Brytyjczyk Jack Carlin (9.604).

Wioślarstwo - Szymon Pośnik i Piotr Płomiński w półfinale dwójki podwójnej zajęli piąte miejsce i popłyną w finale B. Awans do finału A uzyskali Hiszpanie, Serbowie i Litwini.

Kolarstwo torowe - Po przejeździe 15 kolarzy w kwalifikacjach sprintu prowadzi Holender Tijmen van Loon (9.695). Rafał Sarnecki z wynikiem 9.993 jest piąty.

Kolarstwo torowe - Rafał Sarnecki uzyskał czas 9.933 i objął prowadzenie w w kwalifikacjach sprintu.

Kolarstwo torowe - Po starcie pięciu kolarzy najlepszym czasem legitymuje się się Ukrainiec Władysław Denysenko (10.317).

Tenis stołowy - Rozpoczyna się pierwsza runda kwalifikacji w mikście. Spotkanie z udziałem jedynej polskiej pary w kolejnej rundzie o 15:20. Samuel Kulczycki i Katarzyna Węgrzyn zmierzą się z duetem z Czech - Davidem Reistpiesem i Kateriną Tomanovską.

Kolarstwo torowe - Rozpoczyna się również rywalizacja na torze kolarskim. W eliminacjach sprintu mężczyzn zobaczymy Rafała Sarneckiego i Mateusza Rudyka. Najlepsza dziesiątka awansuje bezpośrednio do 1/8 finału, a kolarze z miejsce 11-22 będą się ścigać w 1/16 finału.

Wspinaczka sportowa - Mamy już półmetek półfinału w leadzie kobiet. Nie wystartowała Włoszka Laura Rogora. Prowadzi Ukrainka Jewgienija Kazbekowa, która uzyskała 25+ w czasie 3:13. Dodajmy, że w prowadzeniu Polki nie startują.

Wioślarstwo - Gabriel Soares z Włoch wygrał drugi półfinał w jedynce wagi lekkiej mężczyzn przed Słoweńcem Rajko Hrvatem i Julianem Schoeberlem z Austrii. Ci trzej zawodnicy wywalczyli awans do finału A.

Wioślarstwo - W pierwszym półfinale jedynek wagi lekkiej mężczyzn zwyciężył Antonios Papakonstantinou z Grecji. Do finału awansowali również Szwajcar Andri Struzina i Bułgar Lazar Penev.

Wioślarstwo - Norweżki Thea Helseth i Jenny Marie Rorvik były najlepsze w finale B dwójek podwójnych kobiet. Na drugiej pozycji finiszowały Ukrainki, a na trzecim Niemki.

Wioślarstwo - 1. Litwa, 2. Holandia, 3. Ukraina tak wyglądała kolejność w finale B czwórek podwójnych mężczyzn.

Wioślarstwo - W finale B czwórek podwójnych kobiet wystąpiły dwie osady. Na mecie pierwsze zameldowały się Francuzki, które o 13 sekund wyprzedziły Rumunki.

Wioślarstwo - Z kolei w męskich czwórkach bez sternika w finale B pierwsi do mety dopłynęli Niemcy, wyprzedzając Włochów i Austriaków.

Wioślarstwo - W bardzo zaciętym finale B czwórek bez sterniczki kobiet najlepsze były Francuzki, które wyprzedziły Włoszki i Hiszpanki.

Wspinaczka sportowa - Do tej pory do rywalizacji przystąpiło siedem zawodniczek. Najdalej wspięła się Austriaczka Sandra Lettner.

Wioślarstwo - Adam Woźniak i Michał Szpakowski w bardzo ładnym stylu wygrali finał B dwójek bez sternika mężczyzn. Polacy zakończyli regaty na siódmym miejscu, co jak na pierwszy start po długiej przerwie obu wioślarzy jest bardzo dobrym wynikiem.

Wioślarstwo - Finał B w rywalizacji dwójek bez sterniczki kobiet wygrały Włoszki Alice Codato i Aisha Rocek, co dało im siódme miejsce w całych regatach.

Wspinaczka sportowa - O wczesnej porze rozpoczyna się także półfinał w leadzie (prowadzeniu) kobiet. Na starcie 26 zawodniczek, ale tylko najlepsza szóstka będzie mogła cieszyć się z awansu do finału, który zostanie rozegrany po południu.

Zaczynamy trzeci dzień zmagań w multidyscyplinarnych mistrzostwach Europy w Monachium. Na początek odbędą się wyścigi o dalsze miejsca w wioślarstwie.

Rywalizacja w Monachium zaczyna się o 9:00. Zmagania tradycyjnie otworzą wioślarze, a później nie zabraknie też innych emocji. Kibicujcie razem z nami!

Inga Świetlicka

Miłośniczka sportu, kultury i podróżowania. Mól książkowy oraz kibic polskich olimpijczyków i paraolimpijczyków.