Parakolarstwo - MŚ: Polki tuż za podium

• Data publikacji: 13.08.2022, 09:31

Z jednym medalem polscy parakolarze zakończyli zmagania w indywidualnej jeździe na czas na mistrzostwach świata w kanadyjskim Baie-Comeau. Pierwszego dnia brąz w handbike'u wywalczył Rafał Wilk, a drugiego Justyna Kiryła i Kamila Wójcikiewicz były czwarte w czasówce WB.

Drugi dzień mistrzostw przebiegł pod znakiem jazdy na czas w klasach B i C. Polacy wystartowali tylko w pierwszej z nich, więc zaledwie w dwóch konkurencjach. Zdecydowanie bliżej zdobycia medalu były Justyna Kiryła i Kamila Wójcikiewicz. Nasze panie uzyskały czwarty czas zawodów, pokonując 28,4 kilometra w 43 minuty i 57 sekundy. Do trzecich Szwedek - Louise Jannering i Catrin Nilsson zabrakło im blisko 40 sekund. Wygrały Brytyjki - Sophie Unwin i Jenny Holl (39:57) przed Irlandkami - Katie-George Dunlevy i Eve McCrystal (40:46).

Wśród mężczyzn nasz kraj w MB reprezentowali Piotr Kołodziejczuk i Michał Podlaski, którzy zajęli dziewiąte miejsce. Polacy osiągnęli wynik 38:49 i stracili do złotych medalistów - Tristana Bangmy i Patricka Bosa prawie cztery minuty. Oprócz Holendrów na podium stanęli ich rodacy - Vincent ter Schure i Timo Fransen oraz Francuzi - Alexandre Lloveras i Maxime Gressier. Teraz na mistrzostwach w Kanadzie parakolarze będą rywalizować w wyścigach ze startu wspólnego.