Vive Kielce zwycięża we Francji

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 30.09.2018, 21:03

PGE Vive Kielce odniosło drugie zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Tym razem aktualni mistrzowie Polski pokonali na wyjeździe obrońców tytułu z Montpellier 29:26.

W szeregach obu ekip zabrakło dzisiaj kilku kluczowych zawodników. Talant Dujszebajew nie mógł skorzystać z Marko Mamicia oraz Mariusza Jurkiewicza. Więcej problemów mieli jednak obrońcy tytułu, ponieważ z gry wypadli m. in. Argentyńczyk Diego Simonet czy Litwin Jonas Truchanovicius.

Bardzo dobrze rozpoczęli dzisiejsze starcie Kielczanie. Bramki Blaza Janica i Alexa Dujszebajewa dały im po 7. minutach prowadzenie 5:2. W kolejnych minutach mistrzowie Polski powiększali swoją przewagę. Duża w tym zasługa świetnie dysponowanego Vladimira Cupary, który zatrzymywał groźne rzuty Francuzów. Po kwadransie było już 9:6. Szczypiorniści Montpellier w dalszym ciągu nie potrafili znaleźć odpowiedniego rytmu, a przede wszystkim nie mogli powstrzymać Dujszebajewa. Hiszpan wciąż szalał w ataku, a w skutecznej grze dołączył do niego jego rodak Angel Fernandez. Po stronie francuskiej błyszczał Melvyn Richardson i w zasadzie tylko dzięki niemu Kielczanie nie zdołali wypracować większej przewagi. Po 30. minutach na tablicy wyników widniał wynik 16:14 dla polskiej drużyny.

Po przerwie Montpellier złapało kontakt, ale szybko skutecznymi rzutami zareagowali Karalek z Jachlewskim i zrobiło się 20:16 dla Vive. Gospodarze rzucili się jednak w pogoń. Sześć minut przed końcem odrobili straty do dwóch bramek. Końcówka należała jednak do podopiecznych Talanta Dujszebajewa. Tak jak na początku, tak i w ostatnich minutach błysnęli jego syn Alex oraz Blaz Janić. Mecz zakończył się wynikiem 29:26 dla Kielczan.

Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania został Alex Dujszebajew, który aż dziesięć razy pokonywał bramkarza rywali. W szeregach Francuzów najlepiej zaprezentował się zdobywca sześciu bramek Richardson.

Dla PGE Vive Kielce to drugie zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. W kolejnej kolejce podejmą u siebie szwedzki Kristianstad.

Montpellier HB - PGE VIVE Kielce 26:29 (14:16)

Montpellier HB: Gerard, Portner - Afgour, Bingo, Bonnefond 1, Bos, Causse, Faustin, Grebille 2, Porte 4, Richardson 6, Shebib 2, Soussi 5, Villeminot 4, Kavticnik 1, Pettersson 1

PGE VIVE: Cupara, Ivić - Jurecki 1, Aguinagalde 2, Jachlewski 2, Janc 5, Lijewski, Moryto 1, Cindrić 2, Fernandez 3, D. Dujshebaev, Karalek 3, A. Dujshebaev 10