Monachium 2022: Kowalczyk w czołowej dziesiątce mistrzostw Europy

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 13.08.2022, 20:34

Maksymilian Kowalczyk zajął dziewiąte miejsce w finale parku mężczyzn podczas mistrzostw Europy w Monachium. Jest to historyczny wynik dla polskiego kolarstwa BMX. Złoty medal wywalczył Anthony Jeanjean z Francji.

Sam start w finale mistrzostw Europy i obecność w najlepszej dwunastce były dla Maksymiliana Kowalczyka znakomitym wynikiem. Polak w swoich dwóch przejazdach zaprezentował się naprawdę dobrze. Za pierwszy, w którym nie popełnił błędów, otrzymał notę 72.40 pkt. W drugim miał drobne problemy przy lądowaniu po jednym z trików i otrzymał od sędziów trochę niższą notę (65.60). Rezultat z pierwszego przejazdu dał mu ostatecznie dziewiąte miejsce w całym konkursie.

Mistrzem Europy został główny faworyt Francuz Anthony Jeanjean, który za swój drugi przejazd uzyskał rewelacyjny wynik 93.60, co dało mu upragnione złoto. Francuz tym przejazdem zgarnął złoto sprzed nosa Brytyjczykowi Kieranowi Reilly'emu, legitymującego się notą 92.10 pkt. Podium uzupełnił Chorwat Marin Rantes (88.80).