Monachium 2022 - dzień 4. [Zapis LIVE]
Adrian Stykowski/Polski Komitet Paraolimpijski

Monachium 2022 - dzień 4. [Zapis LIVE]

  • Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 14.08.2022, 20:00

Po trzech dniach rywalizacji podczas multidyscyplinarnych mistrzostw Europy w Monachium polscy sportowcy mają na koncie trzy medale. W niedzielę o kolejne sukcesy Biało-Czerwoni powalczą w pięciu dyscyplinach - wioślarstwie, kolarstwie torowym, kolarstwie szosowym, tenisie stołowym oraz triathlonie. Emocji z pewnością nie zabraknie! Dzień rozpoczynamy o 9:00 zmaganiami we wspinaczce, zapraszamy!

 

PROGRAM DNIA

 

STARTY POLAKÓW

Relacja na żywo

Dziękujemy bardzo za dzisiejszą relację. Poniedziałek w Monachium zapowiada się pasjonująco. Do rywalizacji przystąpią lekkoatleci. Szanse medalowe mamy w speedzie we wspinaczce czy w torowym omnium. Zapraszamy serdecznie!

Kolarstwo torowe - W decydującym wyścigu po postawie Jacka Carlina było widać wpływ upadku w półfinale na jego formę. Tym samym mistrzem Europy został Sebastien Vigier z Francji. To była ostatnia dzisiaj konkurencja na torze w Monachium.

Kolarstwo torowe - Rayan Helal po raz drugi wygrał z Harnishem Turnbullem i zdobył brązowy medal. W finale mamy jednak remis 1:1, gdyż Sebastien Vigier pokonał Jacka Carlina. Decydujący wyścig za około dziesięć minut po dekoracji wyścigu eliminacyjnego.

Kolarstwo torowe - Czy za kilka minut poznamy ostateczną kolejność w sprincie? Jeśli wygrają Rayan Helal i Jack Carlin, to tak się stanie.

Kolarstwo torowe - Ależ mamy piękną historię! Elia Viviani pięć godzin temu zakończył na szosie wyścig o tytuł mistrza Europy po 200-kilometrowej trasie na siódmym miejscu. Teraz triumfował w wyścigu eliminacyjnym na torze! Drugi Niemiec Theo Reinhardt, a trzeci Belg Jules Hesters.

Kolarstwo torowe - Wiele emocji dostarczył nam Daniel Staniszewski. Niestety, Polak nie powalczył o medal. Ostatecznie zajął szóste miejsce.

Kolarstwo torowe - Staniszewski znowu eliminuje rywala rzutem na linię mety.

Kolarstwo torowe - Wielkie ufff. Daniel Staniszewski obronił się przed eliminacją i jest w czołowej dziesiątce.

Tenis stołowy - Było tak blisko tie-breaka… Po fantastycznej walce Samuel Kulczycki i Katarzyna Węgrzyn przegrywają w czwartym secie 12:14, a w całym meczu 1:3. Rywale to siódmy mikst światowego rankingu. Sam ćwierćfinał to duży sukces młodego polskiego miksta, który pewnie nieraz dostarczy nam jeszcze okazji do podobnych lub większych emocji.

Kolarstwo torowe - Lada moment rozpocznie się bardzo ciekawa konkurencja, czyli wyścig eliminacyjny. Ostatni zawodnik odpada co dwie rundy. O jak najlepszy wynik powalczy Daniel Staniszewski.

Kolarstwo torowe - Za nami pierwsze wyścigi medalowe w sprincie mężczyzn. Jack Carlin nadal w formie pomimo upadku w poprzednim wyścigu. Brytyjczyk w pierwszej serii finałowej pokonał Sebastiena Vigiera. W rywalizacji o brąz prowadzi Rayan Helal.

Tenis stołowy – Zwycięstwo Kulczyckiego i Węgrzyn 11:5 w trzecim secie i mamy 1:2! Szanse na sprawienie sensacji wciąż są małe, ale płomyk nadziei się tli.

Tenis stołowy – Kulczycki i Węgrzyn prowadzili w drugiej partii 9:7, ale od tego momentu już tylko rywale zdobywali punkty. Biało-czerwoni przegrywają 0:2.

Kolarstwo torowe - Z wynikiem 85 punktów zdobywa mistrzostwo Starego Kontynentu Belgijka Lotte Kopecky, która wyprzedziła Włoszkę Silvię Zanardi i Francuzkę Berteau. Swój sukces zawodniczka zapewnia m.in. trzem dublom, które dały jej aż 60 punktów. Na ostatnim, podwójnie punktowanym finiszu po raz pierwszy zapunktowała Polka Nikol Płosaj i z -18 oczkami zajęła 11. miejsce.

Tenis stołowy – Kulczycki i Węgrzyn przegrali pierwszą partię 5:11. Trwa drugi set.

Kolarstwo torowe - 17 okrążeń przed końcem kolejny samotny atak Lotte Kopecky zakończony kolejnym dublem

Kolarstwo torowe - Już 24 punkty przewagi Kopecky nad kolejną Włoszką Zanardi, która z kolei ma 4 oczki przewagi nad Francuzką Berteau. Sześć zawodniczek dopisało do swojego konta punkty za zdublowanie reszty.

Tenis stołowy – Samuel Kulczycki i Katarzyna Węgrzyn rozpoczynają mecz ćwierćfinałowy z 7. mikstem światowego rankingu – Ovidiu Ionescu i Bernadette Szocs z Rumunii.

Kolarstwo torowe - Sześć razy z rzędu na lotnych finiszach punktowała Lotte Kopecky i pewnie zmierza po tytuł mistrzyni Europy.

Kolarstwo torowe - Niezwykle ciekawa walka czeka zawodniczki o niższe miejsca podium, bo zawodniczki dzieli niewielka różnica. Wśród zainteresowanych nie ma już niestety Nikol Płosaj, która po zdublowania legitymuje się ujemnym wynikiem.

Triathlon - Francja ze złotymi medalami, srebrne krążki dla Niemców, brązowe dla Szwajcarii. Polska na 15.miejscu.

Wspinaczka sportowa - Bez większych niespodzianek w leadzie mężczyzn. Złoto dla Czecha Adama Ondry, srebro dla Słoweńca Luki Potocara, a brązowy medal dla Hiszpana Alberto Ginesa Lopeza.

Kolarstwo torowe - Atak Holenderki Uneken zneutralizowany przez Lotte Kopecky, Belgijka po raz kolejny jako pierwsza zdobywa 5 punktów na lotnym finiszu. Zawodniczka ma już 33 punkty i dwadzieścia oczek przewagi nad kolejną Brytyjką Evans.

Kolarstwo torowe - Lotte Kopecky samotnie atakuje, nadrabia okrążenie co daje jej 20 punktów plus 5 za wygranie lotnego finiszu i Belgijka samotnie prowadzi w zawodach. Nikol Płosaj wciąż z zerowym dorobkiem.

Kolarstwo torowe - Upadek Czeszki Kohoutkovej nie powoduje neutralizacji zawodów. Po dwóch lotnych finiszach prowadzi Francuzka Berteau, Nikol Płosaj wciąż bez punktów.

Kolarstwo torowe - Atak Francuzki Berteau, w którym wspierają ją Austriaczka i Hiszpanka trwa od dłuższej chwili, na razie zawodniczkom udało się podzielić punktami na lotnym finiszu.

Wspinaczka sportowa - Czas na Adama Ondrę, który ma już na swoim koncie medale ME w tej konkurencji.

Wspinaczka sportowa - Mamy nowego lidera. Słoweniec Luka Potocar osiąga wynik 37+. Obejmuje w tej chwili prowadzenie i jest już pewien medalu.

Kolarstwo torowe - Panie właśnie ruszyły do wyścigu na punktowego. Do pokonania 25 kilometrów, co na monachijskim torze daje ponad 120 okrążeń.

Wspinaczka sportowa - Reprezentant Hiszpanii Alberto Gines Lopez z wynikiem 35+ obejmuje prowadzenie.

Kolarstwo torowe - Za chwilę wystartuje bieg punktowy kobiet, w którym na starcie zobaczymy naszą reprezentantkę Nikol Płosaj.

Triathlon - przewaga Francji nad drugimi Niemcami i Szwajcarią to już prawie minuta. Szansę na walkę o medale mają jeszcze Hiszpanie i Belgowie.

Kolarstwo torowe - Z 0:1 do 2:1. Sebastien Vigier pokonał Harnisha Turnbilla w 1/2 finału sprintu. Francuz jeszcze dzisiaj powalczy o złoto z Jackiem Carlinem.

Wspinaczka sportowa - Niemiec osiągnął wynik 30+ i jest liderem w tym momencie.

Triathlon Ostatnia zmiana. Nikt raczej nie odbierze Francuzom złotego medalu. Trójkolorowi mają przewagę 49 sekund nad Niemcami i 52 sekund nad Szwajcarią. Polska nadal na 12.miejscu ze stratą ponad dwóch minut.

Kolarstwo torowe - Wszyscy ćwierćfinały kobiet zakończyły się w dwóch pojedynkach. Awansowały: Mathilde Gros, Emma Hinze, Laurine van Riessen i Lea Sophie Friedrich. Panie będą się ścigać o medale jutro.

Wspinaczka sportowa - Na ściance teraz drugi z reprezentantów Niemiec - Alexander Megos.

Wspinaczka sportowa - Teraz czas na Słoweńca Domena Skoficia. Jego wynik również nie jest imponujący. To zaledwie 17+.

Triathlon - Na trasie bez zmian. Prowadzą Francuzi. W grupie pościgowej są Szwajcaria i Niemcy. Pozostałe drużyny mają powyżej minuty straty. Polska spadła na 12.miejsce.

Tenis stołowy - Oto wyniki ostatnich dzisiejszych spotkań fazy grupowej singla mężczyzn: T. Lakatos – I. Navickas 3:0, M. Allegro – A. Limonow 3:0, D. Levajac – F. Radulović 3:0. O 19:40 ćwierćfinał singla z udziałem Samuela Kulczyckiego i Katarzyny Węgrzyn.

Wspinaczka sportowa - Kolejny na ściance Niemiec Yannick Flohe osiągnął wynik 29+ i jest obecnie liderem.

Wspinaczka sportowa - Dzisiejszą rywalizację rozpoczął Włoch Filip Schenk. Jego wynik to 17+.

Kolarstwo torowe - Relegacja Rayana Helala w pierwszym półfinale i Jack Carlin mimo upadku jest już w finale. Za to Sebastien Vigier wyrównał stan rywalizacji w pojedynku z Harnishem Turnbullem.

Triathlon - Trzecia zmiana. Prowadzi Francja z przewagą pół minuty nad Szwajcarią i prawie minuty nad Niemcami. Polska awansowała na11.miejsce.

Wspinaczka sportowa - Za chwilę rozpocznie się finał leadu mężczyzn. Faworytami są Jakob Schubert, Adam Ondra, Luka Potocar, Alexander Megos i Alberto Gines Lopez - medaliści dużych imprez.

Kolarstwo torowe - Jack Carlin zahaczył o koło jadącego przed nim Rayana Helala i zaliczył upadek. Widać, że tor w Monachium liczący tylko 200 metrów nie jest przyjazny sprinterom. Na pocieszenie można napisać, że po czempionacie, po rozbiórce obiektu, będzie można go kupić.

Triathlon - Druga zmiana. Prowadzi Francja co nie jest zaskoczeniem. Na drugim miejscu Szwajcaria, a na trzecim Norwegia. Polska nadal na 12.pozycji.

Triathlon - Kolejny pomiar czasu. Na czele nadal Francja. Przewaga nad Szwajcarią zwiększyła się do 21 sekund, a nad Norwegią do 35 sekund. Polska niezmiennie na 12.miejscu ze stratą 1:30.

Kolarstwo torowe - Na prowadzenie 1:0 wyszły: Mathilde Gros, Emma Hinze, Laurine van Riessen i Lea Sophie Friedrich. A teraz wracamy do półfinałów sprinterów.

Triathlon - Kolejny pomiar czasu. Francja 11 sekund przed Portugalią.Za nimi Szwajcaria, Norwegia i Hiszpania. Pozostałe ekipy mają już większą stratę. Polska nadal na 12.miejscu.

Tenis stołowy – Poznaliśmy rozstrzygnięcia w kolejnych spotkaniach fazy grupowej gry pojedynczej mężczyzn: E. Ionescu – M. Mongiust 3:1, I. Sgouropoulos – F. Mladenovski 3:0, S. Walker – M. Jevtović 3:1, J. Żmudenko – A. Smirnow 3:1, J. Piccolin – F. Radović 3:0, I. Chirita – E. Gutić 3:0, F. T. Kojić – W. Ursu 0:3, P. Sirucek – P. Krastew 3:0.

Triathlon - Druga zmiana i koniec pływania. Jako pierwsze do jazdy rowerem wychodzą sztafety Portugalii, Francji i Szwajcarii. Polska jest na 12.miejscu ze stratą 1:04.

Triathlon Szwajcar jako pierwszy wpada do strefy zmian. Przewaga nad Portugalią to w tej chwili trzy sekundy, Francja traci już 14 sekund. Dalej Norwegia 16 sekund straty i Hiszpania 32 sekundy. Polska sztafeta do Szwajcarów traci ponad minutę.

Kolarstwo torowe - Brytyjscy sprinterzy - Jack Carlin i Harnish Turnbull - górą w pierwszej rywalizacji półfinałowej. Aby awansować do finału, trzeba wygrać dwa wyścigi. Za chwilę na tor wrócą sprinterzy. Niestety, wśród nich nie będzie Polek.

Triathlon - Rozpoczął się bieg kończący pierwszą zmianę. Szwajcaria przed Portugalią i Francją bez zmian. Polska na 14.miejscu.

Triathlon - Na piątym kilometrze jazdy rowerowej prowadzą Francuzi przed Szwajcarami i Portugalczykami. Polska jest na razie na 17.miejscu.

Triathlon - Na czele Portugalia przed Szwajcarią i Francją. Polska na 14. miejscu, ale różnice są jeszcze małe.

Kolarstwo torowe - Przed nami pierwsza seria półfinałów sprintu mężczyzn. Niestety, wczoraj odpadli Mateusz Rudyk i Rafał Sarnecki. Tym samym mamy dwa francusko-brytyjskie boje. Helal - Carlin i Vigier - Turnbull.

Kolarstwo torowe - Niestety, Urszula Łoś przegrała z Francuzką Kouame. Tym samym w najlepszej ósemce nie ma Polek.

Kolarstwo torowe - Już za moment wyścig Urszuli Łoś z Francuzką Taky Mare Divine Kouame o awans do ćwierćfinału.

Triathlon - Za chwilę rozpocznie się ostatnia konkurencja w triathlonie. Rywalizować ze sobą będą drużyny mikstowe. Faworytami zmagań na pewną są Brytyjczycy, Francuzi, Niemcy, Węgrzy. Zapewne znajdzie się jeszcze kilku kandydatów do medali. My liczymy na dobry występ naszej drużyny.

Gimnastyka sportowa - A jednak bez złota dla Włoszek w indywidualnych finałach! Jessica Gadirova broni tytułu i za swój występ w ćwiczeniach wolnych otrzymuje notę 14.000 pkt. Gimnastyczki z Italii na dwóch pozostałych stopniach podium (srebro dla Maggio, brąz dla Andreoli). Bez medalu Rumunka Barbosu, ale jak na debiut w seniorskiej imprezie mistrzowskiej zaprezentowała się naprawdę dobrze. Tym samym zakończyły się zmagania w gimnastyce sportowej kobiet. W czwartek do rywalizacji przystąpią mężczyźni.

Wioślarstwo - Janja Garnbret nie zalicza ostatniej przeszkody, ale i tak zdobywa drugi złoty medal tegorocznych mistrzostw. Srebrny medal wędruje do reprezentantki gospodarzy Hannah Meul, a brązowy krążek wywalczyła Francuzka Oriane Bertone.

Wspinaczka sportowa - Została już tylko Janja Garnbret i wszystko będzie jasne.

Gimnastyka sportowa - Piękny występ Andrei Andreoli z Włoch. 13.866 i drugie miejsce tuż za koleżanką z reprezentacji Martiną Maggio! Czyżby szykował nam się włoski dublet? Za chwilę wszystko będzie jasne, przed nami już tylko występ aktualnej mistrzyni Europy w ćwiczeniach wolnych - Brytyjki Jessici Gadirovej.

Wspinaczka sportowa - Belgijka Chloe Caulier miała kilka szans na rozprawienie się ze ścianką, ale zabrakło dokładności i siły.

Kolarstwo torowe - Nikola Sibiak nie da rady w rywalizacji z faworyzowaną Mathilde Gros. Awans Francuzki. W ósmej, ostatniej parze zobaczymy Urszulę Łoś.

Tenis stołowy - W meczach rozgrywanych równolegle ze spotkaniami Macieja Kubika i Samuela Kulczyckiego padły następujące wyniki: C. Andras – K. Zeimys 3:1, A. Chen – A. Reinholds 3:0, J. Martinko – F. Karabaxhak 3:0, A. Naumi – F. Giardi 3:0, D. Serdaroglu – T. Alexandrow 2:3, A. Szudi – D. Reitspies 1:3.

Wspinaczka sportowa - Hannah Meul również nie zalicza przeszkody.

Kolarstwo torowe - Rozpoczynamy wieczorną sesję na welodromie. Na początek 1/8 finału sprintu. W pierwszym pojedynku Nikola Sibiak kontra Mathilde Gros. Trudne zadanie przed Polką.

Tenis stołowy – Samuel Kulczycki bez straty seta pokonał Estończyka Toomasa Libene. W trzeciej partii zwyciężył do sześciu.

Gimnastyka sportowa - Niezły start pierwszej z bliźniaczek Gadirowych - Jennifer. Jej układ w ćwiczeniach wolnych oceniono na 13.466 pkt., co aktualnie daje trzecie miejsce.

Wspinaczka sportowa - Francuzka Fanny Gibert była na szczycie ścianki, ale się nie utrzymała. To jak na razie pierwsza zawodniczka, która miała realne szanse pokonania przeszkody.

Tenis stołowy – Kubik wygrał czwartą partię do siedmiu i pokonał 3:1 Szwajcara Loïca Stolla.

Gimnastyka sportowa - Słabsze występy Holenderki Naomi Visser (13.133) i Zsofii Kovacs (12.533). Na półmetku zmagań wyraźne prowadzenie Maggio i Barbosu.

Wspinaczka sportowa - Czeszka, Eliska Adamowska nie zaliczyła ostatniej przeszkody.

Tenis stołowy – Kulczycki nie daje rywalowi żadnych szans. W drugiej partii również wygrał do czterech.

Gimnastyka sportowa - Bardzo dobry występ ma za sobą również Rumunka Ana Barbosu, która kończy rywalizację z wynikiem 13.633 i plasuje się za Maggio. Poziom finału w ćwiczeniach wolnych jest naprawdę wysoki.

Wspinaczka sportowa - Francuzka miała największe szanse na pokonanie problemu w pierwszej próbie. Później już zmęczenie dało znać o sobie. Bertone kończy rywalizację z dwoma pokonanymi przeszkodami.Czy da to medal? Przekonamy się już wkrótce.

Tenis stołowy – Kubik prowadzi 2:1 po zwycięstwie w drugim secie 11:9. Samuel Kulczycki w pierwszym secie wygrał do czterech z Estończykiem Toomasem Libene.

Gimnastyka sportowa - Świetny początek Martiny Maggio. Włoszka wykonała bezbłędny układ, za który otrzymała notę 13.933 pkt. Tym samym zawiesiła rywalkom poprzeczkę bardzo wysoko. Czy doczekamy się pierwszego dziś tytułu dla Italii?

Wspinaczka sportowa Ostatnią kolejkę rozpocznie Francuzka Oriane Bertone. Zawodniczka ma spore szanse na medal.

Tenis stołowy - Rywalizacja mężczyzn nieco się przedłużyła, przez co dopiero teraz możemy podać komplet wyników spotkań, które rozgrywane były równolegle do meczu Miłosza Redzimskiego: M. Bobocica – D. Kogans 3:0, D. Kozul – M. Andersen 3:1, F. Lambiet – M. Yiangou 3:0, A. Levenko – T. Yilmaz 3:0, L. Mladenović – I. Nielsen 3:0, D. Movileanu – M. Tauber 3:2, L. Pistej – K. Konstantinopoulos 3:1.

Wspinaczka sportowa - Janja Garnbret błyskawicznie pokonuje trzecią przeszkodę. Kolejność po trzech kolejkach: Garnbret, Meul, Bertone,Caulier, Adamowska, Gibert.

Tenis stołowy – Kubik wygrał drugiego seta do sześciu i wyrównał stan rywalizacji na 1:1.

Wspinaczka sportowa - Belgijka Caulier w ostatnich sekundach pokonała trzeci problem. Brawa za upór.

Gimnastyka sportowa - Przed nami ostatnia konkurencja w gimnastyce sportowej kobiet w Monachium - finał w ćwiczeniach wolnych. Najlepsze wyniki kwalifikacji w tej specjalności miały Martina Maggio oraz broniąca tytułu Jessica Gadirova.

Wspinaczka sportowa - Za to reprezentantka gospodarzy Hannah Meul w brawurowym stylu pokonuje ściankę.

Wspinaczka sportowa - Fanny Gibert była blisko, ale nie pokonała przeszkody. To już trzecia nieudana próba Francuzki.

Tenis stołowy – Maciej Kubik przegrał 5:11 w pierwszym secie pojedynku ze Szwajcarem Loïciem Stollem.

Wspinaczka sportowa - Czeszka Eliska Adamowska zaliczyła trzecią przeszkodę. To pierwsza udana próba zawodniczki naszych południowych sąsiadów w dzisiejszej rywalizacji.

Gimnastyka sportowa - Emma Malewski mistrzynią Europy na równoważni. Wielki sukces gospodyń, które w Monachium zdobywają kolejny krążek. Srebro dla Brytyjki Ondine Achampong, która uzyskała wynik słabszy od Niemki zaledwie o 0.66 pkt. (13.400)! Na najniższym stopniu podium Francuzka Carolann Heduit. Po dekoracji medalistek ostatni finał - ćwiczenia wolne.

Wspinaczka sportowa - Francuzka Bertone z dziecinną łatwością zalicza trzecią przeszkodę i na pewno będzie liczyła się w rozgrywce medalowej.

Wspinaczka sportowa - Stan rywalizacji po drugiej kolejce: Garnbret, Meul, Bertone, Gibert, Caulier, Adamowska.

Wspinaczka sportowa - Słowenka Garnbret błyskawicznie i w niesamowitym stylu rozprawia się z przeszkodą.

Tenis stołowy – 15-letni Redzimski ostatnią partię wygrał do siedmiu. Ograł zaledwie rok starszego Frøsetha bez straty seta. Teraz w jego ślady będą chcieli pójść dwaj pozostali reprezentanci Polski – Maciej Kubik i Samuel Kulczycki.

Wspinaczka sportowa - Teraz czas na Belgijkę Chloe Caulier.Zawodniczka mimo ogromnych starań również nie pokonuje problemu.

Gimnastyka sportowa - Bardzo dobry występ Francuzki Carolann Hediut, która z wynikiem 12.400 wskakuje na drugie miejsce! Przed nami jeszcze występy Niemki Pauline Schaefer-Betz i Brytyjki Ondine Achampong. Pewna medalu może być już Malewski.

Wspinaczka sportowa - Hannah Meul również nie zalicza przeszkody.

Tenis stołowy – Redzimski wygrał drugiego seta do sześciu i prowadzi 2:0. 15-latek wyszedł na kilkupunktowe prowadzenie w drugiej części seta i nie oddał go już do końca.

Gimnastyka sportowa - Po występach czterech zawodniczek na równoważni na prowadzeniu Emma Malewski z wynikiem 13.466. Reprezentantka gospodyń w swoim układzie miała najmniej poważnych błędów, których nie uniknęły Włoszka Villa oraz 16-letnia Rumunka Barbosu. Na drugim miejscu aktualnie plasuje się Martina Maggio z rezultatem 13.233.

Wspinaczka sportowa Francuzce Fanny Gibert również nie udaje się pokonać przeszkody, ale trzeba powiedzieć, że była bardzo blisko.Najlepsza próba jak do tej pory.

Tenis stołowy - Wyniki pierwszych spotkań w fazie grupowej gry pojedynczej mężczyzn: T. Jarvis – A. Putunica 3:2, B. Majoros – A. Grebeniuk 3:0, C. Nuytinck – D. Berzosa 3:0, T. Polansky – B. Moullet 3:0, J. Pryszczepa – G. Konstantinopoulos 3:2, A. Rassenfosse – T. Cvetko 3:0, R. Sipos – G. Stamatouros 3:2, N. Stojanow – J. Masip 3:1.

Wspinaczka sportowa - Teraz czas na Czeszkę Adamowską. Niestety ona też nie zalicza drugiej przeszkody.

Tenis stołowy – Redzimski wygrał 11:9 w pierwszym secie meczu przeciwko Frøsethowi.

Tenis stołowy – Miłosz Redzimski rozgrywa właśnie pierwszy set pojedynku z Norwegiem Martinem Frøsethem.

Wspinaczka sportowa - Druga przeszkoda okazała się nie do przejścia dla Francuzki Bertone. Zawodniczka nie doszła nawet do pierwszej zony. Ten problem wygląda na bardzo trudny i zawodniczki mogą mieć spory problem z jego pokonaniem.

Wspinaczka sportowa Janja Garnbret również nie pokonuje pierwszej trudności. Kolejność po pierwszej kolejce: Meul, Bertone, Garnbret,Gibert, Caulier, Adamowska.

Gimnastyka sportowa - Wracamy do Olympiahalle, gdzie gimnastyczki rozgrzewają się przed finałem na równoważni. Najlepsze wyniki kwalifikacji na tym przyrządzie uzyskały Rumunka Ana Barbosu i 18-letnia Niemka Emma Leonie Malewski. Na starcie zabraknie kontuzjowanej Asii D'Amato, w jej miejsce zobaczymy Martinę Maggio.

Wspinaczka sportowa Belgijka Caulier nie pokonuje pierwszego problemu.

Wspinaczka sportowa - Faworytka gospodarzy Hannah Meul w pięknym stylu pokonuje pierwszą przeszkodę i wychodzi na prowadzenie.

Wspinaczka sportowa - Kolejna zawodniczka, Francuzka Fanny Gibert również nie pokonała pierwszej przeszkody.

Gimnastyka sportowa - Fantastyczny występ Elisabeth Seitz przed własną publicznością! Doświadczona zawodniczka otrzymała notę 14.433 i minimalnie wyprzedziła Alice D'Amato. Złoto na poręczach asymetrycznych dla Niemki! Srebro dla Włoszki, brąz dla Francuzki. Po przerwie na dekorację odbędzie się finał na równoważni.

Wspinaczka sportowa - Druga na starcie, Eliska Adamowska nie poradziła sobie z pierwszym problemem.

Gimnastyka sportowa - Kolejna kontuzja w dzisiejszych finałach! Tym razem uraz Francuzki Lorette Charpy. Mimo problemów zawodniczka z Francji uzyskała za swój występ 14.166 pkt., co jest drugim wynikiem w stawce. Przed nami już tylko start Niemki Elisabeth Seitz, dlatego Francuzka ma pewny medal!

Wspinaczka sportowa - Walkę o medale rozpoczęła Francuzka Oceane Bertone. Po kilku nieudanych próbach zawodniczce trójkolorowych udało się pokonać problem.

Wspinaczka sportowa - W tej chwili zawodniczki mają osiem minut na obejrzenie problemów i opracowanie rozwiązań.

Wspinaczka sportowa - Za chwilę rozpocznie się finał boulderu kobiet. Zdecydowaną faworytką zmagań będzie Słowenka Janja Garnbret, która jako jedyna w półfinale rozwiązała wszystkie problemy. Ponadto Słowenka jest dwukrotną mistrzynią świata w tej konkurencji (2018,2019) i wicemistrzynią kontynentu (2017). Problemy może jej sprawić na pewno Belgijka Chloe Caulier - wicemistrzyni Europy z 2020 roku. Groźna będzie również reprezentantka gospodarzy, Hannah Maul.

Gimnastyka sportowa - Na półmetku zmagań na poręczach prowadzi Alice D'Amato z notą 14.400. Kolejne miejsca zajmują Włoszka Giorgia Villa (14.100) i Niemka Kim Bui (14.066).

Gimnastyka sportowa - Kolejny finał to rywalizacja na poręczach asymetrycznych. Najlepszy wynik w kwalifikacjach z tym przyrządem zanotowała Włoszka Alice D'Amato, natomiast pozostałe zawodniczki z czołówki miały bardzo zbliżone noty.

Gimnastyka sportowa - Zsofia Kovacs z kolejnym w karierze tytułem mistrzyni Europy w skoku (13.933). Srebro dla Asii D'Amato (13.716). Bardzo wyrównana była walka o brązowy krążek. Ostatecznie na najniższym stopniu podium stanie Francuzka Aline Friess (13.599), która minimalnie wyprzedziła Belgijkę Lisę Vaelen (13.583).

Gimnastyka sportowa - Wracamy do rywalizacji po przerwie. Trudne warunki nie przeszkodziły Zsofii Kovacs. Węgierka wykonała dwa fantastyczne skoki i z łączną notą 13.933 objęła prowadzenie w rywalizacji.

Kolarstwo szosowe - Stanisław Aniołkowski dojechał w głównej grupie, na 13. miejscu.

Kolarstwo szosowe - Srebrny medal zdobył Arnaud Demare, a brązowy Tim Merlier.

Kolarstwo szosowe - Fabio Jakobsen został mistrzem Europy!

Kolarstwo szosowe - Pozostało ostatnie 1000 metrów. Sprawa medali rozegra się na sprinterskim finiszu.

Kolarstwo szosowe - Bissegger już został dogoniony.

Kolarstwo szosowe - Zaatakować trzy kilometry przed metą postanowił Stefan Bissegger. Szwajcar uzyskał małą przewagę nad peletonem.

Kolarstwo szosowe - Trwa zażarta walka o pozycje w peletonie. Do końca już tylko cztery kilometry.

Tenis stołowy - Samuel Kulczycki i Katarzyna Węgrzyn o 19:40 zagrają w ćwierćfinale miksta. Zmierzą się z Ovidiu Ionescu i Bernadette Szocs z Rumunii.

Gimnastyka sportowa - Co za pechowy dzień w Olympiahalle. Fatalna kontuzja Bułgarki Valentiny Gierorgievej przy pierwszym skoku. Zawodnicze aktualnie udzielana jest pomoc medyczna, mamy przerwę w zawodach.

Kolarstwo szosowe - Do mety 8 kilometrów, a peleton prowadzą reprezentanci Francji.

Wspinaczka sportowa - Zakończył się półfinał leadu mężczyzn. Najlepszy był Jakob Schubert. Poza nim do finału awansowali: Adam Ondra, Luka Potocar, Alberto Gines Lopez, Alexander Megos, Domen Skofić, Yannick Flohe oraz Filip Schenk.

Tenis stołowy – Wyniki pozostałych spotkań 1/8 finału w mikście: E. Lebesson/J. N. Yuan – D. Habesohn/E. Samara 3:0, D. Kozul/K. Strazar – N. Ecseki/C.D. Madarasz 2:3, L. Pistej/B. Balazowa – B. Duda/S. Winter 3:0, D. Qiu/N. Mittelham – R. Gardos/S. Polcanowa 1:3, Y. Wang/T. Kukulkowa – S. Gauzy/P. Pavade 0:3, L. Mladenović/X. Ni – O. Ionescu/B. Szocs 1:3.

Kolarstwo torowe - Nikola Sibiak wygrała w 1/16 finału z Heleną Casas Roige. Na tor w Monachium wrócimy około 17:45.

Kolarstwo torowe - W pierwszym z dwóch wyścigów 1/16 finału Veronika Javornikova wygrała z Eleną Bissolati. Za chwilę wyścig z udziałem Nikoli Sibiak.

Gimnastyka sportowa - Nieudany występ kolejnej z faworytek. Brytyjka Jessica Gadirova po dobrym pierwszym skoku (14.066) bardzo słabo prezentuje się w drugiej próbie (12.800). Z łączną notą 13.433 po startach czterech zawodniczek zajmuje dopiero trzecie miejsce.

Kolarstwo szosowe - W peletonie trochę szybsze tempo, ale nie zapowiada się na żaden atak. Do mety 18 kilometrów.

Gimnastyka sportowa - Ojej! Kontuzja dwukrotnej mistrzyni Europy w wieloboju Asii D'Amato przy lądowaniu po drugim skoku. Włoszka za swoje próby uzyskała noty 14.100 i 13.333. Po skokach trzech zawodniczek daje jej to prowadzenie z uśrednioną notą 13.716, jednak najgroźniejsze rywalki dopiero będą startować. Nie wiadomo, czy Włoszka da radę wystąpić w kolejnych finałach.

Tenis stołowy – Kulczycki i Węgrzyn w ćwierćfinale! W ostatnim secie prowadzili z serbskim mikstem aż 10:3, a ostatecznie wygrali 11:6.

Tenis stołowy – Fenomenalna końcówka trzeciej partii w wykonaniu Kulczyckiego i Węgrzyn. Trzykrotni mistrzowie Polski wygrali 13:11, a w całym meczu prowadzą 2:1.

Kolarstwo szosowe - 27 kilometrów przed metą peleton dogonił ucieczkę.

Tenis stołowy – W meczu Kulczyckiego i Węgrzyn mamy wynik 1:1. Serbska para wygrała drugą partię do dziewięciu, choć biało – czerwoni mieli przewagę czterech punktów na początku seta.

Gimnastyka sportowa - Przed nami kolejny dzień ze zmaganiami gimnastyczek. W Olympiahalle zobaczymy cztery finały kobiet na przyrządach. Do każdego z nich awansowało po osiem najlepszych zawodniczek kwalifikacji na danym przyrządzie. Rywalizację rozpoczynamy od finału w skoku. Faworytkami zmagań będą mistrzyni Europy sprzed dwóch lat Węgierka Zsofia Kovacs, świetnie dysponowana w Monachium Włoszka Asia D'Amato oraz Brytyjka Jessica Gadirova.

Kolarstwo szosowe - Na przodzie peletonu można zauważyć także reprezentantów Polski.

Kolarstwo torowe - Wyścig Nikoli Sibiak zaplanowano na 14:51.

Kolarstwo torowe - Kwalifikacje sprintu wygrała Mathilde Gros. Ósmą lokatę i bezpośredni awans do 1/8 finału wywalczyła Urszula Łoś. Natomiast Nikola Sibiak po zajęciu 16. miejsca niedługo w 1/16 finału pojedzie z Heleną Casas Roige.

Kulczycki i Węgrzyn wygrali pierwszego seta 11:8.

Kolarstwo torowe - Nową liderką została Mathilde Gros.

Tenis stołowy – Samuel Kulczycki i Anna Węgrzyn rywalizują obecnie z Dmitrije Levajacem i Izabelą Lupulesku z Serbii.

Kolarstwo szosowe - Do mety pozostało 40 kilometrów, a przewaga ucieczki wynosi 50 sekund.

Kolarstwo torowe - Z czasem 10,452 sekundy pierwsze miejsce zajmuje Laurine van Riesen. Urszula Łoś jest 4., a Nikola Sibiak 11. Pozostało jeszcze pięć kolarek.

Tenis stołowy – Dyjas i Partyka prowadzili w trzecim secie 10:8, ale od tego momentu punktowali już tylko ich rywale. Biało-czerwoni kończą występ w mikście na 1/8 finału.

Kolarstwo szosowe - Upadek zaliczył jeden z kandydatów do medalu, Pascal Ackermann. Niemiec uderzył w barierki, przez co upadł i stracił szansę na stanięcie na podium.

Wioślarstwo - To już koniec zmagań wioślarzy. Od czwartku na tym torze o medale walczyć będą kajakarze. Dziękujemy i zapraszamy na relacje live z innych dyscyplin.

Kolarstwo torowe - Hetty van der Wouw zmienia na prowadzeniu Urszulę Łoś. Pozostało jeszcze 7 zawodniczek.

Wioślarstwo - Grek od samego początku wyszedł na prowadzenie i systematycznie powiększał przewagę nad Niemcem i resztą stawki. Zeidler nie dawał za wygraną i losy złotego medalu rozstrzygały się do końca. Po 1500 metrze nastąpiła zmiana. Zawodnik naszych zachodnich sąsiadów wyszedł na prowadzenie. Ale wtedy stało się coś nieoczekiwanego.Będący od początku na trzeciej pozycji Holender Melvin Twellarr przyspieszył, minął faworytów i zdobył złoty medal dla swojego kraju. Srebro dla Greka, brąz dla Bułgara Kristiana Wasiliewa. Zeidler osłabł i zakończył zawody na czwartym miejscu. Kolejne miejsca zajęli Brytyjczyk Thomas i Duńczyk Secher.

Wspinaczka sportowa - Na prowadzenie w kwalifikacjach z wynikiem 46+ wyszedł Jakob Schubert.

Kolarstwo torowe - Za nami już także start Urszuli Łoś. Nasza reprezentantka z czasem 10,749 sekundy wyszła na prowadzenie.

Kolarstwo torowe - Nikola Sibiak osiągnęła czas 11,004 sekundy i po czterech zawodniczkach jest trzecia. Prowadzi Oleksandra Lohwiniuk.

Tenis stołowy – Niestety po emocjonującej końcówce Dyjas i Partyka przegrali 14:16. Robles i Xiao prowadzą 2:0.

Wioślarstwo - Ostatni wyścig tegorocznych wioślarskich mistrzostw Europy to rywalizacja skiffistów. Dwoma głównymi faworytami są mistrz olimpijski z Tokio, Grek Stefanos Ntouskos oraz mistrz świata 2019 i mistrz Europy 2021, Niemiec Oliver Zeidler.

Kolarstwo torowe - Startująca jako pierwsza Lauren Bell uzyskała czas 10,933 sekundy.

Wioślarstwo - Przedostatnią konkurencją wioślarskich mistrzostw Europy 2022 była ósemka kobiet. Jest to bardzo prestiżowa konkurencja. Faworytkami były Rumunki - finalistki MŚ 2019 i IO 2020, a zarazem obrończynie tytułu mistrzyń kontynentu oraz Holenderki - wicemistrzynie Europy 2021. Liczyć należało się również z Brytyjkami i Włoszkami. Holenderki od początku zaczęły mocno, Rumunki raczej spokojnie. W pewnym momencie wydawało się, że to Brytyjki będą górą. Ale tak się nie stało. Rumunki włączyły piąty bieg i potwierdziły swoją dominację na kontynencie. Srebro dla Brytyjek, a brąz dla Holenderek. Pozostałe miejsca w finale zajęły osady Włoch, Niemiec i Danii.

Kolarstwo torowe - Za kilka minut rozpoczną się eliminacje kobiet w sprincie. Na starcie zobaczymy dwie reprezentantki Polski, a będą to Nikola Sibiak i Urszula Łoś.

Wspinaczka sportowa - Po 18 zawodnikach wciąż pierwszy jest Gines Lopez. Do końca pozostało jeszcze siedmiu wspinaczy.

Tenis stołowy – Dyjas i Partyka odrobili straty z początku seta, ale nie wystarczyło to do zwycięstwa. Hiszpanie wygrali 11:9.

Tenis stołowy – Natalia Partyka i Jakub Dyjas właśnie grają w 1/8 finału z Hiszpanami Marią Xiao i Alvaro Roblesem.

Kolarstwo szosowe - Do końca pozostało 70 kilometrów, a przewaga ucieczki wynosi nieco ponad minutę.

Wioślarstwo W rywalizacji skiffistek jedną z faworytek była brązowa medalistka IO 2020, Austriaczka Magdalena Lobing. Od początku wyścigu na czele utrzymywała się Holenderka Karolien Florjien, która prowadzenia nie oddała do końca. Srebrny medal wyłowiła Greczynka Evangelia Anastasiadou. Pasjonującą walkę o brązowy medal stoczyły ze sobą Lobing i Niemka Alexandra Foester. Na końcowych metrach reprezentantka gospodarzy wyprzedziła Austriaczkę i wyrwała brązowy krążek. Pozostałe miejsca w finale zajęły Hiszpanka Diaz Rivas i Norweżka Kristiansen.

Wioślarstwo - Na starcie kolejnej konkurencji stanęły jedynie dwie osady. W czwórkach podwójnych wagi lekkiej kobiet wystartowały jedynie reprezentantki Włoch i Niemiec. Złoto wywalczyły Włoszki, które z przewagą ponad pięciu sekund wyprzedziły Niemki.

Kolarstwo szosowe - Dillier i Poestleberger znów powiększają zapas nad peletonem, który wynosi blisko dwie minuty. Do końca wyścigu pozostało 85 kilometrów.

Wspinaczka sportowa - W połowie kwalifikacji pierwszy jest Alberto Gines Lopez z wynikiem 43+.

Wioślarstwo - Jako kolejni na torze wioślarskim zaprezentowali się zawodnicy startujący w konkurencji dwójek podwójnych mężczyzn. Wyścig bardzo mocno rozpoczęli Hiszpanie, ale mniej więcej w połowie dystansu zostali doścignięci przez niesamowitych chorwackich braci Sinkowić. Chorwaci nie oddali prowadzenia do końca i zdobyli złoty medal. Brąz powędrował do osady litewskiej. Kolejne miejsca w finale zajęły osady Serbii, Grecji i Włoch.

Kolarstwo szosowe - Przewaga ucieczki maleje. W tej chwili wynosi już mniej niż półtora minuty.

Tenis stołowy – Wyniki meczów kobiecego singla rozpoczętych równolegle z meczem Natalii Partyki: B. Bálint – B. Bogdanowa 3:0, S. Bratejko – K. Hristowa 3:0, I. Ciobanu – A. Uce 3:0, C. Lutz – E. Jankauskiene 3:2, K. Mischek – A. Rodriguez 3:2, A. Toliou – M. Munne, O Yilmaz – M. Gnjatić 3:0.

Wioślarstwo - Trochę nieoczekiwanie mistrzyniami kontynentu zostały Brytyjki. Nieoczekiwanie, ponieważ osada Wielkiej Brytanii pokonała Francuzki, które są aktualnymi wicemistrzyniami olimpijskim oraz Włoszki - mistrzynie olimpijskie i mistrzynie Europy. Kolejne miejsca zajęły Irlandki, Szwajcarki i Polki. Nasza młoda osada przyjechała do Monachium po naukę i szóste miejsce w Europie jest sukcesem.

Kolarstwo szosowe - Podczas podjazdu pod Eurasburg peleton trochę się uszczuplił. Natomiast prowadząca dwójka ma dwie minuty zapasu nad resztą stawki.

Wspinaczka sportowa - Po ośmiu zawodnikach wciąż pierwszy w kwalifikacjach jest Belg. Jednak tym razem jest to Hannes van Duysen z wynikiem 36+.

Tenis stołowy – Natalia Partyka triumfuje w trzecim secie 11:9, a w całym meczu 3:0. W 18 minut odprawiła z kwitkiem 18-letnią Bośniaczkę Džanę Biogradlić.

Wioślarstwo - Kolejny wyścig za chwilę dostarczy nam wielu emocji. Wystartuje w nim polska dwójka Katarzyna Wełna/Zuzanna Jasińska. O medal może być ciężko, ponieważ rywalki są bardzo solidne, ale liczymy na dobry występ i walkę do końca.

Wioślarstwo - Kolejny finał A to dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn. Złote medale wywalczyli Irlandczycy w składzie Mc Carthy/O'Donovan, czyli aktualni mistrzowie olimpijscy. Srebrne krążki powędrowały do Włochów, a brązowe do Szwajcarów. Kolejne miejsca zajęły ekipy Portugalii, Czech i Ukrainy.

Tenis stołowy – Partyka rozbiła rywalkę 11:3 w drugim secie i prowadzi 2:0.

Tenis stołowy – Rezultaty kolejnych spotkań w fazie grupowej gry pojedynczej kobiet: T.T Ho – S. De Hoop 3:0, E. Labosowa – R. Carlsen 1:3, I. Malobabić – M. Jowkowa, R. Moret – R. Skattet 3:0, P. Trifonowa – S. Musajewa 3:0, D. Vivarelli – M. Toftaker 3:1, X. Zhang – E. Riliskyte 3:0, H. Arapović – K. Paridi 3:2.

Tenis stołowy – Przed paroma minutami rozpoczął się mecz Natalii Partyki z Bośniaczką Džaną Biogradlić. Polka wygrała pierwszego seta do siedmiu.

Kolarstwo szosowe - Do mety jeszcze blisko 130 kilometrów. Kolarze zbliżają się do podjazdu na Eurasburg. Lukas Postlberger i Silvan Dillier mają dwie minuty przewagi. W peletonie spokój.

Wspinaczka sportowa - Za nami czterech zawodników. Na pierwszym jest Nicolas Collin, który uzyskał rezultat 32+. Taki sam wynik Milan Presknar, ale Słoweniec zrobił to w dłuższym czasie.

Wioślarstwo - Kolejna konkurencja rozegrana na torze w Monachium to mikstowa czwórka ze sternikiem. Nasi reprezentanci w tej konkurencji nie startowali. Złote medale wywalczyli reprezentanci Wielkiej Brytanii z przewagą prawie 20 sekund nad osadą Francji i 26 sekund nad Niemcami. Kolejne miejsca w finale zajęły miksty Włoch i Hiszpanii.

Kolarstwo szosowe - Przewaga Silvana Dilliera i Lukasa Postlbergerga to półtorej minuty.

Wspinaczka sportowa - Belg uzyskał wynik 30+.

Wspinaczka sportowa - Rozpoczął się półfinał leadu mężczyzn. Jako pierwszy na ściance pokazał się Simon Lorenzi. Polacy nie startują.

Wioślarstwo - Za pierwszy finał z udziałem Polaków i to od razu medalowy! W rywalizacji para mikstów reprezentowali nas Jolanta Majka i Michał Gadowski, którzy zajęli najniższy stopień podium! Złoto wywalczyli Ukraińcy, srebro Francuzi. Kolejne miejsca zajęły miksty z Irlandii i Niemiec.

Wioślarstwo W jedynkach kobiet wagi lekkiej złoty medal wywalczyła Rumunka Ionela Cozmiuc, srebro zdobyła Greczynka Zoi Fitsiou, a brązowy krążek Holenderka Martine Veldhuis. Kolejne miejsca w finale zajęły Irlandka Casey, Włoszka Buttignon i Niemka Drager.

Wspinaczka sportowa - W finale boulderu wystąpią; Słowenka Janja Garnbret, Belgijka Chloe Caulier, Francuzki Fanny Gibert i Oriane Bertone,Niemka Hannah Meul i Czeszka Eliska Adamowska. Zapraszamy na półfinał leadu mężczyzn od 12.

Tenis stołowy – Wyniki dotychczasowych meczów w fazie grupowej singla kobiet: A. Dragoman – K. Riliskyte 3:0, L. Hartbrich – A. Kiriczenko 3:0, S. Men – R. Betz 3:0, S. Surjan – M. Sevcikova 1:3, N. Arlia – C. Bardsley 2:3, M. Jeger – P. Santos 3:0, A. Solja – M. Pinto 3:0, A. Tofant – F. Mekele 3:0.

Kolarstwo szosowe - Do mety jeszcze tylko i aż 150 kilometrów. Ucieczka utrzymuje dwie minuty przewagi.

Wioślarstwo - Kolejny finał A dziś to finał jedynek wagi lekkiej mężczyzn. Złoty medal wywalczył Grek Antonios Papakonstantinou, srebrny medal powędrował do Gabriela Soaresa, a brązowy do Szwajcara Andrija Struziny. Kolejne miejsca w finale zajęli Słoweniec Hrvat, Austriak Schoeberl i Bułgar Penew.

Kolarstwo szosowe - Mamy już zjazd z najtrudniejszego podjazdu. Dillier i Postlberger mają ponad dwie minuty przewagi nad peletonem. Możliwe, że będziemy mieli taką skromną ucieczkę, gdyż z głównej grupy nikt nie atakuje.

Wioślarstwo - Pierwszy wyścig medalowy ostatniego dnia mistrzostw Europy to dwójka bez sternika wagi lekkiej mężczyzn. Wystartowały jedynie trzy osady: Węgry, Słowenia i Turcja. Jako,że wystartowały jedynie trzy osady zostaną przyznane jedynie dwa medale. Wszystko to zgodnie z zasadą, że ktoś musi zostać pokonany. Najlepsi okazali się Węgrzy, którzy byli obrońcami tytułu. Srebro wywalczyli Turcy, a bez medalu ekipa Słowenii.

Tenis stołowy – Rozpoczęły się zmagania w fazie grupowej gry pojedynczej kobiet. O 12:20 Natalia Partyka zagra z Bośniaczką Džaną Biogradlić.

Kolarstwo szosowe - Wśród faworytów do wygrania wyścigu elity o tytuł mistrza Europy są: Tim Merlier (Belgia), Arnaud Demare (Francja), Fabio Jakobsen (Holandia), Elia Viviani (Włochy), Mads Pedersen (Dania), Alexander Kristoff (Norwegia), Pascal Ackermann (Niemcy) i Sam Bennett (Irlandia). Liczymy na dobre wyniki Polaków, a szczególnie jeśli dojdzie do finiszu, na Stanisława Aniołkowskiego.

Kolarstwo szosowe - Na czele mamy obecnie dwóch zawodników - Austriak Lukas Postlberger i Szwajcar Silvan Dillier.

Wspinaczka sportowa - W rywalizacji pozostało jeszcze pięć zawodniczek więc za kilkadziesiąt minut powinniśmy już znać finalistki boulderu kobiet.

Wioślarstwo - Ostatni finał B tych mistrzostw to finał jedynek kobiet. Tu najlepsza okazała się Bułgarka Desisława Angełowa, która wyprzedzila rywalki z Czech, Słowenii, Litwy i Finlandii.

Wspinaczka sportowa - Francuzka Fanny Gibert zaliczyła czwartą przeszkodę i wskoczyła na drugie miejsce w klasyfikacji półfinału.. Drugą przeszkodę zaliczyła Słowenka Janja Garnbret i jest już siódma. Przed nią jeszcze dwa problemy.

Tenis stołowy – Wyniki pozostałych spotkań 1/16 finału miksta: B. Haug/R. Carlsen – N. Ecseki/C.D. Madarasz 0:3, F. Zelijko/M. Jeger – S. Gauzy/P. Pavade 0:3, K. Karlsson/C. Kallberg – D. Kozul/K. Strazar 1:3,B. Moullet/R. Moret – A. Robles/M. Xiao 1:3, B. Duda/S. Winter – E. Glod/S. de Nutte 3:1,L. Pistej/B. Balazova – M. Andersen/I. Matos 3:2, D. Qiu/N. Mittelham – T. Moregard/L. Bergstrom 3:2, N. Stojanow/J. Piccolin – L. Mladenović/X. Ni 2:3, T. Jarvis/C. Bardsley – R. Gardos/S.Polcanova 1:3, A. Limonow/S. Bratejko – O. Ionescu/B. Szocs 1:3, D. Levajac/I. Lupulesku – C. Caballero/X. Zhang 3:1, D. Habesohn/E. Samara – A. Yigenler/O. Yilmaz 3:0, E. Lebesson/J.N. Yuan – K. Konstantinopoulos/E. Terpou 3:0.

Wspinaczka sportowa - Garnbret zaliczyła pierwszą przeszkodę.

Wioślarstwo - Finał B jedynek mężczyzn już za nami. Zwycięstwo odniósł Norweg Kjetil Borch. Kolejne miejsca zajęli reprezentanci Monako, Słowenii, Węgier, Włoch i Szwecji.

Wspinaczka sportowa - W tej chwili finałowa szóstka to Meul, Adamowska, Kerem,Pilz, Moroni, Kazbekowa. Rywalizację rozpoczęła Słowenka Janja Garnbret, która też może mieć sporo do powiedzenia w tej konkurencji.

Wspinaczka sportowa - Z trzecim problemem poradziła sobie Francuzka Fanny Gibert. W tej chwili daje jej to ósmą pozycję. Jessica Pilz zalicza czwartą przeszkodę i wskakuje na trzecie miejsce z dużymi szansami na finał.

Tenis stołowy – Samuel Kuczycki i Katarzyna Węgrzyn wygrali tie-breaka do pięciu i awansowali do 1/8 finału!

Wspinaczka sportowa - Z pierwszym problemem poradziła sobie również Słowenka Vita Lukan i Francuzka Oriane Bertone.

Tenis stołowy – Kuczycki i Węgrzyn szybko zbudowali przewagę i prowadzili nawet 6:1. Ostatecznie seta wygrali gładko do trzech. Mamy 2:2 i czeka nas piąty set.

Wioślarstwo - Kolejny finał B to rywalizacja dwójek bez sternika z udziałem naszych reprezentantów. Szymon Pośnik i Piotr Płomiński pewnie wygrali ten wyścig i zdołali odeprzeć szaleńczy finisz Czechów. Polacy zajęli siódme miejsce w Mistrzostwach Europy 2022.

Tenis stołowy – Trzeci set padł łupem Ho Tin-Tin i Liama Pitchforda, którzy wygrali 11:6. Anglicy prowadzą z Kulczyckim i Węgrzyn 2:1.

Wspinaczka sportowa - Słowenka Katja Debewec zaliczyła ostatni problem i wskoczyła na szóstą pozycję.

Wspinaczka sportowa - Izraelka Ayala Kerem poradziła sobie z trzecim problemem, a Ukrainka Jewgienia Kazbekowa z czwartym. Pierwszy rozwiązany problem ma na swoim koncie również Austriaczka Pilz. Finałowa szóstka na ten moment to: Meul, Adamowska, Moroni,Kerem, Kazbekowa, Cohaut.

Kolarstwo szosowe - Za moment start ostry. Największa trudność, czyli Kesselberg znajduje się na początku wyścigu, a druga część trasy jest płaska. Bardzo możliwy jest finisz z peletonu. Na starcie siedmiu Polaków - Stanisław Aniołkowski, Alan Banaszek, Norbert Banaszek, Cesare Benedetti, Maciej Bodnar, Jakub Kaczmarek i Filip Maciejuk.

Wioślarstwo - W dwójkach bez sternika wagi lekkiej mężczyzn, w finale pocieszenia najlepsi okazali się Brytyjczycy. Kolejne miejsca zajęły osady Hiszpanii, Węgier, Estonii i Danii.

Tenis stołowy – Kulczycki i Węgrzyn wygrali trzecią partię 11:8 i wyrównali stan meczu na 1:1.

Kolarstwo szosowe - Kolarze wyruszyli na liczącą ponad 200 kilometrów trasę dookoła Monachium. Mistrzostwa Europy w kolarstwie szosowym to dość młoda impreza i nie ma wielkiego prestiżu. Jednak ściganie w koszulkach narodowych reprezentacji , a nie pod klubową banderą, to zawsze ciekawa okoliczność.

Wspinaczka sportowa - reprezentantka gospodarzy, Hannah Meul rozwiązała trzy z czterech problemów i objęła prowadzenie.

Tenis stołowy – Trzykrotni mistrzowie Polski przegrali z reprezentantami Anglii 4:11.

Tenis stołowy – Samuel Kulczycki i Katarzyna Węgrzyn rozpoczęli niedawno mecz przeciwko angielskiej parze Liam Pitchford/Ho Tin-Tin.

Wioślarstwo - Kolejny finał B to finał dwójek bez sterniczki wagi lekkiej kobiet. Czołowe miejsca w wyścigu zajęły osady Danii, Hiszpanii i Niemiec.

Wspinaczka sportowa - Austriaczka Jessica Pilz, srebrna medalistka w leadzie nie rozwiązała pierwszego problemu.

Wspinaczka sportowa - Niemka Meul rozwiązuje trzeci problem i wychodzi na pozycję wiceliderki.

Tenis stołowy – Dyjas i Partyka z awansem do 1/8 finału! W ostatnim secie padł wynik 14:12, Gündüz i Altinkaya zmarnowali dwie piłki setowe. Biało-czerwoni 3:0 wygrali pierwszy wspólny mecz na mistrzostwach Europy.

Wioślarstwo - Po panach czas na panie. W finale B jedynek wagi lekkiej kobiet zwyciężyła Szwajcarka Eline Rol, druga była Francuzka Aurelie Morizot, a trzecia Chorwatka Dora Dragicević.

Wspinaczka sportowa - Eliska Adamowska pokonała drugą przeszkodę i wróciła na prowadzenie. Z pierwszym problemem poradziła sobie Izraelka Ayala Kerem. Czołówka na ten moment to: Adamowska, Moroni, Cohaut, Meul, Kazbekowa i Kerem.

Wspinaczka sportowa - Z ostatnim problemem na ściance poradziła sobie Włoszka Camilla Moroni i to ona obejmuje prowadzenie. Czołówka nie zmieniła się.

Wioślarstwo - Kolejny wyścig dziś to finał B jedynek wagi lekkiej mężczyzn. Zwyciężył Szwed Ahmet Rapi przed Rasmusem Lindem z Danii i Hiszpanem Danielem Guttierezem Garcią.

Tenis stołowy – W drugim secie padł identyczny wynik jak w pierwszej partii – 12:10 dla Partyki i Dyjasa, którzy prowadzą 2:0.

Wspinaczka sportowa Coraz więcej zawodniczek radzi sobie ze ścianką. Kolejne problemy rozwiązały Francuzka Flavy Cohaut i Ukrainka Jewgienia Kazbekowa. Czołowa szóstka w tej chwili to Adamowska, Cohaut, Moroni,Kazbekowa, Meul i Medici.

Wspinaczka sportowa - Kolejne zawodniczki próbują rozwiązywać kolejne problemy na ściance. Pierwszą przeszkodę udało się przejść reprezentantce gospodarzy. Hannah Meul jest w tej chwili na trzeciej pozycji.

Tenis stołowy – Zacięty pierwszy set padł łupem Dyjasa i Partyki. Biało-czerwoni wygrali 12:10.

Wioślarstwo - Jako pierwsi zmagania na torze wioślarskim rozpoczęli panowie startujący w jedynkach. Konkretnie rywalizowano w finale C. Udział w nim brał nasz reprezentant Wiktor Chabel. Wyścig wygrał Szwajcar Scott Baerlocher, tuż za nim finiszował Polak. To oznacza 14. miejsce dla naszego reprezentanta w klasyfikacji generalnej.

Tenis stołowy – Za kilka chwil rozpocznie się mecz Jakuba Dyjasa i Natalii Partyki w 1/16 finału miksta. Dla mistrza Polski to pierwszy mecz na trwających mistrzostwach Europy. Rywalami biało-czerwonych będą Ibrahim Gündüz i Sibel Altinkaya z Turcji. Faworytami reprezentanci Polski, choć wspólnie grają tylko na największych turniejach.

Wspinaczka sportowa - Drugą zawodniczką, która rozwiązała pierwszy problem jest Czeszka Eliska Adamowska i to ona obejmuje prowadzenie.

Wspinaczka sportowa - Jak na razie z pierwszym problemem na ściance walczyły Francuzka Cohaut oraz Włoszki Medici i Moroni. Tej drugiej udało się rozwiązać problem. Dwóch przeszkód nie zaliczyła Holenderka Lisa Klem.

Wioślarstwo - Za chwilę wystartują również zmagania w wioślarstwie. Dziś nie będzie wielu polskich emocji ponieważ w finałach A rywalizować będą dwie polskie osady.

Wspinaczka sportowa Dzień dobry, w dzisiejszych zmaganiach w boulderingu pań udział weźmie 20 zawodniczek, w tym dwie z trzech wczorajszych medalistek. Zabraknie jedynie Francuzki Manon Hily. Do finału awansuje jedynie sześć najlepszych zawodniczek. Polki w tej konkurencji nie startują.

Przed nami kolejny dzień pełen emocjonujących zmagań podczas mistrzostw Europy w Monachium! Początek rywalizacji tradycyjnie o godzinie 9:00, kiedy rozpoczną się półfinały boulderingu we wspinaczce pań. Zapraszamy!

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.