Rugby 7: Polki w półfinale Challenger Series
Rugby Europe

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 14.08.2022, 09:50

Kolejne dwa zwycięstwa zanotowały reprezentantki Polski w rugby siedmioosobowym podczas turnieju Challenger Series w Santiago i zameldowały się już w półfinale. Podopieczne Janusza Urbanowicza najpierw wygrały grupę, a w ćwierćfinale nie dały szans Kolumbijkom, wygrywając 36-0.

W ostatnim meczu grupowym rywalkami naszych rugbystek były Belgijki. Jak przystało na mistrzynie Europy już do przerwy Polki prowadziły 24-0, a w drugiej połowie nie dały zbliżyć się Belgijkom i ostatecznie triumfowały 36-12. Dwoma przyłożeniami popisała się w tym spotkaniu Katarzyna Paszczyk, a po jednym dołożyły Anna Klichowska, Natalia Pamięta, Julia Druzgała i Julianna Schuster.

Dzięki temu zwycięstwu Polki nie tylko wygrały swoją grupę, ale również miały najlepszy bilans i przed ćwierćfinałami były rozstawione z numerem pierwszym. W związku z tym w 1/4 finału nasze zawodniczki trafiły na Kolumbijki. Polki po raz kolejny pokazały moc i zarówno w obronie jak i w ataku wyglądało to bardzo dobrze. Biało-czerwone nie straciły punktów, a same zdobyły ich 36 i zameldowały się w półfinale. Ponownie świetnie wypadła Katarzyna Paszczyk, zdobywając dwa przyłożenia podobnie jak Anna Klichowska. Małgorzata Kołdej i Julia Druzgła po razie przykładały piłkę w strefie punktowej.

W niedzielę o godzinie 16:33 Polki zmierzą się w półfinale z Chinkami. Zwyciężczynie zagrają o 23:47 w finale z wygranym z pary Japonia-Kenia. Stawką tego meczu będzie miejsce w cyklu World Rugby Seven Series.