Bundesliga: Bayern bez Lewandowskiego z kolejną wygraną. Jama Musiala z piękną bramką

• Dodał: Krzysztof Dunaj
  • Data publikacji: 14.08.2022, 19:34

Bayern Monachium z kompletem punktów w nowym sezonie. Tym razem w ramach 2. kolejki Bundesligi przed własną publicznością pokonał Wolfsburg 2:0. Wyróżniającą się postacią spotkania był Jama Musiala, który zdobył piękną bramkę i zaprezentował swoje ponadprzeciętne umiejętności techniczne.

Przed rozpoczęciem meczu Bayern Monachium był zdecydowanym faworytem w pojedynku z Wolfsburgiem, jednak to goście w pierwszych minutach wywarli presję na przeciwniku. Blisko było, żeby po pięciu minutach rywalizacji Wolfsburg objął prowadzenie. Wówczas piłkarzy Bayernu uratował słupek. Gra “Wilków” była bardzo solidna w początkowej fazie. Na nieszczęście przyjezdnych “FCB” miał do dyspozycji bardzo szybkich skrzydłowych. Potwierdził to w 20. minucie, kiedy Sadio Mané umieścił piłkę w siatce po dynamicznej akcji prawą stroną. Gol nie został uznany, ponieważ po wideoweryfikacji sędzia odgwizdał spalonego.

Z czasem obraz meczu się zmienił. Tak jak zapowiadali eksperci piłkarscy Bawarczycy zaczęli kontrolować pojedynek. W konsekwencji w 33. minucie gospodarze otworzyli wynik. Po indywidualnej akcji bramkę zdobył Jamal Musiala.

Po golu gospodarze znacznie zwiększyli tempo gry, przez co chwilę później mogło być już 2:0 - strzał Benjamina Pavarda obronił Koen Casteels.

Tuż przed przerwą Bayern Monachium podwyższył prowadzenie. Gola numer dwa dla gości zdobył Thomas Müller. Po końcówce pierwszej połowy Wolfsburg mógł podziękować losowi, że na przerwę schodził tylko z dwoma bramkami straty.

Po zmianie stron gra wyglądała tak samo. Bayern naciskał, lecz Wolfsburg za wszelką cenę starał się chronić dostępu do własnego pola karnego. Z każdą minutą gospodarze przeważali. W 74. minucie podopieczni Juliana Nagelsmanna po raz kolejny wpakowali piłkę do siatki gości, ale i tym razem został odgwizdany spalony. Chwilę wcześniej dogodną sytuację zmarnował Sadio Mané. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. W związku z tym Bayern Monachium zgarnął trzy punkty i z kompletem oczek zagościł na fotelu lidera Bundesligi.

Bayern Monachium - VfL Wolfsburg 2:0 (2:0)

Bramki: 33' J. Musiala, T. Müller 44'

Bayern: Neuer – Pavard, Upamecano, Hernández, Davies – Kimmich, Sabitzer – Gnabry (46. Sané), T. Müller, Musiala (83. Gravenberch) – Mané (80. Tel).

Wolfsburg: Casteels – Baku, Bornauw, Lacroix, van de Ven – Svanberg (61. F. Nmecha), Guilavogiu, Arnold (C) (83. Vranckx) – Wimmer (46. Kruse), L. Nmecha (84. Brekalo), Marmoush (68. Waldschmidt).

Żółte kartki: Hernández, Ulreich - Svanberg

Sędzia: Osmers