PKO Ekstraklasa: koncert Radomiaka i pewna wygrana
Radomiak.eu/Wikimedia/CC BY-SA 3.0

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 14.08.2022, 17:09

Radomiak Radom pewnie wygrał 4:1 z Lechią Gdańsk. Gospodarze, grając ofensywnie, zapewnili ciekawe widowisko, a do tego wykorzystali fatalną postawę defensywy gdańszczan.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy od razu narzucili rywalom swój styl gry. Ofensywne usposobienie szybko przyniosło efekty. W czwartej minucie Maurides wykorzystał błąd Michała Nalepy i po indywidualnej akcji otworzył wynik meczu. Kwadrans później obrona gości sprezentowała kolejną bramkę. Tym razem Maurides dorzucał, a na listę strzelców wpisał się Roberto Alves. Chwilę później po główce zdobywcy inauguracyjnej bramki Lechistów uratowała poprzeczka. W obramowanie bramki trafił w 22. minucie, uderzając z rzutu wolnego, Mateusz Grzybek. W 25. minucie analiza VAR wykazała rękę Mateusza Cichockiego, a rzut karny na gola zamienił Flavio Paixao. W ostatnim kwadransie pierwszej części gry dalej było sporo emocji. Dobre okazje zmarnowali Bassekou Diabate i Luis Machado.

Po zmianie stron obraz meczu niewiele się zmienił. Już w 55. minucie zagranie ręką Nalepy przerodziło się w rzut karny. Jedenastkę wykorzystał Felipe Nascimento. Ciekawostką był fakt, że mimo dopiero piątej kolejki defensor obejrzał czwarte "żółtko" i w kolejnej serii gier czeka go pauza. Radomiak nie zamierzał spoczywać na laurach. Kolejne groźne uderzenia oddali Thabo Cele i Michał Feliks, ale skutecznie interweniował golkiper. Ten drugi spróbował w 77. minucie jeszcze raz i tym razem podwyższył rezultat spotkania. Do gola mógł dołożyć asystę, kiedy to do siatki trafił Daniel Pik, lecz VAR wykazał faul napastnika gospodarzy. Była to pierwsza wygrana Radomiaka przed własną publicznością w tym sezonie.

Radomiak Radom - Lechia Gdańsk: 4:1(2:1)

Bramki: 4' Maurides, 18' Alves, 55' (k.) Nascimento, 77' Feliks - 25' (k.) Paixao

Radomiak: Majchrowicz - Abramowicz, Cichocki, Rossi, Grzybek (62' Pawłowski) - Alves, Nascimento, Cele (81' Nowakowski) - Machado, Maurides (68' Feliks), Leandro (62' Pik)

Lechia: Buchalik - Stec, Nalepa, Maloca, Pietrzak - Gajos (73' Zjawiński), Piła (60' Kałuziński), Kubicki, Conrado (60' Durmus), Diabate (60' Clemens) - Paixao (79' Neugebauer)

Żółte kartki: 25' Cichocki, 90+1' Pawłowski - 26' Piła, 42' Stec, 54' Nalepa

Sędzia: Tomasz Musiał