Pływanie - ME: brązowy medal Jakuba Majerskiego!
Copyright @2022 Rafal Oleksiewicz

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 14.08.2022, 18:05

Jakub Majerski został brązowym medalistą na 100 metrów stylem motylkowym mężczyzn pływackich mistrzostw Europy w Rzymie.

Nasz reprezentant do finału wszedł z czwartym wynikiem. Na półmetku ostatecznej rozgrywki Majerski był na siódmym miejscu, ale ostatnie 50 metrów w wykonaniu Polaka było bardzo dobre i ostatecznie z czasem 51,22 sekundy zdobył brązowy medal. Złoto wywalczył główny faworyt do złota, Kristof Milak. Natomiast pomiędzy Węgrem a Polakiem znalazł się jeszcze Noe Ponti.

Dla Jakuba Majerskiego jest to pierwszy medal podczas seniorskiej mistrzowskiej imprezy rozgrywanej na basenie 50-metrowym. Wcześniej 22-latek zdobył dwa brązowe medale podczas mistrzostw Europy na krótkim basenie.