Pływanie - ME: dobry 4. dzień mistrzostw w wykonaniu Polaków

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 14.08.2022, 19:35

Za nami 4. dzień mistrzostw Europy w pływaniu w Rzymie. Z rewelacyjnej strony pokazał się Jakub Majerski, który zdobył brązowy medal na 100 metrów stylem motylkowym.

Sesja wieczorna zaczęła się rewelacyjne dla polskich kibiców. W finale na 100 metrów stylem motylkowym na najniższym stopniu podium stanął Jakub Majerski. O tym więcej tutaj. Chwilę później odbył się finał kobiet na 50 metrów stylem grzbietowym. Tutaj po złoto z czasem 27,27 sekundy sięgnęła Analia Pigree. W wyrównanej walce o srebro o zaledwie 0,01 sekundy Silvia Scalia pokonała Maikke de Waard.

Kolejnym finałem z udziałem Polaka był ten na 200 metrów stylem klasycznym. Dawid Wiekiera awansował do niego z czwartym czasem i ostatecznie to miejsce zajął także w finale. Polak po słabszej pierwszej części dystansu później nadrobił dystans do rywali, co dało mu czas 2:10,27. Do medalu Wiekierze zabrakło 0,3 sekundy. Złoto powędrowało do Jamesa Wilby'ego. Nieźle w finale na 200 metrów stylem dowolnym spisała się Aleksandra Polańska. Nasza reprezentantka z czasem 1:58,40 uplasowała się na szóstym miejscu. Zdobyła Marrit Steenberger. W finale sztafety mężczyzn 4x100 metrów Ksawery Masiuk, Kamil Sieradzki, Konrad Czerniak oraz Karol Ostrowski zajęli siódme miejsce. Na najwyższym stopniu podium stanęli Włosi.

W półfinale na 100 metrów stylem motylkowym kobiet mogliśmy oglądać Julię Maik. Polka z wynikiem 59,32 sekundy poprawiła swój rekord życiowy, ale nie zdołała awansować dalej. Ostatecznie Maik zajęła 14. miejsce w półfinałach. Bardzo dobrze w półfinale na 50 metrów stylem grzbietowym zaprezentowali się Kacper Stokowski oraz Tomasz Polewska. Obaj wywalczyli awans do finału z odpowiednio 7. i 8. czasem. Dodatkowo wynik 24,98 sekundy jest nowym rekordem życiowym Stokowskiego.