Monachium 2022 - dzień 5. [Zapis LIVE]
Simon Legner/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

Monachium 2022 - dzień 5. [Zapis LIVE]

  • Dodał: Mateusz Kirpsza
  • Data publikacji: 15.08.2022, 18:00

W nowy tydzień wkraczamy wraz z multidyscyplinarnymi mistrzostwami Europy w Monachium. W poniedziałek do boju o medale wkraczają lekkoatleci, więc emocji na pewno nie zabraknie. Oczy kibiców powinny być również zwrócone ku ściance wspinaczkowej, na której rozgrywane będą eliminacje i finały, czyli koronna konkurencja rekordzistki świata Aleksandry Mirosław. 

 

PLAN DNIA

 

STARTY POLAKÓW

 

Relacja na żywo

A więc na dziś to tyle. Dziękujemy wam i zapraszamy na jutro. Jutro zamknięcie zmagań na torze do kolarstwa torowego. Na stadionie lekkoatletycznym m.in. biegi na 100 metrów z udziałem Ewy Swobody.

Lekkoatletyka - Bieg na 10 kilometrów pań podczas ME w Monachium dobiegł końca. Wygrała Yasemin Can (30:32.57). Brytyjka Mccolgan (30:41.05) zdobywa srebro. Po brąz sięga Lonah Chemtai Salpeter z Izraela (30:46.37).

Lekkoatletyka - Pozostało 2 kilometry do mety. Odskoczyła rywalkom Yasemin Can z Turcji.

Lekkoatletyka - Do mety pozostało 4200 metrów

Lekkoatletyka - Po połowie dystansu na 10 kilometrów prowadzi Brytyjka Elish Mccolgan.

Lekkoatletyka - Czekamy jeszcze na zakończenie biegu na 10 tysięcy metrów kobiet.

Lekkoatletyka - Konkurs pchnięcia kulą. Złoto dla Mihaljevicia. Chorwat w ostatnim pchnięciu znów się poprawił - osiągnął 21,88 metra, a więc najlepszy wynik w sezonie. Tuż za nim uplasował się Sinancevic (21,39 m), a czołową trójkę uzupełnia Stanek (21,26 m). 5. miejsce dla Haratyka, 6. Konrad Bukowiecki.

Lekkoatletyka - Michał Haratyk poprawił się. Uzyskał 20,90 metra, ale poprawy miejsca to nie da. Wcześniej Włoch Ponzio miał bowiem 20,98 metra

Lekkoatletyka - W ostatnim pchnięciu Konrad Bukowiecki uzyskał 20,47 metra, więc nie poprawia swojego miejsca - będzie 6.

Lekkoatletyka - W międzyczasie trwa bieg na 10 tysięcy metrów kobiet

Lekkoatletyka - A więc zakończyła się przedostatnia seria konkursu pchnięcia kulą. Prowadzący Mihaljević nie poprawił się, ale za jego plecami zmiana. Serb Sinancevic osiągnął 21,39 metry i awansował na 2. miejsce.

Lekkoatletyka - Konrad Bukowiecki uzyskał 20,74 metry. Nie poprawia więc swojego miejsca.

Lekkoatletyka - Michał Haratyk ze spaloną próbą w przedostatniej serii poniedziałkowego konkursu pchnięcia kulą. Słaby to był rzut Polaka

Lekkoatletyka - na czele pchnięcia kulą po czterech seriach Mikahlević, który poprawił swój wynik osiągając 21,53 metra. Za nim jest Czech Tomas Stanek (21,26 m).

Lekkoatletyka - Odpowiada rodakowi Bukowiecki, ale nieudanie - 20,02 m

Siatkówka plażowa - Na zakończenie dnia mamy sporą niespodziankę. Słoweńska para ponownie okazuje się lepsza od Scampoli/Bianchin, ponownie zwyciężając 21:18 i całe spotkanie bez straty seta.

Lekkoatletyka - Trwa już ścisły finał pchnięcia kulą mężczyzn. Czwartą próbę ma za sobą Michał Haratyk. W końcu się poprawił - 20,85 metra powoduje, że przeskakuje Bukowieckiego, więc jest obecnie 5.

Lekkoatletyka - Holenderka Jessica Schilder mistrzynią Europy w pchnięciu kulą kobiet. Jej ostateczny wynik wyniósł 20 metrów i 24 centymetry. Czołową trójkę uzupełniają Portugalka Auriol Dongmo (19,82 m) i Holenderka Jorinde van Klinken (18,24 m).

Lekkoatletyka - A tymczasem zmiana na czele w konkursie pchnięcia kulą mężczyzn. Liderem zostaje Chorwat Filip Mihaljević (21,27 m).

Lekkoatletyka - u pań do zakończenia poniedziałkowych zmagań w finale pchnięcia kul tylko jedna seria. W przedostatniej czołowa trójka wyników swoich nie poprawiła, ale miejsca zachowała.

Lekkoatletyka - Michał Hratyk znów słabo. Krótki rzut i kolejny spalony rzut na życzenie Polaka. Pozostają trzy serie

Lekkoatletyka - Konrad Bukowiecki nie przekracza 20 metrów w trzeciej kolejce. Tylko 19,99 metrów, co nie poprawia pozycji Polaka.

Lekkoatletyka - Armin Sinancevic poprawił się w trzeciej kolejce - tym razem 21,24 metry Serba w pchnięciu kulą.

Lekkoatletyka - A więc druga seria konkursu pchnięcia kulą mężczyzn za nami. Nie ma dobrych wiadomości. Prowadzi dalej Serb Sinančević. Polacy poza czołową trójką - 5. jest Konrad Bukowiecki, a tuż za nim Michał Haratyk

Lekkoatletyka - Po czterech seriach bez zmian na czele konkursu pchnięcia kulą pań. Spaliła rzut zajmująca 3. miejsce Holenderka van Klinken, spaliła też zajmująca 2. pozycję Portugalka Dongmo. Schilder również bez poprawy wyniku, bo poniżej 20 metrów.

Siatkówka plażowa - Od pierwszych piłek na nieznacznym prowadzeniu znajdowała się para Kotnik/Lovsin. Pomimo ambitnej gry rywalek, to Słowenki wygrywają pierwszą partię 21:18.

Lekkoatletyka - Michał Haratyk też nie poprawia się. Rzut słabszy, a do tego wyszedł koła z premedytacją i rzut spalony

Lekkoatletyka - U pań w grze o medal pozostało 8 zawodniczek. Czwarta seria, czyli czas na wielki finał.

Lekkoatletyka - druga próba Konrada Bukowieckiego za nami. Tym razem bliżej, bo 19 metrów i 30 centymetrów

Lekkoatletyka - Paweł Wiesiołek drugi w biegu pierwszym na 400 metrów wliczanym do klasyfikacji dziesięcioboju. Liczy się jednak czas - 49,88 sekundy daje 820 pkt

Lekkoatletyka - Za nami trzecia seria pchnięcia kulą kobiet. Holenderka Jessica Schilder tym razem się nie poprawiła, ale zachowała prowadzenie z wynikiem 20,24 m. Tuż za nią klasyfikowana jest Auriol Dongmo z Portugalii (19.82)

Lekkoatletyka - Za nami pierwsza kolejka pchnięcia kulą mężczyzn. Prowadzi Serb Armin Sinancevic (21,07 m). 2. jest Konrad Bukowiecki (20,56 m)

Lekkoatletyka - Pierwszą próbę ma za sobą Michał Haratyk. Drugi z Polaków osiągnął 20,39 metra. Jest na 3. miejscu - za Bukowieckim.

Lekkoatletyka - Zaczęli konkurs pchnięcia kulą panowie. Wynik Konrada Bukowieckiego to 20,56 metra

Lekkoatletyka - Jesteśmy po drugiej serii pchnięcia kulą kobiet. Prowadzenie utrzymała Schilder, która poprawiła się do wyniku 20,24 metra.

Siatkówka plażowa - Na zakończenie pierwszego dnia zmagań dojdzie do drugiego pojedynku w grupie G kobiet. Claudia Scampoli oraz Margherita Bianchin z Włoch zmierzą się ze Słowenkami: Tjasą Kotnik oraz Tajdą Lovsin.

Lekkoatletyka - W konkursie pchnięcia kulą kobiet po pierwszej serii prowadzi Holenderka Schilder (19,47 m).

Lekkoatletyka - Adrian Świderski kończy kwalifikacje trójskoku. Trzecia próba to 15,97 metra. To jego najlepsza próba, ale to dopiero 9. miejsce w grupie B.

Lekkoatletyka - Zaczął się finałowy konkurs pchnięcia kulą kobiet. Na starcie 12 zawodniczek.

Lekkoatletyka - Adrian Świderski uzyskał w drugiej próbie trójskoku 15 metrów i 72 centymetry. To dopiero 9. miejsce w grupie B

Siatkówka plażowa - Niemiecko - austriacki pojedynek zakończony. W drugim secie para Laboureur/Schulz pewnie wygrywa 21:13, pewnie inkasując komplet punktów na inaugurację zmagań.

Lekkoatletyka - Wspomnieliśmy, że Michał Rozmys awansował do finału na 1500 metrów. Finał został zaplanowany na 18 sierpnia.

Lekkoatletyka - Za chwilę finałowe konkursy pchnięcia kulą. W rywalizacji kobiet bez Polek, ale u mężczyzn wielkie emocje - startują od 20:58 Konrad Bukowiecki i Michał Haratyk!

Lekkoatletyka - Za nami bieg eliminacyjny na 1500 metrów z udziałem Michała Rozmysa, który wygrał z czasem 3 minut, 37 sekund i 36 setnych sekundy.

Lekkoatletyka - spalona próba Adriana Świderskiego w pierwszym podejściu do trójskoku w kwalifikacjach -

Lekkoatletyka - Trwają kwalifikacje w trójskoku mężczyzn. Wynik dający pewny finał to 16,95 metra.

Lekkoatletyka - Paweł Wiesiołek po skoku wzwyż ma na koncie 3385 pkt. Dziś wieczorem czeka go jeszcze bieg na 400 metrów. Daje to 4. miejsce.

Siatkówka plażowa - W pierwszym secie spotkania pary Laboureur/Schulz z siostrami Klinger lepsze zawodniczki z Niemiec. Seria siedmiu punktów z rzędu spowodowała, że gospodynie bez większych problemów wygrywają 21:10.

Kolarstwo torowe - Zakończył się kolejny dzień zmagań na torze kolarskim. Jutro ostatnie zmagania w kolarstwie torowym na mistrzostwach.

Lekkoatletyka - Paweł Wiesiołek zakończył konkurs skoku wzwyż do dziesięcioboju z wynikiem 202 centymetry. Dało mu to 822 pkt do klasyfikacji łącznej.

Kolarstwo torowe - W końcówce Mora Vedri, Consonni i Grondin nadrobi jeszcze nad Heijnenem. Pierwsza trójka walczyła o złoto na linii mety, po całym dniu rywalizacji. Triumfował Grondin, drugi Consonni, a trzeci Mora Vedri. Daniel Staniszewski 5. ze stratą 18 punktów do podium.

Kolarstwo torowe - Heijnen, Grondin i Mora Vedri z takimi samym dorobkiem punktowym. Consonni traci dwa oczka. Staniszewski piąty i raczej bez medalu. Do końca kilka okrążeń, więc podwójnie punktowany finisz.

Siatkówka plażowa - Rozpoczynamy zmagania w grupie G kobiet. W pierwszym pojedynku gospodynie Chantal Laboureur i Sarah Schulz zmierzą się z Doriną i Ronja Klinger z Austrii.

Kolarstwo torowe - Philip Heijnen nadrobił okrążenie i został nowym liderem omnium. Daniel Staniszewski spada na 6. miejsce.

Tenis stołowy - Emmanuel Lebesson i Jianan Yuan mistrzami Europy w mikście! W trzeciej partii wygrali z Ovidiu Ionescu i Bernadette Szocs 11:9. To tyle na dziś w tenisie stołowym. Jutro dokończenie fazy grupowej w grach pojedynczych, dwie rundy preeliminacyjne w singlach oraz 1/16 finału w deblach. Cały dzień gier. Zapraszamy. Podsumowanie dnia: https://sport.poinformowani.pl/artykul/55555-monachium-2022-tenis-stolowy-trzy-wygrane-i-trzy-przegrane

Kolarstwo torowe - Staniszewski na początku wyścigu zebrał pięć punktów. W klasyfikacji jest piąty ze stratą 15 punktów do Sebastiana Mory Vedriego. Ale do trzeciego Donavana Grondina tylko trzy oczka.

Tenis stołowy - Lebesson i Yuan wygrywają trzecią partię 11:5 i są bliscy złotego medalu. Jeden set dzieli ich od tego sukcesu.

Lekkoatletyka -Za nami bieg eliminacyjny na 400 metrów z udziałem Igi Baumgart-Witan. To kwalifikacje do półfinału dla zawodników spoza pierwszej dwunastki tego sezonu. Polka biegła z toru piątego i wygrała z czasem 51.09.

Lekkoatletyka - Paweł Wiesiołek tym razem uzyskał 199 centymetrów - znów za pierwszym podejściem. Patrząc na punkty, to wynik ten daje 794 pkt.

Tenis stołowy - Pierwszego seta wygrali Rumuni 11:8, w drugim lepsi Francuzi w stosunku 11:6. Mamy więc w finale miksta remis.

Lekkoatletyka - Paweł Wiesiołek z kolejną poprawą. Tym razem w pierwszej próbie osiągnął 1,96 metra.

Kolarstwo torowe - Przed nami ostatnia konkurencja dnia na torze. Daria Pikulik zdobyła brąz w omnium kobiet, a wśród mężczyzn szansę na podium ma Daniel Staniszewski. Po trzech konkurencjach polski kolarz jest czwarty z widokami na medal. Zmagania zakończy wyścig punktowy na 25 kilometrów.

Kolarstwo torowe - Wiele emocji było w omnium, ale nie mniej w decydującym wyścigu finałowym sprinterek. Emma Hinze minimalnie wyprzedziła Mathilde Gros i została mistrzynią Europy przed własną publicznością.

Kolarstwo torowe - Oto końcowe wyniki w omnium kobiet. Rachele Barbieri zdobyła łącznie 174 punkty. Trzy oczka mniej od Włoszki zgromadziła Clara Copponi. Daria Pikulik z wynikiem 167 punktów i brązowym medalem. Przewaga najlepszej trójki była duża, bo czwarta Lotte Kopecky zdobyła 133 punkty.

Lekkoatletyka - Wiesiołek z najlepszym wynikiem w sezonie - 1,93 metra (740 pkt) pokonane w pierwszym podejściu.

Siatkówka plażowa - Fińsko-hiszpański pojedynek dla duetu Alvarez Mendoza/Moreno. Hiszpanki zwyciężyły tie-breaka 15:13 i tym samym cały mecz 2:1.

Kolarstwo torowe - Żadna z zawodniczek z czołowej trójki nie punktowała na ostatnim finiszu. TYM SAMYM DARIA PIKULIK UTRZYMAŁA TRZECIE MIEJSCE W KLASYFIKACJI OMNIUM! TO KOLEJNY MEDAL DLA NASZEGO KRAJU DZISIAJ W MONACHIUM! Złoto dla Rachele Barbieri po wspaniałym ataku na rundę w końcówce, a srebro dla Clary Copponi.

Kolarstwo torowe - Ależ odważna i skuteczna akcja Rachele Barbieri. Włoszka nadrobiła rundę na dziesięć okrążeń przed końcem i jest nową liderką. Daria Pikulik spadła na trzecie miejsce.

Lekkoatletyka - W drugim biegu kwalifikacyjnym na 400 metrów wystąpi Iga Baumgart-Witan. Ten bieg o 19:44. Bezpośredni awans uzyska czołowa trójka.

Kolarstwo torowe - Pikulik ponownie pierwsza, a Copponi druga. Różnica wynosi już tylko cztery punkty. Polka ma 13 punktów przewagi nad Rachele Barbieri. Polka i Francuzka powalczą o złoto.

Tenis stołowy - Już za chwilę początek finału miksta. Zmierzą się w nim Francuzi Emmanuel Lebesson i Jiana Yuan oraz Rumuni Ovidiu Ionescu i Bernadette Szocs. Mecz będzie sędziował Polak Marcin Fidała.

Kolarstwo torowe - Daria Pikulik wygrała pierwszy finisz po przerwie. Polka zbliżyła się w klasyfikacji do Copponi na sześć punktów i odskakuje nad Barbieri.

Lekkoatletyka - Paweł Wiesiołek w pierwszym podejściu osiągnął 1,90 metra (714 pkt). Na razie jest na 1. miejscu, ale na tej wysokości skakało dopiero trzech zawodników.

Kolarstwo torowe - Zawodniczki na torze. Za moment wznowienie wyścigu, w którym Daria Pikulik walczy o medal.

Lekkoatletyka Paweł Wiesiołek w drugiej próbie zaliczył 1,87 metrów. Obecnie klasyfikowany jest na 6. miejscu. Jego rezultat dodaje mu do łącznego wyniku 687 pkt.

Siatkówka plażowa - W meczu Ahtianen/Prihti - Alvarez Mendoza/Moreno czeka nas tie-break. Finki były wyraźnie lepsze w pierwszej odsłonie (21:15), ale drugą od początku zdominowały Hiszpanki (17:21).

Lekkoatletyka Paweł Wiesiołek spalił pierwszą próbę na 1,87. Wciąż zaliczone pozostaje mu tylko 1,81.

Kolarstwo torowe - Organizatorzy podają, że rywalizacja zostanie wznowiona za niecałe 20 minut.

Lekkoatletyka Trzeci rzut Zabawskiej w rzucie dyskiem niezaliczony. Polka kończy zmagania w grupie A na 8. miejscu.

Lekkoatletyka Paweł Wiesiołek skoczył 1,81 metra w pierwszej próbie w skoku wzwyż w ramach dziesięcioboju. Taki wynik daje obecnie 1. miejsce, a w przeliczeniu na punkty 636 pkt.

Kolarstwo torowe - W dalszym ciągu trwa naprawianie toru po kraksie. Nie jest to łatwa sytuacja dla zawodniczek startujących w omnium.

Lekkoatletyka - Daria Zabawska w drugim rzucie uzyskała 56,54 metra, co klasyfikuje ją na 7. lokacie. W tej grupie - grupie A - bierze udział łącznie 13 zawodniczek. Awans uzyskać można przez spełnienie kryterium 63 metrów i 50 centymetrów. Jeśli wyniki takie nie będą padać, to awans uzyska najlepsza dwunastka.

Lekkoatletyka Trwa też dziesięciobój lekkoatletyczny mężczyzn. Obecnie rywalizuje się w skoku wzwyż. Wśród rywalizujących jest Paweł Wiesiołek, który po trzech konkurencjach zajmuje 3. miejsce.

Siatkówka plażowa - Kontynuujemy rywalizację w grupie A. Fińska para Niina Ahtiainen oraz Valma Prihti zmierzy się z Hiszpankami - Danielą Alvarez Mendozą oraz Tanią Moreno Matveeva.

Kolarstwo torowe - Ta przerwa może trochę potrwać i na pewno wybije z rytmu zawodniczki na 30 rund przed końcem. Aktualna klasyfikacja to: Copponi - 165, Pikulik - 157, Barbieri - 154, Kopecky - 133.

Lekkoatletyka Daria Zabawska - 54,60 metra w pierwszym rzucie kwalifikacyjnym. Polka jest obecnie 8.

Kolarstwo torowe - Wyścig przerwany z powodu upadków kilku zawodników. Wśród nich nie ma nikogo z czołówki klasyfikacji.

Kolarstwo torowe - Pikulik znowu z nadrobioną rundą, ale Copponi i Barbieri także. Do końca wyścigu ponad 30 okrążeń.

Kolarstwo torowe - Aktywna jazda Darii Pikulik. Polka wraz z najgroźniejszymi rywalkami nadrobiła okrążenie. Jest druga ze stratą siedmiu punktów do Clary Copponi i ma sześć oczek przewagi nad Rachele Barbieri. Czwarta Lotte Kopecky traci do Polki aż 22 punkty, więc medal dla naszej reprezentantki jest blisko.

Kolarstwo torowe - Wyścig punktowy to finałowa konkurencja omnium. Daria Pikulik z dużą szansą na medal. Może nawet złoty. Trzymamy kciuki!

Lekkoatletyka 63.50 - to wynik, który da kwalifikacje do finału w rzucie dyskiem kobiet.

Kolarstwo torowe - Mathilde Gros wyrównała stan rywalizacji w finale.

Lekkoatletyka Już niedługo początek sesji wieczornej. Dziś sporo eliminacji. Od 18:15 rzut dyskiem z udziałem Darii Zabawskiej. Dziś też biegi na 400 metrów. Startuje Iga Baumgart-Witan. Wieczorem walka o medale w pchnięciu kulą kobiet i mężczyzn, a także w biegu na 10 000 metrów kobiet.

Kolarstwo torowe - Laurine van Riessen z brązowym medalem w sprincie. Holenderka była dwukrotnie lepsza od Lei Sophie Friedrich.

Siatkówka plażowa - Drugi set również przebiegał na korzyść niemieckiej pary Muller/Tillmann (21:15), która notuje pierwsze zwycięstwo w turnieju.

Kolarstwo torowe - Zwycięstwo Donovana Grondina w wyścigu eliminacyjnym. W finale Brytyjczyk pokonał Olivera Wooda. Daniel Staniszewski z dorobkiem 96 punktów jest 4. w klasyfikacji przed wyścigiem punktowym ze stratą 12 punktów do lidera, którym jest Sebastian Mora Vedri.

Kolarstwo torowe - Daniel Staniszewski na 8. miejscu w wyścigu eliminacyjnym.

Kolarstwo torowe - Wracamy do omnium, w którym po dwóch częściach Daniel Staniszewski zajmuje trzecie miejsce. Przed kolarzami zmagania w loteryjnym wyścigu eliminacyjnym. Jak poradzi sobie nasz reprezentant? Czy przybliży się do zdobycia medalu?

Siatkówka plażowa - Rywalizację kobiet zainaugurował mecz niemiecko-francuski. W pierwszym secie Cinja Tillmann oraz Svenja Muller wyraźnie pokonały francuską parę Clemence Vieira/Aline Chamereau 21:14.

Kolarstwo torowe - Rozpoczęły się finały w sprincie kobiet. W połowie drogi do złota jest Emma Hinze, która po raz pierwszy pokonała Mathilde Gros. W pojedynku o brąz na razie lepsza Laurine van Riessen, jej rywalką Lea Sophie Friedrich.

Siatkówka plażowa - Dzisiejszego dnia walkę na mistrzostwach Europy rozpoczną też siatkarki plażowe. Nasz kraj będą reprezentować Katarzyna Kociołek oraz Marta Łodej. Polki swoją przygodę w Monachium rozpoczną jutro, podobnie jak męskie pary. Dziś z kolei na boisku zawalczy osiem duetów z grup A i G.

Tenis stołowy - Partyka wygrywa z Toliou 3:0 (8, 5, 6) i jest pewna awansu do dalszej fazy. Polski poniedziałkowy bilans w drugim dniu fazy grupowej singli: trzy wygrane (Partyka, Katarzyna Węgrzyn, Miłosz Redzimski) i trzy porażki (Mciej Kubik, Samuel Kulczycki i Anna Węgrzyn).

Kolarstwo torowe - Clara Copponi najlepsza w wyścigu eliminacyjnym. Francuzka zmieniła Darię Pikulik na pozycji liderki. Wyprzedza Polkę o cztery punkty. Trzecia jest Rachele Barbieri ze stratą ośmiu oczek do liderki. Omnium zakończy wyścig punktowy.

Kolarstwo torowe - Odpadła Daria Pikulik. Jednak to był dobry wyścig Polki, która zajęła 5. miejsce.

Tenis stołowy - Druga partia wygrana przez Partykę do 5. Jest dobrze. Jeszcze jeden set i Polka będzie pewna awansu do dalszych gier.

Tenis stołowy - Pierwszy set w starciu Natalii Partyki z Aikaterini Toliou dla Polki. Nasz zawodniczka wygrywa 11:8

Kolarstwo torowe - Czas na kolejną odsłonę omnium kobiet, którego liderką jest Daria Pikulik. Trzecią z czterech konkurencji jest wyścig eliminacyjny.

Kolarstwo torowe - Melvin Landerneau wygrał kwalifikacje i był także najlepszy w finale z czasem 59,795. Medale zdobyli także Włoch Matteo Bianchi i Niemiec Maximilian Dornbach. Patryk Rajkowski zajął 8. miejsce.

Kolarstwo torowe - Świetny czas Maximiliana Dornbacha - 1:00,25 i prowadzenie. Niemiec jest pewny miejsca na podium. Pojadą jeszcze Matteo Bianchi i Melvin Landerneau. Patryk Rajkowski jest 6.

Kolarstwo torowe - Po czterech przejazdach Patryk Rajkowski zajmuje ostatnie, czwarte miejsce, a liderem jest Alejandro Martinez. Za chwilę rozstrzygnięcia medalowe.

Tenis stołowy - Na przewagi, bo na przewagi, ale przegrała Anna Węgrzyn i trzecią partię. Ho Tin Tin wygrywa 3:0. Jutro Pola zagra a drugie miejsce w grupie i awans do dalszych gier z Holenderką Sanne de Hoop. Na zakończenie polskich gier w poniedziałek wystąpi Natalia Partyka, która zagra z Greczynką Aikaterini Toliou. To drugi mecz naszej mistrzyni paraolimpijskiej w tym turnieju, wcześniej pokonała Dżanę Biogradlic z Bośni

Kolarstwo torowe - Patryk Rajkowski pokonał kilometr w czasie 1:01,493. Czekamy na występy kolejnych zawodników.

Wspinaczka sportowa - Ukrainiec Bołdyriew nie popełnił błędu i to on ma złoty medal, ale wielkie brawa dla Marcina Dzieńskiego, który sięga po srebro!

Kolarstwo torowe - W omnium krótka przerwa, a na torze pojawią się sprinterzy. Przed nimi najbardziej wymagająca konkurencja sprinterska, czyli wyścig ze startu zatrzymanego na 1000 metrów. Jako pierwszy wystartuje Patryk Rajkowski, który zajął 8. miejsce w eliminacjach.

Wspinaczka sportowa - Aleksandra Kałucka przez większość rywalizacji prowadziła, ale w fenomenalnym stylu końcówkę rozegrała rekordzistka świata! Aleksandra Mirosław ze złotem!

Tenis stołowy - Druga partia dla Angielki azjatyckiego pochodzenia. Tym razem Polka ugrała 3 punkty.

Wspinaczka sportowa - Z brązowym medalem w rywalizacji mężczyzn Guillaume Moro. Francuz pokonał Hiszpana Noyę Cardonę.

Kolarstwo torowe - Daniel Staniszewski był w grupie zawodników, którzy nadrobili okrążenie. W wyścigu tempowym Polak zajął piąte miejsce. W klasyfikacji omnium jest trzeci ze stratą sześciu punktów do Fabio van den Bossche.

Wspinaczka sportowa - Pojedynek o brąz dla Natalii Kałuckiej! Młodsza z zawodniczek okazała się zdecydowanie lepsza od Patrycji Chudziak. Dwa medale zostaną więc w rodzinie!

Wspinaczka sportowa - Ukrainiec Danił Bołdyrew rywalem Marcina Dzieńskiego w finale zawodów w Monachium!

Tenis stołowy - Anna Węgrzyn pierwszą partię meczu z Angielką Ho Tin Tin przegrywa dość wyraźnie, 4:11.

Wspinaczka sportowa - Trudne zadanie Marcina Dzieńskiego okazało się do zrobienia! JEST MEDAL! Polak pokonuje Erika Noyę Cardonę i powalczy w finale!

Wspinaczka sportowa - W pojedynku sióstr Kałuckich lepsza Aleksandra. Czas 6,908 okazał się lepszy od tego Natalii - 7,064. W pojedynku o brąz Natalia Kałucka zmierzy się z Patrycją Chudziak, a o złoto Aleksandra Mirosław powalczy z Aleksandrą Kałucką.

Wspinaczka sportowa - Była faworytką półfinału Aleksandra Mirosław i to ona po pokonaniu Patrycji Chudziak awansuje do półfinału. Czasy Polek to 6,679 i 7,601.

Kolarstwo torowe - Kolejną konkurencją jest wyścig tempowy mężczyzn. W scratchu Daniel Staniszewski zajął drugie miejsce, więc liczy się w walce o medal. W drugim wyścigu kolejne punkty do zdobycia.

Kolarstwo torowe - Mathilde Gros i Emma Hinze wystartują w wielkim finale sprintu. W półfinałach w dwóch biegach pokonały odpowiednio Leę Sophie Friedrich i Laurine van Riessen.

Wspinaczka sportowa - Ola Mirosław z Patrycją Chudziak, a siostry Kałuckie przeciwko sobie! Tak będą wyglądać wspinaczkowe półfinały kobiet.

Wspinaczka sportowa - MARCIN DZIEŃSKI W PÓŁFINALE! Polak powalczy o medal! Bassa Mawem pokonany. Mimo bardzo wyrównanego biegu Polak lepszy o nieco ponad 0,1 sekundy!

Kolarstwo torowe - Świetne informacje napływają nie tylko z rywalizacji we wspinaczce. Znakomicie w omnium radzi sobie Daria Pikulik. W wyścigu tempowym Polka nadrobiła okrążenie razem z Clarą Copponi. Francuzka wygrała konkurencję, a Pikulik była druga i nadal prowadzi w klasyfikacji.

Wspinaczka sportowa - MAMY TO! 7,434 Natalii Kałuckiej i awans do półfinału. Wiemy już, że mamy cztery Polki w półfinale, a WIĘC TRZY MEDALE DLA POLSKI!

Tenis stołowy - Pierwsze dwie partie półfinału miksta wygrali Austriacy Robert Gardos i Sofia Polcanova, jednak kolejne trzy i cały mecz padły łupem Ovidiu Ionescu i Bernadette Szocs. Rumuni w finale zmierzą się z Francuzami Emmanuelem Lebessonem i Jianan Yuan. Mecz zaplanowano na 19:20. Wcześniej jednak jeszcze dwa mecze grupowe Polek. O 16:25 Anna Węgrzyn zagra z Angielką Ho Tin TIn, a zaraz potem, na tym samym 7. stole Natalia Partyka zmierzy się z Aikaterini Tolidou z Grecji

Wspinaczka sportowa - Bez problemu Aleksandra Kałucka pokonuje Niemkę Nurię Brockfeld! Trzecia nasza reprezentantka w półfinale. No to teraz pora na jej siostrę Natalię.

Wspinaczka sportowa - W pojedynku dwóch Polek lepsza Patrycja Chudziak! Bardzo zacięty pojedynek z Anną Brożek zakończony różnicą 0,087 sekundy.

Wspinaczka sportowa - Aleksandra Mirosław z czasem 6,784 nie daje szans Francuzce. Była lepsza o ponad sekundę i zobaczymy ją oczywiście w półfinale.

Wspinaczka sportowa - Aleksandra Mirosław w pierwszym biegu ćwierćfinałowym zmierzy się z Francuzką Aurelią Sarisson.

Wspinaczka sportowa - Marcin Dzieński wygrywa swój bieg 1/8 finału. Polak pokonuje Ukraińca Konstiantyna Pavlenko i zobaczymy go w ćwierćfinale!

Kolarstwo torowe - Kontynuujemy rywalizację w omnium. Przed nami wyścig tempowy kobiet. Przypominamy, że liderką po wygranym scratchu jest Daria Pikulik. W tej konkurencji również liczymy na jej dobry występ.

Kolarstwo torowe - Mathilde Gros i Emma Hinze objęły prowadzenie w półfinałach sprintu po wygranych w pierwszych biegach.

Kolarstwo torowe - Za chwilę rozpocznie się sesja popołudniowa. Na początek półfinały sprintu kobiet.

Wspinaczka sportowa - Miało być 5/5 i jest komplet w ćwierćfinałach. Natalia Kałucka pokonuje Włoszkę Piscopo. Teraz chwila spokoju i za chwilę rywalizacja panów, w której zobaczymy Marcina Dzieńskiego.

Wspinaczka sportowa - Kapitalny bieg Aleksandry Kałuckiej! 7,119 i pewnie pokonana reprezentantka Niemiec Anna Apel.

Wspinaczka sportowa - Od początku Patrycja Chudziak prowadziła z Włoszką Randi. Rywalka zaciekle goniła do końca, ale była słabsza o 0,042 sekundy.

Wspinaczka sportowa - Anna Brożek łatwo pokonuje reprezentantkę gospodarzy Julię Koch, uzyskując czas 8,383

Wspinaczka sportowa - Francuzka Sarisson będzie rywalką Oli Mirosław w zmaganiach ćwierćfinałowych.

Wspinaczka sportowa - Rozpoczęła Ola Mirosław starty w 1/8 finału. Fenomenalne tempo i czas 7,00 w pojedynku z Ukrainką Burovą. Pewny awans dalej!

Tenis stołowy - W finale miksta są już Francuzi Emmanuel Lebesson i Jianan Yuan, którzy 3:0 pokonali Słowaków Lubomira Pisteja i Barborę Balazovą. W drugiej parze grają Rumuni Ovidiu Ionescu i Bernadette Szocs oraz Austriacy Robert Gardos i Sofia Polacova.

Wspinaczka sportowa - To, że Polki są faworytami konkurencji speedu było jasne już przed zawodami. Kwalifikacje przeszły jednak nasze oczekiwania. Biało-Czerwone w kolejności Aleksandra Mirosław, Aleksandra Kałucka, Natalia Kałucka, Anna Brożek i Patrycja Chudziak zameldowały się na pierwszych pięciu miejscach. Zaraz rozpoczną się zmagania finałowe.

Wspinaczka sportowa - Marcin Dzieński nie poprawił się w drugim podejściu - 6.021. Świetnie za to zaprezentował się kolejny reprezentant Ukrainy Danił Bołdyriew, który z czasem 5.682 uplasował się na drugim miejscu za Hiszpanem. Marcin Dzieński awansuje do fazy pucharowej zawodów z piątym wynikiem. Finały mężczyzn zaplanowano na godz. 15:45.

Wspinaczka sportowa - Lepszy czas od Polaka notuje także Ukrainiec Jarosław Tkacz - 5.697.

Wspinaczka sportowa - W drugiej rundzie aktualnie najlepszy czas w stawce wykręcił Hiszpan Erik Paulo Noya Cardona - 5.647. Tym samym Dzieński spadł na trzecią lokatę, ale przed nim jeszcze druga próba.

Wspinaczka sportowa - Bardzo dobry start Marcina Dzieńskiego, który w pierwszej próbie uzyskuje czas 5.759, co aktualnie daje mu drugie miejsce w klasyfikacji. Szybszy od Polaka w pierwszej rundzie eliminacji był tylko Francuz Bassa Mawem (5.735).

Tenis stołowy - Czas na półfinały mikstów, niestety bez polskich par. W pierwszym starciu zmierzą się FRancuzi Emmanuel Lebesson i Jianan Yuan oraz Słowacy Lubomir Pistej i Barbora Balazova.

Wspinaczka sportowa - Czas na kwalifikacje w speedzie mężczyzn. Na liście startowej mamy 21. zawodników, w tym gronie jest jeden Polak - Marcin Dzieński.

Wspinaczka sportowa - Pięknie prezentuje się tabela po eliminacjach wspinaczki kobiet - Polki zajęły w nich pięć pierwszych miejsc i wierzymy, że stać je na powtórkę tego wyniku w finałach, które rozpoczną się o godz. 15:30. Aleksandra Mirosław wygrywa z wynikiem 6.636, za nią Aleksandra Kałucka (6.994) i Natalia Kałucka (7.321). Za nimi uplasowały się Anna Brożek i Patrycja Chudziak. Z rywalizacji odpadły dwie Hiszpanki: Carla Martinez Vidal i Maria Laborda Sagaste.

Wspinaczka sportowa - W drugiej rundzie Polki poprawiają rezultaty. Chudziak uzyskuje 7.639., a Brożek 7.602. Wszystkie nasze zawodniczki bez najmniejszego problemu zakwalifikują się do fazy pucharowej zawodów.

Wspinaczka sportowa - Półmetek kwalifikacji kobiet za nami - wszystkie zawodniczki już po swoich pierwszych próbach. Bardzo nas cieszy, że w czołówce nie zaszły żadne zmiany i w klasyfikacji prowadzą trzy Polki: Mirosław przed siostrami Kałuckimi. Anna Brożek jest 6., a Patrycja Chudziak 8.

Kolarstwo torowe - Tyle z pierwszej kolarskiej sesji w poniedziałek. Przypomnijmy. Po pierwszej konkurencji omnium prowadzi Daria Pikulik, a Daniel Staniszewski jest drugi wśród mężczyzn. Awans do finału wyścigu na 1 kilometr wywalczył Patryk Rajkowski. Na tor wracamy około 15:45

Kolarstwo torowe - Brawo Daniel Staniszewski! Polak był w pięcioosobowej ucieczce, która nadrobiła okrążenie nad resztą stawki. Na finiszu był drugi i takie miejsce będzie zajmował po pierwszej konkurencji omnium

Wspinaczka sportowa - Wszystkie Polki już po pierwszym starcie. Aleksandra Mirosław obejmuje prowadzenie z wynikiem 6.692. Drugie miejsce dla Aleksandry Kałuckiej - 7.100., a trzecie dla jej siostry Natalii - 7.793. Po starcie 10. zawodniczek Anna Brożek jest 5. (8.163), a Patrycja Chudziak 7.

Wspinaczka sportowa - Pierwsza próba już za Patrycją Chudziak - Polka uzyskuje czas 8.267, co jest drugim wynikiem w gronie czterech sklasyfikowanych zawodniczek.

Wspinaczka sportowa - Już za chwilę rozpoczną się kwalifikacje we wspinaczce na czas kobiet - dyscyplinie, z którą wiążemy ogromne nadzieje medalowe. Do rywalizacji zgłoszono 18 zawodniczek - szesnaście najszybszych awansuje do 1/8 finału. Na starcie zobaczymy naszą rekordzistkę świata Aleksandrę Mirosław oraz cztery inne Polki: siostry Natalię i Aleksandrę Kałuckie, Annę Brożek i Patrycję Chudziak.

Lekkoatletyka - Adam Nowicki zajął 18. miejsce, Arkadiusz Gardzielski 48., a Kamil Karbowiak 50. To tyle z sesji porannej z części lekkoatletycznej.

Kolarstwo torowe - Liczymy, że wyczyn Pikulik powtórzy Daniel Staniszewski. Już za chwilę scratch w ramach omnium mężczyzn.

Kolarstwo torowe - WYGRYWA DARIA PIKULIK PIERWSZĄ KONKURENCJĘ OMNIUM! Za nią Włoszka Rachele Barbieri i Irlandka Emily Kay

Lekkoatletyka - Teferi musi zadowolić się ze srebra, a brąz powędrował do Amanal Petros.

Lekkoatletyka - Tuż przed samą metą Izraelczykowi złoto zabrał Richard Ringer!

Lekkoatletyka - Po złoto zaatakował Maru Teferi z Izraela.

Lekkoatletyka - Zawodnicy są już na 40 kilometrze, a z przodu biegnie pięciu zawodników.

Kolarstwo torowe - Jest ósmy Rajkowski! Zobaczymy Polaka w finale, jeszcze dziś w sesji popołudniowej. Jego czas to 58.960. Kacper Majewski jest 19. Najlepszy czas wykręcił Melvin Landerneau. Przed nami pierwsza część omnium kobiet. W scratchu zobaczymy Darię Pikulik. Panie pojadą 7.6 kilometra

Lekkoatletyka - Paweł Wiesiołek po trzech konkurencjach dziesięcioboju jest na trzecim miejscu z dorobkiem 2563 punktów. Prowadzi Simon Ehammer, którzy zgromadził 2845 punktów.

Kolarstwo torowe - Przed nami ostatnia para kwalifikacji wyścigu na 1 kilometr. Patryk Rajkowski i Czech Robin Wagner muszą pojechać lepiej niż Włoch Davide Boscaro (58.927), by awansować do finału.

Lekkoatletyka - Na przodzie biegnie 10 zawodników.

Kolarstwo torowe - Melvin Landerneau obejmuje prowadzenie w kwalifikacjach wyścigu na 1 kilometr. Czas Francuza 59.653. Za nim plasuje się Włoch Matteo Bianchi.

Lekkoatletyka - W maratonie mężczyzn Polacy odpadli w głównej grupy.

Lekkoatletyka - W tej chwili rozgrywany jest już tylko maraton mężczyzn.

Kolarstwo torowe - Połowa zawodników ma już za sobą przejazdy eliminacyjne. Nadal prowadzi Duńczyk Pedersen. Majewski spadł na 9. miejsce, zgodnie z przewidywaniami w finale go nie zobaczymy.

Lekkoatletyka - Paweł Wiesiołek skok w dal zakończył z wynikiem 15,11 metra, co przełożyło się na 796 punktów.

Kolarstwo torowe - Niemiec Marc Jurczyk dubluje Słoweńca Eduarda Zalara, ale czas na mecie daje mu drugie miejsce za Pedersenem. Majewski już piąty.

Lekkoatletyka - POLKI ZDOBYŁY TAKŻE BRĄZOWY MEDAL W ZMAGANIACH DRUŻYNOWYCH W MARATONIE!!

Kolarstwo torowe - Majewski uzyskuje czas 1.05.418. Po dwóch wyścigach jest 4. Będzie ciężko o awans do finału

Lekkoatletyka - Monika Jackiewicz była 26.

Lekkoatletyka - Do mety na 19. miejscu dobiegła Angelika Mach.

Kolarstwo torowe - W pierwszej parze lepszy Rasmus Pedersen. Duńczyk uzyskuje czas 1:00.234. W drugim wyścigu pojedzie Kacper Majewski

Lekkoatletyka - Podium uzupełniły Matea Parlov Kastro i Nienke Brinkman.

Lekkoatletyka - Czas Polki to 2:28:34!!

Lekkoatletyka - ALEKSANDRA LISOWSKA MISTRZYNIĄ EUROPY W MARATONIE!!!!!!!

Lekkoatletyka - JUŻ WIDAĆ LINIĘ METY!!

Lekkoatletyka - W pogoń za Polką ruszyła Nienke Brinkman.

Lekkoatletyka - Lisowskiej pozostał około kilometr do mety!

Lekkoatletyka - LISOWSKA POWIĘKSZA PRZEWAGĘ. 8 SEKUND ZAPASU!

Lekkoatletyka - Nasza zawodniczka ma kilkadziesiąt metrów przewagi nad trzema, goniącymi ją zawodniczkami!

Lekkoatletyka - Lisowska zostawia Niemkę z tyłu!!!!! Polka jest na 40 kilometrze!

Lekkoatletyka - Aleksandra Lisowska dwa kilometry przed metą atakuje po złoto!! Tempo Polki wytrzymuje tylko Katharina Steinruck.

Lekkoatletyka - Kolejna zawodniczki wykruszają się z czołówki, ale nie Aleksandra Lisowska! Polka biegnie rewelacyjnie!

Lekkoatletyka - Paweł Wiesiołek rozpoczął zmagania w pchnięciu kulą. Pierwsza próba wyniosła 15,11 metra.

Kolarstwo torowe - Z kronikarskiego obowiązku napiszemy, iż Daniel Staniszewski w wyścigu punktowym eliminacyjnym do omnium zajął 6. miejsce. Nie ma to znaczenia, bo i tak wszyscy awansowali do finału. O 13:00 rozpocznie się poważniejsze ściganie. W eliminacjach wyścigu na 1 kilometr zobaczymy dwóch Polaków - Patryk Rajkowski i Kacper Majewski. Do finału awansuje najszybszych ośmiu wśród 20 startujących -

Lekkoatletyka - Już mniej niż 4 kilometry do mety.

Lekkoatletyka - Na lekkim podbiegu z przodu pozostało pięć zawodniczek. Aleksandra Lisowska cały czas biegnie z przodu!

Tenis stołowy - Do 4, 5 i 2 zwycięża Katarzyna Węgrzyn Chorwatkę Mateję Jeger. Co można napisać o takim meczu - super pani Kasiu. W drugim meczu grupowym, już jutro Węgrzyn zagra z Portugalką Patricią Santos, która przegrała z Chorwatką 0:3. Siostra Kasi, Anna Węgrzyn swój pierwszy mecz zagra o 16:25

Lekkoatletyka - Na czele maratonu kobiet pozostało siedem zawodniczek, a wśród nich cały czas biegnie Aleksandra Lisowska! Do końca już niecałe 6 kilometrów.

Tenis stołowy - Bezwzględna jest na razie Polka, wykorzystuje każdy błąd rywalki i drugą partię zwycięża do 5.

Tenis stołowy - Błyskawiczna wygrana Węgrzyn w pierwszym secie - 3 minuty i 11:4.

Lekkoatletyka - Piotr Tarkowski opuszcza stadion na noszach...

Tenis stołowy - Za kilka chwil pierwszy mecz w Monachium powinna zacząć Katarzyna Węgrzyn. Rywalką naszej szalenie utalentowanej młodej zawodniczki będzie Chorwatka Mateja Jeger.

Kolarstwo torowe - Zakończył się pierwszy wyścig eliminacyjny omnium. W stawce 11 zawodników najsłabszy był Węgier Bertold Drijver i to on odpada z rywalizacji. Za chwilę zobaczymy drugi wyścig z Danielem Staniszewskim. Pojedzie w nim 10 kolarzy i 10 uzyska awans. Nie należy więc spodziewać się ani zaciętej rywalizacji ani wysokiego tempa.

Lekkoatletyka - Na 30 kilometrze maratonu kobiet Aleksandra Lisowska wciąż biegnie w czołowej grupie, którą prowadzi. Natomiast drużynowo Polki wciąż biegną po medal!

Lekkoatletyka - Niestety w pierwszym skoku eliminacyjnym w skoku w dal Piotr Tarkowski odniósł kontuzje.

Lekkoatletyka - Poza Gardzielewskim w głównej grupie biegnie też Adam Nowicki.

Lekkoatletyka - W maratonie mężczyzn dobrze radzi sobie Arkadiusz Gardzielewski, który biegnie w głównej grupie.

Lekkoatletyka - Po 25 kilometrach z reprezentantek Polski w czołówce pozostała Aleksandra Lisowska.

Kolarstwo torowe - W samo południe rozpocznie się kolejna sesja kolarstwa torowego. Poniedziałkowe zmagania zdominują specjalistki i specjaliści od omnium, ale medale rozdane zostaną też w wyścigu na 1 kilometr mężczyzn oraz w sprincie kobiet. Na początek jednak eliminacje omnium mężczyzn. W dwóch grupach panowie pojadą wyścig punktowy na dystansie 14 kilometrów. Najlepsze dziesiątki zakwalifikują się do ostatecznej rozgrywki. Daniela Staniszewskiego zobaczymy w drugim wyścigu, o 12:10.

Lekkoatletyka - W połowie maratonu w głównej grupie pozostały Aleksandra Lisowska i Angelika Mach. Drużynowo Polki zajmują drugie miejsce.

Lekkoatletyka - Paulina Guba i Klaudia Kardasz nie awansowały do finału pchnięcia kulą.

Lekkoatletyka - W ostatniej próbie skoku w dal Paweł Wiesiołek uzyskał 7,45 metra.

Lekkoatletyka - Po 15 kilometrach maratonu kobiet Polki wciąż utrzymują się w czołówce.

Lekkoatletyka - Klaudia Kardasz i Paulina Guba spaliły drugie próby eliminacyjne.

Lekkoatletyka - Paweł Wiesiołek spalił drugą próbę w skoku w dal.

Lekkoatletyka - Rozpoczął się maraton mężczyzn. Na starcie Arkadiusz Gardzielewski, Kamil Jastrzębski, Kamil Karbowiak oraz Adam Nowicki.

Lekkoatletyka - Natomiast Klaudia Kardasz osiągnęła 17,27 metra.

Lekkoatletyka - Paulina Guba rozpoczęła eliminacje pchnięcia kulą. W pierwszej próbie obrończyni tytułu z Berlina osiągnęła 16,45 metra. Minimum kwalifikacyjne to 18,60 metra.

Lekkoatletyka - Paweł Wiesiołek rozpoczął zmagania w skoku w dal. Polak uzyskał w pierwszej próbie 7,15 metra.

Lekkoatletyka - W głównej grupie biegną cztery Polki. Dodatkowo po 11 kilometrach nasze reprezentantki prowadzą w klasyfikacji drużynowej.

Lekkoatletyka - Rozpoczęły się eliminacje kobiet na 100 metrów. W pierwszym biegu Magdalena Stefanowicz była druga i awansowała do półfinału.

Lekkoatletyka - Po 8,2 kilometra wszystkie Polki biegną w głównej grupie.

Lekkoatletyka - Dominik Kopeć uzyskał drugi czas w swoim biegu eliminacyjnym na 100 metrów i awansował do półfinału.

Lekkoatletyka - Katarzyna Jankowska zeszła z trasy maratonu.

Lekkoatletyka - Kevin Mayer wycofał się z rywalizacji w dziesięcioboju.

Tenis stołowy - Dobre wieści na koniec tego pingpongowego poranka. Miłosz Redzimski pewnie pokonuje Włocha Mihai Bobocicę i może się już spokojnie szykować do fazy pucharowej. Pozostal mu jeszcze mecz z Łotyszem Danielsem Kogansem, ale to już nie zmieni postaci rzeczy. Teraz poczekamy około 2 godzin na kolejny polski występ - o 12:25 swój mecz ma zacząć Natalia Partyka

Lekkoatletyka - Artur Brzeziński zajął w swoim biegu 5. miejsce i odpadł z rywalizacji.

Lekkoatletyka - Po dwóch kilometrach maratonu wszystkie Polki z wyjątkiem Katarzyny Jankowskiej biegną w głównej grupie.

Tenis stołowy - Takiej gry oczekujemy Panie Miłoszu, brawo. Bobocica w trzecim secie rozbity do 4. Czekamy na wygraną i w kolejnej partii.

Lekkoatletyka - Rozpoczęła się runda wstępna na 100 metrów mężczyzn. W pierwszym biegu Przemysław Słowikowski zajął trzecie miejsce i awansował do półfinału.

Tenis stołowy - Długo to trwało, ale wreszcie jakaś dobra informacja z Rudi Sedlmayer Halle. Miłosz Redzimski wygrywa w drugim secie z Bobocicą 11:8 i w meczu mamy remis.

Lekkoatletyka - Po pierwszej konkurencji wieloboju Paweł Wiesiołek jest dziewiaty.

Lekkoatletyka - Rozpoczęła się pierwsza medalowa konkurencja atletycznej części mistrzostw Europy. W maratonie kobiet zobaczymy pięć Polek, a są to: Monika Jackiewicz, Katarzyna Jankowska, Aleksandra Lisowska, Angelika Mach oraz Izabela Paszkiewicz.

Tenis stołowy - No cóż, trzeci z Polaków też na razie słabszy od rywala. W pierwszym secie Włoch Mihai Bobocica pokonuje Miłosza Redzimskiego 11:8

Lekkoatletyka - Zakończyły się eliminacje pchnięcia kulą mężczyzn. Trzeci wynik spośród wszystkich zawodników uzyskał Konrad Bukowiecki, a czwarty Michał Haratyk. Lepsi od Polaków byli Armin Sinancevic i Tomas Stanek.

Lekkoatletyka - Jakub Szyszkowski na koniec eliminacji uzyskał 19,15 metra i nie zobaczymy go w finale.

Tenis stołowy - Niestety przegrał Kulczycki z Węgrem i trzecią partię, tym razem Andras okazał się lepszy w stosunku 11:7. Podobnie jak w przypadku Kubika nie oznacza to zakończenia występu w Monachium. Naszego zawodnika czeka jeszcze spotkanie z Litwinem Kestutisem Zeimysem. Wygrana da Kulczyckiemu awans do fazy pucharowej.

Lekkoatletyka - Główny faworyt do złota w dziesięcioboju, Kevin Mayer w biegu na 100 metrów odniósł kontuzję. Francuz ukończył bieg, ale z dużą stratą.

Lekkoatletyka - Haratyk podobnie jak Bukowiecki dobrze pchnął na sam koniec. 20,85 metra i pewne jest, że on oraz Bukowiecki wystąpi w finale.

Lekkoatletyka - Udane ostatnie pchnięcie Konrada Bukowieckiego. 20,96 metra i Polak ma już praktycznie pewny awans do finału.

Lekkoatletyka - Jakub Szyszkowski spalił drugą próbę.

Lekkoatletyka - Paweł Wiesiołek uzyskał wynik 11,09 sekundy w biegu na 100 metrów, co przełożyło się na zdobycie 845 punktów.

Tenis stołowy - Słabo na razie gra Kulczycki. W drugim secie popełnił sporo błędów i przegrał do 4.

Lekkoatletyka - 20,26 metra Michała Haratyka.

Tenis stołowy - Przegrał też pierwszego seta Kulczycki. Węgier Andras lepszy w stosunku 11:9. Redzimski czeka wciąż na wolny stół.

Lekkoatletyka - Konrad Bukowiecki spalił drugie pchnięcie.

Lekkoatletyka - Jako jedyny w pierwszej próbie minimum osiągnął Tomas Stanek. Czech pchnął kulę na odległość 21,39 metra.

Tenis stołowy - Przegrał niestety i czwartą partię Kubik - 8:11. W całym meczu jest 3:1 dla Słoweńca. Oczywiście Polak może awansować do dalszych gier, ale w ostatnim spotkaniu gruby Hribrar musi wygrać ze Szwajcarem.

Lekkoatletyka - Jakub Szyszkowski uzyskał 19,19 metra. Natomiast Michał Haratyk 19,90 metra.

Lekkoatletyka - Rywalizację rozpoczynają wieloboiści. Na początek bieg na 100 metrów. W drugim biegu zobaczymy Pawła Wiesiołka.

Lekkoatletyka - Za nami pierwsza próba Konrada Bukowieckiego. Polak uzyskał zaledwie18,97 metra. Minimum kwalifikacyjne wynosi 21,15 metra.

Tenis stołowy - Tymczasem Kubik przegrał trzeciego seta z Hribarem 6:11 i musi gonić rywala.

Tenis stołowy - O 10:05 powinny zacząć się spotkania Samuela Kulczyckiego z Csabą Andrasem oraz Miłosza Redzimskiego z Mihaim Bobocccią, ale wszystko zależy od tego, jak długo trwać będą poprzednie mecze na stołach numer 1. i 6. W pierwszym pojedynkach grupowych Redzimski pokonał 3:0 Norwega Frosetha, a Kulczycki także 3:0 Estończyka Libene.

Lekkoatletyka - O 10 rozpocznie się atletyczna część mistrzostw Europy w Monachium. Jako pierwszych na Stadionie Olimpijskich zobaczymy kulomiotów, którzy będą rywalizować o awans do finału. Wśród nich trójka Polaków. W grupie A wystartuje Jakub Szyszkowski, a w grupie B Konrad Bukowiecki i Michał Haratyk. Obie grupy startują w tym samym czasie.

Tenis stołowy - W drugiej partii prowadził początkowo Kubik, ale dał sobie wydrzeć prowadzenie. Hribar wyrównał sten meczu przy pierwszej piłeczce setowej, wygrywając 11:9.

Tenis stołowy - Długo w tym pierwszym secie prowadził Słoweniec, nawet trzema punktami, końcówka należała jednak do Kubika, który wygrywa 12:10.

Tenis stołowy - Jako pierwszy z Polaków do rywalizacji w Rudi Sedlmayer Halle przystąpi Maciej Kubik, który w drugi meczu grupowym zmierzy się ze Słoweńcem Petrem Hribarem. Przypomnijmy, że w pierwszym meczu Polak wygrał ze Szwajcarem Loicem Stollem 3:1 i jest bardzo bliski awansu do dalszych gier pucharowych.

Dzień dobry w poniedziałek. Wyjątkowy, bo świąteczny, ale miejmy nadzieję, że wyjątkowy także z powodu sukcesów naszych sportowców w Monachium. Mamy powody, by wierzyć w sporo krążków w dniu dzisiejszym. Wszak na arenach pojawi się Królowa, medale zostaną rozdane w szybkościowej konkurencji we wspinaczce, w której jesteśmy przecież potęgą, może o medale postarają się kolarze torowi. Zaczynamy jednak od tenisa stołowego i jego dość wczesnej fazy - gier grupowych. Zapraszamy, będzie się działo!

Relację LIVE z Monachium rozpoczniemy już od 9:30, gdyż wówczas swoje spotkania rozegrają tenisiści stołowi.

Mateusz Kirpsza – Poinformowani.pl

Mateusz Kirpsza

Pismak nie gardzący żadną formą sportu. Uwielbiający nie tylko aktywność fizyczną, lecz również dobrą rockową muzykę i książkę.