Monachium 2022: kolejny dzień dla Francuzów, 15. miejsce polskiej sztafety
World Triathlon/Wagner Araújo

• Dodał: Kinga Marchela
  • Data publikacji: 14.08.2022, 22:11

Za nami ostatni dzień rywalizacji w triathlonie na multidyscyplinarnych mistrzostwach Europy w Monachium. W niedzielę w Niemczech o medale walczyły sztafety, wśród których błyszczeli Francuzi. Polska drużyna zajęła 15. miejsce.

Każdy z osiemnastu zespołów składał się z czterech zawodników, którzy indywidualnie mieli do pokonania 300 metrów akwenu, 7.2 kilometra trasy rowerowej i 1.6 kilometra trasy biegowej. Ponownie olbrzymia radość zapanowała w zespole Francuzów, którzy mieli olbrzymią przewagę w postaci Leo Bergere - obecnego lidera Pucharu Świata w triathlonie. Drużyna znad Sekwany w składzie: Bergere, Emma Lombardi, Dorian Coninx i Cassandre Beaugrand bez problemu poradziła sobie z konkurencją, osiągając łączny czas 1:25:30. Drugie miejsce zajęli Valentin Wernz, Nina Eim, Simon Henseleit i Laura Lindemann, którzy reprezentowali gospodarzy (1:26:03). Trzecie miejsce, ze stratą 49 sekund do liderów, zajęła reprezentacja Szwajcarii. Reprezentowali ją: Max Studer, Cathia Schaer, Simon Westermann i Julie Derron.

W rywalizacji w Monachium zobaczyliśmy także reprezentantów naszego kraju: Michała Oliwę, Paulinę Klimas, Marcina Stanglewicza i Zuzannę Sudak. Niestety polska drużyna nie osiągnęła najlepszego wyniku i z czasem 1:30:24 zajęła dopiero 15. miejsce.