Ligue 1: remis marsylczyków w Bretanii
YT/ uhlsportTV

• Dodał: Przemysław Flis
  • Data publikacji: 14.08.2022, 23:18

W 2. kolejce Ligue 1 piłkarze Olympique Marsylia rywalizowali na wyjeździe ze Stade Brest 29. Marsylczycy wyszli na prowadzenie dzięki bramce Nuno Tavaresa. W drugiej połowie gospodarze wyrównali po trafieniu Pierre'a Lees-Melou, a spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. W podstawowym składzie OM na mecz w Bretanii wyszedł Arkadiusz Milik. Reprezentant Polski zagrał 69 minut i został ukarany żółtą kartką.

Zespół z Marsylii odniósł pewne zwycięstwo w inauguracyjnym spotkaniu sezonu, pokonując 4:1 Stade Reims. Podopieczni Igora Tudora chcieli pójść za ciosem, jednak to miejscowi jako pierwsi wykreowali sobie dobrą szansę. W 3. minucie Franck Honorat próbował zaskoczyć Rubena Blanco, ale jego strzał z prawego skrzydła przeszedł nad poprzeczką bramki marsylczyków. Chwilę później to goście mieli świetną okazję do otworzenia wyniku. Arkadiusz Milik zanotował odbiór przed polem karnym przeciwników. Futbolówka trafiła do Matteo Guendouziego, jednak Francuz przegrał rywalizację z interweniującym golkiperem bretońskiego zespołu. W kolejnym fragmencie trwała twarda walka, a żaden z zawodników nie przebierał w środkach. Sporą agresję zaprezentował także Arkadiusz Milik, za co otrzymał żółtą kartkę.

Ekipa z Brestu nie była faworytem tego pojedynku, jednak prezentowała konsekwentną grę, tworząc sobie okazje do zdobycia premierowej bramki. Jedną z nich miał Hugo Magnetti, lecz uderzył niecelnie. W 34. minucie po dośrodkowaniu z lewej strony futbolówka trafiła do Jeremy'ego Le Douaron, jednak strzał głową napastnika gospodarzy trafił w słupek. Nieco wycofani goście odpowiedzieli dużo skuteczniej. Po kombinacyjnie rozegranym rzucie rożnym Jonathan Clauss wrzucił piłkę w szesnastkę gospodarzy, a nabiegający Nuno Tavares otworzył wynik. Na półmetku rywalizacji to ekipa z Marsylii była bliżej wygranej, prowadząc 1:0.

Od początku drugiej połowy drużyna z Bretanii była mocno zmotywowana i dążyła do zdobycia wyrównującej bramki przy użyciu stałych fragmentów gry. Pierwszą niezłą sytuację po zmianie stron miał Youcef Belaili, jednak jego próba była niecelna. Zespół prowadzony przez Michela Der Zakariana nie zamierzał zwalniać tempa. W 54. minucie Franck Honorat stanął przed szansą, ale dobrą interwencję zanotował Ruben Blanco. Zdeterminowani gospodarze dopięli swego w 61. minucie dzięki strzałowi Pierre'a Lees-Melou. 29-latek świetnie uderzył z dystansu, wyrównując stan rywalizacji.

Zdobyty gol podziałał motywująco na bretońską drużynę. W 68. minucie akcję miejscowych zakończył strzał głową Jeremy'ego Le Douaron, natomiast ta próba była niecelna. Chwilę później napastnik stanął przed kolejną szansą, lecz po raz drugi się pomylił. W 80. minucie Irvin Cardona sprawdził czujność Rubena Blanco, ale hiszpański golkiper OM zanotował pewną interwencję w tej sytuacji. W końcówce gra była bardzo otwarta, lecz żadna z drużyn nie potrafiła wyprowadzić decydującego ciosu, a spotkanie zakończyło się rezultatem 1:1 i podziałem punktów.

W następnej kolejce Ligue 1 Stade Brest 29 zagra na wyjeździe z Angers SCO (21 sierpnia, 15:00). Natomiast Olympique Marsylia podejmie FC Nantes (20 sierpnia, 21:00).

Stade Brest 29 - Olympique Marsylia 1:1 (0:1)

Bramki: 61' Lees-Melou - 38' Tavares

Stade Brestois 29: Bizot - Duverne, Dari, Chardonnet, Brassier - Belkebla, Lees-Melou, Magnetti (77' Mbock) - Honorat (86' Dembele), Le Douaron (77' Cardona), Pereira Lage (46' Belaili).

Olympique Marsylia: Blanco - Mbemba, Balerdi, Gigot - Clauss, Guendouzi, Rongier (69' Veretout), Tavares (82' Kolasinac) - Under (46' Sanchez), Milik (69' Payet), Gerson (69' Bakambu).

Żółte kartki: Belaili - Milik, Gerson, Guendouzi, Rongier

Sędzia: Jeremy Stintat