PreZero Grand Prix: LUK Lublin najlepszy na plaży
PI0TR SUMARA

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 14.08.2022, 23:20

Trzecia edycja PreZero Grand Prix Polskiej Siatkówki przeszła do historii. Zespoły z PlusLigi po raz kolejny zamieniły halę na piasek, dostarczając kibicom wielu emocji. W tegorocznym turnieju w Krakowie triumfowała drużyna LUK-u Lubin, pokonując w finale PSG Stal Nysę. Podium uzupełnili siatkarze Cuprum Lubin.

W dniach 11-14 sierpnia siatkarscy kibice dostali przedsmak emocji, które czekają nas w kolejnym sezonie plusligowych zmagań. 16 zespołów siatkarskiej ekstraklasy rywalizowało w trzeciej już edycji PreZero Grand Prix PLS. Tytułu sprzed roku bronił Indykpol AZS Olsztyn.

Turniej podobnie jak w poprzedniej edycji został rozegrany w systemie brazylijskim, co oznacza eliminację po drugiej porażce. Po trzech dniach interesującej rywalizacji poznaliśmy pierwszych półfinalistów Letniej Ligi - LUK Lublin i PSG Stal Nysa. W niedzielę do tego grona dołączyły zespoły Projektu Warszawa i Cuprum Lubin. W pierwszym spotkaniu 1/2 finału lublinianie podejmowali ekipę Stołecznych i to podopieczni Dariusza Daszkiewicza okazali się lepsi w tym pojedynku po trzysetowym boju. Wyrównanej walki nie zabrakło również w drugim półfinale, gdzie nysianie pokonali zespół z Lubina 2:0.

Bezpośrednia walka o medale także przyniosła wiele emocji. W meczu o brązowy krążek zespoły Projektu i Cuprum zafundowały kibicom trzysetowe widowisko. O tym, kto stanie na najniższym stopniu podium zadecydował tie-break, w którym lepsi byli zawodnicy z Lubina. Znacznie szybciej rozstrzygnęły się losy finału. Siatkarze Stali Nysa tylko w pierwszym secie byli w stanie dotrzymywać kroku podopiecznym Dariusza Daszkiewicza. LUK Lublin grał pewnie i wyraźnie pokonał zespół Stali Nysa 2:0, tym samym zwyciężając cały turniej PreZero Grand Prix. Najbardziej wartościowym zawodnikiem rozgrywek został wybrany Wojciech Włodarczyk.

Wyniku turnieju PreZero Grand Prix PLS 2022:

Czwartek, 11 sierpnia:
Cuprum Lubin - Projekt Warszawa 1:2 (25:23, 22:25, 8:15)
Trefl Royal Seafood Gdańsk - LUK Lublin 0:2 (15:25, 19:25)
Ślepsk Malow Suwałki - PGE Skra Bełchatów 2:1 (25:20, 23:25, 15:10)
GKS Katowice - Cerrad Enea Czarni Radom 2:0 (25:17, 25:22)
Indykpol AZS Olsztyn - Aluron CMC Warta Zawiercie 0:2 (18:25, 19:25)
BBTS Bielsko-Biała - Asseco Resovia Rzeszów 2:0 (25:23, 25:23)
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle - Barkom Każany Lwów 2:0 (25:21, 25:22)
Jastrzębski Węgiel - Stal Nysa 0:2 (22:25, 21:25)

Piątek, 12 sierpnia:
Cuprum Lubin - Trefl Royal Seafood Gdańsk 2:0 (25:17, 25:17)
PGE Skra Bełchatów - Cerrad Enea Czarni Radom 2:0 (30:28, 25:22)
Indykpol AZS Olsztyn - Asseco Resovia Rzeszów 2:0 (25:22, 25:18)
Barkom Każany Lwów - Jastrzębski Węgiel 0:2 (23:35, 16:25)
Projekt Warszawa - LUK Lublin 0:2 (22:25, 18:25)
Ślepsk Malow Suwałki - GKS Katowice 2:0 (25:21, 25:16)
Aluron CMC Warta - BBTS Bielsko-Biała 2:0 (30:28, 25:13)
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle - Stal Nysa 0:2 (20:25, 14:25)

Sobota, 13 sierpnia:
Jastrzębski Węgiel - Projekt Warszawa 0:2 (20:25, 22:25)
Indykpol AZS Olsztyn - GKS Katowice 0:2 (21:25, 19:25)
PGE Skra Bełchatów - BBTS Bielsko-Biała 2:0 (25:21, 25:17)
Cuprum Lubin - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle 2:1 (23:25, 25:20, 15:10)
LUK Lublin - Ślepsk Malow Suwałki 2:0 (25:17, 25:23)
Aluron CMC Warta - Stal Nysa 0:2 (21:25, 17:25)
Projekt Warszawa - GKS Katowice 2:1 (25:14, 19:25, 15:4)
PGE Skra Bełchatów - Cuprum Lubin 1:2 (21:25, 25:22, 11:15)

Niedziela, 14 sierpnia:
Projekt Warszawa - Aluron CMC Warta 2:1 (25:13, 19:25, 15:13)
Ślepsk Malow Suwałki - Cuprum Lubin 1:2 (25:22, 22:25, 11:15)
Półfinał: LUK Lublin - Projekt Warszawa 2:1 (17:25, 34:32, 15:12)
Półfinał: Stal Nysa - Cuprum Lubin 2:0 (29:27, 25:22)
Mecz o 3. miejsce: Projekt Warszawa - Cuprum Lubin 1:2 (21:25, 26:24, 12:15)
Finał: LUK Lublin - Stal Nysa 2:0 (25:19, 25:11)

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.