ATP Montreal: Pablo Carreno Busta lepszy od Huberta Hurkacza w finale turnieju

• Dodał: Julia Wisińska
  • Data publikacji: 14.08.2022, 23:52

Po wyrównanej walce Hubert Hurkacz przegrywa z Pablo Carreno Bustą 6:3, 3:6, 3:6 w finale turnieju ATP 1000 w Montrealu. To już siódmy tytuł hiszpańskiego tenisisty.

W dzisiejszym finale to Hubert Hurkacz mógł wydawać się faworytem, w rankingu znajduję bowiem się aż 13 pozycji nad przeciwnikiem. Mimo to Pablo Carreno Busta był bardzo niebezpiecznym rywalem, tylko w tym turnieju wyeliminował takie nazwiska jak Berrettini czy Sinner. W bezpośrednich starciach przed tym finałem to Hiszpan mógł się pochwalić lepszym bilansem, Polak jednak bardzo chciał wyrównać rachunki.

Pierwsza partia rozpoczęła się bardzo wyrównaną grą obu zawodników. Do przełamania na korzyść Hurkacza doszło dopiero w secie numer sześć, gdy Polak pochwalił się kilkoma efektownymi akcjami. Gra tenisisty z Wrocławia nabierała tempa. Hiszpan nie był w stanie odrobić strat już do końca seta, między innymi z powodu niezwykle skutecznych serwisów polskiego tenisisty. Set zakończył się wynikiem 6:3 na korzyść Huberta Hurkacza, dzięki czemu po nieco ponad 30 minutach spotkania, to Polak był bliżej triumfu w turnieju.

Druga odsłona meczu od początku nie układała się po myśli Hurkacza. Hiszpan przełamał go już przy pierwszej okazji, wychodząc na prowadzenie 2:0. Polski tenisista coraz częściej popełniał błędy, które napędzały grę rywala. Carreno Busta utrzymywał prowadzenie aż do końca seta, ostatecznie wygrywając 6:3. O tym, kto zwycięży w kanadyjskim turnieju, miał zadecydować trzeci set.

W decydującej partii trwała dobra passa Hiszpana, który przełamał Hurkacza już w trzecim gemie. Polak nie potrafił odpowiedzieć na rewelacyjną postawę Carreno Busty. Hiszpański tenisista popełniał bardzo mało błędów i znakomicie grał w obronie, co tylko utrudniało Hurkaczowi odrobienie strat. Hiszpan zakończył mecz przy serwisie Polaka, zwyciężając 6:3.

Hubert Hurkacz (POL) [8] – Pablo Carreno Busta (ESP)  6:3, 3:6, 3:6