La Liga: wygrana Realu Madryt na start rozgrywek
Steindy (talk)/Wikimedia Commons

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 15.08.2022, 00:01

Real Madryt pokonał 2:1 UD Almerię w meczu 1. kolejki La Ligi. "Królewscy" odrobili straty poniesione w pierwszej połowie i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Mecz zaczął się dla beniaminka najlepiej jak mógł. Inigo Eguaras w tempo zagrał do wychodzącego Largiego Ramazani, który z zimną krwią pokonał bramkarza. Linię spalonego złamał, debiutujący w barwach Realu w meczu ligowym, Antonio Rudiger. Goście starali się od razu odpowiedzieć. Pomylili się jednak zarówno Eduardo Camavinga, jak i Karim Benzema. Do końca pierwszej połowy zdecydowanie dominowali goście. Pod bramką Fernando Martineza panowało oblężenie. Gracze Almerii imponowali poświęceniem, często przyjmując na siebie strzały rywali. Po czterdziestu pięciu minutach utrzymywał się zaskakujący wynik 1:0.

Na początku drugiej odsłony gospodarze odgryźli się dwoma celnymi uderzeniami. Carlo Ancelotti zaczął rotować składem, stawiając na doświadczenie. Na placu gry pojawili się Luka Modrić i Eden Hazard. W 61. minucie po zamieszaniu w polu karnym piłka poleciała pod nogi Lucasa Vazqueza, który doprowadził do wyrównania. W 75. minucie Real wywalczył rzut wolny. Na boisku pojawił się David Alaba. Austriak ustawił piłkę i precyzyjnie uderzył, wprowadzając "Królewskich" na prowadzenie. Almeria potrafiła zagrozić bramce Thibo Courtoisa, za sprawą Curro. Hiszpan w dobrej pozycji trafił prosto w bramkarza. Skromne prowadzenie gości utrzymało się do końcowego gwizdka.

Almeria - Real Madryt: 1:2(1:0)

Bramki: 7' Ramazani - 61' Lucas, 75' Alaba

Almeria: Martinez - Chumi, Kaiky (81' Puigmal), Ely, Babić, Akieme - Costa, Eguaras (81' Portillo), Robertone (57' Curro) - Ramazani (71' Lazo), Sadiq (71' Sousa)

Real: Courtois - Lucas, Nacho, Rudiger, Mendy (74' Alaba) - Tchouameni (58' Hazard), Camavinga (46' Modrić), Kroos (83' Ceballos) - Valverde, Benzema, Vinicius (83' Casemiro)

Żółte kartki: 40' Sadiq, 67' Curro, 86' Puigmal- 40' Camavinga

Sędzia: Juan Martinez Munuera