Polacy obronili tytuł mistrzów świata!

• Data publikacji: 30.09.2018, 23:00

Polska wygrała 3:0 z Brazylią w wielkim finale Mistrzostw Świata rozgrywanych we Włoszech i Bułgarii!

Najważniejszy mecz tego sezonu był bardzo wyrównany. Dopiero od stanu 13:11 Polska wywalczyła przewagę. Oba zespoły świetnie się spisywały na zagrywce i ataku, broniły sporo piłek, przez co oglądaliśmy sporo kontr. Przy stanie 21:17 w pole serwisowe wszedł Fonteles, który postraszył nas w tym elemencie i odrobił trzy cenne punkty. Podobnie zachował się Isac, który doprowadził do wyrównania i zaczęła się gra akcja za akcję. W końcówce seta Polacy zablokowali Wallace'a i mogli cieszyć się z wygranej w pierwszym secie 28:26!

Druga partia zaczęła się dla nas znakomicie - od prowadzenia 8:4. Przez cały czas nasi reprezentanci utrzymywali przewagę nad Brazylijczykami, co przydało nam się przy ich zagrywkach. Końcówka należała już wyłącznie do Polaków, którzy zwyciężyli 25:20!

Trzecia odsłona przebiegała całkowicie pod dyktando naszej drużyny - prowadzili nawet 15:8! Brazylijczycy mieli problem z przebiciem się przez nasz blok i sami popełniali sporo błędów własnych. Świetnie spisywali się Kurek, Kubiak i Szalpuk, którzy nie mieli problemu ze skończeniem swoich ataków. W końcówce Brazylijczycy zerwali się do pogoni, jednak nie dali rady i po raz pierwszy w swojej historii obroniliśmy tytuł mistrzów świata!

Polska - Brazylia 3:0 (28:26, 25:20, 25:23)