Monachium 2022 - dzień 6. [Zapis LIVE]

  • Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 15.08.2022, 22:50

Poniedziałek dla polskich sportowców startujących w Monachium był bardzo udany. Worek medali dał wiele radości sportowcom i kibicom. Liczymy, że i dziś, we wtorek 16 sierpnia będzie podobnie. Naszych reprezentantów zobaczymy na kolarskim torze, lekkoatletycznym stadionie, przy pingpongowych stołach i na piaszczystym boisku. Zapraszamy do wspólnego kibicowania! Naprawdę warto!

 

PROGRAM DNIA

STARTY POLAKÓW

Relacja na żywo

A więc na dziś to tyle. Dziękujemy wam i zapraszamy na jutro. Przed nami w dniu jutrzejszym kolejne zmagania na stadionie lekkoatletycznym, ale także dalsza rywalizacja w siatkówce plażowej.

Lekkoatletyka- Faworytka Dina Asher-Smith doznała kontuzji w czasie biegu. Ewie Swobodzie sporo zabrakło do medalu

Lekkoatletyka- Srebrny medal dla Szwajcarki Mujingi KAMBUNDJI, która uzyskała rezultat 11,00, a brąz dla Brytyjki Daryll NEITA (11,00s)

Lekkoatletyka- Ewa Swoboda zajmuje 4miejsce i uzyskuje czas 11,18s. .Finał 100 metrów kobiet wygrywa Niemka Gina LÜCKENKEMPER przebiegając ten dystans w czasie 10,99

Lekkoatletyka- Za chwilę bieg finałowy na 100 metrów z udziałem Ewy Swobody

Lekkoatletyka- Mistrzem Europy w biegu na 100 metrów został Lamont Marcell JACOBS , który przebiegł ten dystans w czasie 9,95 s. Srebrny medal zdobył Zharnel HUGHES , który uzyskał czas 9,99s. Brązowy medal powędruje do reprezentanta Wielkiej Brytanii Jeremahia Azu , który pokonał 100 metrów w czasie 10, 13s

Lekkoatletyka- Przed nami jeszcze tylko finały na 100 metrów panów i pań. W tym ostatnim finale zobaczymy Ewę Swobodę.

Lekkoatletyka- Ostatnia kolejka nie przynosiła zmiany rezultatów w rzucie dyskiem kobiet. Sandra Perkovic zdobyła swój szósty tytuł mistrzyni Europu uzyskując w najlepszej próbie rezultat 67,95m. Drugie miejsce zajęła Niemka Kristin Pudenz, która rzut dyskiem posłała na odległość 67,87m. Trzecią zawodniczką europejskiego czempionatu została Niemka Claudia Vita, która uzyskała wynik 65,20m.

Siatkówka plażowa - Ostatni siatkarski akcent tego dnia dla Estończyków. Duet Nõlvak/Tiisaar bez problemów pokonał parę Nurminen/Siren z Finlandii po dwóch setach (21:19, 21:15).

Lekkoatletyka- Kristin Pudenz także poprawia się w piątej kolejce. Rzuca ona na odległość 67,87 metrów, co jest jej nowy rekordem życiowym i traci tylko osiem centymetrów do prowadzącej Chorwatki Perkovic

Lekkoatletyka- Sandra Perkovic w piątej kolejce rzuca 67,95m i obejmuje zdecydowane prowadzenie

Lekkoatletyka- Van Klinken poprawia swój rezultat w rzucie dyskiem i uzyskuje 64,43m, ale nadal jest czwarta.

Lekkoatletyka- Skok w dal wygrywa Grek TENTOGLOU, którzy skoczył aż 8,52m. Ten rezultat jest rekordem mistrzostw Europy. Drugi jest Brytyjczyk FINCHAM-DUKES, który uzyskał 8,06, a trzeci rezultat miał Szwed Montler skacząc także 8,06, ale miał on drugą słabszą próbę od srebrnego medalisty.

Lekkoatletyka- Dziesięciobój wygrywa Niklas Kaul, który zdobył 8545 pkt. to jego nowy rekord życiowy. Drugie miejsce zajął Simon Ehammer zdobywając 8468 punktów, a trzeci był Janek Oiglane, który uzbierał przez dwa dni rywalizacji 8346 punktów

Lekkoatletyka- Kończy się finał skoku w dal. W ostatniej kolejce Szwed Montler uzyskuje 8,06m i dzięki lepszemu drugiemu rezultatowi wyprzedza on Francuza Pommerego spychając go na czwarte miejsce

Lekkoatletyka- Simon Ehammer w samym biegu na 1500 metrów stracił do Niemca prawie 250 punktów

Lekkoatletyka- Bieg wygrywa Niklas Kaul w czasie 4:10:04 bijąc swój rekord życiowy w tej konkurencji. Mistrzem Europy w dziesięcioboju został Niklas Kaul Wicemistrzem Starego Kontynentu jest Simon Ehammer., a brązowy medal tej imprezy zdobył Janek Oiglane.

Tenis stołowy – To już koniec występów Polaków na dziś. Zapraszamy na relację z jutrzejszych występów biało-czerwonych. Już o 9:30 Natalia Partyka i Natalia Bajor rozegrają mecz w 1/8 finału debla.

Tenis stołowy – Świetny tie-break w wykonaniu Kulczyckiego! Wygrał 11:5 i w dobrym stylu wywalczył sobie miejsce w turnieju głównym.

Lekkoatletyka- Czas na finałową konkurencję dziesięcioboju, czyli bieg na 1500 metrów

Lekkoatletyka- Niemka Kristin Pudenz rzuca dyskiem w trzeciej próbie na odległość 66,93 i wychodzi na prowadzenie w tej rywalizacji.

Lekkoatletyka- TENTOGLOU skacze w czwartej kolejce na odległość 8,52m i jest to nowy rekord Mistrzostw Europy.

Tenis stołowy – Niestety Kulczycki przegrał czwartego seta do pięciu. Czekamy na tie-breaka.

Lekkoatletyka- Sandra Perkovic w drugiej próbie rzuca dyskiem na odległość 65,77m i obejmuje prowadzenie w konkursie.

Lekkoatletyka- Na prowadzenie w rzucie dyskiem kobiet wychodzi Niemka Kristin Pudenz, która rzuciła nim na odległość 65,05

Lekkoatletyka- Złoto na 5000 metrów dla Jacoba INGEBRIGTSENA, który uzyskał czas 13:21:13. Srebro dla Hiszpana Katira , a brąz dla Włocha Crippa.

Tenis stołowy – Kulczycki bliski awansu do turnieju głównego. Po zwycięstwie w trzecim secie 11:4 prowadzi w meczu z Haugiem 2:1.

Lekkoatletyka- Na dwa okrążenia przed mm0etą na 5000m w czołówce jeszcze około 10 biegaczy.

Lekkoatletyka- Francuz Jules Pommery uzyskuje w czwartej kolejce skoku w dal 8,06 i wskakuje na 3 miejsce.

Lekkoatletyka- Faworytka rzutu dyskiem Sandra Perkovic spala swoją pierwszą próbę.

Tenis stołowy – Borgar Haug wygrywa z Samuelem Kulczyckim w drugim secie do dziewięciu. Mamy 1:1.

Lekkoatletyka- Na razie pierwsze trzy kilometry biegacze na 5000 metrów pokonali bardzo wolno, dlatego biegną w bardzo zwartej grupie.

Lekkoatletyka- Po trzech kolejkach w skoku w dal Grek TENTOGLOU(8,35m) przed Brytyjczykiem FINCHAM-DUKES, który skoczył 8,06 m, a trzeci jest Szwed Montler (7,95m). Do wąskiego finału wystarczył rezultat 7,77m.

Lekkoatletyka- Rozpoczął się bieg na 5000 metrów mężczyzn. Głównym faworytem jest Norweg Jakob INGEBRIGTSEN

Tenis stołowy – Samuel Kulczycki prowadzi 1:0 po pierwszym secie wygranym do siedmiu.

Lekkoatletyka- Portugalka Liiliana CA w pierwszej kolejce rzutu dyskiem uzyskuje w swoje próbie rezultat 63,67m. Chwilę później wyprzedza ją Holenderka Jornide Van Klinken, która rzuca na odległość 64,03m.

Lekkoatletyka- Grek Miltiadis TENTOGLOU poprawia w trzeciej próbie swój rezultat i skacze na odległość 8,35m.

Siatkówka plażowa - Kolejne wyrównane starcie tego dnia - czeski duet Perusic/Schweiner kontra niemiecka para Sowa/Pfretzschner. Tutaj także wszystko rozstrzygnęło się w trzeciej partii, a w niej lepsi byli Czesi, ktorzy zapisali na swoje konto zwycięstwo w całym meczu 2:1 (26:24, 17:21, 15:9).

Lekkoatletyka- Zaczął się finał rzutu dyskiem kobiet. Niemka Pudenz uzyskuje w pierwszej kolejce 62,44m.

Lekkoatletyka- W skoku w dal prowadzenie obejmuje Grek Miltiadis TENTOGLOU skacząc na odległość 8,23m.

Lekkoatletyka- Do finału 100 metrów kobiet zakwalifikowały się także Brytyjka LANSIQUOT (11,23s) i Włoszka Dosso (11,28s)

Lekkoatletyka Ewa Swoboda w trzecim półfinale zajmuje 2 miejsce z czasem 11,22s . Ten wynik daje jej awans do finału. Z tego biegu do finału awansują także zwyciężczyni Mujinga KAMBUNDJI, która przebiegła ten dystans w czasie 11,05s.

Tenis stołowy – Niestety Anna Węgrzyn nie zagra w turnieju głównym. W czwartym secie przegrała z Özge Yilmaz do ośmiu. Trzymamy kciuki za Samuela Kuczyckiego który parę minut po 21:00 zagra z Norwegiem Borgarem Haugiem.

Lekkoatletyka- Rozpoczął się finał skoku w dal mężczyzn. Po pierwszej kolejce prowadzi Brytyjczyk FINCHAM-DUKES, który skoczył 8,06 m przed Szwedem Montlerem (7,95m)

Tenis stołowy – Kłopoty Anny Węgrzyn, która po trzech partiach przegrywa z Turczynką Özge Yilmaz 1:2. Awans do turnieju głównego oddala się od Polki.

Lekkoatletyka- W drugim biegu na 100m triumfowała ASHER-SMITH Dina, która uzyskała czas 11,15s . Drugie miejsce zajęła Maria Perez (11.35s), która także awansowała do finału. Zdyskwalifikowana została Francuzka Leconte. W trzecim półfinale zobaczymy Ewę Swobodę.-

Tenis stołowy – Yilmaz wygrała z Węrzyn do ośmiu w drugim secie. Jest 1:1.

Lekkoatletyka Monika Stefanowicz uzyskuje rezultat 11,43s , który daje jej miejsce . Ten wynik nie daje przepustki do finału. Zwycięża bieg Brytyjka Neita ( 10,95s), a drugie miejsce zajmuje Niemka LÜCKENKEMPER , która przebiegła ten dystans w czasie 11,11 s. Zdyskwalifikowana za falstart została Serbka TIRNANIĆ -

Tenis stołowy – Węgrzyn w pierwszym secie wygrała do trzech.

Lekkoatletyka- Czas na półfinały 100 metrów kobiet. W pierwszym biegu Monika Stefanowicz

Tenis stołowy – Rozpoczyna się mecz Anny Węgrzyn z Turczynką Özge Yilmaz w ramach drugiej rundy repasaży. Polka gra o wejście do turnieju głównego.

Lekkoatletyka- Z najlepszymi czasami do finału awansują Słowak Volko (10,13s.) i Francuz Fall (10,16s)

Lekkoatletyka W trzecim biegu Przemysław Słowikowski uzyskuje czas 10,24s i zajmuje miejsce piąte. Ten rezultat nie daje mu przepustki do finału. Bieg wygrywa mistrz olimpijski Jacobs w czasie 10,00s. Z tego biegu także do finału awansuje Irlandczyk Olatunde (10,20s) -

Lekkoatletyka- Polak uzyskuje czas 10,23 i zajmuje miejsce 6 miejsce . Ten rezultat nie daje mu szans na awans do finału. Ten bieg wygrywa Brytyjczyk Reece PRESCOD w czasie 10,10 , a drugie miejsce zajmuje Włoch ALI Chituru (10,12s) . Turk Jak Ali RHARVEY został zdyskwalifikowany.

Lekkoatletyka- Wśród zawodników czekających na awans z czasem są Francuz Vicaut (10,18s) i Niemiec ANSAH-PEPRAH(10,19s). Za chwilę w drugim biegu zobaczymy Dominka Kopcia

Siatkówka plażowa - Pachniało trzecim setem, ale Francuzi Krou i Aye zdołali wyciągnąć końcówkę. Trójkolorowi wygrali więc z Austriakami 2:0 (21:19, 21:18)

Lekkoatletyka- Z pierwszego półfinału do finału awansowali Zharnel HUGHES , który uzyskał czas 10,03s i Jeremiah AZU, który przebiegł ten dystans w czasie 10,17s

Lekkoatletyka- Czas na półfinały 100m mężczyzn. W drugim i trzecim półfinale będziemy oglądali Polaków Dominika Kopcia i Przemysława Słowikowskiego.

Lekkoatletyka- Po 9 rozegranych konkurencjach w dziesięcioboju prowadzi Szwajcar Simon Ehammer, który ma na swoim koncie 7842 pkt. Drugi jest Estończyk Janek Oiglane (7683pkt), a na trzecie miejsce awansował Niemiec Niklas Kaul, który ma 7664pkt.

Lekkoatletyka- Na koniec rywalizacji w drugiej grupie Niemiec Niklas Kaul rzuca oszczepem na odległość 76,05m. To najlepszy rezultat uzyskany w tej konkurencji w ramach dziesięcioboju. Zdobywa on 982 punkty do klasyfikacji dziesięcioboju.

Tenis stołowy - Brawa także dla debla Miłosz Redzimski/Vladislav Ursu. Polsko-mołdawska para sprawiła niespodziankę i wygrała 3:1 z Dariusem Movileanu i Eduardem Ionescu. Rumuńscy zawodnicy zajmują miejsce w piątej dziesiątce światowego rankingu

Lekkoatletyka- Estończyk Janek Oiglane również poprawia się i rzuca na odległość 70,94m

Lekkoatletyka- Szwed Marcus Nilsson w trzeciej próbie rzuca na odległość 66,99. Ten rezultat jest także jego nowym rekordem życiowym.

Tenis stołowy – Dyjas i Nuytinck z awansem do 1/8 finału. W czwartym secie wygrali 11:7.

Siatkówka plażowa - Zdecydowanie nie jest to dzień Włochów. Duet Lupo/Ranghieri nie miał dzisiaj żadnych argumentów, a Krattiger i Breer wykorzystali to bez zawahania, wygrywając sety kolejno 21:13 i 21:16.

Lekkoatletyka- Szwed Samuelsson rzuca oszczepem na odległość 63,53m, co jest jego najlepszym rezultatem w tym roku.

Lekkoatletyka- Na razie poniżej oczekiwań rezultaty w rzucie oszczepem osiąga Kai Kazmirek, który uzyskał tylko 60,08m, a jego rekord życiowy w rzucie oszczepem jest powyżej 64m

Tenis stołowy – Porażka Dyjasa i Nuytincka w trzecim secie 9:11. Chorwaci się rozkręcają, ale wicemistrzowie Europy wciąż prowadzą 2:1.

Siatkówka plażowa - Holenderski duet Brouwer/Meeuwsen z pewnym zwycięstwem nad Niemcami - 21:14 i 21:13. Widać, że brązowy medalista z Rio de Janeiro nadal trzyma formę.

Lekkoatletyka- Reprezentant Niemiec Kaul oddaje rzut na odległość 70,98m. Także zyskuje mnóstwo punktów i zbliża się do podium.

Lekkoatletyka- Estończyk Oiglane, który był czwarty w klasyfikacji generalnej rzuca oszczepem na odległość 67,17m i włącza się do walki o medale

Lekkoatletyka- Rozpoczęła się rywalizacja w drugiej grupie rzutu oszczepem w ramach dziesięcioboju. Trzeci zawodnik po 8 konkurencjach Estończyk Uibo w pierwszej swojej próbie uzyskuje wynik 62,74m.

Lekkoatletyka- W finale znaleźli się wszyscy faworyci oprócz reprezentanta Turcji Sensesa, który w tym roku skoczył już 2,31m.

Tenis stołowy – Chorwaci w drugim secie postawili zdecydowanie trudniejsze warunki Dyjasowi i Nuytinckowi. Polsko belgijski debel wygrał na przewagi 12:10, a w całym meczu prowadzi 2:0.

Lekkoatletyka- Koniec kwalifikacji w skoku wzwyż. Do awansu wystarczyło pokonać poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2,21m.

Kolarstwo torowe - Roger Kluge i Theo Reinhardt pewnie zostali mistrzami Europy w madisonie z wynikiem 101 punktów. Francuzi (91 pkt.) na drugim miejscu, a Belgowie (58 pkt.) na trzecim. Polacy (Pszczolarski/Rudyk) na 9. lokacie z wynikiem -40 pkt. To była ostatnia konkurencja na torze kolarskim. Nasze panie zdobyły na nim cztery medale, w tym dzisiaj Urszula Łoś srebro w keirinie. Dziękujemy wszystkim naszym kolarzom torowym.

Tenis stołowy – Dyjas i Nuytinck wygrali pierwszego seta gładko do trzech. Wyeliminowanie Chorwatów powinno przyjść im z łatwością.

Siatkówka plażowa - Bardzo pewnie wygrany pierwszy set przez Brouwera i Meeuwsena z Holandii. Niemiecki duet Huster/Pfretzschner zdołali ugrać tylko 14 punktów. Tymczasem Lupo/Ranghieri nie do końca spełniają oczekiwania.

Kolarstwo torowe - Na 20 okrążeń przed metą Niemcy powiększają przewagę do 17 punktów. Polacy ze stratą kolejnej rundy.

Kolarstwo torowe - Niestety, Polacy stracili okrążenie.

Kolarstwo torowe - Po 4/5 wyścigu Niemcy mają 15 punktów przewagi nad Francją. Na trzecim miejscu jest Belgia. Polacy wciąż na końcu stawki bez punktów.

Tenis stołowy – Za parę minut wicemistrzowie Europy Jakub Dyjas i Cedric Nuytinck rozpoczną mecz 1/16 finału przeciwko Filipowi Zeljko i Franowi Tomislavowi Kojiciowi z Chorwacji.

Siatkówka plażowa - KONIEC MECZU! Piotr Kantor i Maciej Rudol wygrywają z parą Samoilovs / Smedins pierwszy mecz w ramach grupy B Mistrzostw Europy w Monachium. Po przegranym pierwszym secie, obronionej piłce meczowej w drugim nasi reprezentanci wygrywają 21:23, 25:23, 15:12.

Kolarstwo torowe - Dopiero w tej fazie wyścigu mamy pierwsze nadrobione okrążenia. I to aż w przypadku pięciu duetów - Niemców, Francuzów, Belgów, Hiszpanów i Portugalczyków - które są na czele klasyfikacji madisona.

Tenis stołowy – Kubik i Kulczycki pokonują rywali z Węgier 3:1 i tym samym awansują do 1/8 finału. W ostatnim secie wygrali do pięciu.

Kolarstwo torowe - Brytyjczycy po kraksie wycofali się z wyścigu. W stawce pozostało tylko dziewięć duetów. Polacy na ostatnim miejscu.

Siatkówka plażowa - Znakomita reakcja Polaków! To oni teraz punktują seryjnie i odskakują na 12:9. Wygrana jest o krok.

Siatkówka plażowa - Odrabiają straty Łotysze. Już tylko 9:8...

Tenis stołowy – Kubik i Kulczycki mieli trudny czas w połowie seta, ale odkuli się w drugiej części partii, wygrywając 11:5. Biało-czerwoni prowadzą 2:1.

Kolarstwo torowe - Trochę ponad połowa wyścigu za kolarzami. Niemcy prowadzą z wynikiem 40 punktów. Francuzi tracą 11 oczek. Pszczolarski i Rudyk nadal bez zdobyczy punktowej.

Lekkoatletyka- Zawodnicy z grupy B, którzy mają rzucać oszczepem w ramach dziesięcioboju rozpoczną swoją rywalizację o 19:30.

Siatkówka plażowa - Pojedynek sąsiadów jednak dla Austrii. Seidl i Waller bardzo zawzięcie walczyli o to zwycięstwo. Dopiero w tie-breaku na przewagi udało im się pokonać Szwajcarów 16:14.

Siatkówka plażowa - Jest już bardzo blisko. Kantor z Rudolem prowadzą z Samoilovsem i Smedinsem 9:5 i są o krok od wygrania meczu.

Siatkówka plażowa - Polacy podwyższają prowadzenie. W połowie tie-breaka jest już 7:4. Znakomita postawa Biało-Czerwonych. Oby już tak do końca spotkania.

Lekkoatletyka- Na koniec grupy A rzutu oszczepem w ramach dziesięcioboju Norweg Martin Roe poprawia swój najlepszy wynik w sezonie i uzyskuje 63,26m.

Lekkoatletyka- Lider dziesięcioboju Simon Ehammer kończy rzut oszczepem z wynikiem 53,46m. To spora strata punktowa tego zawodnika, ponieważ uzyskuje on tylko 640 punktów.

Kolarstwo torowe - Upadek Francuza, a duet Trójkolorowych walczy o medal. Kolarz francuski szybko wrócił do rywalizacji. Przypominamy, że w przypadku problemów jednego z zawodników, drugi musi sam w tym czasie pracować za dwóch.

Tenis stołowy – Rywale pokonali Kubika i Kulczyckiego do siedmiu w drugim secie. Mamy 1:1.

Siatkówka plażowa - Świetny początek Kantora i Rudola! Nasi siatkarze prowadzą 3:1. Łotysze mogą być nieco podłamani końcówką drugiej odsłony.

Lekkoatletyka- Niemiec Abele w trzeciej próbie ustanawia swój nowy rekord sezonu w rzucie oszczepem- 60,98m.

Siatkówka plażowa - I TAK JEST! WYGRYWAJĄ POLACY KOŃCÓWKĘ! 25:23 i będziemy mieli tie-breaka. Brawo dla Piotra i Macieja za walkę do końca.

Siatkówka plażowa - Anders Mol i Christian Sørum pokonali Izraelski duet Elazar/Ohana w dwóch szybkich setach - 21:19, 21:17. Zawodnicy z Półwyspu Skandynawskiego byli faworytami tego spotkania i udowodnili, że nie bez powodu.

Siatkówka plażowa - Ale gramy dalej! 23:23 na tablicy wyników. Mogą Kantor z Rudolem odwrócić losy tego długiego seta.

Tenis stołowy – Kubik i Kulczycki wygrali pierwszego seta do siedmiu.

Kolarstwo torowe - Niemcy - Roger Kluge i Theo Reinhardt prowadzą z dorobkiem 25 punktów. Polacy na siedmiu finiszach nie zdobyli punktów.

Siatkówka plażowa - Niestety, teraz to Łotysze znowu o punkt z przodu. Będziemy mieli piłkę meczową.

Siatkówka plażowa - To będzie długi set. Na tablicy wyników na razie wynik 21:21.

Tenis stołowy – Niedawno rozpoczął się mecz Macieja Kubika i Samuela Kulczyckiego przeciwko węgierskiemu deblowi Nandor Ecseki/Adam Szudi w 1/16 finału.

Lekkoatletyka- Czech Adam Helcelet uzyskuje w oszczepie najlepszy swój wynik w sezonie, który w tej chwili wynosi 63,44m

Siatkówka plażowa - Mogą mieć za chwilę Polacy piłkę setową. Na razie prowadzą oni z Łotyszami 19:18.

Siatkówka plażowa - Prowadzą Polacy 16:15. Przed nami sama końcówka seta. Oby szczęśliwa.

Lekkoatletyka- Rozpoczynają się także kwalifikacje w skoku wzwyż. Minimum kwalifikacyjne w tej konkurencji to 2,28m.

Kolarstwo torowe - Po trzech finiszach prowadzą Niemcy. Polacy na razie bez punktów.

Lekkoatletyka- Lider dziesięcioboju Simon Ehammer w pierwszej próbie uzyskuje 53,46m, co jest dość przeciętnym rezultatem.

Siatkówka plażowa - Niestety, znowu udany pościg wykonują Łotysze. Jest 14:14 i set zaczyna się od nowa.

Siatkówka plażowa - Trzymają Polacy przewagę. Zdobywają punkt na 12:10 tuż po zmianie stron. Jest szansa na remis, ale trzeba trzymać koncentrację do końca seta.

Lekkoatletyka- Panowie rozpoczęli wykonywanie swoich prób w rzucie oszczepem w ramach dziesięcioboju. Na starcie tej konkurencji nie pojawi się Paweł Wiesiołek, który wycofał się z dalszej rywalizacji z powodu kontuzji.

Siatkówka plażowa - Teraz Biało-Czerwoni obejmują prowadzenie 9:7! Ważne, by jednak to trzymać w przeciwieństwie do pierwszej partii.

Siatkówka plażowa - swoje spotkania rozpoczęły także cztery inne pary. Norwedzy w pierwszej partii pokonali Izraelczyków 21:19, w pojedynku austriacko-szwajcarskim seta wywalczył duet Seidl/Waller - 21:18.

Siatkówka plażowa - Drugiego seta od prowadzenia 5:4 zaczynają Biało-Czerwoni, ale to dopiero początek tej partii.

Kolarstwo torowe - Urszula Łoś odebrała swój srebrny medal. Za kilka minut rozpocznie się ostatnia konkurencja torowa na mistrzostwach, czyli madison z udziałem Wojciecha Pszczolarskiego i Bartosza Rudyka. Panowie będą się ścigać na dystansie 250 okrążeń.

Siatkówka plażowa - Niestety zabrakło koncentracji w końcówce. Polacy ulegają Łotyszom w pierwszej partii 21:23.

Lekkoatletyka- Za kilka minut rozpocznie się popołudniowa sesja w lekkoatletyce. Z naszego punktu widzenia najważniejszy będzie start Ewy Swobody na 100 metrów, która ma spore szanse na zdobycie medalu.

Siatkówka plażowa - Końcówka seta rozegrana zostanie na przewagi. Jest 21:21. Trzymamy kciuki za Kantora i Rudola!

Siatkówka plażowa - Łotysze na minimalnym prowadzeniu 17:16. Set pierwszy zbliża się do końca. Oby końcówka była bardziej pomyślna dla Polaków.

Siatkówka plażowa - Teraz odpowiadają Polacy świetną serią punktów i mamy remis 14:14! Nie dają odskoczyć rywalom Kantor z Rudolem.

Kolarstwo torowe - Francuzi i Niemcy mocno jechali po zjechaniu derny. Niestety, Rafał Sarnecki został zamknięty i zajął 5. miejsce. Wygrał Sebastien Vigier przed Maximilianem Dornbachem i Melvinem Landerneau.

Siatkówka plażowa - Nie jest dobrze. Łotysze zdobywają trzy punkty z rzędu i obejmują prowadzenie 13:11.

Kolarstwo torowe - Ruszyli! Polak wylosował drugą pozycję za derną.

Siatkówka plażowa - Wynik nadal koło remisu. Biało-Czerwoni na prowadzeniu 11:10. Na razie bardzo zacięty mecz.

Siatkówka plażowa - Tylko przez chwilę prowadzili Polacy dwoma punktami. Już jest 8:8 i walka zaczyna się od nowa.

Kolarstwo torowe - Tomas Babek najlepszy w małym finale. A teraz finał A z udziałem Rafała Sarneckiego. Liczymy, że Polaka stać na sprawienie niespodzianki.

Siatkówka plażowa - Bardzo dobry początek Polaków. Nasi reprezentanci obejmują prowadzenie dwoma punktami - 6:4. Rywale nie mają łatwo.

Siatkówka plażowa - Obie pary grają na razie punkt za punkt. Polacy mają jednak przewagę, bo jako pierwsi w takiej serii przyjmują serwis rywali. 3:3.

Siatkówka plażowa - Od zdobytego punktu zaczynają obie pary, więc na tablicy wyników wynik 1:1.

Tenis stołowy – Natalia Bajor i Natalia Partyka po zwycięstwie 3:1 nad chorwackim deblem Arapović/Jeger meldują się w 1/8 finału. Siostry Węgrzyn niestety przegrały trzeciego seta z rzędu, a cały mecz 2:3.

Siatkówka plażowa - A już za chwilę początek turnieju siatkarzy plażowych dla pary Piotr Kantor i Maciej Rudol. Naszyci siatkarzy czeka jednak bardzo trudne zadanie. Rywalami groźni Łotysze - Aleksandrs Samoilovs i Janis Smedins. To rywale są faworytami tego spotkania.

Kolarstwo torowe - Srebro Urszuli Łoś to do tej pory najlepszy polski wynik na torze. Wcześniej Polki zdobyły trzy brązowe medale, w tym Łoś z koleżankami w sprincie. A po dekoracji madisona kobiet przyjdzie czas na finał keirinu z udziałem Rafała Sarneckiego.

Tenis stołowy – Niesione dopingiem kibiców gospodynie odrobiły dwa sety straty, w czwartej partii wygrywając z siostrami Węgrzyn do dwóch.

Siatkówka plażowa - Swój mecz zakończyli również Włosi - Adrian Carambula Raurich oraz Enrico Rossi, którzy pokonali swoich rodaków Davide Benziego oraz Carlo Bonifaziego 2:0 (21:14, 24:22).

Kolarstwo torowe - ALEŻ NIESAMOWITA JAZDA URSZULI ŁOŚ! POLKA JECHAŁA W CZOŁÓWCE I DOJECHAŁA NA DRUGIM MIEJSCU, JEDYNIE ZA LEĄ SOPHIE FRIEDRICH. POLKA MA SREBRO! BRAWO!

Tenis stołowy – Natalia Partyka i Natalia Bajor wygrały trzecią partię do czterech i prowadzą 2:1. Siostry Węgrzyn przegrały trzecią partię do czterech, jest 2:1 dla biało-czerwonych.

Tenis stołowy – Anna i Katarzyna Węgrzyn prowadzą w meczu 2:0, drugiego seta wygrały do ośmiu. Natalia Bajor i Natalia Partyka wyraźnie przegrały drugą partię, zdobywając tylko trzy punkty. Chorwatki wyrównały stan meczu na 1:1.

Siatkówka plażowa - Szwedzka para David Ahman/Jonatan Hellvig pokonała po wyrównanym pojedynku Norwegów - Hendrika Mola i Mathiasa Berntsena w stosunku 2:0 (21:18, 21:19).

Kolarstwo torowe - Drugie miejsce Marleny Karwackiej w małym finale keirinu. Tym samym Polka zostanie sklasyfikowana na 8. miejscu. A teraz walka o medale z udziałem Urszuli Łoś. Trzymamy kciuki!

Kolarstwo torowe - Za chwilę decydujące rozstrzygnięcia w keirinie kobiet. W małym finale Marlena Karwacka, a o medal powalczy Urszula Łoś.

Tenis stołowy – Siostry Węgrzyn wygrały pierwszego seta do ośmiu. Natalia Bajor i Natalia Partyka pozwoliły swoim rywalkom na ugranie w pierwszej partii tylko pięciu punktów.

Kolarstwo torowe - Świetna końcówka Dunek. Wygrana na ostatnim finiszu i ostatecznie trzecie miejsce. Walka o złoto toczyła się do ostatnich metrów. Włoszki - Silvia Zanardi i Rachele Barbieri były drugie na mecie i o punkt pokonały Francuzki. Siostry Pikulik na piątym miejscu ze stratą 9 punktów do podium. Brawo za dobry wynik!

Tenis stołowy – Dwa polskie deble rozpoczynają swoje spotkania w 1/16 finału. Anna i Katarzyna Węgrzyn mierzą się z Niną Mittelham i Sabine Winter. Z kolei Natalia Partyka i Natalia Bajor zagrają z Haną Arapović i Mateją Jeger z Chorwacji.

Kolarstwo torowe - Już tylko kilkanaście okrążeń do końca. Polki na czwartym miejscu ze stratą pięciu punktów do trzecich Włoszek. Jest jeszcze szansa na medal.

Kolarstwo torowe - Daria Pikulik najszybsza na premii. Pięć punktów dla Polski!

Kolarstwo torowe - Brytyjki nadrobiły okrążenie i zostały nowymi liderkami.

Siatkówka plażowa - Po zaciętym tie-breaku zakończył się również drugi mecz w grupie F, w którym zwyciężyli Nils Ehlers oraz Clemens Wickler. Niemcy pokonali 2:1 (18:21, 21:14, 20:18) rywali z Danii - Kristoffera Abell i Jacoba Steina Brinck.

Kolarstwo torowe - Po siedmiu finiszach na czele umacniają się Francuzki. Siostry Pikulik utrzymują trzecie miejsce, ale Dunki tracą do nich tylko punkt.

Kolarstwo torowe - Polki już po raz czwarty punktowały na lotnym finiszu. Nasze zawodniczki zdobyły już 10 punktów i są tylko za Francuzkami i Włoszkami.

Kolarstwo torowe - Wczoraj Daria Pikulik zdobyła brązowy medal w omnium. Dzisiaj razem z siostrą Wiktorią wystartowała do madisona, czyli wyścigu punktowego duetami. Dystans to aż 150 okrążeń.

Siatkówka plażowa - W grupie H hiszpański duet Pablo Herrera Allepuz oraz Adrian Gavira Collado pokonali austriacką parę Christoph Dressler/Alexander Huber 2:0. Taki rezultat oznacza, że to właśnie Hiszpanie będą rywalami polskiego duetu Bryl/Łosiak w jutrzejszym pojedynku.

Kolarstwo torowe - Będzie w finale Rafał Sarnecki. Polak świetnie rozegrał wyścig i finiszował na drugim miejscu za Marciem Jurczykiem. Sarnecki oraz Urszula Łoś powalczą o medal. Brawo!

Siatkówka plażowa - Zgodnie z przewidywaniami pewnie wygrywają biało-czerwoni drugą partię 21:15 i cały mecz 2:0. W kolejnym meczu Bartosz Łosiak i Michał Bryl w walce o bezpośredni awans do 1/8 finału zmierzą się z lepszym ze starcia Herrera/Collado - Huber/Dressler. Aktualnie w tym meczu wyraźnie prowadzą Hiszpanie i to oni najprawdopodobniej będą jutro rywalami Polaków.

Kolarstwo torowe - Marlena Karwacka wylosowała ostatnią pozycję jazdy za derną. Niestety, nie było większej szansy wyprzedzenia rywalek. Polka finiszowała na 5. miejscu i pojedzie tylko w finale B. Za chwilę o finał powalczy Rafał Sarnecki.

Siatkówka plażowa - Za kilka minut będziemy mogli cieszyć się z pierwszego zwycięstwa pary Łosiak/Bryl w tegorocznych Mistrzostwach Europy. Pod presją Polaków Niemcy popełniają sporo błędów, a do tego raz za razem punktowe bloki stawia Michał Bryl. To wszystko przekłada się na pięciopunktową przewagę biało-czerwonych - 15:10.

Kolarstwo torowe - Urszula Łoś na drugim miejscu w pierwszym półfinale! Polka finiszowała tylko za mistrzynią świata, Leą Sophie Friedrich i awansowała do finału! Za chwilę start Marleny Karwackiej i miejmy nadzieję, że powtórzy sukces koleżanki z kadry.

Siatkówka plażowa - Nie mają dzisiaj wiele do powiedzenia na piasku Niemcy w starciu z Łosiakiem i Brylem. Biało-czerwoni bardzo szybko odskoczyli rywalom na początku drugiej partii. Aktualnie nasi siatkarze prowadzą 7:3.

Kolarstwo torowe - Na początek zostaną rozegrane półfinały w keirinie. Z sześciu zawodniczek i zawodników do finału awansuje najlepsza trójka. Pozostali pojadą o siódme miejsce. Wśród pań zobaczymy Urszulę Łoś i Marlenę Karwacką, a u mężczyzn Rafała Sarneckiego.

Siatkówka plażowa - Wykorzystali już pierwszą piłkę setową biało-czerwoni i zamknęli pierwszego seta meczu z parą Winter/Henning wynikiem 21:14. Trzymamy kciuki za powtórkę w drugiej partii!

Siatkówka plażowa - Pewnie kroczą po zwycięstwo w pierwszym secie Łosiak z Brylem. Aktualnie biało-czerwoni prowadzą 18:13.

Kolarstwo torowe - To już ostatni dzień rywalizacji kolarzy torowych w Monachium. Dzisiaj zostaną rozdane medale w konkurencjach, których nazwy dla osób mniej orientujących się w tej dyscyplinie, mogą brzmieć tajemniczo. Rozegrane zostaną zmagania w keirinie i madisonie, oczywiście z udziałem Polaków.

Siatkówka plażowa - Nie jest póki co mecz Bartosza Łosiaka i Michała Bryla najbardziej porywającym widowiskiem, po obu stronach pojawia się sporo błędów. Co najważniejsze jednak stopniowo zaczyna się zarysowywać coraz wyraźniejsza przewaga biało-czerwonych, którzy prowadzą już 12:9.

Siatkówka plażowa - Opóźnił się nieco mecz pary Łosiak/Bryl, ale biało-czerwoni pojawili się już na piasku. Na starcie nasi siatkarze popełnili dwa błędy w ataku i przegrywali 1:3, jednak zwycięzcy turnieju z Hamburgu wydają się łapać już odpowiedni rytm i prowadzą 5:4.

Tenis stołowy - Anna Węgrzyn w II rundzie preeliminacji. W ostatniej partii pokonała Kirichenko 11;7

Tenis stołowy - Wraca do swojej gry Ania Węgrzyn. Trzecią partię wygrywa do 4

Siatkówka plażowa - Trzysetowe starcie stoczyli ze sobą Stefan Boermans/Matthew Immers z Holandii oraz Julian Horl/Alexander Horst z Austrii. Losy spotkania rozstrzygnęły się dopiero w tie-breaku, a tam swoją wyższość pokazali Austriacy wyraźnie wygrywając 15:8.

Tenis stołowy - Wyrównuje Finka na 1:1 po zaciętej grze na przewagi.

Siatkówka plażowa - Za nami kolejne rozstrzygnięcia w grupie C. Stevan Van De Velde oraz Mart Van Werkhoven z Holandii okazali się lepsi od swoich rodaków - Rubena Penninga i Leona Luini, wygrywając mecz 2:0 (21:14, 24:22).

Siatkówka plażowa - Już za około 10 minut swój pierwszy mecz na Mistrzostwach Europy rozpoczną Bartosz Łosiak i Michał Bryl. Biało-czerwoni będą zdecydowanymi faworytami starcia z niemiecką parą Winter/Henning. Dwa dni temu nasi siatkarze dostarczyli nam masy radości, wygrywając turniej najwyższej rangi Elite 16 w Hamburgu. Jeżeli utrzymają kapitalną dyspozycję z tamtych zawodów, z pewnością również w Monachium liczyć się będą w walce o najwyższe lokaty.

Tenis stołowy - Pierwszy set dla Polki. Węgrzyn wygrywa do 4.

Siatkówka plażowa - Zmagania grupy C rozpoczął pojedynek par Samuele Cottava/Paola Nicolai oraz Jakub Sepka/Tomas Semerad. Włosi byli wyraźnie lepsi, zwyciężając 2:0 (21:15, 21:16).

Tenis stołowy - Za kilka minut Anna Węgrzyn rozpocznie bój w pierwszej rundzie preeliminacyjnej. Jej rywalką będzie Finka Anna Kirichenko. Triumfatorka tego spotkaniu o wejście do głównej drabinki powalczy z Turczynką Ozge Yilmaz. Ale to wieczorem, najpierw trzeba pokonać pierwszą rywalkę.

Kolarstwo torowe - Kolarze do rywalizacji wrócą o 16:30.

Kolarstwo torowe - Rajkowski czwarty i kończy rywalizację w keirinie. Do półfinału awansowali Francuz Melvin Landerneau i Brytyjczyk Hamish Turnbull.

Kolarstwo torowe - Węgier Sandor Szalontay i Włoch Daniele Napolitano w półfinale z trzeciego repasażu. Czas na wyścig ostatniej szansy dla Patryka Rajkowskiego.

Kolarstwo torowe - Pewna wygrana Sarneckiego w drugim repasażu i awans Polaka do półfinału. Westchnął pan Rafał z ulgą po finiszu, aż mu wąs podskoczył.

Siatkówka plażowa - Trwają już pierwsze mecze mężczyzn. Dwie polskie pary zobaczymy na boiskach o godzinie 16:00 oraz 18:00.

Siatkówka plażowa - Paula Sorgia Gutierrez oraz Sofia Gonzalez Racero zwyciężyły drugi mecz w grupie D, pokonując 2:1 (21:19, 18:21, 10:15) Monikę Paulinkiene oraz Erikę Kliokmanaite z Litwy.

Kolarstwo torowe - W pierwszym męskim repasażu awans wywalczyli Czech Tomas Babek i Hiszpan Alejandro Martinez Chorro.

Kolarstwo torowe - Wygrywa Karwacka repasaż i melduje się w półfinale keirina. Brawo. Pora na naszych panów, oby poszli w jej ślady.

Kolarstwo torowe - W drugim wyścigu awans do półfinału wywalczyły Mathilde Gros z Francji i Orla Walsh. czas na wyścig z Marleną Karwacką.

Siatkówka plażowa - Wtorkową rywalizację siatkarek plażowych zamykają mecze grupy D. W pierwszym spotkaniu Tanja Huberli oraz Nina Brunner ze Szwajcarii 2:0 (21:19, 21:9) pokonały niemiecki duet - Kira Walkenhorst/Louisa Lipmann.

Kolarstwo torowe - Z pierwszego repasażu do półfinałów awansowały Czeszka Veronika Jabornikova i Francuzka Taky Kouame.

Kolarstwo torowe - Patryk Rajkowski czwarty w swoim biegu. Awans do półfinału wywalczył Niemiec Maximilian Dornbach. Tak więc drugi z Polaków też poszuka szansy w dodatkowych wyścigach. Czekamy na repasaż z Marleną Karwacką.

Kolarstwo torowe - Nie dał rady Sarnecki, na 150 metrów przed metą prowadził, ale dał się wyprzedzić Marcowi Jurczykowi z Niemiec (awans do półfinału) i Szandorowi Szalontay z Węgier. Polak pojedzie w repasażach.

Lekkoatletyka - Niestety Malwina Kopron nie wytrzymała presji. Kolejny spalony rzut i liderka europejskich list w młocie nie wystąpi w finale. Tam znajdzie się natomiast Ewa Różańska, która w grupie B zajęła drugie miejsce.

Kolarstwo torowe - Sebastien Vigier wygrywa drugi bieg i jest w półfinale. Teraz wyścig z udziałem Rafała Sarneckiego.

Siatkówka plażowa - Anouk Verge-Depre oraz Menia Bentele ze Szwajcarii wygrywają swój pierwszy mecz na mistrzostwach Europy po zaciętej walce z ukraińską parą Inna Machno/Iryna Machno - 2:1 (23:25, 21:13:15:11).

Kolarstwo torowe - Pierwszy wyścig wygrywa Władysław Denysenko. Ukrainiec jest już w półfinale. Upadł w trakcie tego wyścigu Balint Csengoi. Brzydko to wyglądało, ale wszystko jest OK.

Kolarstwo torowe - Trzecia Karwacka, wyprzedziły ją Ukrainka Olena Starikowa i Hiszpanka Helena Casas Roige. Polka musi szukać szans w repasażach. Pora na panów. Polaków zobaczymy w wyścigach numer 3. i 4.

Lekkoatletyka - Niestety Paweł Wiesiołek strącił po raz trzeci tyczkę i zakończył tę konkurencję z wynikiem 4.80. Coraz trudniejsza sytuacja Malwiny Kopron, która po raz drugi spaliła rzut.

Kolarstwo torowe - Druga Urszula Łoś w swoim biegu eliminacyjnym, bezpośrednio awansuje do półfinału. Szybsza od Polki tylko Laurine van Riessen. Brawo! Czekamy na podobny występ Marleny Karwackiej w 3. biegu eliminacyjnym.

Kolarstwo torowe - Z pierwszego wyścigu eliminacyjnego do półfinału keirina awansowały Lea Friedrich z Niemiec i Nicky Degrendele z Belgii. Pozostałe pojadą w repasażach. W drugim biegu Zobaczymy Urszulę Łoś.

Lekkoatletyka - Zdecydowanie poprawia się Ewa Różańska, której młot poleciał na odległość 68.26, co daje jej w tej chwili drugie miejsce

Lekkoatletyka - Paweł Wiesiołek strącił w pierwszej próbie 4.90, a Malwina Kopron w pierwszej próbie młotem trafiła w siatkę.

Siatkówka plażowa - We włosko-włoskim pojedynku w grupie F triumfowały Valentina Gottardi oraz Marta Menegatti. Siatkarki z Italii pokonały swoje rodaczki Sarę Breidenbach oraz Rekę Orsi Toth 2:1 (17:21, 21:12, 15:12).

Lekkoatletyka - Wreszcie rozpoczęły się kwalifikacje młota, w pierwszej próbie Ewa Różańska osiągnęła 65.48.

Kolarstwo torowe - Już za kilka minut rozpocznie się ostatni dzień rywalizacji na kolarskim torze. Pierwsza sesja dnia poświęcona będzie rywalizacji w keirinie. Na starcie zobaczymy czworo Polaków - Urszulę Łoś, Marlenę Karwacką, Rafała Sarneckiego i Patryka Rajkowskiego.

Tenis stołowy - Wygrał Węgier z Estończykiem, więc Kulczykiego czekają dwie dodatkowe rundy preeliminacyjne - pierwsza po 16:30, ale rywala dopiero poznamy po zakończeniu wszystkich gier grupowych. Dzisiejszy bilans Polaków imponujący - 5 wygranych w 5 grach. Niestety Maciej Kubik zajmie trzecie miejsce w swojej grupie. Co prawda nie wychodził dziś do stołu, ale w jego grupie Szwajcar Stoll wygrał ze Słoweńcem Hribarem i zepchnął Polaka na ostatnie miejsce w tabeli.

Lekkoatletyka - Paweł Wiesiołek w pierwszej próbie zalicza 4.80, dzięki czemu awansuje na 9. pozycję w klasyfikacji dziesięcioboju.

Lekkoatletyka - 4.70 skoczył już o tyczce Paweł Wiesiołek, na rzutni młotem zaczynają się właśnie kwalifikacje w grupie B pań, gdzie mamy Malwinę Kopron i Ewę Różańską.

Tenis stołowy - No i trzeci set na koncie Kulczyckiego. Polak na pewno zagra w dalszej fazie mistrzostw, od wyniku starcia Węgra Andrasa i Estończyka Libene zależy, czy czekają go dodatkowe rundy prekwalifikacyjne. Raczej tak, bo porażka zawodnika z Węgier byłaby sensacją.

Lekkoatletyka - Nie będzie Justyny Święty - Ersetic w finale 400 metrów. Polka od początku biegła wolniej od rywalek ze szpicy i na mecie pojawiła się na dopiero 6. pozycji z wynikiem 52.17. Bieg jakby od niechcenia wygrała murowana kandydatka do złota Femke Bol, przed Belgijką Bolingo. O kilka setnych sekundy przed Francuzką Brossier jako lucky losers awans do decydującego biegu wywalczyła Iga Baumgart - WItan, zatem w finale zobaczymy trzy biało-czerwone.

Tenis stołowy - Dwa sety zakończone zwycięstwami Kulczyckiego - do 8 i do 5. Jest dobrze, trzeba to zamknąć w trzeciej partii.

Siatkówka plażowa - Niemki Schutzenhofer K./Plesiutschnig L. pokonują 2:1 duet z Holandii Piersma E./van Driel M. w meczu zawodniczek z grupy B.

Tenis stołowy - Jednak punktualnie rozpoczęli spotkanie Kulczycki i Zejmys. To mecz o pozostanie w turnieju, Polak musi wygrać.

Lekkoatletyka - Natalia Kaczmarek kontrolując bieg wygrała na finiszu z Brytyjką Ohuruogu i z wynikiem 50.40 zapewniła sobie awans do finału. Kolejną dobrą informacją jest ta, że trzecia na mecie zawodniczka miała gorszy czas od Igi Baumgart, co zwiększa szanse Polki na czołową ósemkę Europy.

Lekkoatletyka - Niestety, najprawdopodobniej zabraknie Kasi Furmanek w finale młota, bo Polka w trzeciej próbie nie poprawiła się i w najlepszym wypadku zajmie ósme miejsce w grupie A. Od 4.60 zaczął skakanie o tyczce w dziesięcioboju Paweł Wiesiołek, zaliczył tę wysokość w pierwszej próbie.

Lekkoatletyka - Anna Kiełbasińska wygrywa z czasem 50.45, na mecie wyprzedziła Holenderkę Lieke Klaver i Igę Baumgart - Witan, która z wynikiem 51.17 będzie czekała na kolejne serię. Następną w kolejce polską kandydatką do awansu jest Natalia Kaczmarek, która wystąpi w drugim półfinale.

Tenis stołowy - Nie nawiązał walki Kogans z Redzimskim. W ostatniej partii 11:4. Nasz zawodnik wygrywa grupę i omija gry preeliminacyjne. Brawo! O 13:10 swój mecz z Litwinem Kestutisem Zeimysem zacząć powinien Samuel Kulczycki. Pewnie będzie kilka minut opóźnienia.

Lekkoatletyka - Na bieżnię wychodzą już panie w biegu na 400 metrów, tutaj zobaczymy aż cztery Polki. W pierwszych półfinale pobiegną Iga Baumgart - Witam i Anna Kiełbasińska.

Tenis stołowy - Druga partia dla Redzimskiego 11:3. Bezradny jest Łotysz.

Lekkoatletyka - W drugiej próbie rzutu młotem poprawiła się Kasia Furmanek, której próba wyniosła 67.62, daje jej to obecnie 8. miejsce w grupie kwalifikacyjnej. Aby myśleć o awansie Polka będzie musiała jeszcze wyśrubować swój wynik o kilka metrów.

Siatkówka plażowa - Kolejne starcie na boisku do siatkówki plażowej kończy się zwycięstwem Finek Lahti T./ Parkkinen A. nad duetem z Francji Placette L./ Richard A. 2:1 w setach. W meczu rywalek Polek w grupie H zwyciężają reprezentantki gospodarzy Ittlinger S./Schneider I. 2:0 z Holenderkami van Driel E./Ypma P.

Lekkoatletyka - W trzecim, ostatnim półfinale na 400 metrów panów wygrał Holender Bonevacia prze Belgiem Dylanem Borlee, wyniki kolejnych zawodników są gorsze niż Karola Zalewskiego, który tym samym melduje się w finale.

Tenis stołowy - Pierwszy set dla Redzimskiego - 13:11

Tenis stołowy - Miłosz Redzimski rozpoczął mecz z Danielsem Kogansem z Łotwy. Stawkę meczu pierwsze miejsce w grupie i uniknięcie dodatkowych rund eliminacyjnych.

Lekkoatletyka - Trwają kwalifikacje rzutu młotem kobiet, w pierwszej próbie Katarzyna Furmanek osiągnęła 64.85 metra co w tym momencie jest przedostatnim wynikiem wśród zawodniczek, które zaliczyły swoje próby. Minimum kwalifikacyjne wynosi 72.50.

Lekkoatletyka - Długo prowadził w swojej serii półfinałowej Karol Zalewski, ale w końcówce zabrakło sił i metę osiągnął jako trzeci. W tym momencie Polak ma najlepszy czas z grona przegranych, musi jednak poczekać na wyniki ostatniego biegu. Do mety nie dotarł Kevin Borlee, który doznał kontuzji. Serię wygrał Franzuz Thomas Jordier.

Lekkoatletyka - Już w sesji porannej zobaczymy półfinały 400 m mężczyzn i kobiet. Na początek panowie. W finale już zameldował się główny faworyt do złota Matthew Hudson-Smith, a także Szwajcar Petrucciani.

Siatkówka plażowa - Duet z Łotwy Kravcenoka A./Graudina pokonuje 2:0 parę z Danii T.Windeleff C./Bisgaard S. N. w meczu grupy C

Lekkoatletyka - Na stadionie w tej chwili półfinały 3000 m z przeszkodami mężczyzn i skok o tyczce do dziesięcioboju w grupie A. Obie konkurencje bez Polaków.

Siatkówka plażowa Faworytki z Niemiec Borger K./ Sude pokonują 2:0 duet z Ukrainy J.Baieva I./ Lazarenko T. w meczu grupy F

Lekkoatletyka - Tymczasem zostając przy dziesięcioboju. Uznano protest Niemców w sprawie zdyskwalifikowanego za falstart na 110 m ppł Arthura Abelego. Niemiec pobiegnie więc płotki samotnie żeby uzyskać punkty za tę konkurencję. W rzucie dyskiem przekroczył 42 metry.

Lekkoatletyka - Paweł Wiesiołek nie poprawił się ostatniej próbie. Zdobywa więc 722 punkty za rzut na odległość 42,84 m, co nie jest dobrym wynikiem dla zawodnika z życiówką powyżej 50 m. Nie udało się nadrobić punktów, Polak w "generalce" jest 9.

Siatkówka plażowa - Emocji w końcówce nie zabrakło. Duet Carro/Lobato na ostatniej prostej doprowadził do remisu i set zakończył się grą na przewagi. Katarzyna Kociołek i Marta Łodej miały swoje szanse na zakończenie tego meczu i potrafiły je wykorzystać, wygrywając w tie-breaku 17:15. Udany początek mistrzostw dla polskiej pary!

Lekkoatletyka - Olga Niedziałek mija metę chodu na 35 km na 5. miejscu z czasem 2:53:12.

Lekkoatletyka - Trwa rzut dyskiem do dziesięcioboju. Paweł Wiesiołek w II próbie poprawił się na 42,84 m.

Siatkówka plażowa - W drugim meczu grupy E para z Holandii Stam K./Schoon R pokonała 2:1 duet Litwinek Dumbauskaite I./Grudzinskaite G.

Lekkoatletyka - Medale w żeńskim chodzie też dla Raquel Gonzalez z Hiszpanii i Węgierki Madarasz.

Lekkoatletyka - Antigoni Ntrismpioti z Grecji pierwszą mistrzynią Europy w chodzie na 35 km.

Siatkówka plażowa - Próbują gonić Hiszpanki, ale na razie to Kociołek i Łodej dyktują warunki w tie-breaku. 10:7 dla Biało-Czerwonych.

Siatkówka plażowa - W meczu Carro/Lobato - Kociołek/Łodej rozpoczęła się decydująca partia. Po wyrównanym początku jako pierwsze na prowadzenie wysunęły się Polki, odskakując rywalkom na dwa "oczka" - 4:6.

Tenis stołowy - Ostatnia partia dla Partyki w stosunku 11:9. Polka z kompletem wygranych zwycięża w grupie i awansuje do dalszych gier. Kolejnym Polakiem przy stole będzie Miłosz Redzimski, ale to dopiero koło 12:35.

Lekkoatletyka - Olga Niedziałek wyprzedzona przez Włoszkę Curiazzi.

Lekkoatletyka - 3 km do mety chodu kobiet. Po złoto pewnie idzie Greczynka Ntrismpioti. Słabnie Hiszpanka Gonzalez i pewnie stoczy walkę o srebro z Węgierką Madarasz. Olga Niedziałek ciągle czwarta.

Siatkówka plażowa - Zdecydowana przewaga hiszpańskiej pary w drugim secie. Carro i Lobato pokonały Kociołek i Wojtasik 21:15 i tym samym o losach tego spotkania zadecyduje tie-break.

Lekkoatletyka - Kolejne medale w męskim chodzie dla Niemców (Christopher Linke) i Włochów (Matteo Giupponi). Artur Brzozowski nie ukończył zmagań.

Siatkówka plażowa - Kociołek i Łodej zdołały zbliżyć się do rywalek, ale te ponownie dały popis swoich umiejętności. Pięciopunktowa przewaga hiszpańskiej pary - 16:11.

Tenis stołowy - Gromi Partyka swoją rywalkę do dwóch w drugiej partii.

Lekkoatletyka - Hiszpan Miguel Angel Lopez został pierwszym w historii mistrzem Europy w chodzie na 35 km.

Siatkówka plażowa - Długo mogliśmy oglądać walkę punkt za punkt obu par, ale teraz to Hiszpanki złapały świetną serię i wyraźnie odskoczyły polskiemu duetowi - 11:7.

Tenis stołowy - Pierwszy set wygrany przez Partykę do 5.

Siatkówka plażowa - Rozpoczynamy drugą odsłonę polsko-hiszpańskiego pojedynku. Kociołek i Łodej szybko wypracowały sobie delikatną zaliczkę i prowadzą 4:2.

Siatkówka plażowa - Świetna końcówka seta w wykonaniu Polek. Katarzyna Kociołek i Marta Łodej wygrywają pierwszą partię 21:17 w pojedynku z parą Carro/Lobato.

Siatkówka plażowa - Kociołek i Łodej po raz kolejny przystąpiły do ataku i odskoczyły rywalkom na trzy punkty. 18:15 dla polskiej pary.

Tenis stołowy - Natalia Partyka rozpoczna mecz z Hiszpanką Marioną Munne. Nasza zawodniczka w poprzednich meczach wygrała z Greczynką Toliou i Bośniaczką Biogradlic. Jeśli wygra i dziś, zajmie w grupie pierwsze miejsce.

Siatkówka plażowa - Polska para prowadziła już trzema punktami, jednak Hiszpanki były w stanie odrobić tę stratę i na tablicy wyników mamy remis - 14:14

Siatkówka plażowa - Katarzyna Kociołek i Marta Łodej rozpędzają się z akcji na akcję i teraz to one prowadzą w pierwszym secie 12:10.

Siatkówka plażowa - Udana pogoń Biało-Czerwonych, które po świetnej serii tracą do rywalek już tylko jedno "oczko" - 9:8.

Lekkoatletyka - Powiększa się strata Olgi Niedziałek do trzeciego miejsca. Przed zawodami przyznawano Polce 4. miejsce i na razie wiele wskazuje, że tak to się może zakończyć.

Siatkówka plażowa - Nie najlepszy początek meczu w wykonaniu Polek. 8:4 prowadzą Hiszpanki.

Siatkówka plażowa - W pierwszym meczu grupy E Szwajcarki Bobner/ Verge- Depre pokonują 2:0 (21:14, 21:11) duet Ukrainek Lunina/ Davidova

Lekkoatletyka - Fatalny występ Ehammera w rzucie dyskiem do dziesięcioboju. Zaledwie 34,92 m, ale być może i tak będzie prowadził. Nie najlepiej rzucił też Janek Oiglane. Za chwilę mocniejsza grupa B z Pawłem Wiesiołkiem.

Lekkoatletyka - Sofia Ennaoui wygrywa drugi półfinał i pewnie melduje się w finale. Niestety na końcówce osłabła Eliza Megger i zajęła dopiero 10. miejsce.

Siatkówka plażowa - Już za moment swoją walkę na mistrzostwach Europy rozpoczną Katarzyna Kociołek i Marta Łodej. Rywalkami Polek będą Hiszpanki - Maria Carro Marquez oraz Angela Lobato Herrero.

Lekkoatletyka - Przed nami drugi półfinał na 1500 m kobiet, z udziałem Sofii Ennaoui i Elizy Megger.

Lekkoatletyka - Niestety spalona próba Anny Matuszewicz w ostatniej kolejce i Polka kończy swój udział w mistrzostwach.

Lekkoatletyka - System wynikowy od dłuższego czasu nie odnotowuje pozycji Artura Brzozowskiego na trasie chodu. Może to oznaczać, że Polaka już nie ma w stawce.

Lekkoatletyka - Za nami 22 km. Olga Niedziałek traci już 1:30 do trzeciej Węgierki Madarasz. Na razie podium wydaje się być poza zasięgiem.

Lekkoatletyka - Laura Muir wygrywa pierwszy półfinał. Z awansem też Włoszka Cavalli, Szwedka Hermansson i Niemka Trost.

Lekkoatletyka - Na bieżni rozpoczynają się półfinały 1500 m kobiet. Obie nasze reprezentantki pobiegną w drugiej serii. Awans wywalczy czołowa 4 z dwóch biegów + 4 zawodniczki z czasami.

Lekkoatletyka - Trafiony skok Matuszewicz w II próbie, ale dość krótki. 5,93 m na pewno nie wystarczy do awansu.

Lekkoatletyka - Dwukrotny srebrny medalista z Eugene, idący na drugim miejscu Perseus Karsltrom, złapał ogromny kryzys, który sprawił, że dosłownie się zatrzymał. Idzie dalej siłą woli, ale szanse na medal stracone.

Tenis stołowy - Ufff. Wygrała Kasia Węgrzyn decydującą partię do 7 i cały mecz 3:2. Wygrywa swoją grupę z dwoma wygranymi na koncie. Za trzy kwadranse czeka nas pojedynek Natalii Partyki z Marioną Munne.

Siatkówka plażowa - Czas na 2. dzień Mistrzostw Europy w siatkówce plażowej. W dzisiejszym dniu zainaugurują swój turniej trzy polskie pary. Wśród kobiet zaprezentują się Katarzyna Kociołek i Marta Łodej, a u panów Piotr Kantor i Maciej Rudol oraz Michał Bryl i Bartosz Łosiak.

Lekkoatletyka - Na czele chodu pań są już 3 zawodniczki. Ich tempo jest jednak szybsze od Olgi Niedziałek, strata na razie nie maleje.

Tenis stołowy - Katarzyna Węgrzyn przegrała drugiego seta z Santos do 5 i musi wrócić do gry, piąty, decydujący set przed nią. Natomiast Anna Węgrzyn trzecią partię z de Hoop wygrała do 4 i już udaje się do szatni. Będzie druga w grupie, zagra więc w rundach preeliminacyjnych.

Lekkoatletyka - Na 17 km w chodzie pań już 53 s straty do liderki ma Olga Niedziałek. Ale cały czas idzie na 4. pozycji.

Lekkoatletyka - Rozpoczęły się kwalifikacje skoku w dal kobiet. Anna Matuszewicz spaliła pierwszą próbę.

Tenis stołowy - Katarzyna Węgrzyn przegrała trzeciego seta do 7. Swietnie idzie Annie Węgrzyn, która wygrała dwa sety z Holenderką do 6 i do 5.

Tenis stołowy - Pewnie kroczy po zwycięstwo Kasia Węgrzyn. W pierwszych dwóch setach straciła 4 i 7 punktów.

Lekkoatletyka - Artur Brzozowski wraca na trasę po odbyciu kary 3,5 minut. Oczywiście przekreśliło to jego szanse na dobry wynik.

Tenis stołowy - Katarzyna Węgrzyn swój pierwszy mecz wygrała, teraz zmierzy się z Portugalką Patricią Santos. Jeśli wygra, będzie pierwsza w grupie. Jej siostra Anna przegrała wczoraj z Angielką Ho Tin Tin, ale jeśli dziś wygra z Sanne de Hoop z Holandii, awansuje do dalszych gier.

Lekkoatletyka - W chodzie mężczyzn, już 3 wnioski na dyskwalifikacje ma Artur Brzozowski. Powtórka z MŚ, gdzie Polak został zdjęty z trasy, niestety bardzo możliwa.

Lekkoatletyka - Jakub Szymański zmieścił się w czołowej czwórce i wywalczył awans do półfinałów. Polak minął linię mety jako 3. z czasem 13,87 s.

Lekkoatletyka - Przed nami eliminacje 110 m ppł mężczyzn. Już w pierwszym Jakub Szymański.

Lekkoatletyka - Raport z chodu kobiet. Za nami 12 km, prowadzi ciągle Węgierka Madaras. Olga Niedziałek idzie samotnie na 4. miejscu. Do liderki traci 30 sekund, do podium 19 s.

Lekkoatletyka - Simon Ehammer zdecydowanie wygrywa 110 m ppł do dziesięcioboju. Paweł Wiesiołek stracił bardzo dużo punktów i w klasyfikacji generalnej spadł na 8. miejsce. Do podium traci ponad 100 punktów.

Lekkoatletyka - Bardzo rzadko spotykana sytuacja. Jeden z faworytów gospodarzy - Arthur Abele - popełnia falstart na 110 m przez płotki. Wieloboiści karani są za to tylko żółtą kartką, z tym że... Abele miał już na koncie żółtą kartkę za wczorajszy falstart na 100 m. Inna sprawa, że drugi falstart w wielobojach i tak jest karany czerwoną kartką. A więc Niemiec zostaje zdyskwalifikowany.

Lekkoatletyka - Wiesiołka zobaczyliśmy już w pierwszym biegu, w którym zajął 5. miejsce z bardzo przeciętnym jak na niego wynikiem 15,32 s. Forma biegowa Polaka niestety przeszkadza mu w osiągnięciu dobrego wyniku.

Tenis stołowy - Rozpoczyna się ostatnia kolejka grupowa w turniejach singlowych. Siostry Anna i Katarzyna Węgrzyn swoje mecze rozpoczną po 9:30. Na razie grają inni.

Lekkoatletyka - Powoli przenosimy się na stadion, gdzie stoją już rozstawione wysokie płotki. Najpierw pobiegną przez nie dziesięcioboiści.

Lekkoatletyka - Po 5 km wśród mężczyzn wciąż wszyscy idą razem. U kobiet lideruje Madarasz, a Olga Niedziałek idzie na 6. pozycji ze stratą 20 sekund do Węgierki.

Lekkoatletyka - Panowie idą na razie w zwartej grupie. U kobiet na czoło wysunęła się Węgierka Madarasz.

Lekkoatletyka - Choć Dawida Tomalę z mistrzostw wykluczył uraz, a Katarzyna Zdziebło zdecydowała się na start jedynie na dystansie 20 km, nie oznacza to, że zabraknie emocji z udziałem biało-czerwonych. Na trasie zobaczymy Artura Brzozowskiego i Olgę Niedziałek. Szczególnie Polka, jeśli utrzymała formę z Eugene, powinna liczyć się w walce o podium.

Lekkoatletyka - Wczoraj ulice Monachium okazały się dla nas bardzo szczęśliwe. Czy tak będzie także i dzisiaj? Już za ok. 7 minut start chodu na 35 km kobiet i mężczyzn. Konkurencja ta debiutuje na mistrzostwach Europy.

Naszą relację rozpoczniemy około 8:30. Zapraszamy

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.