Serie A: efektowny start Napoli

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 15.08.2022, 20:46

SSC Napoli pewnie ograło Hellas Verona w wyjazdowym meczu pierwszej kolejki Serie A. Na wynik 2:5 złożył się gol Piotra Zielińskiego. 90 minut w barwach gospodarzy rozegrał Paweł Dawidowicz.

Początek meczu przebiegł pod znakiem zdecydowanej dominacji gości. Podopieczni Luciano Spallettiego kreowali mnóstwo sytuacji bramkowych, jednak brakowało skutecznego wykończenia. Gospodarzom wystarczył jeden stały fragment gry, by wyjść na prowadzenie. Dośrodkowaną piłkę zgrał Koray Gunter, a akcję zakończył Kevin Lasagna. W ostatnim kwadransie wydarzenia na boisku nadal przebiegały pod dyktando neapolitańczyków. Najpierw w słupek trafił Zambo Anguissa,  później jednak goście poprawili celność. W 37. minucie wyrównał Kvicha Kvaratskhelia, a gola do szatni zdobył Victor Osimhen.

Po zmianie stron gracze Luciano Spallettiego dostali kolejny zimny prysznic. Złe krycie wykorzystał Thomas Henry. Napoli nie załamało się i ruszyło po trzy punkty. Po składnej akcji spokojem popisał się Piotr Zieliński, strzelając na 3:2. Goście nie zatrzymywali się i dążyli do kolejnych trafień. W 65. minucie podwyższył Stanislas Lobotka, a w 79. minucie wynik ustalił Mateo Politano. Piotr Zieliński, jak i całe Napoli pozostawił po sobie świetne wrażenie.

Hellas Verona - SSC Napoli: 2:5 (1:2)

Bramki: 29' Lasagna, 48' Henry - 37' Kvaratskhelia, 45+2' Osimhen, 55' Zieliński, 65' Lobotka, 79' Politano

Hellas: Montipo - Dawidowicz, Amione (59' Retsos), Gunter - Faraoni, Tameze, Hongla (67' Barak), Ilić, Lazović - Henry (59' Piccone), Lasagna (72' Djurić)

Napoli: Meret - Di Lorenzo, Rrahmani, Kim, Rui (83' Olivera)- Anguissa, Lobotka, Zieliński (76' Zerbib) - Lozano (76' Politano), Osimhen (83' Ounas), Kvaratskhelia (68' Elmas)

Żółte kartki: 45+1' Hongla, 52' Amione - 54' Osimhen

Sędzia: Michaele Fabri