WTA Cincinnati: deblowa porażka Linette
Tatiana from Moscow/Wikimedia

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 15.08.2022, 22:50

Magdalena Linette w parze z Aleksandrą Krunić odpadła w pierwszej rundzie debla w Cincinnati. Polka i Serbka przegrały 4:6, 6:4, 6:10 z Desirae Krawczyk i Demi Schuurs.

Początek spotkani był obiecujący w wykonaniu "polskiej pary". Niestety mimo przełamania w czwartym gemie i prowadzenia 4:1 nie udało się im utrzymać przewagi. Kolejne pięć gemów wygrały Amerykanka i Holenderka, zapisując na swoim koncie seta.

Druga odsłona miała podobny początek. Jako pierwsze przełamały Linette i Krunić. Po serii breaków w gemach nr 5,6,7 stan seta się wyrównał. W dziesiątym gemie udało się ponownie wygrać serwis rywalek i losy meczu rozstrzygnął tie-break. W nim Linette i Krunić prowadziły 4:3, ale od tego momentu wygrały tylko dwa punkty i musiały uznać wyższość przeciwniczek.

Desirae Krawczyk/Demi Schuurs (USA/NED) [6] - Magdalena Linette/Aleksandra Krunić (POL/SRB): 6:4, 4:6, 10:6