Monachium 2022: zwycięstwo pary Kociołek/Łodej w inauguracyjnym spotkaniu

• Dodał: Kamil Kiński
  • Data publikacji: 16.08.2022, 11:54

W pierwszym meczu na mistrzostwach Europy w siatkówce plażowej duet Katarzyna Kociołek i Marta Łodej wygrał 2:1 z Hiszpankami Maria Carro Marqeuz i Angela Lobato Herrero. Przybliży się one bardzo tym zwycięstwem do awansu do kolejnej rundy w tej imprezie. Przed Polkami jeszcze dwa mecze w fazie grupowej tej imprezy.

Polki znalazły się w grupie H mistrzostw Europy w Monachium. Oprócz Hiszpanek zmierzą się one jeszcze z reprezentantkami Niemiec Ittlingier i Schneider oraz duetem z Holandii Van Driel i Ypma. Do 1/8 finału awansują tylko zwyciężczynie grupy, a pary z drugich i trzecich miejsc będą jeszcze musiały przejść baraże, aby znaleźć się w tej fazie rozgrywek.

Duet Kociołek/ Łodej nie był faworytem tego spotkania, ponieważ rywalki mają sporo większe doświadczenie w grze na arenie międzynarodowej. Od początku meczu Hiszpanki zaczęły dominować nad naszymi zawodniczkami i szybko wyszły na prowadzenie 8:4 w pierwszym secie. Jednak później Polki zdobyły cztery punkty pod rząd, dzięki czemu na tablicy wyników widniał wynik 9:8 dla duetu Marquez/ Herrero. Polki cały czas poprawiały swoją grę w tej partii, dzięki czemu wyszły na trzypunktowe prowadzenie, jednak szybko je straciły po udanej serii zawodniczek z Hiszpanii. W tam tym momencie mieliśmy remis po 14. Kolejne dobrze rozegrane punkty przez polskie zawodniczki sprawiły, że odskoczyły one znowu na trzy punkty swoim przeciwniczkom. Przewagę udało się jeszcze nieznacznie powiększyć i wygrać pierwszego seta 21:17 z duetem Maria Carro Marqeuz i Angela Lobato Herrero.

W drugiej partii początek był bardzo wyrównany i rywalizacja toczyła się punkt za punkt do stanu po sześć. W dalszej części seta zawodniczki z Półwyspu Iberyjskiego zaczęły wygrywać kolejne punkty i objęły prowadzenie 11:8. Jednak Polki zdobyły kolejne dwa punkty i na tablicy wyników w czasie przerwy technicznej widniał wynik 11:10 dla pary Marquez/ Herrero. Hiszpanki wygrywały większość akcji po przerwie i zwiększyły swoją przewagę do pięciu oczek. W końcu wygrały drugiego seta 21:15 i wyrównały stan rywalizacji w tym spotkaniu.

Trzeci set był bardzo wyrównany na początku. Obie pary zdobywały punkt po punkcie i trudno było im wygrać punkt przy serwisie rywalek. Polki zdobyły kolejne dwa punkty od wyniku 4:4. Jednak hiszpanki bardzo szybko wyrównały, ale duet Kociołek/Łodej powiększał swoją przewagę w tym fragmencie seta i uzyskał trzy punktową przewagę prowadząc w decydującej partii 10:7. Hiszpanki cały czas próbowały dogonić nasz duet, ale Polki utrzymywały wypracowaną przewagę. Para Marquez/ Herrero jednak doprowadziła do remisu 13:13. Następnie nasze zawodniczki miały pierwszą piłkę meczową, ale przeciwniczkom udało się ją obronić. Polki wykorzystały trzecią okazję na zakończenie spotkania i triumfowały w tej partii 17:15.

Polska para Kociołek/ Łodej pokonała Hiszpanki Marquez/ Herrero 2:1 w setach, dzięki czemu odniosła kluczowe zwycięstwo w perspektywie awansu do następnej rundy mistrzostw Europy w Monachium. Przed Polkami jeszcze dwa spotkania, ale rozegrają je dopiero jutro. Ich pozostałe rywalki w grupie rozegrają mecz pomiędzy sobą o dwunastej w dniu dzisiejszym.

Kobiety:

Grupa H:

Katarzyna Kociołek/ Marta Łodej -  Maria Carro Marqeuz/Angela Lobato Herrero 2:1 ( 21:11, 15:21, 17:15)